Aktuálně: 4 534 inzerátů178 233 diskuzních příspěvků17 805 uživatelů

Tažné zvíře

lesakm
lesakm (139 příspěvků) 23.06.2023, 19:54:44 xxx.xxx.244.25
Bodlinka:

ovce rakovinu normálně můžou mít jak každej a mají i retrovirovou nakažlivou verzi.


Nevím, nejsem doktor, jen jsem kdysi četl nějaký článek kde to uváděli, možná to byla nakonec jen nějaká  "ovčácká propaganda" ale je fakt že jsem rakovinu u ovce na rozdíl třeba od psů nikdy nikde neviděl.🙂ML.

Bodlinka
Bodlinka (993 příspěvků) 23.06.2023, 20:16:32 xxx.xxx.25.133
lesakm:

Nevím, nejsem doktor, jen jsem kdysi četl nějaký článek kde to uváděli, možná to byla nakonec jen nějaká  "ovčácká propaganda" ale je fakt že jsem rakovinu u ovce na rozdíl třeba od psů nikdy nikde neviděl.smileML.


protože jaká je průměrná doba dožití ovce ve vztahu k maximální době dožití? jaké jsou způsoby diagnostiky a léčby ovce, vyjma "byla špatná, tak jsme zavolali řezníka?"

lesakm
lesakm (139 příspěvků) 23.06.2023, 20:28:49 xxx.xxx.244.25
Bodlinka:

protože jaká je průměrná doba dožití ovce ve vztahu k maximální době dožití? jaké jsou způsoby diagnostiky a léčby ovce, vyjma "byla špatná, tak jsme zavolali řezníka?"


Porážím ovce i na maximální době dožití tedy v době když začnou ztrácet zuby protože by jinak pošly hlady a nikdy jsem za 25let na nich nic zvláštního neviděl, tím ovšem nechci tvrdit že nic takového neexistuje , jen  já se s tím nesetkal.🙂ML.

Bodlinka
Bodlinka (993 příspěvků) 23.06.2023, 21:15:46 xxx.xxx.25.133
lesakm:

Porážím ovce i na maximální době dožití tedy v době když začnou ztrácet zuby protože by jinak pošly hlady a nikdy jsem za 25let na nich nic zvláštního neviděl, tím ovšem nechci tvrdit že nic takového neexistuje , jen  já se s tím nesetkal.smileML.


kolik jste jich zabil dvacetiletých? nebo aspoň čtrnáctiletých?

lesakm
lesakm (139 příspěvků) 23.06.2023, 21:21:26 xxx.xxx.244.25
Bodlinka:

kolik jste jich zabil dvacetiletých? nebo aspoň čtrnáctiletých?


Tak dlouhověké tedy u nás nemáme nám se dožijí tak 10 max 12 potom už by bezzubé pošly hlady a tomu se snažím předejít .

kometa
kometa (4422 příspěvků) 25.06.2023, 08:33:28 xxx.xxx.147.163
lesakm:

Kleští mám doma různých mraky ale pochybuju že s těmi co píšete nějaký chovatel sám pracuje na rozdíl od gumiček které jsou halířová položka a měl je doma každý, navíc na kupírování ocásků byly ideální .


Souhlasím. Ale prostě je to zakázáné, no. Ale nedělám si iluze, že mezi chovateli gumičky ještě nejsou. Ale jednou dojdou, no.

lesakm
lesakm (139 příspěvků) 25.06.2023, 22:32:02 xxx.xxx.244.25
kometa:

Souhlasím. Ale prostě je to zakázáné, no. Ale nedělám si iluze, že mezi chovateli gumičky ještě nejsou. Ale jednou dojdou, no.


Gumičky nikdy nedojdou budou pořád protože jinde kupodivu zakázané nejsou a ocásky se ram kupírují z čistě zdravotních důvodů ne z nějakého "plezíru" ony  se ovcím totiž rády do "podělaných" ocásků dávají mouchy a jejich larvy potom žerou zvíře zaživa , a pokud na to včas nepřijdete tak ho i zabijí jenže to už "ochránce zvířat" nezajímá. ML.

kometa
kometa (4422 příspěvků) 26.06.2023, 10:19:51 xxx.xxx.224.101
lesakm:

Gumičky nikdy nedojdou budou pořád protože jinde kupodivu zakázané nejsou a ocásky se ram kupírují z čistě zdravotních důvodů ne z nějakého "plezíru" ony  se ovcím totiž rády do "podělaných" ocásků dávají mouchy a jejich larvy potom žerou zvíře zaživa , a pokud na to včas nepřijdete tak ho i zabijí jenže to už "ochránce zvířat" nezajímá. ML.


Zrovna mně nemusíte vysvětlovat, proč se u ovcí kupírují ocasy.

lesakm
lesakm (139 příspěvků) 26.06.2023, 23:10:16 xxx.xxx.244.25
kometa:

Zrovna mně nemusíte vysvětlovat, proč se u ovcí kupírují ocasy.


Tak to pardon v pohodě nemám takové žádné potřeby. vám něco vysvětlovat vy to třeba víte a já zase nevím že to víte a jen tak zady píšu co si myslím s tím že si to třebas tu a tam  někdo jiný přečte a dozví se tím  co před tím nevěděl a třeba mu to v něčem pomůže a nebo taky ne, někteří lidé jsou dnes úplně (podle mne) zbytečně "upjatí!"  život není peříčko takže kdyby všichni byli k sobě navzájem víc v "pohodě" mohl by být alespoň trošku veselejší a snesitelnější .🙂ML.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.