Aktuálně: 4 802 inzerátů176 212 diskuzních příspěvků17 780 uživatelů

Librela - zkušenosti

Plaka
Plaka (399 příspěvků) 26.09.2023, 20:14:34 xxx:xxx.62cd:9de9

Nechápu. Psala jsem to jako přihlášená a jsem zase anonymní. Přitom jsem byla ve výpisu uživatelů online. 

No nic. 

Edit - snad pomůžou naše nemilé zkušenosti ostatním. I v rozhodování, kdy Librelu podat. Je to opravdu přípravek “poslední instance”, tedy měl by být. 

Arosek
Arosek (265 příspěvků) 27.09.2023, 11:30:21 xxx.xxx.130.20
Odpověď na příspěvek uživatele Plaka z 26.09.2023, 20:14:34

No, jako teda … je hezke ze ma clovek doma raritu, ze … ale tak nejak by to mohlo byt v jinych pripadech ☹️

Ja teda hlasim pro neraritni uzivatele Librely - Dudlik (11,5) je na L. od predlonskeho srpna, tedy cca 25 mesicu. 
Loni odchodil v zari celkem 8 honu na kacenky, postupne, bud jeden den a pak volno, nebo vyjimecne dva, kdyz byly dobre tereny. 
Letos jsme meli trosku maratonek - minuly tyden sobota, nedele, pondeli a utery, tenhle tyden repete. Plan byl ze dedek pujde “ob den”, dedek mel ovsem vyrazne jiny nazor. Takze krom jedne lece minulou nedeli, jedne tuhle nedeli a jedne vcera (fakt debilni teren) odtapkal vsech 8 honu (4 lece na jeden hon) a rozhodne tam nebyl jen do poctu. Delala jsem mu statistiku, tak chlapec donesl prumerne 6 kachen na jedne leci 🙂

Jo, mozna mu ty nozicky odejdou o neco rychleji nez bez L. Ale je stastnej a blahem bez sebe, ze dela to co ho strasne bavi. Takze to za to proste stoji 🙂

Verun
Verun (741 příspěvků) 27.09.2023, 21:36:11 xxx.xxx.220.12

Ták, jsem naší bulině tu Librelu 15mg taky zařídila. má jí cca 5 dní…uvidíme, jestli uvidíme nějakou změnu, třeba po CBD já nepozorovala nic…brala půl roku. 

Vet mi to vysvětlil tak, že je to biologická léčba,  která  likviduje  nervová zakončení  v kloubu a pak to nebolí, ta zakončení se samozřejmě časem  obnoví , tak je potřeba znova aplikovat. prej je možné, že při dlouhodobé aplikaci ty nervy už nedorostou…ale zase zánět kloubu to prý neléčí,  je možné k léčbě brát i jiné léky… 

zázrak mi vet po první aplikaci nesliboval, spíš až na druhé….až budu mít víc volna , jsme domluvený i na RTG, jestli je to opravdu potřeba , ale vzhledem k zlomené noze a operaci zkřížených vazů na druhé noze si myslím, že artroza tam je.minimálně kolena….

   

Plaka
Plaka (399 příspěvků) 28.09.2023, 23:29:57 xxx:xxx.62cd:9de9
Odpověď na příspěvek uživatele Verun z 27.09.2023, 21:36:11

Verun, jak je stará vaše fenka? Kloubní výživu krom CBD jste nepodávali? Já jsem zkusila před podáním Librely všechno možné. Hydroterapie, dornovka, cbd, chondra pes brát nemohl kvůli svým diagnozám. 

Librela blokuje bolest, laicky řečeno. Pes má klouby pořád v hajzlu, ale neví o tom. Úskalí jsou zde popsána od první stránky, můj pes dostal jen dvě dávky a mám unikát, co se vedlejších účinků týká.

Jestli na fence nevidíte velký pokrok a zlepšení ani po pěti dnech, může se stát, že nezabere ani druhá dávka. Já na Vořechovi viděla jasnou úlevu už druhý, třetí den po injekci. No, držím palce, ať se bulině uleví. 

Plaka
Plaka (399 příspěvků) 29.09.2023, 19:20:50 xxx:xxx.62cd:9de9

Psala jsem: Taky uvidíme, co se psem udělá poslední záchranný lano, dneska mu vet píchnul Traumeel, homeopatika. 

No, tak udělalo. Vořech mi začal pajdat na pravou přední, zhruba 24 hodin po těch homeo. Po Osteopenu podobnou reakci neměl. Vypadá to přesně jak reakce po L., kdy najednou nemohl šlápnout na zadní. Dneska, 3. den od homeo injekce (to mě překvapilo, netušila jsem, že to lze takhle podávat), je pajdání menší. Nemohl se přetáhnout, nemohl špatně šlápnout. Kdo používáte homeo, je totok normální?

Verun
Verun (741 příspěvků) 30.09.2023, 13:26:50 xxx.xxx.220.12
Plaka:

Verun, jak je stará vaše fenka? Kloubní výživu krom CBD jste nepodávali? Já jsem zkusila před podáním Librely všechno možné. Hydroterapie, dornovka, cbd, chondra pes brát nemohl kvůli svým diagnozám. 

Librela blokuje bolest, laicky řečeno. Pes má klouby pořád v hajzlu, ale neví o tom. Úskalí jsou zde popsána od první stránky, můj pes dostal jen dvě dávky a mám unikát, co se vedlejších účinků týká.

Jestli na fence nevidíte velký pokrok a zlepšení ani po pěti dnech, může se stát, že nezabere ani druhá dávka. Já na Vořechovi viděla jasnou úlevu už druhý, třetí den po injekci. No, držím palce, ať se bulině uleví. 


Má pořád něco, kúru Meloxikamu,  Aptoflex , Geloren,  msm, čistý kolagen, Boswelii , CBD v létě dost plave…

Je jí 7 . Ona má ty zadní strmé, chodí po prstech-nedošlápne na velký polštářek a když jí to  klouzne na dlažbě, nevím zda jí to u toho i právě  zabolí…zatne drápy a klouže ještě víc. Má z toho už docela i v hlavince blok na dlažby. 

Je možné, že žádný bebí nemá, vyloženě nekulhá, občas teda vystavila jednu přední, tam jsem jí našla akorát mezi prsty odřeninku- asi kvasinky(canesten, betadina)  ale tu počínající artrozu  kolene měla už při tom úrazu vazů ve 2,5 letech tuším…kloub se stabilizuje , omezená hybnost.  Uvidíme až uděláme nějaké RTG. 

Plaka
Plaka (399 příspěvků) 10.10.2023, 20:25:48 xxx:xxx.e7be:7335

Na vyžádání našeho veta jsem minulý týden sepsala zevrubný, chronologický popis nežádoucích účinků L. u Vořecha a dneska mi volal zástupce Zoetisu. Moc mi za report děkoval, že přesně tohle výrobce potřebuje. Fakta, hlášení NÚ ve spolupráci s ošetřujícími veterináři, nenechat si nic pro sebe. Moc příjemné popovídání, krom jiného ho zajímala šarže podaného přípravku. Nabídla jsem svého unikáta i k pitvě, až nastane čas mého rozhodnutí se s Vořechusem rozloučit (na to se musí optat), ať jde vývoj Librely vpřed. 

Což mě přivádí k myšlence poprosit i ostatní pejkaře o spolupráci. Jestli se u psa po podání Librely vyskytnou nějaké vedlejší účinky (snad nebudou takového kalibru jako u nás), informujte ihned svého veterináře. Věřte, že nebudete za prudiče, naopak tím pomůžete dalším psům. 🙂

Plaka
Plaka (399 příspěvků) 10.10.2023, 21:15:29 xxx:xxx.e7be:7335

Ještě dodám, že Vořecho vedlejšáky jsem vypisovala tady, hodně mi to pomohlo v sesumírování ofiko zprávy. Tak nepodceňujte ani zvýšené drbání psa atd.

Jak koukám, už 17. 6. 23 jsem si asi zavěštila. 😀 “Dle příbaláku kontraindikace nejsou, ale co zvíře, to unikát.”  Že budu mít až takový all inclusive s chronickým ledvinářem, by mě v tu dobu nenapadlo.

Plaka (neregistrovaný) 19.10.2023, 20:11:25 xxx:xxx.3888:87ae

Sága pokračuje. Vořech je nejpíš celorepublikový unikát, který chce i navzdory všem diagnozám žít. (Toto nepíšu jako nějaký sluníčkářský/srabácký jelito, který by ležáka psa obracelo ze strany na stranu. Jsem realista, co se nezdráhá psa uspat, když je to potřeba. Pes chce lítat, hrát si, psychicky je zcela OK, fyzicky po osteopenu byl fajn, ale pak zase propad pohybovej.) 

Tákže včera dostal Vořechus po třech měsících Librelu. Místo 15mg dávky jen 5mg. Naprosto minimální dávka k jeho váze. Já i ošetřující vetové doufáme, že mu to pomůže a nadělá to co nejmíň rotyky ve smyslu NÚ. Budu informovat. 

Fikovnice
Fikovnice (4443 příspěvků) 22.10.2023, 13:06:37 xxx.xxx.61.29
Plaka:

Sága pokračuje. Vořech je nejpíš celorepublikový unikát, který chce i navzdory všem diagnozám žít. (Toto nepíšu jako nějaký sluníčkářský/srabácký jelito, který by ležáka psa obracelo ze strany na stranu. Jsem realista, co se nezdráhá psa uspat, když je to potřeba. Pes chce lítat, hrát si, psychicky je zcela OK, fyzicky po osteopenu byl fajn, ale pak zase propad pohybovej.) 

Tákže včera dostal Vořechus po třech měsících Librelu. Místo 15mg dávky jen 5mg. Naprosto minimální dávka k jeho váze. Já i ošetřující vetové doufáme, že mu to pomůže a nadělá to co nejmíň rotyky ve smyslu NÚ. Budu informovat. 


Plako, jaký je stav? Vyskytly se nějaké NÚ?

Plaka
Plaka (399 příspěvků) 23.10.2023, 17:28:57 xxx:xxx.407f:90eb
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 22.10.2023, 13:06:37

Na NÚ je u něj ještě brzy, objevily se u něj až tak dva týdny po aplikaci. Každopádně i minimální dávka u něj zabrala, co se pohybu týče. Chodí a šmejdí se mu mnohem, mnohem lépe, je to zase spokojený Vořechus. 

Mončičák (neregistrovaný) 26.10.2023, 06:30:37 xxx.xxx.85.86

Zdravím, mám 13 let voříška se spondylózou a vyzkoušela jsem vše možné. Je to dva dny, co jsme píchli Librelu, jako poslední nevyzkoušenou možnost. Tak uvidíme, doufám, že to zabere a dědoušek bude veselejší.  Zatím byly problémy se schody, zvedáním i leháním. Jen pro info: váha 33,3 kg a platila jsem 1733 kč. Je to celkem darda, ale pokud mu to ukeví, ráda to zaplatím 😉

Arosek
Arosek (265 příspěvků) 26.10.2023, 08:57:27 xxx.xxx.130.20
Odpověď na příspěvek uživatele Mončičák z 26.10.2023, 06:30:37

Na spondylozu bude mit L. jen velmi maly, nebo vubec zadny efekt. U spondylozy dochazi k omezeni pohybu v dusledku utisku/poskozeni nervu, nikoliv kvuli bolesti z artrozy.

Renata (neregistrovaný) 26.10.2023, 10:44:25 xxx.xxx.111.91

Zdravím, tak i my se přidáváme s Charlesem do klubu, v pátek po rentgenu zjištěna displazie obou kyčelních kloubů, ve velmi pokročilém stádiu. L píchnuta ještě v pátek, kombinujeme to s CBD Alavisem a chondro super. Charles má skoro 7 let 45 kg. Po 2 dnech bylo zřetelné, že je v lepší náladě, a stále se to zlepšuje. Po 6 dnech ušel procházku 1.5 hod co jsme chodili dřív. Kulhá teda na pravou zadní hodně, ale jsem zvědavá jak to bude pokračovat. Vet říkal, že se účinek projeví nejdřív do 10 dní, což mi příjde zvláštní…Injekce 3 000.

Plaka
Plaka (399 příspěvků) 26.10.2023, 20:18:26 xxx:xxx.407f:90eb
Odpověď na příspěvek uživatele Renata z 26.10.2023, 10:44:25

Já bych byla opatrná s tou zátěží na vycházkách. Jak jsme tu psaly už dřív, psa klouby přestanou bolet, ale rasuje si je stále stejně.

Megí, nevím, z čeho to může být. Jen tipuju dle svých krátkých zkušeností, že jak se psovi postupně uleví, člověk má tendenci to brát jako tadáá, je to cajk. A začne psa víc zatěžovat, než když se psík sotva zvedal, belhal. Což jsem vlastně udělala i já Vořechovi po první dávce L., běžel si a lítal najednou, měla jsem ho brzdit. To samé po druhé davce L. A že se psovi sakra uleví, když ho najednou nic nebolí. Může si pak v tom “juchuchů” módu dorasovaný klouby zprasit ještě víc, chroustne se tam něco? Vymletej kloub, najednou zátěž jinší, pes se začne celej po L. pohybovat jinak, takže i svaly mají jinou odezvu… Nevím, fakt nevím.

Vořechovi teď po týdnu od třetí dávky začínají mírně strupatět špičky uší. Nedá se to srovnat s předchozími reakcemi, nedrbe se tolik, hlavu mírně naklání zase vpravo, ale dřív to mělo rychlý nástup. Asi díky minimální možné dávce se u něj teď NÚ projevují zvolna a ne v takové míře, přitom na OA mu L. opět skvěle zabrala. Uvidíme, co se bude dít příští týden, nejásám, jsem v pozoru.

Renata (neregistrovaný) 27.10.2023, 08:33:22 xxx.xxx.111.91
Odpověď na příspěvek uživatele Plaka z 26.10.2023, 20:18:26

Ano určitě máte pravdu, ale vet říkal, že potřebuje nasvalit teď zadní nohy, tak že procházky bude potřebovat, jen to musím brzdit. Díky za radu. 

Arosek
Arosek (265 příspěvků) 27.10.2023, 08:55:16 xxx.xxx.130.20
Renata:

Ano určitě máte pravdu, ale vet říkal, že potřebuje nasvalit teď zadní nohy, tak že procházky bude potřebovat, jen to musím brzdit. Díky za radu. 


Nasvalit urcite. Jen zkuste spis plavat, plavat a plavat, pokud je to teda vodouch. 

Plavani skvele nasvali, ale nezatezuje tolik klouby, pac pes nenese celou svoji vahu. Ideal je v rece proti proudu. 

Pripadne je dobre i brouzdani ve vode, cca do hloubky “po lokty”. 

Jen to chce ne uplne ledovou vodu. 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.