Aktuálně: 4 654 inzerátů177 563 diskuzních příspěvků17 794 uživatelů

Zvýšená hladina kyseliny listové u kocoura

Fikovnice
Fikovnice (4537 příspěvků) 04.07.2023, 10:47:29 xxx.xxx.61.255
kometa:

No právě. Ale mě by spíš zajímalo, jestli jsou ty giardie prokázané. Protože rvát do zvířete zbytečně chemii…


Nejsou prokázané…

Snad Biaca od svého úmyslu upustí…😉

kometa
kometa (4388 příspěvků) 04.07.2023, 11:29:06 xxx.xxx.147.163
biaca:

kometa, já už mám většinu vyšetřeních udělaných, všechny v pořádku. Minulý týden krev, která vyšla v pořádku. V moči se také nikdy nic nenašlo nyní jsme ji nedělaly, ale v březnu byla ok. Stolice také vždy byla bez nálezu, pokud někdo měl nějaký nález tak vždycky u mladšího Klimenta. 

Právě, že s tím kocourem už běhám dlouho a nikdy nic. Udělala jsem mu už různá vyšetření - sono 2x, moč 4x, krev 3x - rengen a endoskopii ne

Teprve až nyní mám hodnoty, které vyšly nehorázně vysoké Vitamin B12 má mít kočka do 984, a kyselina má být nejvíce 49. 

Folic acid - tedy kyselina 77, a vitamin B12 1937

Trávu už mám pouze jednu a nikdy jsem ho neviděla, že by k ní nějak horečně běžel. 

Žrádlo má k dispozici neustále granule (u bengálu nezbytnost), k snídani dostává konzervu, k obědu má cosmu, k první večeři zbytek konzervy, a večer má kuřecí maso čerstvé. Navíc ke mě chodí často, abych ho nakrmila granulemi rozcapený kocour. 

A ano, častěji zvrací, když si prohodím kvůli španělštině směny a jdu do práce odpoledne. 


Pořád tomu nerozumím. Vitamín B12 se řeší u vegetariánů a hlavně veganů, těm chybí. Ale nadbytek není popisován ani v odborných studiích. A ani nemůže být, protože se prostě vyčurá.

biaca
biaca (588 příspěvků) 04.07.2023, 11:33:27 xxx.xxx.47.71
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 04.07.2023, 11:29:06

Ano, ale ten neřeším - co může způsobovat zvracení je ta kyselina listová. 

kometa
kometa (4388 příspěvků) 04.07.2023, 11:38:22 xxx.xxx.147.163
biaca:

Ano, ale ten neřeším - co může způsobovat zvracení je ta kyselina listová. 


A Jak by se jí kocour předávkoval? To byste ho musela překrmit salátem, brokolicí nebo játry. A jak vetku vůbec napadlo nechat stanovit hladiny? K základní biochemii krve to nepatří.

A ti parazité v mase?

kometa
kometa (4388 příspěvků) 04.07.2023, 11:47:08 xxx.xxx.147.163
Fikovnice:

Na Modrým koníkovi píšou těhule, že je jim fakt šoufl z kys. listové…😀

Popravdě já to slyším poprvé.


Jenže ty těhule se ládují vitamínovými (a jinými) doplňky. Přirozenou cestou se předávkovat nemůžu. Pokud teda nesním kila salátu a brokolice. Teda lipofilními vitamíny ano, viz otravy vitamínem A z jater ledních medvědů. Si myslím. Biochemie mě vždycky bavila.

Fikovnice
Fikovnice (4537 příspěvků) 04.07.2023, 11:50:25 xxx.xxx.61.255
kometa:

Jenže ty těhule se ládují vitamínovými (a jinými) doplňky. Přirozenou cestou se předávkovat nemůžu. Pokud teda nesním kila salátu a brokolice. Teda lipofilními vitamíny ano, viz otravy vitamínem A z jater ledních medvědů. Si myslím. Biochemie mě vždycky bavila.


Já toho Modrýho koníka a e-mimino neberu moc vážně.

No, a ony zas asi neberou moc vážně nás - win - win!😀

biaca
biaca (588 příspěvků) 04.07.2023, 12:37:47 xxx.xxx.47.71

Na rozbor podle mého nemá smysl dávat Iginovu stolici - nikdy nic neukázala. Bohužel ani nemohu použít stolici svého mladšího kocoura, díky kterému jsem diagnostikovali Trichomoniázu (stále ještě nemá obnovenou mikrofloru - tj. půl bobíku normální, druhá část kejda). Z toho důvodu mi byl nasazen pro Klimenta Veraflox a jelikož s Iginem sdílí stejný litterbox tak se svezl také. Ale u něj opravdu udělal divy. Nezvracel od 1.1 do 30.3. pak se opět frekvence vrátila. Něco tam muselo být, když to pomohlo.  A endoskopii k zjištění parazita, kterého má ve střevech dělat nechci - připadá mi to zbytečné trápení, když kromě zvracení mu nic není. 

kometa
kometa (4388 příspěvků) 04.07.2023, 15:02:24 xxx.xxx.147.163
biaca:

Na rozbor podle mého nemá smysl dávat Iginovu stolici - nikdy nic neukázala. Bohužel ani nemohu použít stolici svého mladšího kocoura, díky kterému jsem diagnostikovali Trichomoniázu (stále ještě nemá obnovenou mikrofloru - tj. půl bobíku normální, druhá část kejda). Z toho důvodu mi byl nasazen pro Klimenta Veraflox a jelikož s Iginem sdílí stejný litterbox tak se svezl také. Ale u něj opravdu udělal divy. Nezvracel od 1.1 do 30.3. pak se opět frekvence vrátila. Něco tam muselo být, když to pomohlo.  A endoskopii k zjištění parazita, kterého má ve střevech dělat nechci - připadá mi to zbytečné trápení, když kromě zvracení mu nic není. 


Zjištění parazita endoskopií? Kterého?

Takže Iginova stolice nic neprokázala? Takže nemá ani ty Giardie? Ani jiné endoparazity? Tak proč chcete odčervovat?

biaca
biaca (588 příspěvků) 04.07.2023, 15:11:55 xxx.xxx.47.71
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 04.07.2023, 15:02:24

Protože by to mohlo zastavit zvracení - po Velafloxu to šlo být bez zvracení. 

Bodlinka
Bodlinka (993 příspěvků) 04.07.2023, 15:21:04 xxx.xxx.20.69

akorát že fenbendazol za žádných okolností a nikdy nepůsobí proti trichomonádám ani proti bakteriím zatímco veraflox anotakže nijak logicky nevyplývá, že když fungoval veraflox že by měl fungovat panacur

Fikovnice
Fikovnice (4537 příspěvků) 04.07.2023, 15:22:20 xxx.xxx.61.255
biaca:

Protože by to mohlo zastavit zvracení - po Velafloxu to šlo být bez zvracení. 


Kometa se Tě snaží odradit od zbytečné chemie a léčby úplně naslepo…

Souhlasím s ní a moje rada je neodčervovat. Alespoň ne teď. Můžeš mu trávení rozhasit ještě víc.  Opravdu…

biaca
biaca (588 příspěvků) 04.07.2023, 16:04:01 xxx.xxx.47.71
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 04.07.2023, 15:22:20

Nechám mu čas - vypadá, že dneska zvracet nebude (je to 8 dní), ono je to na něm poznat vždycky se olizuje a je takový klidnější, ale dnes běhá dneska budeme v pohodě. 

kocoura219
kocoura219 (134 příspěvků) 05.07.2023, 13:00:22 xxx.xxx.0.1
kometa:

Dobře.

Ale znovu se ptám. Giardie byly prokázány? A jaké parazity chytne kocour ze syrového masa?


Mně třeba veterinářka doporučila odčervovat pouze domácího kocoura 4x ročně z důvodu, že dostává syrové maso…. taky se mi to úplně nezdá….  

megi-the-pes
megi-the-pes (2290 příspěvků) 05.07.2023, 13:53:21 xxx.xxx.61.175

A já myslela, že blinkání je z nedostatku B9, i naopak, ale když jiné příznaky nejsou, tak nic, počítám, že se by se jednalo o potravinové doplňky, z běžné stravy ne. Které vet v JBC se máme vyhnout? 🙂 To na fotografii jsou šťávy - hlad, neprůchodnost, něco nemůže strávit, něco se furt snaží zpracovat a nejde to, ale už je tam pět litrů šťáv, a tak jdou ven.Co třeba maso i konzervy vyřadit, když čtu o olizování se a pak blink.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.