Aktuálně: 4 668 inzerátů177 696 diskuzních příspěvků17 796 uživatelů

Zvýšená hladina kyseliny listové u kocoura

kometa
kometa (4391 příspěvků) 06.07.2023, 13:18:37 xxx.xxx.147.163
biaca:

Ano - a také doufám, že mi pomůže a nebude ze mě zbytečně tahat peníze. 


Jenže kočky žerou trávu, protože se potřebují vyblinkat. Z nějakého důvodu. Jejím odstraněním příčinu nevyřešíte.

Fikovnice
Fikovnice (4548 příspěvků) 06.07.2023, 13:27:38 xxx.xxx.172.108
biaca:

Tak mám uklizeno, kocouři pro jistotu vykoupáni - koupala jsem je poprvé v životě. A musím říct, že u toho u koho jsem čekala více problémů to zvládl na jedničku, u malého kterého jsem čekala více povolnějšího to bylo těžší. 

Zítra nebo v pondělí odnesu Klimiho bobíky na testy jak PCR tak ELISA. Není to tak, že bych nechtěla testovat Iginovu stolici, ale ona vždycky vyšla negativní. Ale obávám se, že jelikož už jednou byli léčeni na tritrichomonasis test i u Klimiho může vyjít negativní. 

Dnes opět žlučové zvracení - sebrala jsem i trávu. Dle výsledků uvidím co dál. Možná to pomůže i malému a případná léčba mu celkově upraví stolici. Opravdu se domnívám, že jde o parazita


Biaco, kloním se ke Kometě…

Samozřejmě přeji, ať Tvůj kocour je OK!🌷 Ale dávej pozor, ať do něj necpeš zbytečně chemii a to, co psala Kometa - o tahání peněz na veterině - tak s tím také souhlasím…

Ještě se zeptám: Krom toho občasného zvracení kocour hubne? Zdá se Ti, že mu není dobře, že je nemocný…??

kometa
kometa (4391 příspěvků) 06.07.2023, 13:30:29 xxx.xxx.147.163
Fikovnice:

Biaco, kloním se ke Kometě…

Samozřejmě přeji, ať Tvůj kocour je OK!🌷 Ale dávej pozor, ať do něj necpeš zbytečně chemii a to, co psala Kometa - o tahání peněz na veterině - tak s tím také souhlasím…

Ještě se zeptám: Krom toho občasného zvracení kocour hubne? Zdá se Ti, že mu není dobře, že je nemocný…??


Biaca si vzala do hlavy, že má kocour parazity, protože žere syrové maso a basta. Nevím teda, jaké. Na mé otázky neodpověděla.

A zrovna dneska blinkali oba mí kocouři. Jenom šťávu. Protože dostali květináč s novou trávou. Prostě klasika, že jo.

Jako, Archie má nemocné ledviny, ale tohle s tím nesouvisí.

megi-the-pes
megi-the-pes (2290 příspěvků) 06.07.2023, 13:51:18 xxx.xxx.61.106

Nono.

Už doma Trichomoniázu měli, zlepšení po ATB je, pak se to zase objeví. Současně mohou být giardie. PCR není chemie. 

Celoživotní vzdělávání, ne.

Např. tady se píše, že i v Evropě se našly skoro u poloviny koček, nebyly asi venkovní, protože drahé kočky v chovkách.

Často se to vrací i jen ze stresu. https://www.abcdcatsvets.org/guideline-for-tritrichomoniasis/

Kdyby to bylo tohle, možná bych přemýšlela o podpoře imunity, protože nic profláklejšího mě zrovna nenapadlo. (A ty lidi v odkazech taky ne.)

biaca
biaca (588 příspěvků) 06.07.2023, 14:03:29 xxx.xxx.0.1
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 06.07.2023, 13:27:38

Ne naopak - kocour je jinak v pohodě, ale není to občasné zvracení - je to týdenní zvracení. Prostě nechci nic zanedbat a pak litovat. Opravdu si myslím, že je to jeden z těch parazitů. Ono tady nejde o to, že jednou týdně zvrací, ale opravdu byl ty tři měsíce bez zvracení a více v pohodě. I malý. Protože tahle už se snažím x-měsíců obnovit Klimimu mikrofloru, ale pokud tam stále má toho parazita je to na nic. /a to do něj cpu jak Fortifloru tak jogurty od Joggies./

Ps. asi bych měla říct celé story k pochopení příčin. 

Měla jsem kocoura, který v dubnu minulý rok začal zvracet. K prvnímu veterináři, kterému jsem chodila dostala jsem Famosan, provedli se vyšetření několikrát odběr stolice, krev, moč, sono - nic to neukázalo. Podle prvního veterináře způsobeno způsobem krmení tj. barfem. Podle něj bych měla kocoura krmit pouze granulemi. Po Famosanu, byl kocour unavený a stejně zvracel. 

Jelikož jsem domnívala, že to nemůže být barfem šla jsem za druhým veterinářem, u nás v Jbc velmi oblíbený - ale bohužel už pán v důchodu takže nemá k dispozici nejmodernější vybavení. U něj byla provedena krev, moč, kocour byl vyšetřen vše bez nálezu. Ale PCR testy neprovádí. Přesto po vysazení Famosanu, kocour získal trochu více elánu a zvracel jednou týdně. 

Před přinesením Klimiho domů jsem nechala Ignáce zkotrolovat, zda je v pořádku tj. vyšetření moči a stolice bez nálezu a nechala jsem mu ostříhat drápky, aby malému neublížil. 

Pak jsem si přinesla domů Klimiho - malý dostal po týdnu průjem, bohužel nešel ničím zastavit antibiotika, dieta nic nepomáhalo. Ve výsledku pak dostal Igin podruhé v životě průjem. Vyšetření stolice u zdejšího veterináře dopadlo bez nálezu u obou. 

Jelikož průjem u Klimiho nepřestával rozhodla jsem se vyzkoušet novou doktorku vedle kanceláře, ta navrhla provést PCR test u kluků. Výsledky přišli pozitivní u Klimiho na Tritrichomazu. Ale u Igina negativní opět. /ale je skutečnost je, že pozivita je potvrzena u 50% případů./ Dostali jsme léky Entizol. Ani do jednoho jsem to nedostala, prášek vyvrhli, pokud jsem to zředila vyzvraceli. Z toho důvodu jsme dostali Veraflox - a to byl opravdu zázrak - Igin po dlouhé době 3 měsíce nezvracel a já byla nadšená. Klimi jelikož měl ten průjem rozjetý a celkově zničenou mikrofloru, měl průjem stále, ale snížela se frekvence - chodil normálně na záchod ne jako předtím až 7 denně. 

Od té doby jsem do malého začala cpát probiotika /vyzkoušeli jsme snad všechny dostupné na českém trhu v USA mají speciální přímo na tritrichominasis, ale ty jsem nesehnala./ Stolice se opravdu časem procentově lepšila, takže jsem to brala tak, že to je jenom neobnovená mikroflora. Ps. nedoporučuji yoeggis (po těch zvraceli) Nejlepší je opravdu Fortiflora. 

Když Igin v dubnu začal opět zvracet oběhla jsem opět běžné kolečko vyšetření - stolice, moč, krev, sono - vše bez nálezu. Pouze při testu krve zjištěna zvýšená hladina těchto dvou parametrů. Klimiho jsem do vzorce nezapočítávala, protože se lepšil. 

Konec příběhu. 

kometa
kometa (4391 příspěvků) 06.07.2023, 16:14:45 xxx.xxx.147.163
biaca:

Ne naopak - kocour je jinak v pohodě, ale není to občasné zvracení - je to týdenní zvracení. Prostě nechci nic zanedbat a pak litovat. Opravdu si myslím, že je to jeden z těch parazitů. Ono tady nejde o to, že jednou týdně zvrací, ale opravdu byl ty tři měsíce bez zvracení a více v pohodě. I malý. Protože tahle už se snažím x-měsíců obnovit Klimimu mikrofloru, ale pokud tam stále má toho parazita je to na nic. /a to do něj cpu jak Fortifloru tak jogurty od Joggies./

Ps. asi bych měla říct celé story k pochopení příčin. 

Měla jsem kocoura, který v dubnu minulý rok začal zvracet. K prvnímu veterináři, kterému jsem chodila dostala jsem Famosan, provedli se vyšetření několikrát odběr stolice, krev, moč, sono - nic to neukázalo. Podle prvního veterináře způsobeno způsobem krmení tj. barfem. Podle něj bych měla kocoura krmit pouze granulemi. Po Famosanu, byl kocour unavený a stejně zvracel. 

Jelikož jsem domnívala, že to nemůže být barfem šla jsem za druhým veterinářem, u nás v Jbc velmi oblíbený - ale bohužel už pán v důchodu takže nemá k dispozici nejmodernější vybavení. U něj byla provedena krev, moč, kocour byl vyšetřen vše bez nálezu. Ale PCR testy neprovádí. Přesto po vysazení Famosanu, kocour získal trochu více elánu a zvracel jednou týdně. 

Před přinesením Klimiho domů jsem nechala Ignáce zkotrolovat, zda je v pořádku tj. vyšetření moči a stolice bez nálezu a nechala jsem mu ostříhat drápky, aby malému neublížil. 

Pak jsem si přinesla domů Klimiho - malý dostal po týdnu průjem, bohužel nešel ničím zastavit antibiotika, dieta nic nepomáhalo. Ve výsledku pak dostal Igin podruhé v životě průjem. Vyšetření stolice u zdejšího veterináře dopadlo bez nálezu u obou. 

Jelikož průjem u Klimiho nepřestával rozhodla jsem se vyzkoušet novou doktorku vedle kanceláře, ta navrhla provést PCR test u kluků. Výsledky přišli pozitivní u Klimiho na Tritrichomazu. Ale u Igina negativní opět. /ale je skutečnost je, že pozivita je potvrzena u 50% případů./ Dostali jsme léky Entizol. Ani do jednoho jsem to nedostala, prášek vyvrhli, pokud jsem to zředila vyzvraceli. Z toho důvodu jsme dostali Veraflox - a to byl opravdu zázrak - Igin po dlouhé době 3 měsíce nezvracel a já byla nadšená. Klimi jelikož měl ten průjem rozjetý a celkově zničenou mikrofloru, měl průjem stále, ale snížela se frekvence - chodil normálně na záchod ne jako předtím až 7 denně. 

Od té doby jsem do malého začala cpát probiotika /vyzkoušeli jsme snad všechny dostupné na českém trhu v USA mají speciální přímo na tritrichominasis, ale ty jsem nesehnala./ Stolice se opravdu časem procentově lepšila, takže jsem to brala tak, že to je jenom neobnovená mikroflora. Ps. nedoporučuji yoeggis (po těch zvraceli) Nejlepší je opravdu Fortiflora. 

Když Igin v dubnu začal opět zvracet oběhla jsem opět běžné kolečko vyšetření - stolice, moč, krev, sono - vše bez nálezu. Pouze při testu krve zjištěna zvýšená hladina těchto dvou parametrů. Klimiho jsem do vzorce nezapočítávala, protože se lepšil. 

Konec příběhu. 


Veraflox nebere trichomonády. Zvýšená hladina vitamínů B (bylo by foto výsledků z laboratoře?) s tím nesouvisí. Konec příběhu.

biaca
biaca (588 příspěvků) 06.07.2023, 16:35:31 xxx.xxx.0.1

Na prvním obrázku stolice Klimenta - jak můžete vidět dole stolice normální, zbytek na konec břečka. 

Kometo, prosím zde jsou výsledky testů Igina - pokud chcete mohu dát ještě zbytek výsledků krve. 

A co byste tedy použila, když Entizol, Vám vyzvrací - faktem je, že Veraflox zabral. 

Obrázek Obrázek
biaca
biaca (588 příspěvků) 06.07.2023, 16:37:46 xxx.xxx.0.1

Já kocoura doopravdy netýrám zbytečnými vyšetřeními. Prostě vím, že to jde vyléčit a kocour může být v pořádku tak to tak chci. 

Fikovnice
Fikovnice (4548 příspěvků) 06.07.2023, 17:22:27 xxx.xxx.172.108
biaca:

Já kocoura doopravdy netýrám zbytečnými vyšetřeními. Prostě vím, že to jde vyléčit a kocour může být v pořádku tak to tak chci. 


Tak držím pěsti a přeji, ať je kočičákovi líp! 🌹

Fikovnice
Fikovnice (4548 příspěvků) 10.07.2023, 16:23:54 xxx.xxx.60.182
biaca:

Já kocoura doopravdy netýrám zbytečnými vyšetřeními. Prostě vím, že to jde vyléčit a kocour může být v pořádku tak to tak chci. 


Biaco, udělala jsi tedy nějaké definitivní rozhodnutí a jednáš s vetkou?

Pokud ano, moc držím pěsti, ať je kočičák v pořádku. A když budeš chtít, tak sem písni co je nového. 😉

kometa
kometa (4391 příspěvků) 10.07.2023, 16:28:06 xxx.xxx.147.163
Fikovnice:

Biaco, udělala jsi tedy nějaké definitivní rozhodnutí a jednáš s vetkou?

Pokud ano, moc držím pěsti, ať je kočičák v pořádku. A když budeš chtít, tak sem písni co je nového. 😉


Jukněte na vlákno habešská kočka. Téma se nám trochu zdublovalo.

biaca
biaca (588 příspěvků) 25.07.2023, 14:06:31 xxx.xxx.47.71

Zdravím, 

rozhodla jsem se sem dát závěr mé historky s kocourem. Jelikož věřím, že mé zkušenosti mohou pomoci ostatním. 

Takže Kliment (mladší kocour) - vyšel pozitivně na tritrichomasis. Tzn. opět zopakována léčba Verafloxem. 

Výsledek už po třech dnech byly vidět výsledky. Igin měl více hravý, jako by už se nestresoval ze zbytečného zvracení navíc podle mého mu klesá i hladina kyseliny listové (jelikož už tolik nevyčůrá.). Mladšímu se zlepšuje stolice. (nyní už pouze tak z ¼ břečka). 

Nyní jsem také byla důslednější - kocouři vykoupáni, vydezinfikováno, vyprány pelíšky, pořízena fontánka na vodu s filtrem. (tak doufám, že se nám už ten parazit nevrátí), Klimenta dál budu cpát probiotiky, aby měl stolici úplně normální. 

Jinak budu vděčná, pokud máte nějaký návrh na prevenci proti těmto parazitům. Jelikož mě nenapadá nic, co bych mohla udělat, aby se jim nákaza nevrátila. 

Sice mám strach jak budou od zítra reagovat, jelikož budu muset být kompletně 8 hodin v práci, jelikož jsem tam sama. Doufám, že letos to bude lepší než loni, kdy Iginek byl nehorázně deprimovaný. 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.