Aktuálně: 4 814 inzerátů175 992 diskuzních příspěvků17 777 uživatelů

Librela - zkušenosti

Anonymní (neregistrovaný) 06.12.2023, 17:40:56 xxx:xxx.da9:55e2
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 03.12.2023, 21:47:45

OT :Samá voda…😀

Žádná kyčel ani koleno.kdo si nezaskakal na trmpošce není zasvěcen.😂

Verun

Aluška (neregistrovaný) 08.12.2023, 10:22:44 xxx.xxx.200.75
Anonymní:

Já teď léčím sebe.jsem na plánované operaci .tak až se vrátím…už zase budu moct skákat v vnučkou na trampoline😄


To bude močák 😀

Terven (neregistrovaný) 08.12.2023, 11:26:33 xxx.xxx.103.178
Aluška:

To bude močák 😀


To bude těsně vedle 😉

Verun
Verun (740 příspěvků) 09.12.2023, 22:35:37 xxx.xxx.220.12
Odpověď na příspěvek uživatele Aluška z 08.12.2023, 10:22:44

Močák úplně néé, ale jako jo…😉

Ano, dělá to až teď, dříve jí nikde dlažba nevadila..

Teď s ní budu dva měsíce doma, budeme se tulit a mazlit(kdo zná bulíky, tak ví, jací jsou to mazliči) tak uvidíme .

Gabapentin…když to nebude tou  bolestí, ale nějakou pánevní slabostí, ataxií, není lék vhodný.

Vahine
Vahine (478 příspěvků) 10.12.2023, 07:48:24 xxx.xxx.179.11
Verun:

Močák úplně néé, ale jako jo…😉

Ano, dělá to až teď, dříve jí nikde dlažba nevadila..

Teď s ní budu dva měsíce doma, budeme se tulit a mazlit(kdo zná bulíky, tak ví, jací jsou to mazliči) tak uvidíme .

Gabapentin…když to nebude tou  bolestí, ale nějakou pánevní slabostí, ataxií, není lék vhodný.


Tak dobrou rekonvalescenci bez komplikací a ať Vám fenka dělá jen radost a Vy v klidu rozklíčujete, jak fence dál co nelíp pomoct. 🍀🍀🍀

ajjja
ajjja (1 příspěvků) 10.12.2023, 10:41:08 xxx.xxx.94.188

Tak mi nedalo a přihlásila jsem se. I kvůli Vám, Plako! Celé jsem bedlivě přečetla a víte co?

Udělala jste strašně moc! A díky! I pro svého pejska i pro mnoho dalších. Třeba i pro svého dalšího, kdo věří v reinkarnace, třeba se i tento k Vám zase vrátí. Všechno musí skončit, aby mohlo znovu začít. Spolehlivý, neporušitelný a jediný obecně prospěšný zákon Vesmíru. (Jinak, my měly to štěstí, že všichni vetové, kteří moji berňačku s dysplazií a artrózou diagnostikovali, rovnou řekli, že Librela je až poslední možnost). Teď nejvíc pomáhá akupunktura. (Všechny příslušné doplňky, samozřejmě + chiro využíváme také). A taky jsem se kvůli ní přestěhovala, na úkor svého komfortu, aby si na stáří mohla prostě jen vylézat psími dvířky podle chuti na velkou zahradu, vykašleme se na procházky a užijeme si to za podpory druhé fenky - nějak komorně a seniorsky. Stačí, když zvládneme případnou klidovou bolestivost. Doufám 😊

Plaka
Plaka (399 příspěvků) 11.12.2023, 23:02:50 xxx:xxx.3364:6347
Odpověď na příspěvek uživatele ajjja z 10.12.2023, 10:41:08

Já už v tomhle tématu nemám moc co říct. Snad jen, že když jsem ho zakládala, neměla jsem nejmenší tuchy, jak to v našem případu dopadne. Jsem “ráda”, že se o Librele mluví v širším slova smyslu, že si to tu majitelé psů přečtou. Že i unikátní reakce mohou nastat, nikdo to nemůže vědět předem. Že je lepší zkusit všechny možné procedury, praktiky, možnosti a další věci ohledně osteoartritidy před nasazením Librely. 
Zároveň ale Librelu vnímám opravdu jako skvělou věc. Nebudu se opakovat, na OA zabrala u Vořecháčka skvěle. Vaší berňačce přeji pohodu bez bolestí co nejdéle.

Eva (neregistrovaný) 29.12.2023, 17:55:37 xxx:xxx.99fe:e6ee

Librela  -  pejsek kříženec 11 a půl let, bolest zad, kloubů , nevím , CT jsme mu pod narkozou nenechali dělat, 4dny jen ležel a sotva se došoural k misce, moc jsme na něho nemohli sáhnout, protože už to měl za poslední půlrok potřetí, dali jsme na doporučení veterináře a nechali mu píchnout injekce. Třetí den byl o mnoho lepší, nechal se už hladit a za další 2 dny už nás vedl k brance, ze chce jít na procházku. Už má zase roury a zase blbne 😆😆😆

Jana (neregistrovaný) 16.01.2024, 14:26:48 xxx.xxx.142.196

Děkuji za informaci od Plaka co se týče Librely. Náš velký mladý kluk dostal již 6 injekcí po operaci u nejlepšího chirurga na dysplazii kloubů. Efekt je malinko vidět, ale co je nepříjemné, soustavný průjem ( také jsem vysledovala občasné samovolné záškuby nohou, nevím zda s tím souvisí ) Po přečtení příběhu Plaka v "léčbě" pokračovat nehodláme. Přínos není takový jako problémy v čase, které by následovaly jistě dále. Je smutné, že člověk nemůže důvěřovat ani veterináři, který nemá zjistěny veškeré informace a ne prezentovat jako “lék ” bez vedlejších účinků. Děkuji Plaka a pohlazení pejskovi do jiné dimenze..

Plaka
Plaka (399 příspěvků) 16.01.2024, 22:04:34 xxx:xxx.993d:d85d

Přínos není takový jako problémy v čase, které by následovaly jistě dále.
Mladý velký kluk, o jakém plemeni a jakém stáří psa se bavíme a jaké operaci kyčlí? Člověk veterináři důvěřovat může, ja ve své vety mám stále důvěru. Vořechův případ byl unikátní autoimunitní reakce, nikdy předtím ( a že Librelu hodně na klinice pro klienty využívají) nic podobného při aplikacích nezaregistrovali. Vysazení Librely není od věci, ale shazovat něco na veterináře, s tím nesouhlasím. Vedlejší účinky si lze najít na netu.

Jana (neregistrovaný) 20.01.2024, 10:45:09 xxx.xxx.142.196

Možná jsem se špatně vyjádřila. Samozřejme plus zkušenosti užití Librely ze světa, které by měl veterinář znát zvláště pokud byl lék v zahraničí pět či více let před Evropou, tedy Amerika či Austrálie již používaný. Vy jste tomu dala pro mne větší pozornost a za to děkuji. Tak to má přeci být, je třeba sdělit zkušenost a ne se bát. Veterináři zachranují životy, pomáhají, ale přesto jsem po zkušenostech opatrná, jsou letité, jak pozitní, tak ty negativní. Osvíceným lékařům s citem pro duši zdánlivě němých bytostí “ DĚKUJI..” Fajn víkend všem.

Arosek
Arosek (265 příspěvků) 13.02.2024, 09:01:51 xxx.xxx.130.20
Odpověď na příspěvek uživatele Honzik1950 z 12.02.2024, 21:29:26

Vzhledem k tomu na co je urcena, je to lek trvaleho charakteru. 

Ona artroza a s ni psojena bolest sama od sebe vymizi opravdu jen v malo pripadech.

Vetsina tech pripadu zahrnuje smrt dotycneho psa. 

Arosek
Arosek (265 příspěvků) 13.02.2024, 10:08:24 xxx.xxx.130.20
Odpověď na příspěvek uživatele assil z 13.02.2024, 09:51:01

Leky na bazi monoklonarnich protilatek existuji i pro lidi. Napriklad pri Covidu se pouzivaly.

Existuji i na artorzu. Vzhledem ke stavu mych kloubu uz jsem zjistovala … Bohuzel jsou velmi, velmi drahe (proc kurna kdyz u psa to stoji ticku na mesic?) a nez se pojistovna prikloni ke schvaleni a placeni lecby, musi si dotycna osoba projit klasickym koleckem “konzervativni lecba, steroidy, operace” a pak mozna … Ale spis ne.

assil
assil (1541 příspěvků) 13.02.2024, 10:13:36 xxx.xxx.206.172
Odpověď na příspěvek uživatele Arosek z 13.02.2024, 10:08:24

No tak to je pěkný. Kolečko mě teda nečeká, mám to v prstech, léčba žádná, operace nemožná. Takže se můžu těšit tak akorát na ibalgin.

Arosek
Arosek (265 příspěvků) 13.02.2024, 11:22:45 xxx.xxx.130.20
Odpověď na příspěvek uživatele assil z 13.02.2024, 10:13:36

No, ja uz leta ve zdrane shode s mym ortopedem rikam “dokud to jde prezit, nebudem do toho hrabat”. 

Jenze ono to pomalu ale jiste boli cim dal vic a uz ani painkillery nezabiraji uplne idelane ☹️ 

Co me ale stve asi nejvic, tak u lidi pry nejde odkuchat obe kolena naraz a vzit to v jedne rehabilitaci. Pry kdyz je potreba v ramci rehabky zatizit jednu nohu jen na nejaka procenta, tak nemuzu mit druhou vybloklou … a muj navrh ze stejne jako psi polezu po ctyrech byl zamitnut.  Tsss ….


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.