Aktuálně: 4 805 inzerátů175 974 diskuzních příspěvků17 777 uživatelů

Librela - zkušenosti

sutrik
sutrik (320 příspěvků) 14.02.2024, 15:07:08 xxx.xxx.161.25
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 14.02.2024, 06:37:59

Tak samozřejmě mladice jsem 😀 Jako pár let dospělá jsem měla úraz u koní - kopnutí mimo jiné zasáhlo čelistní kloub. A protože jde o párové a spojené klouby, vada na jednom se projeví časem i na druhém. 

A u ostatních kloubů mi zatím pomáhají procházky se psem. Svalový korzet dokáže hodně podržet. 

Varaxi
Varaxi (503 příspěvků) 15.02.2024, 11:48:54 xxx.xxx.191.80
Fikovnice:

Jj, za slovo ležák se omlouvám.


A jaké je tedy politicky korektní pojmenování pro ležáka?
Jako neříkám, třeba to fakt urážlivé objektivně je. U nás se to používá jako nespisovný, ale nijak handlivý termín. 

Verun
Verun (740 příspěvků) 15.02.2024, 13:00:25 xxx.xxx.220.12
Varaxi:

A jaké je tedy politicky korektní pojmenování pro ležáka?
Jako neříkám, třeba to fakt urážlivé objektivně je. U nás se to používá jako nespisovný, ale nijak handlivý termín. 


slovo ležák je nálepkování klienta, /trvale upoután na lůžko, dlouhodobě ležící, imobilní klient/ je spousta slov, co se v sociálních službách nesmí používat…. třeba kapesné=malý finanční obnos, vycházka=na vycházku chodí školka, s klienty se jdeme projít, jsou dospělí(ale že má sebou vycházkovou hůl ?) , pleny=inkontinenční pomůcky, bryndák=chránič oděvu(ale objednávají se bryndáky) , a nebo klientovi s demencí řeknete-otevřete ústa a vložte si  sousto ( názorné ham pochopí hned)….😂 …no tak to je slovíčkaříme. 

Sardullah
Sardullah (1005 příspěvků) 15.02.2024, 18:18:33 xxx.xxx.189.104
Verun:

slovo ležák je nálepkování klienta, /trvale upoután na lůžko, dlouhodobě ležící, imobilní klient/ je spousta slov, co se v sociálních službách nesmí používat…. třeba kapesné=malý finanční obnos, vycházka=na vycházku chodí školka, s klienty se jdeme projít, jsou dospělí(ale že má sebou vycházkovou hůl ?) , pleny=inkontinenční pomůcky, bryndák=chránič oděvu(ale objednávají se bryndáky) , a nebo klientovi s demencí řeknete-otevřete ústa a vložte si  sousto ( názorné ham pochopí hned)….😂 …no tak to je slovíčkaříme. 


No tak až mi zase máma řekne, že potřebuje objednat plíny (resp. inkontinenční kalhotky, ona tomu říká plínky), tak dostane pěknej vylágoš, že příště "inkontinenční pomůcky, prosím)…no tak to si mamka nezapamatuje nikdy.

Jako je vtipný, že mě kdyby někdo řekl, jestli nepotřebuji chránič oděvu, tak jako první se mi vybaví taková ta jednorázová kombinéza…popř. gumová zástěra…bryndák by mě nenapadl ani omylem.

Jako chápu, že se asi celá společnost snaží být nějakým způsobem korektní, aby se nikdo necítil dotčen…bohužel z toho vypadává taková ta lidskost, že asi nejde o konkrétní slovo, ale o to, jak je vysloveno….

Plaka
Plaka (399 příspěvků) 15.02.2024, 19:18:12 xxx:xxx.1987:cd34
Verun:

ano, řeším to jestli je to bolestí-pes mi to nepoví, jak jsem psala výše- jestli to je jen v hlavě bez bolestí nebo v nohách a následným bloku v hlavě pro bolest, ….po zvýšené námaze občas kulhá, jedno koleno nedoohne celé- artroza už potvrzena…takže jsme už po předchozím a i stálém  všemožném požíváním všeho možného a aby furt nebrla nesteroidy(ne jen na omezení bolesti, ale spíš na potlačení zanětlivé reakce, kdyby byla) zvolili Librelu. doporuceny jsou alespoň dvě dávky, domluvila jsem se s vetem na 4, a ne pro jeho ziskuchtivost, ale že odstranit psychický blok trvá déle než bolest. Kdyby měla neurologické nežádoucí příznaky určitě bych nepokračovala, ale nemá tak uvidíme co po čtvrté..asi už jen chocholoušek.

Obrázek

Dovolím se v rámci tématu optat. Jak je na tom fenka po 4. dávce, vyřešilo podání L. problém ohledně podlah a povrchů?

Verun
Verun (740 příspěvků) 15.02.2024, 20:32:42 xxx.xxx.220.12

No , lépe na tom je, už se chodí i normálně napít k misce👍 (raději nepila, než by šla k misce-přitom vedle měla misku s jídlem a tam došla, takže měla pití i na jiném místě) , v panelákové chodbě u výtahu už jde relativně také v klidu🙏,  jsem s ní pomalu ty  tři měsíce doma,   naučila se i  z chodby do obýváku couvat🙃místo aby šla rovnou ( má to ale  do zatáčky, kdy jí to klouzlo) jde rovně a na úrovni dveří couvá, jako když parkujete pozadu  a pak se otočí. mám natočeno na mobilu. 

 Toto chování s dlažbou začala dělat cca rok dozadu, přechod  z lina na dlažbu, koupila jsem na to přechodové místo a  zatáčku gumovou podložku do vany, jinak tam stála a mručela, dokud pro ní někdo došel, postavil se vedle ní a pak šla, s podložkou na dlažbě mezi dveřma chodila sama, tak jsme si mysleli, že je vyřešeno, jo houby,  časem to rozšířila  nemůžu vyjít z pelechu na dlažbu , zatáčky v bytě a završila to panikou na dlažbě u výtahu. 

Momentálně jí ale “neslouží ”pravá přední, při nášlapu(to první položení na zem)  jí někdy zvedne a vystavuje, na promačkání a zohýbání nereaguje, má trochu divný povrch na  jednom polštářku, na RTG jsme ještě nebyli(všimla jsem si, že má na pravé straně u přední i u zadní větší vnitřek kloubu u karpálu a tarzu), zatěžuje víc jednu stranu ? spojíme to se zubama v plánu je to koncem února…

Verun
Verun (740 příspěvků) 15.02.2024, 20:47:42 xxx.xxx.220.12

Musím jí zabrousit sešmajdaný drápek, jestli náhodou tam neštrejchá , ale brousíme pravidelně… ona to bude asi nějaká plísiňka nebo houbička😇 

Obrázek
Verun
Verun (740 příspěvků) 15.02.2024, 21:41:23 xxx.xxx.220.12

Je to bulík, ten tlapká-dlouhé procházky , když uzná že se mu chce a nébó je  motivován…já bych chtěla aby se jí chtělo a ona chce být spíš motivována a nebo mít zrovna chuť udělat mamince radost, a tu má cca 2-3x týdně, čím je starší ubývá to , dříve to bylo i ob den. Nejspokojenější je na našich rybnících, projde se , počumí,  pohrajeme si , něco pojí- plevelnou rybku, ovoce, zeleninku, ňamičku od maminky , v létě zaplave, pohlídá- poštěká si, prospí se v autě-chodí tam jako do boudy. Říkám manželovi, že by tam  potřebovala domeček a bydlet tam s tím vším výběhem a on že jí tam boudičku klidně udělá.😂

Radka (neregistrovaný) 19.02.2024, 13:14:49 xxx.xxx.150.7
Odpověď na příspěvek uživatele Plaka z 12.08.2023, 23:04:37

Dobrý den, mohla byste se mi prosím ozvat ohledně nežádoucí reakce po podání Librely? Řeším akutní stav po podání druhé dávky (po 1. jsem si nespojila). Děkuji.

Plaka
Plaka (399 příspěvků) 19.02.2024, 20:27:03 xxx:xxx.1987:cd34

Je fajn, když se na člověka někdo obrátí o radu, zkušenost. Díky Chovu zvířat to jde takhle zprostředkovat. 🙂 S paní jsem mluvila.

Setkal se někdo u psa po podání L. s akutním selháním ledvin? Já měla chronika, to se nepočítá, vliv to na funkci nemělo.

megi-the-pes
megi-the-pes (2254 příspěvků) 19.02.2024, 21:40:44 xxx.xxx.124.6

Na fb je velká skupina (soukromá), kde je o nú hodně moc, ve veřejné (LIBRELA - The TRUTH) se dá najít např.
“The week following each injection her urine and breath have the same odor. Very unusual odor. My vet was not concerned and said she did not know of this being a side effect of this drug. However, it has happened each time she had the injection. I did a little research myself, and found that a ‘rare’ side effect is liver and kidney damage/disease…and that unusual urine and breath odors can be a symptom of said damage/disease.”

Ta velká: Librela Experiences …něco jsem početla, kidney failure se vyskytuje, ale nakolik se těm všem lidem dá věřit…

Někdo tady shrnul nejčastější problémy a všecky ty velké skupiny.

Je tam jedna věc, co považuji za ubohou konspiračku… ale jinak se tomu věřit docela dá, hlavně potom, co popsala plaka.

Andrea (neregistrovaný) 25.02.2024, 08:35:06 xxx.xxx.81.147

Dobrý den, nemáte někdo zkušenost? Ve čtvrtek jsme byli na aplikaci injekce Librela. V pátek kulhani úplně zmizelo a měla jsem hroznou radost. Dnes tedy v neděli s kulhani opět vrací ☹️ myslíte, ze to proste na naši fenku nebude fungovat? Nebo je ještě šance. Dekuju moc 

Plaka
Plaka (399 příspěvků) 25.02.2024, 21:58:06 xxx:xxx.1987:cd34
Odpověď na příspěvek uživatele Andrea z 25.02.2024, 08:35:06

Jestli má fena epizodu kulhání pár dní po aplikaci, odpovídá to mým zkušenostem. Klidně L. může fungovat, fenka bude dál bez kulhání. Jen si dejte pozor na další nežádoucí účinky (pročtěte si tohle téma od začátku), fenku nepřetěžujte, i když kulhání přestane. Věk, plemeno?

Rapotačka (neregistrovaný) 25.02.2024, 23:56:12 xxx:xxx.9f8f:68cc

Pardon, patří to do “politiky”

megi-the-pes
megi-the-pes (2254 příspěvků) 06.03.2024, 06:50:31 xxx.xxx.124.6

Kdyby někoho zajímalo, dá se hledat podle zemí, plemen, … je to jen pro EU.

https://dap.ema.europa.eu/analytics/saw.dll?Dashboard

Dá se i “podle reakce” a je rozlišeno, zda to hlásil vet, nebo majitel, ze které země,… Jak se tu někdo ptal na ledviny, tak je tam naprostá většina hlášení od vet (přes 1900), nejvíc v UK, Německu, Francii a Nizozemí.

Loni tuhle věc pod jiným názvem povolili v USA a Fb skupiny od té doby chrlí podobné řeči, kterým se mi nechtělo věřit, když tady to dává tolik lidí a psi jsou ok, tak jsem koukla do odkazu, vymyšlené to nebude. ČR ale 6 případů. 
Číslo na hlavní str. (přes 10 tisíc) = psi, kočky, jiné a lidi. 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.