Aktuálně: 4 956 inzerátů174 101 diskuzních příspěvků17 750 uživatelů

Strach z otravy

lesakm
lesakm (139 příspěvků) 26.06.2023, 23:48:45 xxx.xxx.244.25
Arosek:

Ach tak to pardon, ze jsme hned v prvnim prispevku (mimochodem byl adresovan Sardullah) nevypsala dopodrobna presny postup odvozu mysi, idelane i s na mapach vyznacenou lokalitou. Mea culpa, mea maxima culpa!

 

Jinak mam trapne vypozorovano, ze ona ta priroda je tak nejak zacyklena. Narodi se hodne mysi, zvednou se pocty predatoru typu kane nebo liska. A pak to zas postupne vychcipava, jak ubyvaji zdroje. 

Jen clovek ma neprijemne tendence do toho zasahovat, at uz odlovem lisek (pac skodna, zeano), nebo se muzem treba chvili pobavit na tema hluboka orba ... ale proc ztracet cas, kdyz mame po ruce jedy. 


Tam je u toho přírodního cyklu ten problém že když začnou docházet ty myši tak ta "škodná" začne hledat náhradní zdroj obživy u lidí v kurníku a potom samozřejmě "člověk zasahuje" protože taky nechce přijít o svůj zdroj obživy. 🙂ML

Anonymní (neregistrovaný) 27.06.2023, 09:01:43 xxx.xxx.0.1
Odberryho:

Těch pár jednotlivců, co zachraňuje myšky, má na přemnožení rozhodně menší vliv než ti, co je tráví. Ti totiž zařídí, že uhynou dravci, kteří je pak pozřou. A dravci se nemnoží stejnou geometrickou řadou jako ty myši. 


Jako stutox a mrtví čápi a káňata, vedlejšák byli i zajíci, racci a bažanti.

kometa
kometa (4187 příspěvků) 27.06.2023, 09:57:29 xxx.xxx.224.101
Doron:

Abych se vrátila k původnímu tématu..

Můj Gučák, jako štěně, taky pozřel návnadu na potkany. Deratizovali tenkrát ve stájích, které sousedí s naší zahradou a rozházeli pytlíky s návnadou i pod okna stáje, přímo k nám.

Viděla jsem, že má v tlamě nějaký růžový pytlík a než jsem k němu doběhla, měl ho v sobě :(.

Skočila jsem rychle do auta, za deset minut jsme byli na veterině, všechny jsme předběhli, doktorka mu píchla morfin na zvracení a za chvíli bylo všechno venku.

A doktorka kouká na ty zvratky, byl tam ještě nerozpuštěnej pytlík s jedem, a povídá přísně:  "Vy tomu psovi dáváte párky?!?!" Protože tam byl i nestrávenej párek, kterej mu dala moje máma, dej jí pánbůh věčnou slávu ..

Dopadlo to teda dobře a v sousední stáji jsem stropila takovej skandál, že k nám nic házet nebudou  :).


Morfin? To asi ne. Kdy to bylo? Apomorfin se už nedá sehnat. Pokud vím.

Quash
Quash (273 příspěvků) 27.06.2023, 10:16:50 xxx.xxx.32.234

A druhému sousedovi pes pozřel návnadu a na veterině mu pro vyvolání zvracení kápli do očí. Co je to prosím za přípravek, víte někdo?

Doron
Doron (1776 příspěvků) 27.06.2023, 10:23:45 xxx.xxx.162.50
kometa:

Morfin? To asi ne. Kdy to bylo? Apomorfin se už nedá sehnat. Pokud vím.


No právě, mně to strašně překvapilo, ale doktorka mi to tak řekla..

Je to už nějaká doba, Guča byl štěně a teď mu bude devět.

kometa
kometa (4187 příspěvků) 27.06.2023, 11:49:52 xxx.xxx.224.101
Quash:

A druhému sousedovi pes pozřel návnadu a na veterině mu pro vyvolání zvracení kápli do očí. Co je to prosím za přípravek, víte někdo?


Viz CatyQ. Šikovná novinka.

kometa
kometa (4187 příspěvků) 27.06.2023, 11:55:48 xxx.xxx.224.101
Doron:

No právě, mně to strašně překvapilo, ale doktorka mi to tak řekla..

Je to už nějaká doba, Guča byl štěně a teď mu bude devět.


Tak to asi byl ten apomorfin. Skvělé dávidlo. Teď máme Clevor, případně Hormotonin, dovoz z Rakouska.

Fikovnice
Fikovnice (4286 příspěvků) 29.06.2023, 13:31:45 xxx.xxx.63.213
kometa:

Tak to asi byl ten apomorfin. Skvělé dávidlo. Teď máme Clevor, případně Hormotonin, dovoz z Rakouska.


Já bych tedy tipovala, že ani před těmi 9 lety už nebyl apomorfin na trhu.

Ale ruku do ohně za to nedávám... ;-).

JInak opioidy jsou samozřejmě emetogenní, morfin obzvlášť. Ale jeho použití u intoxikací - to asi ne...

kometa
kometa (4187 příspěvků) 29.06.2023, 13:41:46 xxx.xxx.224.101
Fikovnice:

Já bych tedy tipovala, že ani před těmi 9 lety už nebyl apomorfin na trhu.

Ale ruku do ohně za to nedávám... ;-).

JInak opioidy jsou samozřejmě emetogenní, morfin obzvlášť. Ale jeho použití u intoxikací - to asi ne...


Já vím, že není na trhu už dlouho. My se o něm  na škole učili, ale to bylo ještě za minulého režimu. Pak existoval Hormotonin a ten už není taky k sehnání.

A že by nějaký vet podával morfin, se mi nezdá.

Fikovnice
Fikovnice (4286 příspěvků) 29.06.2023, 13:53:21 xxx.xxx.63.213
kometa:

Já vím, že není na trhu už dlouho. My se o něm  na škole učili, ale to bylo ještě za minulého režimu. Pak existoval Hormotonin a ten už není taky k sehnání.

A že by nějaký vet podával morfin, se mi nezdá.


Jo jo, souhlasím, že je to divné...

Apomorfin občas naprosto letmo zmiňuji jako obsolentní látku. Z výuky odhaduji stejně jako Vy - někdy nejméně před 20 a více lety, že byl ještě na trhu.

Fikovnice
Fikovnice (4286 příspěvků) 29.06.2023, 13:59:13 xxx.xxx.63.213
Fikovnice:

Jo jo, souhlasím, že je to divné...

Apomorfin občas naprosto letmo zmiňuji jako obsolentní látku. Z výuky odhaduji stejně jako Vy - někdy nejméně před 20 a více lety, že byl ještě na trhu.


Teď koukám - našla jsem PIL pro Apovomin - obsahuje apomorfin. Dostupnost jsem nehledala, jen, že to na mě vykouklo...


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.