Aktuálně: 4 667 inzerátů177 680 diskuzních příspěvků17 796 uživatelů

Zvýšená hladina kyseliny listové u kocoura

Fikovnice
Fikovnice (4548 příspěvků) 03.07.2023, 20:18:27 xxx.xxx.61.255
hmn:

nebo že v rámci té změny nějakou delší dobu nežere?


I to je možné…

Každopádně se zde vlastně podařilo vystopovat, že je to zvracení na něco navázané…👍

Já osobně bych si nemyslela (bez jasného průkazu), že jde o giardiózu. A bez jasného průkazu bych kočičáka neléčila dalšími antiprotozoárními látkami (vlastně teď nevím, zda je ve vlákně uveden plánovaný lék/léky?).

biaca
biaca (588 příspěvků) 03.07.2023, 20:24:02 xxx.xxx.47.71

No psychika v tom určitě trochu je - je to paničky mamánek - potřebuje mě mít stále na očích. Ale aby nebyl sám koupila jsem mu Klimiho, aby nebyl tak sám. 

Ale on je nakrmený předtím než odejdu v případě, že je jiný režim , pro jistotu čerstvým masem - takže by měl vydržet. 

hmn
hmn (1053 příspěvků) 03.07.2023, 20:34:57 xxx.xxx.43.113

“Já osobně bych si nemyslela (bez jasného průkazu), že jde o giardiózu”

no bať, zejména když chybí zcela typický příznak a to průjem

pro jistotu čerstvým masem”

tady mi naskočí možnost překyselení žaludku

biaca
biaca (588 příspěvků) 03.07.2023, 20:49:54 xxx.xxx.0.1

Zatím nezvracel tak počkám, zvracel v minulé pondělí - pak se rozhodnu.

Podle mého to překyselení žaludku není - nezabírají antinauretika. viz. helicit. 

ps. spousta lidí barfuje, a kuřecí maso se srdíčky mu snad neškodí. (Taurin má přeci v konzervách). 

Bodlinka
Bodlinka (993 příspěvků) 03.07.2023, 20:53:31 xxx.xxx.20.230

helicid? to bych kočce nedávala. navíc on má jednu zásadní vlastnost a to je velmi pomalý nástup účinku, jednorázové podání je žádné podání

hmn
hmn (1053 příspěvků) 03.07.2023, 20:54:33 xxx.xxx.43.113

"Podle mého to překyselení žaludku není - nezabírají antinauretika. viz. helicit."

antinauretika? helicid snižuje tvorbu žaludečních kyselin a musí se brát delší dobu, aby to fungovalo

ps. spousta lidí barfuje, a kuřecí maso se srdíčky mu snad neškodí.”

nejde o škodlivost masa ale možnou “disfunkčnost” konkrétního organizmu

biaca
biaca (588 příspěvků) 03.07.2023, 21:00:30 xxx.xxx.0.1

Měla jsem ho na mě 14 dní ½ kapsle bez účinku. Famosan to samé. Prostě jednou za týden to jde ven, stále stejná konzistence - nikdy v tom není krmivo, klidně se pak nažere jakoby nic. 

hmn
hmn (1053 příspěvků) 03.07.2023, 21:09:49 xxx.xxx.43.113

helicid na mě taky nefungoval

controloc jsem brala 10 týdnů a pak byl chvilku pokoj, a tak pořád dokola, roky, doufám, že to nezakřiknu, delší dobu už jsem bez…..jen pro ilustraci jak ta chemie funguje

biaca, ber to jako takový “brainstorming”, ne tvrzení co kocourovi je

biaca
biaca (588 příspěvků) 03.07.2023, 21:15:49 xxx.xxx.0.1

Také beru - ale všude se píše, že není normální, když kocour jednou týdně zvrací (nechci nic zanedbat nebo ho zbytečně trápit - je to první kocour, a když zvrací je mi ho strašně líto)

Vcelku mě zaujala metoda ELISA - v čem přesně spočívá a co to je? 

Fikovnice
Fikovnice (4548 příspěvků) 03.07.2023, 21:20:57 xxx.xxx.61.255
biaca:

No psychika v tom určitě trochu je - je to paničky mamánek - potřebuje mě mít stále na očích. Ale aby nebyl sám koupila jsem mu Klimiho, aby nebyl tak sám. 

Ale on je nakrmený předtím než odejdu v případě, že je jiný režim , pro jistotu čerstvým masem - takže by měl vydržet. 


Biaco a jak vlastně snáší toho kočičího kámoše?

A ten režim…? Jak to tedy má přesně s jídlem? Kočky jsou:

a) strašně konzervativní

b) v jídle šíleně vybíravé

c) extrémně citlivé na jakékoli změny

Fikovnice
Fikovnice (4548 příspěvků) 03.07.2023, 21:29:01 xxx.xxx.61.255
Odpověď na příspěvek uživatele biaca z 03.07.2023, 21:15:49

Imunologická diagnostická metoda:

- lze detekovat antigeny (třeba těch giardií)

- lze detekovat protilátky (třeba proti giardiím)

Nevím, jak u zvířat, ale u lidí lze třeba detekovat přítomnost IgM proti giardiím v plazmě. 

A stanovíš nejen, zda jsou vůbec přítomny, ale výhodou ELISA je i kvantitativní stanovení.

Edit: Každopádně, jestli můžu radit (ostatně psala jsem to i v SZ), nezaměřovala bych se na giardiózu. Průjmy jsou skutečně velmi velmi typické, a ty je nepopisuješ.

Fikovnice
Fikovnice (4548 příspěvků) 03.07.2023, 21:31:44 xxx.xxx.61.255
biaca:

Také beru - ale všude se píše, že není normální, když kocour jednou týdně zvrací (nechci nic zanedbat nebo ho zbytečně trápit - je to první kocour, a když zvrací je mi ho strašně líto)

Vcelku mě zaujala metoda ELISA - v čem přesně spočívá a co to je? 


Ještě jedna poznámka: Já tedy naopak beru kočky jako takový poblijónky (to je výraz Ir.my 🙂). 

Takže já fakt občasné zvracení mých koček neřeším, pokud na nich nevidím jiné strádání. 

A Ty jsi vystopovala, že tam nějaká návaznost a časová souvislost je (ty odpolední směny). 

Ještě edit: Helicid (= omeprazol) je v humánní medicíně brán už jako téměř obsolentní. Když už, tak z téže skupiny spíše pantoprazol. Zde zmiňovaný Famosan (= famotidin) je zas z jiné lék. skupiny, ale ve výsledku působí tyto léky obdobně.

biaca
biaca (588 příspěvků) 04.07.2023, 05:05:32 xxx.xxx.0.1

Tak s Iginem jsem se rozhodla takto, kocoury odčervím Panacurem (stejně jsem je naposled odčervovala v listopadu - a jelikož krmím barfem tak nějaké parazity mohou mít a jelikož má působit i proti Giardii). Byt vydesinfikuji, postel přejedu novým parním vysavačem, vyperu pelíšky, a kocourům omyji zadky, a udělám jednodenní výměnu litterboxu po dobu pěti dní.

Problémem je, ale vysoká hladina kyseliny listové - protože, ta doopravdy může vyvolávat zvracení a tu potřebuji snížit. Jen nevím jak. 

Nechápu jak ji může mít zvýšenou, sice mám jeden květináč s trávou, ale Igin ji moc nežere skoro vůbec (ten jen vyhazuje hlínu.). Jinak krmím masem, konzervami, a Joserou.

Bodlinka
Bodlinka (993 příspěvků) 04.07.2023, 06:00:47 xxx.xxx.20.230

vůbec se na to neupínejte, to je prostě hloupost. můžete se poblít, když pojedete ve velkým vitamínový tabletkykyselina listová je ve vodě rozpustný vitamín, přebytek se prostě vyčůráa je i v krmivech živočišného původu, především v játrech.

kometa
kometa (4391 příspěvků) 04.07.2023, 07:17:52 xxx.xxx.147.163
biaca:

Tak s Iginem jsem se rozhodla takto, kocoury odčervím Panacurem (stejně jsem je naposled odčervovala v listopadu - a jelikož krmím barfem tak nějaké parazity mohou mít a jelikož má působit i proti Giardii). Byt vydesinfikuji, postel přejedu novým parním vysavačem, vyperu pelíšky, a kocourům omyji zadky, a udělám jednodenní výměnu litterboxu po dobu pěti dní.

Problémem je, ale vysoká hladina kyseliny listové - protože, ta doopravdy může vyvolávat zvracení a tu potřebuji snížit. Jen nevím jak. 

Nechápu jak ji může mít zvýšenou, sice mám jeden květináč s trávou, ale Igin ji moc nežere skoro vůbec (ten jen vyhazuje hlínu.). Jinak krmím masem, konzervami, a Joserou.


Odkdy je Panacur proti giardiím? Kór, když je nemáte potvrzené. A jaké parazity by z čerstvého masa mohl chytit? Všechna poražená zvířata procházejí veterinární kontrolou. Proto si už léta dávám v klidu tatarák.

A upřímně, po té úklidové akci by mi bylo na místě vašeho kocoura ještě hůř. A nejsem příznivcem zbytečného odčervování. Navíc - když krve OK, tak byly v pořádku i eosinofily, nebo ne?

kometa
kometa (4391 příspěvků) 04.07.2023, 07:31:22 xxx.xxx.147.163
biaca:

Píší to na příbalovém letáku. Tak uvidíme. 


Kde? Asi jsem četla jiný než vy - proti gastrointestinálním oblým a plochým červům, kteří jsou i jednotlivě vyjmenovaní.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.