Aktuálně: 4 534 inzerátů178 231 diskuzních příspěvků17 805 uživatelů

Librela - zkušenosti

Arbora
Arbora (316 příspěvků) 22.11.2023, 13:55:24 xxx.xxx.203.51
efe:

Tohle na mě dnes vyskočilo na FB, vzpomněla jsem si hned na vás… Btw. jak jste na tom??

https://www.tierphysio-hattingen.de/post/librela-beransa-wundermittel-oder-bevorstehendes-desaster


Tak čo si budeme, aj paralen a ibalgin majú vedľajšie účinky, s 10 % výskytom a ľudia to zobú denne bez mihnutia oka. 
Texty, ktoré sú bez zdrojov, navyše s informáciami typu “Obwohl es oft keinen Beweis dafür gibt, dass diese Nebenwirkungen mit Librela in Verbindung stehen, gibt es viele anekdotische Erfahrungen mit unerwünschten Symptomen nach Librela/Berensa-Injektionen.” to ma úplne zo stoličky nedvíha. 

Rovnako aj rady typu na artrózu používať homeopatiu, sorryjako, to pre mňa nie je cesta. V závažných prípadoch nesteroidy, tie sú asi bez vedľajších účinkov.
Beriem to tak, že pes bude buďto kripel v depresii a uhynie z nudy a nešťastia, alebo mu možno skrátim librelou (čo trebárs pre mňa už je naozaj jedno, má odhadom tak pol roka), prípadne tými nesteroidmi a opiátmi, zato bude pohyblivý a bez bolestí až do svojho konca. 

megi-the-pes
megi-the-pes (2299 příspěvků) 22.11.2023, 14:12:07 xxx.xxx.124.42
Odpověď na příspěvek uživatele Arbora z 22.11.2023, 13:55:24

Já to četla ob řádek, ale dočetla jsem se to stejné, co je v jedné skupině na fb, a to jsou ty vedlejší účinky, přesně takové, jak to popisuje Plaka, ale jsou i případy, kdy na bolest tohle zabralo, ale rozjelo to jiný, vážnější problém. A ten článek hned na začátku vysvětluje, jak to funguje a proč se vlastně tohle psovi děje. A říká, že není dobré dávat tento zázračný preparát každému psovi jen tak bez rozmyslu, že by to nemělo žádné minusy. 
Pochopila jsem to tak, že se to nemá dávat na každé psí zakulhání a že je dost zvláštní přístup těch vet, kteří páníčky zas tak moc neinformují o tom, co může přijít. A to se tak nějak stále na tom fb opakuje, tak to beru tak, že snad nikdo nevyrobil 200 falešných profilů. 
No a dál jsem to nečetla a číst nebudu, když tam je to, co jste psala, to nesnáším, takové jednostranné výplody.

Anonymní (neregistrovaný) 22.11.2023, 14:25:01 xxx:xxx.fe12:208d

Je to v pohodě co vím

Plaka
Plaka (405 příspěvků) 22.11.2023, 18:35:09 xxx:xxx.1987:cd34
Odpověď na příspěvek uživatele efe z 22.11.2023, 13:10:36

Jsem si to hodila do překladače, germánsky nevládnu. Za mě je to fajn článek, osvěta, není to hystericky sepsaný, plně to odpovídá mým zkušenostem s NÚ po L. u Vořecha. Podtrhla bych, že by se L. neměla, přesně jak píše Megí, používat u psů na každý zapajdání, je to prostředek spíš paliativní, když vše ostatní selže. Jak je to tam  vypsáno, přesně takhle jsem postupovala já.

Čte to tu hodně lidí, dovolím si vycucnout ty základní body k léčbě osteoartritidy + můj názor: 
1. fáze - chondra, esenciální mastné kyseliny, homeo (na to moc nevěřím), další různé přípravky, se psem začít chodit na fyzio - hydroterapie, balanční cviky, dornovka… 
2. fáze - cbd kapky, laser, pokračující fyzio různých technik
3. fáze - vše je málo, nestačí to. Přidat tedy léky typu NSAID, gabapentin, osteopen… Když ani to nestačí, pak teprve se rozhodnout pro Librelu. Protože ta by měla být až opravdu poslední volbou.

Já jsem musela kvůli diagnozám Vořecha pár kroků přeskočit. Opiáty u psa nechci. Vlastně souhlas s Arborou, jak to výše napsala. Akorát po těch našich peripetiích bych Librelu opravdu volila jako poslední instanci. 
Vořecháčkovi je teď tako jako docela dobře, šmrdolí si na vycházkách, hrabe si krátery (na mezi, do díry šlápnu max já), ale ty neuro následky mu zůstaly. Hlava do strany stále, tlamu naplno neotevře,  dermatitidu má minimální. Až tahle L. minimální dávka vyprchá, nebude už co řešit. Teď je to 5 týdnů, co ji dostal.
 

Plaka
Plaka (405 příspěvků) 26.11.2023, 17:21:33 xxx:xxx.4a57:40a

Dobojováno. 😢
Vzalo to hrozně rychlej spád. V noci z hodiny na hodinu se Vořechovi zapla bolest snad všeho. Na jeho pláč nezapomenu, i pro vetku to bylo silný kafe. Sbohem, broučku můj milovanej, už tě nic nebolí.
Po těhle zkušenostech apeluju na lidi, ať si použití Librely opravdu důkladně rozmyslí a jak jsem psala výše, berou to až jako úplně poslední možnost. A doufám, že nikdo další u psa nezažije takový NÚ, jako potkaly nás.
 

Lenocka
Lenocka (125 příspěvků) 26.11.2023, 18:26:29 xxx.xxx.37.217

Ach ach, to je mi moc líto. Upřímnou soustrast 🖤

Každopádně obrovský dík za objektivní popis všeho okolo L., zrovna dnes jsme se o ní bavili. Ty informace jsou VELMI cenné ❤️

Verun
Verun (748 příspěvků) 26.11.2023, 18:51:38 xxx.xxx.220.12

máme třetí dávku a nic se neděje, ani tak, že se něco zlepšilo a ani vedlejší účinky…

a nesteroid dostávala- meloxicam, různé výživové doplňky má stále (cbd ,  aptoflex 1litr ted dobrala, losos.olej, spirulinu, kelpu, ….msm a kolagen teď následuje po aptoflexu…)jelikož nevidím žádné zlepšení v našem problému je to spíš v hlavě psa… tu 4 dávku ještě dáme. a dám s vetem i řeč na toto téma…

Terven
Terven (102 příspěvků) 26.11.2023, 20:30:37 xxx.xxx.110.191
Plaka:

Dobojováno. 😢
Vzalo to hrozně rychlej spád. V noci z hodiny na hodinu se Vořechovi zapla bolest snad všeho. Na jeho pláč nezapomenu, i pro vetku to bylo silný kafe. Sbohem, broučku můj milovanej, už tě nic nebolí.
Po těhle zkušenostech apeluju na lidi, ať si použití Librely opravdu důkladně rozmyslí a jak jsem psala výše, berou to až jako úplně poslední možnost. A doufám, že nikdo další u psa nezažije takový NÚ, jako potkaly nás.
 


Šmarjá…to je mi líto. Ale udělala jste pro něj první poslední, mám ten dojem.

Fikovnice
Fikovnice (4570 příspěvků) 26.11.2023, 22:11:38 xxx.xxx.60.24
Plaka:

Dobojováno. 😢
Vzalo to hrozně rychlej spád. V noci z hodiny na hodinu se Vořechovi zapla bolest snad všeho. Na jeho pláč nezapomenu, i pro vetku to bylo silný kafe. Sbohem, broučku můj milovanej, už tě nic nebolí.
Po těhle zkušenostech apeluju na lidi, ať si použití Librely opravdu důkladně rozmyslí a jak jsem psala výše, berou to až jako úplně poslední možnost. A doufám, že nikdo další u psa nezažije takový NÚ, jako potkaly nás.
 


Milá Plako, posílám sílu, posílám přátelské objetí…držte se!


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.