Aktuálně: 4 815 inzerátů176 044 diskuzních příspěvků17 778 uživatelů

Librela - zkušenosti

Zrzavci
Zrzavci (2885 příspěvků) 01.12.2023, 08:14:27 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele Arosek z 01.12.2023, 08:01:54

Dik za sepsani, nejak me uz svrbely prsty, ale asi bych nebyla uplne diplomaticka.

já jsem se na to vyspala. 

Já asi tuším, že to Verun nemyslela nějak jako to, nevím jak to říct,  ale prostě tohle já číst poté, co svého psa za kterýho jsem bojovala jako lev, odvezu na poslední injekci, tak mě to hodně ublíží . Slova v člověku zůstanou i když by se autrem třeba i v příspěvku vymazala.

Verun
Verun (740 příspěvků) 01.12.2023, 08:55:14 xxx.xxx.220.12
Odpověď na příspěvek uživatele Plaka z 30.11.2023, 23:05:43

Ty ale opravdu běžte do háje, já se s nikým nehádám, omlouvá vás jen to, že vám zemřel pes….a za jakých okolností to asi přes klávasnici nevyřešíme, jestli v sobě řešítě nějaký vnitřní boj, že jste něco udělala špatně, tak si to nehojte na mě. 😕 nevkladejte mi stále že librelu haním, zeptala jsem se, proč by měla být zlo, vysvětlila jste, tečka, sice mi to moc nejde pochopit, ale asi potřebuji více informací než zde běžný uživatel.

mě zrovna nadzvedává, to že nedokážete pochopit, že sice bolest může být pryč, ale ten psychický blok tam je stále a já se nedozvím, zda psovi librela funguje, když stále vidím chování, které se naučila .mávnutím to asi nepřestane(minibulík to není, je standart) a nebo narážky typu, vetovi se to oplatí, …tak to Dájo asi praskne cévka mě. 

librelu jsme zvolili s vetem, funguje na bolest, lze podávat dlouhodobě, mít 4 měsíce psa na nesteroidech by asi nikdo nechtěl. 

hmn
hmn (1053 příspěvků) 01.12.2023, 13:07:38 xxx.xxx.3.42

Dámy dovolím si konstatovat, že jste zde v hrubém nedorozumění.

 Verun, ale plně mi to došlo až po :

“že nedokážete pochopit, že sice bolest může být pryč, ale ten psychický blok tam je stále a já se nedozvím, zda psovi librela funguje, když stále vidím chování, které se naučila

Ph (neregistrovaný) 01.12.2023, 15:19:57 xxx.xxx.94.212
Odpověď na příspěvek uživatele hmn z 01.12.2023, 13:07:38

bolest může být pryč, ale ten psychický blok tam je stále a já se nedozvím

tak snad to, ze librela pomohla se netyka jen te jedne jedine situace? 

musi to byt videt i v jinych situacich - jinak L. nepomohla 

Arbora
Arbora (307 příspěvků) 02.12.2023, 08:50:07 xxx.xxx.181.140
Odpověď na příspěvek uživatele Plaka z 30.11.2023, 19:36:41

Díky, Plaka, myslela som, že máte nejaký “priamy” kontakt s výrobcom, keď ste s ním riešili aj tie prvé vedľajšie účinky. 

Verun, librela nemá žiadne 4 dávky, librela sa kupuje na váhu. Ak vám nezabrala prvá, nezaberie ani druhá a tretia dávka. Šetrite peniaze a skúste niečo iné, možno by som sa poradila s iným doktorom. 

Verun
Verun (740 příspěvků) 02.12.2023, 14:28:35 xxx.xxx.220.12

Verun, librela nemá žiadne 4 dávky, librela sa kupuje na váhu. Ak vám nezabrala prvá, nezaberie ani druhá a tretia dávka. Šetrite peniaze a skúste niečo iné, možno by som sa poradila s iným doktorom.

Ano, na váhu, v balení po dvou ampulkách….už jsem to psala výše a proč taky.

Doktor je skvělý praktik, operatér…ošetřoval všechny moje zvířata, krom koně a   bude ošetřovat.

Jestli jste v hrůze z odkazu na německý článek od efe, tak já ne…ano vedlejší účinky jsou, můj pes je nemá. 

Fikovnice
Fikovnice (4427 příspěvků) 02.12.2023, 18:01:28 xxx.xxx.61.121

Kdyby to bylo na mně, tak bych toto vlákno uzavřela a “zakonzervovala”. Ať tu zůstanou ty nesmírně důležité informace pramenící z osobních zkušeností, ale ať už se dál nejitří emoce. 🙏

Plaka
Plaka (399 příspěvků) 02.12.2023, 18:09:54 xxx:xxx.1987:cd34
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 02.12.2023, 18:01:28

Nevím, proč by se mělo tohle téma zamykat. Nic jitřit nehodlám, na něco prostě slova nejsou.

Arosku
Vzdycky zaciname u jakekoliv lecby nizsi davkou nebo nizsim kalibrem, ciste proto, ze za 1) kdyby to nezabralo, mame kam postoupit a za 2) kdyby byla negativni reakce, nema toho pes v sobe tolik. Takze i Librelu maji psiska na nizsi davce, krom teda Senty, ta jede v plny. A toto doporucuji i vsem co prijdou na radu, jenze holt ne kazdy vet je s timhle pristupem srozumnen
Tohle bych s dovolením vypíchla, je to tuze důležitý info pro všechny, kdo půjdou se psem na první aplikaci L.

Fikovnice
Fikovnice (4427 příspěvků) 02.12.2023, 22:46:21 xxx.xxx.62.213
Odpověď na příspěvek uživatele Plaka z 02.12.2023, 18:09:54

Plako, já vím, že nic nechcete jitřit… 👍

Možná jste nepochopila, že jsem chtěla chránit zrovna Vás… 😉

Připadalo mi, že Vás reakce Verun rozhodily. Pokud tomu tak není, tak OK, ať se vlákno posouvá dál…stejně na to nemám vliv. 

A ještě jednou Vám přeji, ať zvládáte odchod Vořecha co možná nejlépe…i když to samozřejmě jednoduché není. 💔

Fatia
Fatia (91 příspěvků) 03.12.2023, 10:57:35 xxx.xxx.205.210
Verun:

má specifický problém, panikaří na dlažbě, když jí to klouzne, zatne drápy a začne vyloženě pak po té dlažbě bruslit….nevím , jestli je to má v hlavě pobulžený-bulíci jsou takové stresové citlivky(zkráceně je to pako)  nebo má bolest a proto ta panika z obávané bolesti a už je v tom zacyklená a.t.d. Artrozu dle RTG měla už cca ve dvou letech, když jí praskl přední zkřížený vaz (TTA rapid) , druhá zadní po zlomenině bérce…(celkově pately za 2-u bulíků se to posuzuje, měla jít na operaci, ale dřív si přetrhla vaz )

 vet objedná balení- jsou tam 2 dávky..takže máme ještě 4 dávku

nějak nemohu pochopit, proč by měla být librela zlo? to je účel vyblokovat nervová zakončení v kloubech….já jsem psala, že váš pes mohl mít jiné neuropatie z chronických ledvin a sešlo se to takto blbě. 


Verun, a je to problém opravdu s bolestí? Jeden ze psů měl hrůzu z velkých hladkých ploch. Poprvé se takhle zasekl na pražském Vítkově. Velká mramorová plocha, k tomu ten velký kůň. Připlácl se k zemi a zdálo se, že mu nohy naprosto vypověděly službu. Měl 60 kg, takže odnést ho nešlo, vytvořily jsme pěkné divadlo pro kolemjdoucí, když jsme ho od památníku tlačily jak rozbitou lokomotivu. Stejnou reakci měl třeba v nádražní hale. Když nebezpečí velké mramorové plochy pominulo, šel zase normálně, u něj rozhodně nešlo o bolest. ale o strach, nejistotu na nohách. Tak jestli to u vašeho psa není prostě jen reakce na podklad, který hodně nemá rád…

Verun
Verun (740 příspěvků) 03.12.2023, 14:52:12 xxx.xxx.220.12
Odpověď na příspěvek uživatele Fatia z 03.12.2023, 10:57:35

ano, řeším to jestli je to bolestí-pes mi to nepoví, jak jsem psala výše- jestli to je jen v hlavě bez bolestí nebo v nohách a následným bloku v hlavě pro bolest, ….po zvýšené námaze občas kulhá, jedno koleno nedoohne celé- artroza už potvrzena…takže jsme už po předchozím a i stálém  všemožném požíváním všeho možného a aby furt nebrla nesteroidy(ne jen na omezení bolesti, ale spíš na potlačení zanětlivé reakce, kdyby byla) zvolili Librelu. doporuceny jsou alespoň dvě dávky, domluvila jsem se s vetem na 4, a ne pro jeho ziskuchtivost, ale že odstranit psychický blok trvá déle než bolest. Kdyby měla neurologické nežádoucí příznaky určitě bych nepokračovala, ale nemá tak uvidíme co po čtvrté..asi už jen chocholoušek.

Obrázek
Ph (neregistrovaný) 03.12.2023, 15:01:40 xxx.xxx.94.212

asi už jen chocholoušek.

Drive ty podlahy neresila? Prislo to az casem, s vekem?

Arosek
Arosek (265 příspěvků) 05.12.2023, 08:58:26 xxx.xxx.130.20
Odpověď na příspěvek uživatele Plaka z 02.12.2023, 18:09:54

Nejen Librely … myslim ze tohle proste plati obecne u vseho. 
I u lidi.
Primo tecu kdyz  se jen tak od oka hodej rovnou nejsilnejsi atb (idelane bez udelani jakychkoliv testu) a pak se clovece div, ze kdyz to nezabere, neni moc co vymyslet jineho. 
Cest veterinarum/doktorum, kteri pouzivaji pri leceni mozek. 

Anonymní (neregistrovaný) 06.12.2023, 13:33:26 xxx:xxx.da9:55e2

Já teď léčím sebe.jsem na plánované operaci .tak až se vrátím…už zase budu moct skákat v vnučkou na trampoline😄


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.