Aktuálně: 4 765 inzerátů176 588 diskuzních příspěvků17 781 uživatelů

Oblíbené plemeno

Alča (neregistrovaný) 18.06.2023, 21:24:37 xxx.xxx.12.154

Ahojte, rada bych znala jake je vase oblibene plemeno. Zamerne se neptatm na plemeno koni, ktere chovate protoze mohou odpovidat i lidi kteri kone nechovaji ale proste se jim to plemeno jenom libi nebo ti, kteri chovaji jine plemeno ale to vysnene si nemohou z nejakych duvodu poridit (cena, prostor,..)

Zacnu tedy u sebe a rikam Cesky teplokrevnik.

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (778 příspěvků) 19.06.2023, 13:13:25 xxx.xxx.27.178
Jesie:

Můj favorit je Karačájevský kůň,ale to vím,že nemám šanci v tomto životě :) 

Pak appaloosa je moje srdcovka :)


proč ne Karačájevský? Vždyť u nás chov je...svho času i za solidní peníze, ale pravda, total syrový kůň.

Horsana
Horsana (644 příspěvků) 19.06.2023, 13:19:31 xxx.xxx.40.140

No ceny v tom chove karáčajevcov sú šialené a kôň väčšinou tiež.

Áno, nenapísala som kabardinský naschvál, lebo jedinci toho plemena sú každý úplne iný, ak natrafíte na super plaché zviera, tak smola proste.

Anglokabardinca som mala, do toho by som už nešla, akurát jeho otec- A 1/1 nie úplne dobre naviazal na tie kabardinské matky, kôň nemal nič z ich tvrdosti, bol to plňas, citlivý, hysterický...áno, je pravda, že aj on sa na mňa jeden čas veľmi naviazal, bol problém odskočiť si na záchod, keď bol pustený v hale, lebo tam vrieskal a liezol po stenách, ale to bola z núdze cnosť, bol po zranení a rehabilitoval a mal iba mňa, no. 

Jesie
Jesie (95 příspěvků) 19.06.2023, 13:22:59 xxx.xxx.224.171
JanaJanaJanaJana:

proč ne Karačájevský? Vždyť u nás chov je...svho času i za solidní peníze, ale pravda, total syrový kůň.


Mám 4 :D a dalšího mi muž povolí jen přes jeho mrtvolu....jinak bych si na něj asi troufla,bylo by to určitě na dýl,než by z toho byl použitelný jedinec,ale byl...

Kallisto
Kallisto (119 příspěvků) 19.06.2023, 13:30:37 xxx.xxx.217.242

Tak mě se líbí pěkní mohutní Šlonzáci, mám ráda i naše Kladrubáky a jako malá jsem v té knížce O koních milovala Orlovského klusáka 🥰

Buggyra
Buggyra (3281 příspěvků) 19.06.2023, 13:34:58 xxx.xxx.198.226

Na posledních závodech se mi náramně zalíbil warlander, to je nějaké křížení tuším frís se španělem...? Našla jsem si, jo, to je ono. To by mě do budoucna mohlo i unést :-D

Jinak mám ráda huculoaraby, co jsem poznala, byli fajnoví koně.

Vyloženě oblíbené asi nemám, každé plemeno má něco...

Horsana
Horsana (644 příspěvků) 19.06.2023, 13:48:51 xxx.xxx.40.140
Jesie:

Mám 4 :D a dalšího mi muž povolí jen přes jeho mrtvolu....jinak bych si na něj asi troufla,bylo by to určitě na dýl,než by z toho byl použitelný jedinec,ale byl...


woow, foto, príbeh, povahy, atď. prošíííííím ❤️

Buggyra
Buggyra (3281 příspěvků) 19.06.2023, 13:52:11 xxx.xxx.198.226

Jé, Horsano, já se bojím, že Jesie nemá doma 4 x Karačájevce. Pokud teda chcete jejich popisy.

Taky jsem si to musel přečíst dvakrát.... ale mám z toho dojem, že už má doma 4 jiné koně, a dalšího (teda toho vysněného Karačájevce) jí zatrhli :-) Ale ráda bych se mýlila...

Horsana
Horsana (644 příspěvků) 19.06.2023, 13:58:52 xxx.xxx.40.140
Buggyra:

Jé, Horsano, já se bojím, že Jesie nemá doma 4 x Karačájevce. Pokud teda chcete jejich popisy.

Taky jsem si to musel přečíst dvakrát.... ale mám z toho dojem, že už má doma 4 jiné koně, a dalšího (teda toho vysněného Karačájevce) jí zatrhli :-) Ale ráda bych se mýlila...


Aha, njn, škoooda pleading

Jesie
Jesie (95 příspěvků) 19.06.2023, 14:28:02 xxx.xxx.224.171
Buggyra:

Jé, Horsano, já se bojím, že Jesie nemá doma 4 x Karačájevce. Pokud teda chcete jejich popisy.

Taky jsem si to musel přečíst dvakrát.... ale mám z toho dojem, že už má doma 4 jiné koně, a dalšího (teda toho vysněného Karačájevce) jí zatrhli :-) Ale ráda bych se mýlila...


Omlouvám se,že píšu jak tatar...přesně tak, máme 4, ale jiná plemena, Karačájevce mám zatrhnutého, protože v ČR o nich kolují dost hrůzostrašné historky, jak jsou neobsednutelní, nezvladatelní a vůbec hodně tvrdí koně...a můj muž už při našem nejmladším ST po Furioso trne hrůzou a ptá se mě,jestli ho nechci raději prodat :D

takže Karačajevec je prostě jen můj sen....

Leithian
Leithian (571 příspěvků) 19.06.2023, 16:32:27 xxx.xxx.56.194

Vždy jsem milovala (na pohled) urostle a mohutné koně a hlavně klabonosy. To ke prostě top. Dokonalé. A přesto mé srdce od jisté neplánované koupě kdysi bude patřit achaltekincum kteří jsou pravý opak (vzhledovy) toho co preferuji. Takže achal je top koník 😁 a ten úplně nej. Dostali mě na svoji specifickou povahu. 

Murray (neregistrovaný) 19.06.2023, 16:51:36 xxx.xxx.166.44

Za mě úplně nejvíc čistokrevný Arab, a ideálně z linie po Witez. Stačilo by mi na něj od rána do večera jenom koukat. Arabové jsou pro mě ušlechtilost sama. 

Horsana
Horsana (644 příspěvků) 19.06.2023, 18:17:14 xxx.xxx.40.140
Jesie:

Omlouvám se,že píšu jak tatar...přesně tak,máme 4 ,ale jiná plemena,Karačájevce mám zatrhnutého,protože v ČR o nich kolují dost hrůzostrašné historky,jak jsou neobsednutelní,nezvladatelní a vůbec hodně tvrdí koně...a můj muž už při našem nejmladším ST po Furioso trne hrůzou a ptá se mě,jestli ho nechci raději prodat :D

 

takže Karačajevec je prostě jen můj sen....


Mno, takto...to môže byť pravda, lebo aj na Kaukaze u kabardincov je odpad veľký- ale to nikoho netrápi, čo nezlomia, to predajú hlupákom z Európy, alebo zjedia a je po probléme.

Niektoré zvieratá sú extrémne plaché a proste to s nimi nejde...nijako. Kazaši vedia kvantum aj divých zvierat obsadnúť a aj nejako prijazdiť, no metódami, ktorých výsledok som zažila na vlastnej koži...a nebolo mi ľahko na duši.

A potom sú také kone,  ktoré keď pochopia, ktorá bije, tak za vami budú chodiť ako pes a žiarlivo útočiť na iné kone, ak vyhodnotia, že na vás ten kôň nejako škaredo, či majetnícky pozel cez ohradu...

Jesie
Jesie (95 příspěvků) 20.06.2023, 08:43:01 xxx.xxx.224.171
Horsana:

Mno, takto...to môže byť pravda, lebo aj na Kaukaze u kabardincov je odpad veľký- ale to nikoho netrápi, čo nezlomia, to predajú hlupákom z Európy, alebo zjedia a je po probléme.

Niektoré zvieratá sú extrémne plaché a proste to s nimi nejde...nijako. Kazaši vedia kvantum aj divých zvierat obsadnúť a aj nejako prijazdiť, no metódami, ktorých výsledok som zažila na vlastnej koži...a nebolo mi ľahko na duši.

A potom sú také kone,  ktoré keď pochopia, ktorá bije, tak za vami budú chodiť ako pes a žiarlivo útočiť na iné kone, ak vyhodnotia, že na vás ten kôň nejako škaredo, či majetnícky pozel cez ohradu...


...třeba se mi jednou poštěstí toto plemeno zažít a ochutnat jejich originalitu....


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.