Aktuálně: 4 898 inzerátů174 583 diskuzních příspěvků17 755 uživatelů

ochočení chameleona

Viktorka (neregistrovaný) 22.06.2023, 17:53:00 xxx.xxx.11.1

ahoj vši(chni)

moc prosím o radu.Mám chamíka který na mě syčí a nafukuje se.A jak tak brouzdám po internetových diskuzích, začínám být zoufalá.Všichni píšou,jak je má jejich chamík rád.Pomozte, prosím...

LeftJungle
LeftJungle (1 příspěvků) 22.06.2023, 21:25:22 xxx.xxx.112.31

U plazů bych o ochočení nemluvil. Jsou určité druhy, které jsou schopné tolerovat člověka lépe. Osobně chameleony nechovám, ale toto chování typu syčení atd. je pro ně celkem normální, co jsem tak slyšel. Tak bych si s tímto nelámal hlavu. Nakonec se člověk musí spokojit s tím, že může své zvíře pozorovat při aktivitě ve vhodně zařízeném teráriu.

kometa
kometa (4207 příspěvků) 25.06.2023, 09:36:05 xxx.xxx.147.163
Viktorka:

ahoj vši(chni)

moc prosím o radu.Mám chamíka který na mě syčí a nafukuje se.A jak tak brouzdám po internetových diskuzích, začínám být zoufalá.Všichni píšou,jak je má jejich chamík rád.Pomozte, prosím...


Viz výše.

Plaz nemůže mít někoho rád, nemá na to mozkovou kapacitu. 

Bodlinka
Bodlinka (981 příspěvků) 25.06.2023, 09:38:32 xxx.xxx.25.233
kometa:

Viz výše.

Plaz nemůže mít někoho rád, nemá na to mozkovou kapacitu. 


ale tak různí plazi jsou různí a leguán se teda ochočí a agama taky. ale chameleon je výrazně samotářské zvíře, které na sociální vazby prostě buňky nemá a nemá rádo ani jiné chameleony, natož chovatele, který ho prudí = stresový faktor.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.