Aktuálně: 4 536 inzerátů178 238 diskuzních příspěvků17 805 uživatelů

Tažné zvíře

kometa
kometa (4422 příspěvků) 21.06.2023, 18:53:45 xxx.xxx.147.163
lesakm:

Tak pokud je to v zákoně ok, nekoukal jsem , ale vím že spousta lidí oslíky chová společně s ostatními domácími zvířaty a není na nich přitom vidno nějaké zvláštní utrpení on každý pes taky nežije ve smečce a nevadí mu to, ony nakonec i ty zákony taky nejsou všechno  i ony jsou různé "kvality". Tak ať si pán tedy pořídí dva aspoň toho víc utáhnou a je to smile sice se mu budou třebas navzájem mlátit ale aspoň že dodrží zákon. ML.


Jenže psovi dokáže smečku nahradit člověk. Pokud se mu dostatečně věnuje. Oslíkovi ne. Ani ty ovce, protože prostě mají jiné chování. Třeba se s ním nemůžou vzájemně drbat na kohoutku.

kometa
kometa (4422 příspěvků) 21.06.2023, 18:56:01 xxx.xxx.147.163
lesakm:

Taky se u ovcí najdou agresivní jedinci jenže tam se to řeší jednoduše - mrazákem protože máte ve stádě stále dost dalších které "nezlobí", ale pokud budete mít dva agresivní oslíky takhle to budete asi řešit těžko, (jedině snad udělat uherák) náš pan nebožtík učitel přírodopisu měl jednoho tak agresivního že ho nakonec museli vykulčit až potom se uklidnil.


A nebyl agresívní právě proto, že byl sám?

kometa
kometa (4422 příspěvků) 21.06.2023, 18:57:44 xxx.xxx.147.163
Doron:

A co tažného skopce ;)?


Mně napadl kozel (teda hňup). Ale ani ten by neměl být sám. Ale zase ve spotřebě krmení to nebude tak zásadní rozdíl.

Doron (neregistrovaný) 21.06.2023, 19:40:30 xxx.xxx.162.50
kometa:

Mně napadl kozel (teda hňup). Ale ani ten by neměl být sám. Ale zase ve spotřebě krmení to nebude tak zásadní rozdíl.


No právě, já si říkala, když tahali vozíky kozlové, že by to třeba šlo i se skopcem :). A nebyl by sám. Asi blbost, co :))?

 

Bodlinka
Bodlinka (993 příspěvků) 21.06.2023, 19:45:07 xxx.xxx.9.236
kometa:

Mně napadl kozel (teda hňup). Ale ani ten by neměl být sám. Ale zase ve spotřebě krmení to nebude tak zásadní rozdíl.


kozel neuveze 150 kg plus vozík.

Doron (neregistrovaný) 21.06.2023, 19:48:52 xxx.xxx.162.50

Tak to hledám a prý se to dělalo :)!

Skopec je klidný a má sílu..

Takže je vybráno, vyhrává vykastrovaný beran :)!

Bude s ovcema a nebude sám :)!

Ještě vybrat správné plemeno :).

 

Bodlinka
Bodlinka (993 příspěvků) 21.06.2023, 19:55:51 xxx.xxx.9.236
Doron:

Tak to hledám a prý se to dělalo :)!

Skopec je klidný a má sílu..

Takže je vybráno, vyhrává vykastrovaný beran :)!

Bude s ovcema a nebude sám :)!

Ještě vybrat správné plemeno :).

 


ale neuveze 150 kg plus vozík.

Doron (neregistrovaný) 21.06.2023, 20:53:02 xxx.xxx.162.50

Prý dva kozlové uvezou 400kg, psali v diskuzi na fauně :), a skopec bude silnější, prý je používali 

No tak holt bude muset pomáhat ovce:)).

Ale ti kozlové a skopci vždycky nějak chodí v páru , koukám...

lesakm
lesakm (139 příspěvků) 21.06.2023, 22:38:28 xxx.xxx.244.25
Doron:

Prý dva kozlové uvezou 400kg, psali v diskuzi na fauně :), a skopec bude silnější, prý je používali 

No tak holt bude muset pomáhat ovce:)).

Ale ti kozlové a skopci vždycky nějak chodí v páru , koukám...


Nevím tedy jestli tu skopce ještě někdo vůbec chová dříve se chovala nějaká stáda skopců kvůli krvi která se jim pravidelně odebírala za účelem výroby nějakých léků či co . Ovšem nedokážu si představit jak by je někdo naučil tahat jakýsi  vozík to by asi byla pořádnáupside "šou" ML.

Doron (neregistrovaný) 21.06.2023, 22:56:21 xxx.xxx.162.50
lesakm:

Nevím tedy jestli tu skopce ještě někdo vůbec chová dříve se chovala nějaká stáda skopců kvůli krvi která se jim pravidelně odebírala za účelem výroby nějakých léků či co . Ovšem nedokážu si představit jak by je někdo naučil tahat jakýsi  vozík to by asi byla pořádnáupside "šou" ML.


Já myslela prostě vykastrovanýho berana.

Že prý je kdysi používali třeba mlíkaři.

Ale máte pravdu, bylo by to dnes příliš extravagantní ;)).

lesakm
lesakm (139 příspěvků) 21.06.2023, 23:11:31 xxx.xxx.244.25
Doron:

Já myslela prostě vykastrovanýho berana.

Že prý je kdysi používali třeba mlíkaři.

Ale máte pravdu, bylo by to dnes příliš extravagantní ;)).


Kastrační gumičky už nám zakázali takže si myslím že dnes už nikdo beránky ani nekastruje, ale já myslím že naopak dnes extravagance frčí a nic tu už není "dost extravagantní"😜ML.

kometa
kometa (4422 příspěvků) 22.06.2023, 08:28:47 xxx.xxx.224.101
lesakm:

Kastrační gumičky už nám zakázali takže si myslím že dnes už nikdo beránky ani nekastruje, ale já myslím že naopak dnes extravagance frčí a nic tu už není "dost extravagantní"tongue-winkML.


Pořád jsou Burdizzovy kleště.

kometa
kometa (4422 příspěvků) 22.06.2023, 08:30:09 xxx.xxx.224.101
lesakm:

Nevím tedy jestli tu skopce ještě někdo vůbec chová dříve se chovala nějaká stáda skopců kvůli krvi která se jim pravidelně odebírala za účelem výroby nějakých léků či co . Ovšem nedokážu si představit jak by je někdo naučil tahat jakýsi  vozík to by asi byla pořádnáupside "šou" ML.


 Dříve se chovali tzv. "séroví" koně. Nevím, k čemu by byli skopci, když se z nich krevní plazmy získá mnohem méně.

kometa
kometa (4422 příspěvků) 22.06.2023, 08:30:42 xxx.xxx.224.101
Doron:

Já myslela prostě vykastrovanýho berana.

Že prý je kdysi používali třeba mlíkaři.

Ale máte pravdu, bylo by to dnes příliš extravagantní ;)).


Proč? Originalita se dneska nosí.

lesakm
lesakm (139 příspěvků) 22.06.2023, 16:37:39 xxx.xxx.244.25
kometa:

Pořád jsou Burdizzovy kleště.


Kleští mám doma různých mraky ale pochybuju že s těmi co píšete nějaký chovatel sám pracuje na rozdíl od gumiček které jsou halířová položka a měl je doma každý, navíc na kupírování ocásků byly ideální .

lesakm
lesakm (139 příspěvků) 22.06.2023, 16:42:56 xxx.xxx.244.25
kometa:

 Dříve se chovali tzv. "séroví" koně. Nevím, k čemu by byli skopci, když se z nich krevní plazmy získá mnohem méně.


Taky nevím co z té ovčí krve dělali ale stáda skopců se opravdu pro krev chovala, ovce je prý údajně jedno ze zvířat které nemá rakovinu jako žraloci a krokodýli tak možná z ní dělali něco na raka to je ale čistě má spekulace , když měl jeden známý rakovinu doktor mu  doporučoval ovčí maso, párkrát si pro něj kvůli tomu u nás byl.🙄ML.

Bodlinka
Bodlinka (993 příspěvků) 23.06.2023, 11:23:38 xxx.xxx.25.133
lesakm:

Taky nevím co z té ovčí krve dělali ale stáda skopců se opravdu pro krev chovala, ovce je prý údajně jedno ze zvířat které nemá rakovinu jako žraloci a krokodýli tak možná z ní dělali něco na raka to je ale čistě má spekulace , když měl jeden známý rakovinu doktor mu  doporučoval ovčí maso, párkrát si pro něj kvůli tomu u nás byl.rolling-eyesML.


ovce rakovinu normálně můžou mít jak každej a mají i retrovirovou nakažlivou verzi.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.