Aktuálně: 4 932 inzerátů174 206 diskuzních příspěvků17 751 uživatelů

Librela - zkušenosti

Plaka
Plaka (399 příspěvků) 03.07.2023, 20:34:16 xxx.xxx.0.1

Hmn - jasně, automaticky další dávka. tohle už nejde vysadit. Další ho čeká za 6 týdnů, tak jsme domluvené s vetkou. Kdyby bylo potřeba dřív, pojedu dřív. A když by bylo 6 týdnů v pohodě, nasadíme třetí dávku až při zhoršení stavu třeba za delší dobu.

Edit - Fíkovnice, máte SZ. 🙂

hmn
hmn (1023 příspěvků) 04.07.2023, 12:07:54 xxx.xxx.43.113

tak jsme se s vetem domluvili, že do toho půjdem taky

aktuálně bere alavis canabiflex cbd, uvidíme co to udělá, a pokud neudělá, tak nasadíme librelu

Plaka
Plaka (399 příspěvků) 11.07.2023, 18:33:31 xxx.xxx.0.1

Update po 14 dnech. Vořecha musím krotit, aby nevyváděl pohybové hlouposti. 🙂 

U nás ovšem nic nejde bez nějakých “ale”. Zdá se, že patří mezi jednoho psa z 10 000, který má na L. velmi vzácnou odezvu. Svědí ho pes a špičky uší mu začaly strupatět (breberky nemá). Holt jeho nabouraná imunita reaguje po svém, může jít i o projev chronických ledvin. Další kontrolu u vetky má tudíž o 2 týdny dříve oproti předchozímu plánu. 

Fikovnice
Fikovnice (4300 příspěvků) 11.07.2023, 20:08:59 xxx.xxx.60.52
Odpověď na příspěvek uživatele Plaka z 11.07.2023, 18:33:31

Plako, já bych se Vám ráda ozvala, ale ani u mě/u nás to není dobré… 😢

A já teď denně zkouším, před 20 min jsem teprve přijela domů…

Ale nezapomněla jsem na Vás, jen jsem zjistila, že v tom stresu a časovém presu opravdu více chybuji…a mám děs z toho, abych nechybovala nějak fatálně.

Arosek
Arosek (263 příspěvků) 12.07.2023, 09:25:16 xxx.xxx.130.20
Plaka:

Update po 14 dnech. Vořecha musím krotit, aby nevyváděl pohybové hlouposti. 🙂 

U nás ovšem nic nejde bez nějakých “ale”. Zdá se, že patří mezi jednoho psa z 10 000, který má na L. velmi vzácnou odezvu. Svědí ho pes a špičky uší mu začaly strupatět (breberky nemá). Holt jeho nabouraná imunita reaguje po svém, může jít i o projev chronických ledvin. Další kontrolu u vetky má tudíž o 2 týdny dříve oproti předchozímu plánu. 


Tak to je mi lito ☹️
 

U nas se ani u kardiaku, ani u jaterkaru zadne NU neobjevily, ale je fakt, ze ledvinar Librelu nemel (nebyla jeste na trhu) a jaterkar je ve “stabilizovanem stavu”. 

Jedine nezadizci co pozoruju je, ze se snizuje doba ucinnosti - prvni rok stacila davka jednou za 8 tydnu, pak postpne klesala po dnech a ted po dalsim roce jsme na 6 tydnech. Coz teda ale vzhledem k veku prijemcu stale povazuju za vyhru, protoze pokud se za dalsi rok dostanem na pet tydnu a dalsi rok nato pak na 4 tydny, Otasovi bude 15 a davno ho jebnu lopatou po hlave a Dudlan bude mit 13,5 a to tez uplne nepredpokladam.

A ano - jak psala Janaa - klouby se nici trochu vic tim ze je pes pouziva jako by neboleli. Ale z volby 1 - “pes nechodici, trpici pri kazdem kroku a zijici dele” nebo 2 - “pes vesely a hravy, plny optimismu a dobre nalady a zijici o neco kratsi dobu” mam pomerne jasno co zvolit 🙂 

Plaka
Plaka (399 příspěvků) 13.07.2023, 22:11:46 xxx.xxx.0.1

Arosku, já to mám nastavené stejně, proto jsem po zdejší poradě do L. se psem šla, volba č. 2 byla u něj jasná.

Jak jsem v pondělí psala nadšeně, tak teď se bojím, že u Vořecha to vezme nějaký špatný, rychlý konec. Přicoural se ze zahrady ted večer po třech, pravá zadní prý ne-e, nemám, nepoužívám. Žádnou divočinu nevyváděl, psice mu ublížit nemohla. Prostě achjo, když ho takhle chytne hnáta i přes L. ☹️ Achjo.

Arosek
Arosek (263 příspěvků) 14.07.2023, 10:58:33 xxx.xxx.130.20
Odpověď na příspěvek uživatele Plaka z 13.07.2023, 22:11:46

Jajks ☹️

Tohle se nam stalo u cuvace, ale tam byla jasna pricina - on ma klouby v tak desivym stavu ze vlastne zadny nema. Uplne mu chybi chrupavka na vsech kloubech, vsechny chrupavcite casti jsou osifikovany a plny osteofytu, takze jeho klouby vypadaji na rtg jako hlavice husitskeho remdihu ☹️ Po pichnuti L. se mu znacne ulevilo, tak zacal poskakovat jak Jura. Jenze ty kluby tu zatez nezvladly a nasledoval silny zanet lokte a tri tydny atb … Ted uz je ok, ale dalsi davku L. dostal pod prisne kontrolovanym rezimem. 

Toz drzim pesti at je to u vas taky tak a pesan je brzo fit!

Plaka
Plaka (399 příspěvků) 14.07.2023, 21:32:32 xxx.xxx.0.1

Díky, Arosku. Dobré vědět, žádné kraviny jsem ho vyvádět nenechala. Vořech má právě na pravý zadní DKK víc jak 4, tak se mu tam asi něco chroustlo. Dneska klidový režim, našlapuje už v pohodě, včera jsem se hodně vyděsila. Uvidíme, jak jeho cesta bude pokračovat, atb nesmí, problémů má už tak dost.

Jinak pro zdejší čtenáře, možná můj popis situace vyznívá hůř, než na tom Vořech je. Kdo neví, že má nějaký trable, z chování psa nic nepozná. Kromě včerejší trojnožkový epizody je pes vzhledem ke všem svým diagnozám po podání L. relativně v pohodě. To jen pro upřesnění. 🙂

Michaela (neregistrovaný) 19.07.2023, 11:45:39 xxx.xxx.82.187

Zdravím, máte prosím někdo zkušenost, zda by librela přestala po nějakém krátkém čase fungovat? 3 měsíce mi chodil pes krásně, ale nyní začíná zase kulhat. Děkuji za případné odpovědi. 

Arosek
Arosek (263 příspěvků) 19.07.2023, 12:59:07 xxx.xxx.130.20
Odpověď na příspěvek uživatele Michaela z 19.07.2023, 11:45:39

Uplne nerozumim otazce …

Jako ze jste pichli Librelu ped tremi mesici jednou a ona ted uz nefunguje? 

To je normalni - deklarovana ucinnost vyrobcem je mesic.

Jinak co zatim pozoruju, tak pri dlouhodobem podavani se delka ucinnosti pomalu snizuje. Nam na psech drzela z pocatku dva mesice. Ted po dvou letech mame ucinnost sest tydnu. Ale to je v ramci dvou let, nikoliv tri mesicu.  O takhle rychlem upadku ucinnosti jsem jeste neslysela … mozna bych zkusila zjistit, jestli tam neni jeste nejaky jiny pridruzeny problem, na ktery Librela neucinkuje. Napriklad neurologicky. 

Michaela (neregistrovaný) 19.07.2023, 13:22:17 xxx.xxx.82.187
Odpověď na příspěvek uživatele Arosek z 19.07.2023, 12:59:07

Nene, máme 3 dávku. Zabrala nám pořádně až po 2 dávce, tak budu doufat, že začne zase působit. Na 3 dávce byl před 3 dny. 

Arosek
Arosek (263 příspěvků) 19.07.2023, 14:02:15 xxx.xxx.130.20
Odpověď na příspěvek uživatele Michaela z 19.07.2023, 13:22:17

A ty jine problemy mate vyloucene? 

Ono obcas se stava ze se potlaci bolest kloubu z artrozy a vyleze bolest neceho jineho. 

Jako takove to klasicke “kdyz te boli kotnik, pichni se oka a kotnik prestane bolet”

Anonymní (neregistrovaný) 19.07.2023, 14:09:16 xxx.xxx.220.12

Takže pokud L. Tak moc neblbnout a nechtít po psovi ujít maraton. Víceméně staly režim. Plus něco trochu navic.jen to nebude bolet.

Zkusím to taky.

Michaela (neregistrovaný) 19.07.2023, 14:20:09 xxx.xxx.82.187
Odpověď na příspěvek uživatele Arosek z 19.07.2023, 14:02:15

On je trubka a má pořád něco, takže sme na veterině co měsíc..vyšetření krve, rentgen, sono, moč. Na nic v tomto ohledu se neprišlo. 

Plaka
Plaka (399 příspěvků) 26.07.2023, 19:37:02 xxx.xxx.0.1

Poslušně hlásím, že Vořech dostal druhou dávku L. po měsíci. Možná by první vydržela i déle, ale vzhledem k dovolenkovým plánům jsme neriskovali. Vyfasoval i spešl mast, kdyby se zase začal osypávat a drbat, jen na lokál použití na rypák a uši pro případ nouze. Jestli bude mít výraznější drbací projevy, jsme do budoucna v pérdeli, pane Hrábě.

Pohybově je na tom bezvadně. 🙂 Jak se tu někdo ptal - ano, rozbitýho psa nenechat dělat vylomeniny, nepřetěžovat, stálý režim a nic navíc bych ani nepřidávala. Vivat Librela. 

Anonymní (neregistrovaný) 03.08.2023, 02:56:07 xxx.xxx.24.29
Odpověď na příspěvek uživatele Plaka z 27.06.2023, 21:00:05

Mám sstejny problém ,cane ccorsa0

o 13,5 rroků,nepostavil sse nna zadní nohy.Dali jjsme Librelu a chodi

Plaka
Plaka (399 příspěvků) 09.08.2023, 00:24:29 xxx:xxx.cf4f:aa9b

Po dvou týdnech od druhé dávky musím smutně konstatovat, že v případě Vořecha došlo k repete jeho specifických problémů. Špičky uší opět krvavé, strupovaté, svědí ho pes, i situace s pravou zadní se opakovala (totál trojnožka jeden den). Teď se to nějak ustálilo, je z něj happy dog, kterého musím zase hlídat, aby se nějak nepřetáhnul.

Je to unikátní chronicky ledvinový a i jinak postižený živočich, věřím, že nikdo další nebude tyhle trable po podání Librely řešit. 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.