Aktuálně: 4 979 inzerátů173 978 diskuzních příspěvků17 749 uživatelů

Librela - zkušenosti

Plaka
Plaka (399 příspěvků) 15.03.2024, 22:47:17 xxx:xxx.1987:cd34

Megí, díky za link, ale ač jsem sondovala, nic jsem nenašla. Co se ČR a Librely týká. Můžeš to upřesnit? 6 psů v ČR, tam jistě patřil milovanej mů Vořecháček.

Plaka
Plaka (399 příspěvků) 15.03.2024, 23:30:04 xxx:xxx.1987:cd34

Aha, díky.  Jsem se musela hodně proklikat. Na to písmeno L a pak přes Number of cases for a selected reaction - aha. Tož tam je v ČR jedinej případ Death nahlášenej přes veta. To byl ten můj Vořech. Opravdu jedinej. 

Anonymní (neregistrovaný) 16.03.2024, 20:23:51 xxx.xxx.16.137
Odpověď na příspěvek uživatele assil z 27.06.2023, 13:07:46

Tak se k vám všem přidávám. Mám ani ne čtyřletou fenu NO a v pondělí si jdeme pro první injekci. Srůsty na páteři od krku až po ocas, zúžené meziobratlové prostory, pravděpodobně ještě v chovné stanici zlomenina prvního ocasního obratle, vzhledem k tomu, že ji hlídám jako oko v hlavě a kamarádce veterinářce v drtivé většině případů volám úplně zbytečně, tohle bych hádám nepřehlédla, dále DKK na obou nohách čtyři čtyři, artróza obou kolen už prakticky mimo stupnici. Není to pes sporťák, nikdy nebyla vlastně ani na cvičáků, povely jsme trénovaly na couračkách, do roka nevěděla, co jsou to schody, není ani úplný gaučák, chodí se mnou ke koním, doprovází nás na vyjížďkách, takže i pravielný pohyb má, a stejně, je to v haj..u, že jsou špatné kyčle, to vím od prvního týdne, co ji mám, a tušila jsem, že tady se mnou nebude tak dlouho, jako zdravý pes. Že nás pošle do kytek páteř a takhle brzo, to jsme netušili nikdo. Tak nám držte palce, aby librela zabrala 

Obrázek Obrázek Obrázek
Plaka
Plaka (399 příspěvků) 16.03.2024, 22:51:44 xxx:xxx.1987:cd34
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 16.03.2024, 20:23:51

Fíha, 4letý zvíře a tak rozbitý? 

Nevím, zda je L. ta správná volba, vyzkoušeli jste vše možné? Viz mé příspěvky na 9. straně diskuze. Když už do L. půjdete, zkuste si vyžádat co nejnižší dávku. Nezačínejte na té nejvyšší ohledně váhy psa. Pročtěte si zdejší diskuzi od začátku. 

E (neregistrovaný) 17.03.2024, 03:38:39 xxx.xxx.16.137
Odpověď na příspěvek uživatele Plaka z 16.03.2024, 22:51:44

Mám přečteno celé vlákno, bohužel, eLko je naše jediná a poslední možnost, podle rentgenů a všech vyšetření má před sebou princezna tak rok, možná dva, než to ta páteř pošle úplně do kopru. A je na ní vidět, že ji to bolí a dost. Probraly jsme to s vetkou ze všech stran, v tomhle ji věřím, zná ji od štěněte a my se známe roky, je to víc, než dobrá kamarádka, pokud říká, ze je to naše poslední možnost, jak ji ten čas tady zpříjemnit a zkvalitnit, jdu do toho.  Ale je to hnus, koukat na trdlo, co sotva odrostlo štěněcímu věku a vědět, že to pomalu ale jistě balí, je hrozný pocit. Bylo to rozhodnutí buď a nebo. Buď zkusíme eLko a ten čas, co jí zbývá, si pořádně užijeme, anebo si nechám měsíc, dva na rozloučení, a skončíme to rovnou. Člověk, co ji nezná, by to do ní neřekl, venku nebo u koní je živá až až, ale když pak vidím, jak po větší procházce, nebo vyjížďce s koněm proleží celé dny, na hračky jen smutně kouká a ani misku už nevylizuje jako ještě v loni na podzim, vím, že je to špatné a to tak, že hodně. I s ohledem na to, jak rychle se to horší. Takže zkusíme eLko. Buď to půjde, zajedeme ještě k moři, strávíme léto a podzim u koní, oslavíme vánoce a pak se budeme radovat z každého dalšího dne, kdy jí to ještě nebude bolet.   

Daja
Daja (414 příspěvků) 17.03.2024, 06:25:38 xxx:xxx.3f39:12fc
E:

Mám přečteno celé vlákno, bohužel, eLko je naše jediná a poslední možnost, podle rentgenů a všech vyšetření má před sebou princezna tak rok, možná dva, než to ta páteř pošle úplně do kopru. A je na ní vidět, že ji to bolí a dost. Probraly jsme to s vetkou ze všech stran, v tomhle ji věřím, zná ji od štěněte a my se známe roky, je to víc, než dobrá kamarádka, pokud říká, ze je to naše poslední možnost, jak ji ten čas tady zpříjemnit a zkvalitnit, jdu do toho.  Ale je to hnus, koukat na trdlo, co sotva odrostlo štěněcímu věku a vědět, že to pomalu ale jistě balí, je hrozný pocit. Bylo to rozhodnutí buď a nebo. Buď zkusíme eLko a ten čas, co jí zbývá, si pořádně užijeme, anebo si nechám měsíc, dva na rozloučení, a skončíme to rovnou. Člověk, co ji nezná, by to do ní neřekl, venku nebo u koní je živá až až, ale když pak vidím, jak po větší procházce, nebo vyjížďce s koněm proleží celé dny, na hračky jen smutně kouká a ani misku už nevylizuje jako ještě v loni na podzim, vím, že je to špatné a to tak, že hodně. I s ohledem na to, jak rychle se to horší. Takže zkusíme eLko. Buď to půjde, zajedeme ještě k moři, strávíme léto a podzim u koní, oslavíme vánoce a pak se budeme radovat z každého dalšího dne, kdy jí to ještě nebude bolet.   


Vau, pane jo to je tak smutné. Přitom tak hezký pes😢. Ještě, že Vás má🙏

Arosek
Arosek (262 příspěvků) 17.03.2024, 06:59:57 xxx:xxx.f0b4:8ec
Odpověď na příspěvek uživatele E z 17.03.2024, 03:38:39

Tohle rozhodnuti chapu. Volila bych stejne. 

Drzim palce aby L zabrala a bez vedlejsich ucinku. 

Zivot je pekna svina ☹️

Anonymní (neregistrovaný) 23.03.2024, 16:16:46 xxx.xxx.114.33
Odpověď na příspěvek uživatele Arbora z 19.06.2023, 08:18:50

Dobrý den, mohu se vás zeptat na podrobnosti nebo zkušenosti s pejskem se srustama páteře?Mám německého boxera a máme stejný problém.Měl velké bolesti a nemohl si lehnout,ani sednout,injekce na bolest zacla fungovat asi po 6 h a ne úplně, šlo vidět,že má stále bolesti,ale aspon si lehl.Po dalších dvou dnech jsme přistoupili na Libverdu a ta stále nezabrala .Děkuji za jakoukoliv informaci

Arbora
Arbora (303 příspěvků) 25.03.2024, 12:07:54 xxx.xxx.200.220

U môjho psa librela zaberá okamžite, ale už pozorujem, že účinnosť sa skracuje. Keďže ale aj prognóza života psa je krátka, tak holt pichnem častejšie, než raz za pol roka, no. Dávala som ešte alavis celadrin, pes dosť pláva, a to je asi tak všetko. Pravda ale, zrasty nie sú asi nejako extrémne, lebo pes nemá veľké bolesti. 

janaa
janaa (382 příspěvků) 25.03.2024, 15:44:35 xxx:xxx.61a4:4a29
Arbora:

U môjho psa librela zaberá okamžite, ale už pozorujem, že účinnosť sa skracuje. Keďže ale aj prognóza života psa je krátka, tak holt pichnem častejšie, než raz za pol roka, no. Dávala som ešte alavis celadrin, pes dosť pláva, a to je asi tak všetko. Pravda ale, zrasty nie sú asi nejako extrémne, lebo pes nemá veľké bolesti. 


Librela se píchá každý měsíc,ne jednou za půl roku

Anonymní (neregistrovaný) 26.03.2024, 14:30:28 xxx.xxx.11.182
Odpověď na příspěvek uživatele Arbora z 25.03.2024, 12:07:54

Moc děkuji za odpověď.My to teď máme takové jako na houpačce,chvíli si chce hrát a pak začne kulhat.Snad ta librela ještě víc zabere. Náš pesan se od malička hrozně boji vody,takže posilování ve vodě nejde.

E. (neregistrovaný) 26.03.2024, 14:33:40 xxx.xxx.51.80
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 23.03.2024, 16:16:46

Zdravím, u nás tedy librela napoprvé zabrala v průběhu hodin. Do tří hodin od aplikace jsem viděla zlepšení, fena byla rozhodně spokojenější, i s větší chutí k jídlu a hře, prakticky hned, co jsme dorazily domů z ordinace. Během tří dnů najela L. takovým způsobem, že se nestačím divit. Hravá, dravá, žravá jako snad ještě nikdy nebyla, vím, že vzhledem k vyššímu opotřebovávání kloubů i páteře, protože ji nic nebolí, bych ji měla více krotit, ale na druhou stranu, s tou prognózou, kterou má, ať si to užije. Už to jsou téměř dva týdny od aplikace, vedlejší účinky zatím žádné, klepu na vše, co neshoří. 

Verun
Verun (718 příspěvků) 27.03.2024, 07:25:15 xxx.xxx.220.12
Anonymní:

Dobrý den, mohu se vás zeptat na podrobnosti nebo zkušenosti s pejskem se srustama páteře?Mám německého boxera a máme stejný problém.Měl velké bolesti a nemohl si lehnout,ani sednout,injekce na bolest zacla fungovat asi po 6 h a ne úplně, šlo vidět,že má stále bolesti,ale aspon si lehl.Po dalších dvou dnech jsme přistoupili na Libverdu a ta stále nezabrala .Děkuji za jakoukoliv informaci


https://www.veterinarni-lekari.cz/tema/kazuistiky-puvodni/detail/spondylosis-nase-rtg-prokleti-8143

tím chci říct, že článek se zamýšlí nad interpretací rentgenového vyšetření, to co je vidět na RTG nemusí být příčina obtíží

Anonymní (neregistrovaný) 27.03.2024, 22:21:54 xxx.xxx.11.182

Asi bych to potřebovala vysvětlit jako úplnému blbcovi.Vsichni ho teď pozorujeme ze všech stran,že už nedokážeme ani moc rozume přemýšlet jaký o něj máme strach 

Verun
Verun (718 příspěvků) 28.03.2024, 08:14:40 xxx.xxx.220.12
Anonymní:

Asi bych to potřebovala vysvětlit jako úplnému blbcovi.Vsichni ho teď pozorujeme ze všech stran,že už nedokážeme ani moc rozume přemýšlet jaký o něj máme strach 


Nevím, jaká vyšetření máte za sebou….v článku se vysvětluje, že standardně se udělá RTG, kde se nejspíše pravděpodobně spondyloza-srůsty na páteři objeví. Ale nemusí to být příčina bolestivých projevů u psa. Příčina  může být jiná a léčba se mine účinkem. 

Řeším svou fenu bulteriera, Librela minulý rok  neměla dle mého sledování efekt, teda alespoň ne nějaký wuau. 4 měsíční aplikace…

momentálně měla takovou bolest(skočila z postele) , že nebyla schopna chůze, musela jsem jí zadek nosit na šále, vypadalo to jako “skříplá plotýnka”. Na pohotovosti jí dali 2 inj. a léky na bolest, ještě jeden den to vypadalo bledě, ale zlepšila se, už chodí bez podpory.    Tak zkouším neurologické a jiná vyšetření…na RTG je něco patrno, nějaké srůsty na páteři (věk skoro 8 let) dvě místa by chtěl vet vidět v CT zobrazení- výhřez plotýnek a.t.d. (to rentgenem nejde- leda s kontrastem…) ale co ho i zaujalo, bylo koleno na kdysi zlomené noze (rentgenovaly s i zadní nohy, měla jednu zlomenou a druhou po TTA) je tam artoza a vykazuje nestabilitu, celá naše anabáze může být způsobená opět prasklým zkříženým vazem staršího data a nestabilitou kolene a ne spondylosou, která je vidět na rentgenu. Ale než by se hned pouštěl do kolena, rád by měl CT zad aby se opravdu vyloučily neurologické problémy, protože nějaké zpomalení motoriky tam je… na lécích na bolest je stále  (Cimalgex 5 dní z pohotovosti, Firodyl z vyšetření na klinice-ale vše je coxib) z vlastní iniciativy jsem  dokoupila  i Milgamu, kdyby ty nervy… takže teď se mám objednat na CT do Strakonic k MVDr. Vačkářovi…😏

janaa
janaa (382 příspěvků) 28.03.2024, 08:38:45 xxx:xxx.adc4:9765

No,ale ono obecně na spondylozu,pokud je hlavním problémem,Librela nemá jak účinkovat. Pokud zabere, tak je tam i jiný problém.

verun,vám držím palce

Verun
Verun (718 příspěvků) 28.03.2024, 08:59:10 xxx.xxx.220.12

Jelikož má bulina i artrozu v těch kolenech, mohla u nás nějak účinkovat..vet povídal, že prostě někdy se mine účinkem…tabletky  nám fungujou lépe. 

PS:  finančně to vyjde hůř než Librela 🙃, Jedna tbl. stojí dle faktury 88kč (dávám ¾, tak cca 62 kč na den-17 dní 1056kč) Za Librelu jsem dala 1500 na měsíc, za tablítky bych dala o 300kč  více. A celkově všechny ta vyšetření, než se k něčemu dohrabete je pálka, a pak ve finále ta raketa za operaci😂. Manžel tomu říká malá skartovačka na prachy, velká skartovačka je kůň. KOně dneska stěhuju do jiného ustájení, tak jsem celkově dost v nervu. 🤪


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.