Aktuálně: 4 946 inzerátů174 076 diskuzních příspěvků17 750 uživatelů

Strach z otravy

sutrik
sutrik (311 příspěvků) 25.06.2023, 22:13:19 xxx.xxx.72.153
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 25.06.2023, 22:10:16

A někde na poli, v myší díře...

"Hele, holky, vím o jednom dobrým bejváku na zimu! Pojďte tam letos se mnou!"

lesakm
lesakm (139 příspěvků) 25.06.2023, 22:49:29 xxx.xxx.244.25
Trickyvoo:

Jed, co napadá nervovou soustavu, je jen jeden druh jedu.

Jed na potkany mi málem zabil mého prvního psa. A pravděpobobně nenávratně mu poškodil játra.

Snědl přímo ty granule, i když jen trochu.


Kde ty granule našel když je sežral ? ML.

lesakm
lesakm (139 příspěvků) 25.06.2023, 22:56:02 xxx.xxx.244.25
kometa:

Viz výše. 

Všechno, co vás zabije, třeba i po opakovaném použití, je jed. Na chronickou otravu byl "fajn" třeba arzén. Známý už ve starověku.

Jo, a nejde o řídnutí tepen, ale nesrážlivost krve. Pamatujete si případ heparinového vraha?


Na nesrážlivost krve jsem jako kluk málem umřel tekla mi tenkrát červená z nosu a nešlo to ničím zastavit nakonec mě odvezli do špitálu a tam to nějak zastavili potom jsem musel baštit nějaký pilulky aby se mi srážela krev a to jsem žádný otrávený granule ani nemusel před tím baštit.😉ML.

Arosek
Arosek (262 příspěvků) 25.06.2023, 23:55:21 xxx.xxx.0.1
Sardullah:

Mě upozorňovala přímo deratizérka, že zvíře kočka..pes apod., které by chytilo a snědlo otrávenou myš, tak by mohl být problém. Taky jsem viděla myš po pozření této otrávené návnady, jak byla zpomalená a nebyl problém jí chytit. Teda alespoň u toho jedu, co používají oni.

Já teda pro jistotu myši netrávím, prostě nebudu riskovat, že to některý z mých psů sežere, navíc s tím mám i trochu osobní problém, zabít myš, takže zůstávám u svého způsobu odchytávání do sklopců a vypouštění myší dále od civilizace na louku....teď v létě je to paráda...chytnu ..vypustím. Horší je to v zimě, přeci nevyhodím myš na mráz, takže mám akvárium, kde odchycené myši skladuji a celou zimu se o ně starám a vypouštím až na jaře, když se udělá hezky.....je to teda pěknej vopruz, ale když ony jsou tak roztomiloučké a ty očíčka\'sleeping\'...


Jezis a ja si myslela, ze jsem jedinej magor kterej dela myskam pres zimu wellnes a na jare je za vlahych veceru vypousti do predem vytypovanych bezpecnych lokalit .

Dokonce jsem jim do akvarka dala i kolotoc, desne je bavilo v nem behat a delat bordel ve dve rano :D

Diky - you made my day :)

Trickyvoo
Trickyvoo (393 příspěvků) 25.06.2023, 23:58:36 xxx.xxx.62.63
lesakm:

Kde ty granule našel když je sežral ? ML.


V průmyslovém objektu. Nebyla jsem u toho, právě že to bylo celkem nečekané místo. Táta šel k někomu do firmy a tam je pes našel.

balu
balu (1534 příspěvků) 26.06.2023, 08:19:22 xxx.xxx.72.176
Sardullah:

Mě upozorňovala přímo deratizérka, že zvíře kočka..pes apod., které by chytilo a snědlo otrávenou myš, tak by mohl být problém. Taky jsem viděla myš po pozření této otrávené návnady, jak byla zpomalená a nebyl problém jí chytit. Teda alespoň u toho jedu, co používají oni.

Já teda pro jistotu myši netrávím, prostě nebudu riskovat, že to některý z mých psů sežere, navíc s tím mám i trochu osobní problém, zabít myš, takže zůstávám u svého způsobu odchytávání do sklopců a vypouštění myší dále od civilizace na louku....teď v létě je to paráda...chytnu ..vypustím. Horší je to v zimě, přeci nevyhodím myš na mráz, takže mám akvárium, kde odchycené myši skladuji a celou zimu se o ně starám a vypouštím až na jaře, když se udělá hezky.....je to teda pěknej vopruz, ale když ony jsou tak roztomiloučké a ty očíčkasleeping...


V mém světě je myš škůdce, takže trávíme. Tak, aby se k návnadě nedostal pes. 

Vy je odnesete na louku a ony se vrátí... z výletu... Rozmnoží se... A vy jim uděláte přes zimu luxusní život...

Tohle prostě nepochopím. Stejně jako jednu známou, která sbírá slimáky, odnáší je za zahradu k lesu a diví se, že jich má stále moc... Bodejť by neměla, když se vracejí...

Co je na tom, zabít myš, slimáka, potkana, krtka?

 

Sardullah
Sardullah (961 příspěvků) 26.06.2023, 09:15:17 xxx.xxx.189.104
Fikovnice:

Neeeee!

Jani, Ty vážně myši odchytáváš a vypouštíš někde dál???

Jani, pomóóóc! teethrolling-laughing


Jo...já vím...blázen...zrovna předminulý týden jsem vypouštěla mladé...šest dle velikosti asi sourozenců chycených během dvou dnů. Tak to se i přiznám, že i přesto, že je venku počáso na to myšpule vypustit, tak jsem je asi 10 dní krmila, aby měly nějaký základ, aby trošičku povyrostly.

Asi před třema rokama jsem přes zimi piplala asi 20 myší a to už musí říct, že za těch pár měsíců už to byly ochočené potvůrky. A když jsem je potom na jaře vyklopila do přírody a jdu zpátky k autu, tak se ohlédnu a koukám, že si to štrádujou za mnou a to už jsme byly několik metrů od místa vypuštění...možná náhoda, ale v tu chvíli jsem si připadala jak krysař...a tak jsem jim prostě utekla. Ale tenhle ročník byl opravdu nějak extrémně ochočenej, pak už se mi to nestalo u žádné skupiny.

No komukoliv to řeknu, tak si ťuká na čelo.

Arosek
Arosek (262 příspěvků) 26.06.2023, 09:54:33 xxx.xxx.130.20
balu:

V mém světě je myš škůdce, takže trávíme. Tak, aby se k návnadě nedostal pes. 

Vy je odnesete na louku a ony se vrátí... z výletu... Rozmnoží se... A vy jim uděláte přes zimu luxusní život...

Tohle prostě nepochopím. Stejně jako jednu známou, která sbírá slimáky, odnáší je za zahradu k lesu a diví se, že jich má stále moc... Bodejť by neměla, když se vracejí...

Co je na tom, zabít myš, slimáka, potkana, krtka?

 


No, pokud se ty nase myse dokazou vratit, tak pred nima smekam. 11 km od baraku, v lese, uprostred niceho ... good luck :)

 

Jinak u nas hubi (nejen mysicky) cela smecka. Jak capnou mys, nema sanci. Mame to vyrovnany - ja zachranuju, oni likvidujou :)

balu
balu (1534 příspěvků) 26.06.2023, 10:31:52 xxx.xxx.72.176
Arosek:

No, pokud se ty nase myse dokazou vratit, tak pred nima smekam. 11 km od baraku, v lese, uprostred niceho ... good luck :)

 

Jinak u nas hubi (nejen mysicky) cela smecka. Jak capnou mys, nema sanci. Mame to vyrovnany - ja zachranuju, oni likvidujou :)


Tak vy je vozíte 11 km, to jste předtím nepsala... ať se projedou, že... nechápu, fakt nechápu zachraňování myší, potkanů, slimáků, atd. Přemnožení nepřináší nic dobrého...

 

Odberryho
Odberryho (229 příspěvků) 26.06.2023, 11:05:09 xxx.xxx.161.34
balu:

Tak vy je vozíte 11 km, to jste předtím nepsala... ať se projedou, že... nechápu, fakt nechápu zachraňování myší, potkanů, slimáků, atd. Přemnožení nepřináší nic dobrého...

 


Těch pár jednotlivců, co zachraňuje myšky, má na přemnožení rozhodně menší vliv než ti, co je tráví. Ti totiž zařídí, že uhynou dravci, kteří je pak pozřou. A dravci se nemnoží stejnou geometrickou řadou jako ty myši. 

balu
balu (1534 příspěvků) 26.06.2023, 11:27:16 xxx.xxx.72.176
Odberryho:

Těch pár jednotlivců, co zachraňuje myšky, má na přemnožení rozhodně menší vliv než ti, co je tráví. Ti totiž zařídí, že uhynou dravci, kteří je pak pozřou. A dravci se nemnoží stejnou geometrickou řadou jako ty myši. 


Předem - nejsem odborník a neznám statistiky úhynů dravců po požití otráveného hlodavce. Pokud vím, v případě úhynů dravců po požití hlodavce bylo vždy zjištěno, že k otrávení byl použit karbofuran, který je ale u nás několik let zakázán. Tedy ne po použití běžného jedu - otráveného zrní - které je v běžné maloobchodní síti, a které používáme my. Čím se tráví hlodavci na polích nevím, ale nepředpokládám, že by bylo povoleno něco, co je tak nebezpečné pro dravce. 

Jak jinak, než otrávením, by se měly redukovat počty hlodavců? 

Odberryho
Odberryho (229 příspěvků) 26.06.2023, 12:14:01 xxx.xxx.161.34

balu:

Jak jinak, než otrávením, by se měly redukovat počty hlodavců? 


Někde zbytí nebude, ale přijde mi, že teď po jedu sáhne většina lidí, kterým na podzim vnikne myš do domu. Do pastí každoročně chytnu cca 30-40 hlodavců. Bydlíme kousíček od polí a těch hryzců, myší a podobné havěti tu máme přiměřeně k lokalitě. Psa bez dozoru nenechám na zahradě samotného ...jak to chytne, tak to sežere. Kočky jen domácí, takže s redukcí nepomůžou. Kdybych měla jistotu, že to není otrávené, chytám to do klecí a krmím tím hada. 

kometa
kometa (4185 příspěvků) 26.06.2023, 12:53:03 xxx.xxx.224.101
balu:

Předem - nejsem odborník a neznám statistiky úhynů dravců po požití otráveného hlodavce. Pokud vím, v případě úhynů dravců po požití hlodavce bylo vždy zjištěno, že k otrávení byl použit karbofuran, který je ale u nás několik let zakázán. Tedy ne po použití běžného jedu - otráveného zrní - které je v běžné maloobchodní síti, a které používáme my. Čím se tráví hlodavci na polích nevím, ale nepředpokládám, že by bylo povoleno něco, co je tak nebezpečné pro dravce. 

Jak jinak, než otrávením, by se měly redukovat počty hlodavců? 


To, co běžný občan koupí, jsou jedy s kumulativním účinkem. Neboli po jednorázovém požití otrávené myši nejsou nebezpečné.

Karbofuran pokládají i.dioti rovnou a cíleně, ne přes hlodavce. Že je zakázaný jim rozhodně nevadí. To jsou i železa, že jo.

Na polích se používá Stutox, který přes hlodavce nebezpečný taky není. Ale při přímém požití ano. A taky se tak stalo. Co jsem viděla fotografie .Čápi, zajíci, káňata...

kometa
kometa (4185 příspěvků) 26.06.2023, 12:55:41 xxx.xxx.224.101
lesakm:

Na nesrážlivost krve jsem jako kluk málem umřel tekla mi tenkrát červená z nosu a nešlo to ničím zastavit nakonec mě odvezli do špitálu a tam to nějak zastavili potom jsem musel baštit nějaký pilulky aby se mi srážela krev a to jsem žádný otrávený granule ani nemusel před tím baštit.winkingML.


Hemofílie? Ale to byste měl celoživotní potíže.

Bodlinka
Bodlinka (978 příspěvků) 26.06.2023, 16:15:48 xxx.xxx.27.51

já mám hlodavců taky "přiměřeně lokalitě". je to myšárna strašlivá. zahradu sekám na krátko, ale lezou mi i pod mulč, spoustu míst je poddlovaných, Nora z toho dělá ropné vrty a myši mají tendenci cpát se i do baráku. Co mám kočky, je to výrazně lepší a Máša mi nosí ty nejvíc vykrmené k obědu, ale stejně občas jedovou session pořádám.

Arosek
Arosek (262 příspěvků) 26.06.2023, 16:26:34 xxx.xxx.130.20
balu:

Tak vy je vozíte 11 km, to jste předtím nepsala... ať se projedou, že... nechápu, fakt nechápu zachraňování myší, potkanů, slimáků, atd. Přemnožení nepřináší nic dobrého...

 


Ach tak to pardon, ze jsme hned v prvnim prispevku (mimochodem byl adresovan Sardullah) nevypsala dopodrobna presny postup odvozu mysi, idelane i s na mapach vyznacenou lokalitou. Mea culpa, mea maxima culpa!

 

Jinak mam trapne vypozorovano, ze ona ta priroda je tak nejak zacyklena. Narodi se hodne mysi, zvednou se pocty predatoru typu kane nebo liska. A pak to zas postupne vychcipava, jak ubyvaji zdroje. 

Jen clovek ma neprijemne tendence do toho zasahovat, at uz odlovem lisek (pac skodna, zeano), nebo se muzem treba chvili pobavit na tema hluboka orba ... ale proc ztracet cas, kdyz mame po ruce jedy. 

Sardullah
Sardullah (961 příspěvků) 26.06.2023, 16:46:51 xxx.xxx.189.104
balu:

V mém světě je myš škůdce, takže trávíme. Tak, aby se k návnadě nedostal pes. 

Vy je odnesete na louku a ony se vrátí... z výletu... Rozmnoží se... A vy jim uděláte přes zimu luxusní život...

Tohle prostě nepochopím. Stejně jako jednu známou, která sbírá slimáky, odnáší je za zahradu k lesu a diví se, že jich má stále moc... Bodejť by neměla, když se vracejí...

Co je na tom, zabít myš, slimáka, potkana, krtka?

 


Z výletu se rozhodně nevrátí...nechci podceňovat myši, ale když je odvezete mimo civilizaci automobilovým vozem, tak prostě netrefí...nejsou to holubi. 

Ano přes zimu jim udělám luxusní život a pak je vypustím někam, kde si fakty nemyslím, že něčemu škodí...lidský příbytek daleko, pole, kde by mohly něco sežrat v nedohlednu...jen lesy a louky. A zase nebudeme si lhát do kapsy....že všechny moje myši budou žít, že se nestanou kořistí dravce, kočky, psa, co jde na tu louku na prochajdu....

V mém světě se psy k návnadě nemají šanci dostat...ano jeden rok bylo myší opravdu moc moc moc a i lidumil jako já se uchýlil k návnadám...ale pak jdu a uprostřed obýváku myš, kterou jsem normálně chytla do ruky...nejde o to, že se pes má šanci dostat k návnadě...má šanci se dostat k otrávené myši...a ví bůh, jestli by jí nesežral.

Doron
Doron (1774 příspěvků) 26.06.2023, 23:13:38 xxx.xxx.162.50

Abych se vrátila k původnímu tématu..

Můj Gučák, jako štěně, taky pozřel návnadu na potkany. Deratizovali tenkrát ve stájích, které sousedí s naší zahradou a rozházeli pytlíky s návnadou i pod okna stáje, přímo k nám.

Viděla jsem, že má v tlamě nějaký růžový pytlík a než jsem k němu doběhla, měl ho v sobě :(.

Skočila jsem rychle do auta, za deset minut jsme byli na veterině, všechny jsme předběhli, doktorka mu píchla morfin na zvracení a za chvíli bylo všechno venku.

A doktorka kouká na ty zvratky, byl tam ještě nerozpuštěnej pytlík s jedem, a povídá přísně:  "Vy tomu psovi dáváte párky?!?!" Protože tam byl i nestrávenej párek, kterej mu dala moje máma, dej jí pánbůh věčnou slávu ..

Dopadlo to teda dobře a v sousední stáji jsem stropila takovej skandál, že k nám nic házet nebudou  :).


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.