Aktuálně: 4 534 inzerátů178 229 diskuzních příspěvků17 805 uživatelů

Librela - zkušenosti

Fikovnice
Fikovnice (4570 příspěvků) 30.10.2023, 22:19:47 xxx.xxx.60.223
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 30.10.2023, 22:15:47

Promiňte, ale já nerozlišuji “lidský” a “psí” paracetamol. Paracetamol je prostě jen jeden.

Rozlišovat můžete dávky, to ano.

No a stran zdravotnictví:"Nebojte se, dle mých info to zde půjde také…víte kam…"☹️

Verun
Verun (748 příspěvků) 31.10.2023, 09:28:53 xxx.xxx.220.12
megi-the-pes:

Je to paracetamol a něco kodeinového. Nedala bych to psovi ani za zlaté prase. Pro psy máme přece spoustu jiných léků na akutní bolest.


česká obdoba je Ultracod.Korylan..pro lidi na bolest (tlumí i kašel)

Edit: Aha už zmíněno…

Jsme po druhé dávce , jelikož psina viditelně nekulhala, tak já  viditelné vylepčení nevidím…ještě jsme s vetem domluvení na dvou dávkách, naše šišatá hlava to má spíš v hlavě…takže Chocholoušek.

Arosek
Arosek (266 příspěvků) 02.11.2023, 09:06:55 xxx.xxx.130.20
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 30.10.2023, 22:15:47

Ty kraso - tak othle bych svejm zvitratum nedala, ani kdyby me veterinar n akolenou prosil. Riskovat ze zrovna moje zvire bude mit blbou reakci i na nizsi davku … dekuji pekne, ne. 
 

Jako jasne - blbou rekaci muze mit na cokoliv, viz napriklad expert vorechus od Plaka. Ale jit tomu takhle naproti? To bych fakt nedala.

Vy v zahranici nemate nesteroidy?Trocoxil, Rymadil, …? Osobne bych sla asi spis touhle cestou, kor u strayho zvirete na doziti, kde je ucelem zlepsit kvalitu poslednich dni a ne lecit neco, co vylecit nejde. 

kometa
kometa (4422 příspěvků) 02.11.2023, 10:13:10 xxx.xxx.224.101
Arosek:

Ty kraso - tak othle bych svejm zvitratum nedala, ani kdyby me veterinar n akolenou prosil. Riskovat ze zrovna moje zvire bude mit blbou reakci i na nizsi davku … dekuji pekne, ne. 
 

Jako jasne - blbou rekaci muze mit na cokoliv, viz napriklad expert vorechus od Plaka. Ale jit tomu takhle naproti? To bych fakt nedala.

Vy v zahranici nemate nesteroidy?Trocoxil, Rymadil, …? Osobne bych sla asi spis touhle cestou, kor u strayho zvirete na doziti, kde je ucelem zlepsit kvalitu poslednich dni a ne lecit neco, co vylecit nejde. 


Rimadyl. Nebo ketofen, carprofen… A určitě jsou ještě další NSAID. Aspoň teda u nás.

Arosek
Arosek (266 příspěvků) 02.11.2023, 13:33:26 xxx.xxx.130.20
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 02.11.2023, 10:13:10

No prave.

Plus zminovane CBD (na kterem ted ujizdi nas Otas)

Jako cest jak podporit L. a pokryt i to co ona nezvladne mi prijde dost a jsou o dost “bezpecnejsi” nez paracetamol. 

Ale tak co by - muj pes to neni, ze … 

Plaka
Plaka (405 příspěvků) 02.11.2023, 21:00:35 xxx:xxx.fb4c:ae44

Tak hlášení od mojí rarity. Po 15 dnech od minimální dávky jsou zpět atypické nežádoucí účinky po L. u Vořechoviče. Hlava do strany, sosák mírně osypaný folikulitidou, špičky uší mírně strupaté, dermatitida ve slabinách tentokrát nulová. 
Co mi ale u Vořecha už hodně vadí, jsou neurologické projevy, jinak to nejde nazvat. Opominu jeho problémy s kůží. 
Sesumírovala jsem si to tak, že Vořechovi L. opravdu pomáhá. To je fakt. Zároveň tím, jak vyblokuje L. bolest, po zhruba 2 týdnech u Vořecha dojde k nějakému krátkodobému přerušení této blokace v hlavě, mozku, na nějaké nervové dráze. Najednou psa zabolí noha strašně moc, nečekaně se sepne faktor bolesti. Tak mi to přijde, nejde o ortopedický problém ve smyslu nataženého svalu, zad. Zároveň mu nějaký faktor bolesti/autoimunitní zánět zůstal v čelisti. Jde o problém tvořený nějakým výpadkem ve fungování L. v mozku. Jak to mám co nejlíp popsat? Takový opak filmu Záblesk ve tmě, jestli jste viděli, lepší příměr mě nenapadá.

Píšu o psovi, co má zhuntovaný kyčle kvůli nejvyšší DKK, slinivka, játra, ledviny v čudu. Udělala jsem maximum. Další dávku L. už mu dávat nebudu. Je to strasně na palici, když psovi přípravek pomáhá a zároveň ho likviduje. TO PROSÍM NENÍ!!!! nějaká negace na Librelu, to je jen můj osobní povzdech na náš neskutečně neuvěřitelnej příběh. 
 

Arosek
Arosek (266 příspěvků) 03.11.2023, 08:35:37 xxx.xxx.130.20
Odpověď na příspěvek uživatele Plaka z 02.11.2023, 21:00:35

Ach jo ☹️ A ja tak doufala ze minimalni davka by mu mohla ponechat pozitiva ucinku a vynechat ty hnusy pridruzeny, co si k tomu Vorechus pridava. Ale vy fakt asi musite mit neco extra ☹️

Hele ale … kdyz vemu jak rychle jde vyvoj kupredu, treba vymyslej jeste neco dalsiho a jeste lepsiho. Vsak to nei tak davno co jsme za vrchol pece povazovali depotni NSAID. 

janaa
janaa (401 příspěvků) 03.11.2023, 08:39:06 xxx:xxx.98d5:e443

To mě moc mrzí, vy fakt musíte mít každou specialitu.

A ten osteopen nezabral? I když tam si nejsem jistá těma ledvinama. Nebo dát prostě trocoxil, a upřednostnit bezbolestnost před rizikem, že to ty ledviny zhorší. No,nezávidím vám

efe
efe (1121 příspěvků) 03.11.2023, 10:17:47 xxx.xxx.30.165
Odpověď na příspěvek uživatele Plaka z 02.11.2023, 21:00:35

Napadá mě krátkodobá fantomová bolest - zažila jsem u vlastního koně. Jen nevím, jak to může/nemůže fungovat s tou L…. Jen nápad prostě. Ale s tím stejně nic neuděláte 😕

Plaka
Plaka (405 příspěvků) 03.11.2023, 17:54:11 xxx:xxx.fb4c:ae44

Arosku
Hele ale … kdyz vemu jak rychle jde vyvoj kupredu, treba vymyslej jeste neco dalsiho a jeste lepsiho.
Toho už se Vořech nedožije. Ale jo, taky doufám, že vývoj půjde kupředu a vychytají se vedlejšáky co nejvíc.

Janaa
Osteopen mu zabral, ale vlastně jen krátkodobě. Právě kvůli ústupu jeho účinků jsem volila tu minidávku L. Nebudu už do něj nic dalšího cpát, musím se smířit, že je dobojováno. Představa psa, kterýmu selhávají ledviny, je snad horší než řešit zvíře, co má problémy s pohybem. Víc času pro Vořecha holt už neusmlouvám.

Efe
Fantomová bolest je dobrý příměr. Tak nějak to vypadá. U čeho to měl koník? 

janaa
janaa (401 příspěvků) 03.11.2023, 17:55:29 xxx:xxx.98d5:e443
Plaka:

Arosku
Hele ale … kdyz vemu jak rychle jde vyvoj kupredu, treba vymyslej jeste neco dalsiho a jeste lepsiho.
Toho už se Vořech nedožije. Ale jo, taky doufám, že vývoj půjde kupředu a vychytají se vedlejšáky co nejvíc.

Janaa
Osteopen mu zabral, ale vlastně jen krátkodobě. Právě kvůli ústupu jeho účinků jsem volila tu minidávku L. Nebudu už do něj nic dalšího cpát, musím se smířit, že je dobojováno. Představa psa, kterýmu selhávají ledviny, je snad horší než řešit zvíře, co má problémy s pohybem. Víc času pro Vořecha holt už neusmlouvám.

Efe
Fantomová bolest je dobrý příměr. Tak nějak to vypadá. U čeho to měl koník? 


Tak osteopen má účinnost týden😉

Plaka
Plaka (405 příspěvků) 03.11.2023, 18:29:03 xxx:xxx.fb4c:ae44
Odpověď na příspěvek uživatele janaa z 03.11.2023, 17:59:31

Ano, on měl 4 dávky po týdnu.  První dostal 5. 9. Protokol dodržen. I tak mi veti říkali, že u Osteopenu mají zkušenosti, že zabírá tak u 50 % psů.

janaa
janaa (401 příspěvků) 03.11.2023, 18:52:53 xxx:xxx.98d5:e443
Plaka:

Ano, on měl 4 dávky po týdnu.  První dostal 5. 9. Protokol dodržen. I tak mi veti říkali, že u Osteopenu mají zkušenosti, že zabírá tak u 50 % psů.


Ahaa,já myslela,že jste to vzdali dřív. No,je to na prd.

efe
efe (1121 příspěvků) 06.11.2023, 08:26:53 xxx.xxx.199.5
Odpověď na příspěvek uživatele Plaka z 03.11.2023, 17:54:11

Kobyla si skalpovala v podstatě celý zadní metatarz, podstoupila transplantaci kůže (kožní štěpy odebrané z boků), vše se krásně chytlo, implantované štěpy začly krásně obrůstat epitelem a postupně se rána zacelovala a když to už vypadalo, že bude moci být propuštěna z kliniky domů, tak si do té “nemocné” nohy začala v noci kopat druhou zadní nohou a způsobila částečné odumření té nové tkáně… Dle doktorů právě fantomová bolest, protože skutečná bolest prý v této fázi byla nereálná. Prostě jí mozek řekl, že noha bolí, ale noha skutečně nebolela.

Arosek
Arosek (266 příspěvků) 06.11.2023, 08:38:45 xxx.xxx.130.20
Plaka:

Arosku
Hele ale … kdyz vemu jak rychle jde vyvoj kupredu, treba vymyslej jeste neco dalsiho a jeste lepsiho.
Toho už se Vořech nedožije. Ale jo, taky doufám, že vývoj půjde kupředu a vychytají se vedlejšáky co nejvíc.

Janaa
Osteopen mu zabral, ale vlastně jen krátkodobě. Právě kvůli ústupu jeho účinků jsem volila tu minidávku L. Nebudu už do něj nic dalšího cpát, musím se smířit, že je dobojováno. Představa psa, kterýmu selhávají ledviny, je snad horší než řešit zvíře, co má problémy s pohybem. Víc času pro Vořecha holt už neusmlouvám.

Efe
Fantomová bolest je dobrý příměr. Tak nějak to vypadá. U čeho to měl koník? 


Ja vim … nekdy by clovek rad vymyslel nejaky zazrak, jenze ono to holt nejde ☹️ 
Ale tak jako … nadeje umir aposledni, ze. 

Ja jsem holt nezdolny optimista. Pac kdyz vemu Zajinu diagnozu a prognozu a ta mura tady strasila temer do patnacti, tak si porad rikam, ze oni proste umej prekvapit. Ne vzdycky, ale obcas se jim to povede 🙂 

Plaka
Plaka (405 příspěvků) 08.11.2023, 20:24:45 xxx:xxx.7339:35e4
Odpověď na příspěvek uživatele Arosek z 06.11.2023, 08:38:45

Já jsem taky hodně optimista. 

Vořechovi se zase ulevilo, je to opravdu pakárna jak u předchozích 2 L. dávek. Přiznám se, že dumám o nějakým budoucnu. Jenže. Jenže. Jenže ty vedlejšáky i po minimální dávce zase byly na zhruba 2-3 dny takové, že jsem s ním málem jela na uspání na pohotovost. Pak jak když prstem luskne, zase teď mám postaršího a běžně fungajícího psa, který si s nadšením venku ťape a má radost ze života, teď se tu fackuje tlapičkama s čubou. Opravdu nevím, jak to vyřeším, až vyprchá současná dávka L.
Jestli do toho jít s tím, že mu bude zase po zhruba 2 týdnech na pár dní zle, že ho bude bolet pes a bude mít neuro problémy. Že se na to nebudu chtít dívat, že si zase budu říkat, že stačilo. Dneska je středa, já ho v sobotu oplakala a chtěla to jet druhý den ukončit. V neděli ráno happy dog, nic mi není, tadááá, jdeme ven? 
Kompromis neexistuje. Buď bude mít další L. minimální dávku, kéž by až za hodně dlouho (a to jsem psala, že mu ji už nedám, přijdu si jak blázen), zase přijdou vedlejšáky. Nebo pes nebude. 

Pardon za výlev, hodně mě dneska zabolela ztráta Placičky od Efe, tak si tu tak nahlas přemýšlím…

Plaka
Plaka (405 příspěvků) 08.11.2023, 21:04:37 xxx:xxx.7339:35e4
Odpověď na příspěvek uživatele efe z 08.11.2023, 20:49:35

Když u vás to bylo rychlý. Jakože se to houplo, sešuplo a nebylo už cesty zpět. Někdy to je takhle lepší, i když to bolí stejně hrozně v srdci. 💔

Ano, vyčerpávající ten Vořechův případ je hodně, nemá terminální diagnózu, tam bych neváhala. Nejde o to, že bych si ho sobecky chtěla udržet na živu co nejdýl. On je prostě zase normální pes. No nic, nechám to volovi, až přijde další krize.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.