Aktuálně: 4 931 inzerátů174 216 diskuzních příspěvků17 751 uživatelů

Librela - zkušenosti

assil
assil (1491 příspěvků) 27.06.2023, 13:07:46 xxx.xxx.206.172
janaa:

Tak jasně,výjimečně se může objevit přecitlivělost nebo alergie,ale to u všeho,to je logické


No píšou hlavně reprodukční a vývojová toxicita, nepoužívat u plemenných zvířat. Těhotný ženský si mají dávat bacha.

Ale tak u starého psa je to jedno a že by měl mladý artritidu je asi spíš nepravděpodobný.

janaa
janaa (382 příspěvků) 27.06.2023, 14:33:27 xxx.xxx.174.242
assil:

No píšou hlavně reprodukční a vývojová toxicita, nepoužívat u plemenných zvířat. Těhotný ženský si mají dávat bacha.

Ale tak u starého psa je to jedno a že by měl mladý artritidu je asi spíš nepravděpodobný.


Tak hlavně chovat na zvířeti s pohybovými problémy je totál prasárna,že

assil
assil (1491 příspěvků) 27.06.2023, 14:37:22 xxx.xxx.206.172
janaa:

Tak hlavně chovat na zvířeti s pohybovými problémy je totál prasárna,že


No tak takový prasárny se v množírnách dějou běžně, ale ten kdo to dělá tak nebude asi investovat to takhle drahého léku.

Plaka
Plaka (399 příspěvků) 27.06.2023, 19:45:33 xxx.xxx.0.1
Odpověď na příspěvek uživatele assil z 27.06.2023, 13:07:46

Příbalák od Librely jsem si důkladně prostudovala a teď jsem otevřela příbalák Trocoxilu. To nejde ani porovnat, jak moc se případný nežádoucí účinky liší. Chronického ledvináře by T. zabil.

Jinak (snad to není můj placebo efekt) vnímám, že se psovi dneska o trošku lépe vstává, šmejdí si veseleji, blbnul si venku s hračkou. :)

 

janaa
janaa (382 příspěvků) 27.06.2023, 20:16:34 xxx.xxx.174.242
Plaka:

Příbalák od Librely jsem si důkladně prostudovala a teď jsem otevřela příbalák Trocoxilu. To nejde ani porovnat, jak moc se případný nežádoucí účinky liší. Chronického ledvináře by T. zabil.

Jinak (snad to není můj placebo efekt) vnímám, že se psovi dneska o trošku lépe vstává, šmejdí si veseleji, blbnul si venku s hračkou. :)

 


No super,tak držím palce,ať je jen líp. Pro řadu staroušků je to fakt zázrak

Plaka
Plaka (399 příspěvků) 27.06.2023, 21:00:05 xxx.xxx.0.1
Odpověď na příspěvek uživatele janaa z 27.06.2023, 20:16:34

Vorechovi je "jen" osm. DKK 4/4 zjištěnou ve dvou letech zvládal v pohodě díky pohybu, osvalení, plavání a chondro přípravkům. Pak se před 2 rokama rozbil akutní slinivkou a od té doby se sype jak domeček z karet (játra, ledviny, klouby). Jestli Librela zabere, s radostí a slzou v oku (nad peněženkou) mu dopřeju zbytek života bez chronických bolestí. Pookřál, zrovna se teď protahoval jak kočka na přední a zadní (potajmu jsem ho sledovala z okna) a vypadal docela překvapeně, že to jde. Předevčírem by podobný pohyb ani nezkusil.

Pro ostatní - snažím se psát své první zážitky s Librelou zcela nezaujatě, třeba to v budoucnu pomůže někomu dalšímu v rozhodování. Jsem za tuhle diskuzi vděčná a ještě jednou díky všem za zkušenosti.

Lenocka
Lenocka (120 příspěvků) 28.06.2023, 00:35:08 xxx.xxx.32.22
Odpověď na příspěvek uživatele Plaka z 27.06.2023, 21:00:05

Plako už teď děkuji! Poslední měsíce přemýšlím co s naší ohařkou - artróza v koleni, hodně se zhoršila. Teď konečně o něco lepší, ale úplně dobré to přes všechna opatření není. Jenže je jí teprve 7 let. Musím to důkladně zvážit, cesta zpět by už asi nebyla. Moc se přimlouvám za další průběžné informace, díky!

Plaka
Plaka (399 příspěvků) 28.06.2023, 02:33:50 xxx.xxx.0.1
Odpověď na příspěvek uživatele Lenocka z 28.06.2023, 00:35:08

Já jsem s ním už před rokem začala chodit na psí fyzio, pár sessions hydro terapie a dalších cílených technik. Abych se naučila, co dělat a doma s ním pak pěkně cvičit dle návodu. To ho vlastně rok drželo, když nemohl brát nic z chondro podpory. Před měsícem se nečekaně kloubně rozbil, takže další fyzio setkání. Laser, dornovka, ulevilo se mu, ale přechodně. CBD kapky také pomohly z nejhoršího, ale, ale prostě to pořád nebyl Vořech spokojený, naopak najednou zestárnul o x let.

Ohařka je ortopedem prohlédnutá, žádné urvané menisky, vazy?

Každopádně psí fyzio, aquaterapie, laser, dornovka funguje, dokáže ortopedické pacienty dobře porovnat. Ozkoušeno, artroza v koleni by u 7leté feny šla možná zatím takto pořešit? Já Librelu beru jako poslední šanci, cesty zpět není.

 

assil
assil (1491 příspěvků) 28.06.2023, 08:13:11 xxx.xxx.206.172
Plaka:

Příbalák od Librely jsem si důkladně prostudovala a teď jsem otevřela příbalák Trocoxilu. To nejde ani porovnat, jak moc se případný nežádoucí účinky liší. Chronického ledvináře by T. zabil.

Jinak (snad to není můj placebo efekt) vnímám, že se psovi dneska o trošku lépe vstává, šmejdí si veseleji, blbnul si venku s hračkou. :)

 


Jj, já vím, že Trocoxil je dryák na ledviny. Ale zas je myslím obecně na bolest, kdežto u té Librely píšou jen na artritidu. Každopádně já byla před x lety ráda za ten trocoxil a nic jiného nebylo a je super, že teď je prostě víc na výběr.

janaa
janaa (382 příspěvků) 28.06.2023, 08:28:12 xxx.xxx.174.242
assil:

Jj, já vím, že Trocoxil je dryák na ledviny. Ale zas je myslím obecně na bolest, kdežto u té Librely píšou jen na artritidu. Každopádně já byla před x lety ráda za ten trocoxil a nic jiného nebylo a je super, že teď je prostě víc na výběr.


Vím o psech se spondylozou,co jim Librela pomohla. Ale primárně je na artritidu,jak píšete. Třeba mojí Bertě, u které jsou problém zosifikované vazy po úraze,nezabírá

assil
assil (1491 příspěvků) 28.06.2023, 08:46:13 xxx.xxx.206.172
janaa:

Vím o psech se spondylozou,co jim Librela pomohla. Ale primárně je na artritidu,jak píšete. Třeba mojí Bertě, u které jsou problém zosifikované vazy po úraze,nezabírá


Mě přijde, že je prostě primárně na bolesti kostí. Ale píšou i, že jsou možné autoimunitní reakce, které způsobí, že to pak nezabírá, takže asi těžko říct u konkrétního jedince čím to je.

Arosek
Arosek (263 příspěvků) 28.06.2023, 10:16:25 xxx.xxx.130.20
Plaka:

Příbalák od Librely jsem si důkladně prostudovala a teď jsem otevřela příbalák Trocoxilu. To nejde ani porovnat, jak moc se případný nežádoucí účinky liší. Chronického ledvináře by T. zabil.

Jinak (snad to není můj placebo efekt) vnímám, že se psovi dneska o trošku lépe vstává, šmejdí si veseleji, blbnul si venku s hračkou. :)

 


Tak ono z podstaty veci - Librela je na principu monoklonarnich protilatek, zatimco Trocoxil je klasicke NSAID s depotnim ucinkem. 

Obecne na to prvni byva dobr aodezva organismu a malokdy nejaka reakce, obecne to druhy je proste chemickej driak kterej leze pres jatra a ledviny. 

Proto je taky vetsina artrotickych pacientu rada ze vyvoj toho prvniho a pokud mohlu mluvit za sva kolena, ocenila bych byt psem :D

 

Jinak obecne se tvrdi, ze lze Librelu a nesteroidy i kombinovat, ale napriklad u lidi jsou studie, kdy pri jejich vzajemne kombinaci dochazi k vyraznemu urychleni degenerace kloubu a vyraznemu rozvoji artrozy. Je tak nejak predpoklad, ze to muze byt tim, ze jak ty klouby fakt neboli nikdy a nijak (pac oba dva leky to podrzej kazdy svym zpusobem), tak proste clovek dje pres hranu a klouby zatezuje neumerne jejich stavu. Tak nejak se i zvireci ortopedi kloni k tomu to nekombinovat, pokud to neni nezbytne nutne. Na sruhou stranu - pokud budu resit ultrageronta s kloubama total na odpis, kde uz Librela prestane fungovat, asi mu klidne dopreju par mesicu navic v kombinaci s Trocoxilem, i kdyz vim ze mu tim zkratim zivot treba o par jinych mesicu ... ale tak nejak mam v hlave nastaveno ze radej kratsi a plnohodnotny, nez delsi a na hov... 

assil
assil (1491 příspěvků) 28.06.2023, 10:19:40 xxx.xxx.206.172
Arosek:

Tak ono z podstaty veci - Librela je na principu monoklonarnich protilatek, zatimco Trocoxil je klasicke NSAID s depotnim ucinkem. 

Obecne na to prvni byva dobr aodezva organismu a malokdy nejaka reakce, obecne to druhy je proste chemickej driak kterej leze pres jatra a ledviny. 

Proto je taky vetsina artrotickych pacientu rada ze vyvoj toho prvniho a pokud mohlu mluvit za sva kolena, ocenila bych byt psem :D

 

Jinak obecne se tvrdi, ze lze Librelu a nesteroidy i kombinovat, ale napriklad u lidi jsou studie, kdy pri jejich vzajemne kombinaci dochazi k vyraznemu urychleni degenerace kloubu a vyraznemu rozvoji artrozy. Je tak nejak predpoklad, ze to muze byt tim, ze jak ty klouby fakt neboli nikdy a nijak (pac oba dva leky to podrzej kazdy svym zpusobem), tak proste clovek dje pres hranu a klouby zatezuje neumerne jejich stavu. Tak nejak se i zvireci ortopedi kloni k tomu to nekombinovat, pokud to neni nezbytne nutne. Na sruhou stranu - pokud budu resit ultrageronta s kloubama total na odpis, kde uz Librela prestane fungovat, asi mu klidne dopreju par mesicu navic v kombinaci s Trocoxilem, i kdyz vim ze mu tim zkratim zivot treba o par jinych mesicu ... ale tak nejak mam v hlave nastaveno ze radej kratsi a plnohodnotny, nez delsi a na hov... 


Ta Librela je teda i pro lidi? Taky jako injekce? To by se mi časem asi hodilo.

Lenocka
Lenocka (120 příspěvků) 28.06.2023, 10:51:19 xxx.xxx.32.22
Odpověď na příspěvek uživatele Plaka z 28.06.2023, 02:33:50

Ohařka je po plastice vazu, koleno aktuálně drží, ale artróza tam je. Bohužel se na jejím rozvoji (či rozvoji projevů) podepsala prodělaná anaplasmosa. A zhoršení proběhlo v době, kdy se dočasně stala sídlem tasemnice.

Užívá CBD a boswelii, střídám kloubní výživy. Má za sebou chiropraxi. V chladném vlhkém počasí nosí návlek, aby to koleno bylo v suchém teple (výrazně pomáhá). Po delší procházce mažeme prohřívací mastí. Aktuálně hodně plave a noha se začíná dosvalovat. Mám v plánu i tu dornovku, hydroterapie opakovaně je velký problém, vše je strašně daleko na pravidelné návštěvy.

Zatím tak nějak zvládáme, ale komfort prostě nemá, její oblíbené kroužení lesem už neexistuje, opravdu se proběhne jen na velké otevřené ploše, kde je míň rotací na ten kloub.

Librelu tedy ještě budu odsouvat co to půjde. 

hmn
hmn (1023 příspěvků) 28.06.2023, 11:20:37 xxx.xxx.43.113

CBD jako samostatně kapky?

Pyrenejákovi začnu dávat alavis canabiflex cbd tak uvidíme. Nějak skokově (samozřejmě že po mém pochválení si, že na něm ten věk není znát 🙄) mi zestárnul, zcela jistě zlobí nožičky. Librelu budu s vetem konzultovat a patrně k ní budeme směřovat.

janaa
janaa (382 příspěvků) 28.06.2023, 12:01:35 xxx.xxx.174.242
Lenocka:

Ohařka je po plastice vazu, koleno aktuálně drží, ale artróza tam je. Bohužel se na jejím rozvoji (či rozvoji projevů) podepsala prodělaná anaplasmosa. A zhoršení proběhlo v době, kdy se dočasně stala sídlem tasemnice.

Užívá CBD a boswelii, střídám kloubní výživy. Má za sebou chiropraxi. V chladném vlhkém počasí nosí návlek, aby to koleno bylo v suchém teple (výrazně pomáhá). Po delší procházce mažeme prohřívací mastí. Aktuálně hodně plave a noha se začíná dosvalovat. Mám v plánu i tu dornovku, hydroterapie opakovaně je velký problém, vše je strašně daleko na pravidelné návštěvy.

Zatím tak nějak zvládáme, ale komfort prostě nemá, její oblíbené kroužení lesem už neexistuje, opravdu se proběhne jen na velké otevřené ploše, kde je míň rotací na ten kloub.

Librelu tedy ještě budu odsouvat co to půjde. 


Já zas nevidím důvod,pokud není finanční, Librelu odsouvat,když může významně zvýšit kvalitu života bez vedlejších škodlivých účinků

Lenocka
Lenocka (120 příspěvků) 28.06.2023, 12:14:12 xxx.xxx.32.22
Odpověď na příspěvek uživatele janaa z 28.06.2023, 12:01:35

No to je otázka, neznám nikoho, kdo by to píchal třeba 5let a déle.. 🤷‍♀️ Prostě mám pochybnosti. Fin.náročnost není ta nejzásadnější, i když citelné by to taky bylo, o tom žádná.

CBD samostatně kapky a nebo v komplexu výživy (tuším Aflex CBD).

Alavis Celadrin je aktuálně na cestě k nám..


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.