Aktuálně: 4 646 inzerátů177 467 diskuzních příspěvků17 794 uživatelů

Zvýšená hladina kyseliny listové u kocoura

biaca
biaca (588 příspěvků) 05.07.2023, 14:06:41 xxx.xxx.0.1

Hlad, vždyť žere pětkrát denně  má k dispozici neustále granule. A sono nic neukázalo tak to také být nemůže. Snídaně, oběd, první večeře, druhá večeře, a k tomu jí granule. 

Potravinové doplňky má maximálně tak Malt pastu od Miamoru jednou za 14 dní, ono je jedno co, žere stejně se poblije. At ho družím na granulích, gastrogranulích, konzervách, masu.  Navíc pokud by to byla neprůchodnost, proč po Verafloxu na tři měsíce stav zmizel? Opravdu to vydrželo tři měsíce bez zvracení. 

A ano dostává pamlsky sušené mrazem - ale to je tak všechno. Jinak jsou to granule, na které je od mala zvyklý Josera, Gastrokonzervy Concept nebo Cosma, a k druhé večeři čerstvé maso. 

kometa
kometa (4388 příspěvků) 05.07.2023, 15:40:53 xxx.xxx.147.163
kocoura219:

Mně třeba veterinářka doporučila odčervovat pouze domácího kocoura 4x ročně z důvodu, že dostává syrové maso…. taky se mi to úplně nezdá….  


Odčervovat čtyřikrát ročně domácího kocoura? Se nedivím, že už antiparazitika kvůli rezistenci nefungují. A vám se to nezdá oprávněně.

Učím patologii, asi 15 let, a i u venkovních kocourů zajásám, když objevíme tasemnici nebo škrkavku - tak dvakrát do roka.

kometa
kometa (4388 příspěvků) 05.07.2023, 15:46:00 xxx.xxx.147.163
biaca:

Jo, měl je malý na Trichomonas - a tak se Iginek svezl s ním, jelikož používají jeden litterbox. 


ATB na trichomonády?

Já bych teda změnila veterináře. A Iginek se jimi ládoval zbytečně (vlastně oba). 

biaca
biaca (588 příspěvků) 05.07.2023, 16:11:26 xxx.xxx.0.1

Klimi je měl potvrzený PCR test - a jelikož je to přenosné, a měl Igin rovněž průjem - tak jsem je léčila oba. Pozivitu i v případě PCR testu jen polovina testů. Takže i když Igin vyšel negativní. Ronidazol jsem nesehnala, a pevné prášky Entizol jsem do nich nedostala - vyvrhli to nebo vyblili.  Přeci nenechám malého mít průjem x-dní. A Veraflox byl jako zázrak - obou velmi pomohl. 

Upřímně bych se bála malému Ronidazol podat z důvodu vedlejších účinku - je tam potřeba přesné dávkování a já na dávání prášku moc dobrá nejsem. 

kometa
kometa (4388 příspěvků) 05.07.2023, 16:12:27 xxx.xxx.147.163
kometa:

Odčervovat čtyřikrát ročně domácího kocoura? Se nedivím, že už antiparazitika kvůli rezistenci nefungují. A vám se to nezdá oprávněně.

Učím patologii, asi 15 let, a i u venkovních kocourů zajásám, když objevíme tasemnici nebo škrkavku - tak dvakrát do roka.


Dodatek - i když žere syrové maso. Jako ti moji. I já.

biaca
biaca (588 příspěvků) 05.07.2023, 16:18:01 xxx.xxx.0.1

U mě mají syrové maso denně - takže na tom něco bude (a doporučoval mi to i předchozí veterinář - oblíbený, ale nemá dostatečné vybavení např. nedělá PCR testy apod.) 

biaca
biaca (588 příspěvků) 05.07.2023, 16:33:56 xxx.xxx.0.1

Veterinářka si myslí, že může jít o sekundární infekci - a jelikož předtím stolice nic neukázala zkusily jsme test na hladinu kyseliny a vitaminu B. 

Možná bych mohla nechat otestovat Klimiho - jestli se Trichomonasis nevrátilo. Ale zde je otázka, jestli má průjem nebo nemá obnovenou mikrofloru (protože má bobky 50 na 50 - tak do něj cpu probiotika od Puriny (tedy ty mají nejlepší výsledky.) Známu trvalo rok, než se mu jí podařilo obnovit.

biaca
biaca (588 příspěvků) 05.07.2023, 16:33:56 xxx.xxx.0.1

Veterinářka si myslí, že může jít o sekundární infekci - a jelikož předtím stolice nic neukázala zkusily jsme test na hladinu kyseliny a vitaminu B. 

Možná bych mohla nechat otestovat Klimiho - jestli se Trichomonasis nevrátilo. Ale zde je otázka, jestli má průjem nebo nemá obnovenou mikrofloru (protože má bobky 50 na 50 - tak do něj cpu probiotika od Puriny (tedy ty mají nejlepší výsledky.) Známu trvalo rok, než se mu jí podařilo obnovit.

Bodlinka
Bodlinka (993 příspěvků) 05.07.2023, 16:40:25 xxx.xxx.20.69
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 05.07.2023, 15:46:00

veraflox je celkem jediná dostupná věc pro léčbu koček tady. ten ronidazol, to je taková chiméra, už se to nedá koupit ani na holubí burze a dávkování pro kočky je kovbojka, protože terapeutický index nic moc a individuální snášenlivost je různá.

biaca
biaca (588 příspěvků) 05.07.2023, 16:46:38 xxx.xxx.0.1
Odpověď na příspěvek uživatele Bodlinka z 05.07.2023, 16:40:25

A Bodlinko, myslíte si, že by to opět mohlo být Trichomonasis? Já jsem totiž Klimiho 50/50 průjem neřešila - brala jsem to tak, že není obnovena mikroflora ve střevech a cpu ho probiotiky? Měla bych tedy nechat otestovat jeho stolici PCR? Opravdu se to vrací, nebo je sekundární infekce? 

kometa
kometa (4388 příspěvků) 05.07.2023, 16:55:55 xxx.xxx.147.163
biaca:

U mě mají syrové maso denně - takže na tom něco bude (a doporučoval mi to i předchozí veterinář - oblíbený, ale nemá dostatečné vybavení např. nedělá PCR testy apod.) 


Na tom něco bude - co konkrétně máte na mysli? Že chytne trichomonádu ze syrového masa?

kometa
kometa (4388 příspěvků) 05.07.2023, 16:58:13 xxx.xxx.147.163
biaca:

Veterinářka si myslí, že může jít o sekundární infekci - a jelikož předtím stolice nic neukázala zkusily jsme test na hladinu kyseliny a vitaminu B. 

Možná bych mohla nechat otestovat Klimiho - jestli se Trichomonasis nevrátilo. Ale zde je otázka, jestli má průjem nebo nemá obnovenou mikrofloru (protože má bobky 50 na 50 - tak do něj cpu probiotika od Puriny (tedy ty mají nejlepší výsledky.) Známu trvalo rok, než se mu jí podařilo obnovit.


Já pořád nechápu, jak souvisí infekce a vysoké hladiny vitamínů B (po vašem B9  a B12).

biaca
biaca (588 příspěvků) 05.07.2023, 17:30:19 xxx.xxx.0.1
Odpověď na příspěvek uživatele Bodlinka z 05.07.2023, 16:47:17

Strnutí - Igin zvrací, ale bobky pevné, ale jednou týdně zvrací. Klimi nezvrací, ale má bobek 50/50 - tj. začátek pevný, druhá polovina břečka (opravdu jsem si myslela, že se mu neobnovila mikroflora, protože se to stále zlepšuje)

A pokud nechám Klimu udělat PCR test - zjistí to pouze Trichomanasis nebo i Giardie? Nebo je potřeba jiný test?  

Předpokládám, když kočky sdílí jeden litterbox budou to mít oba - (a rady, že mám je mít oddělené nechci - protože to nejde vysvětlit kocourům proč jeden má chodit na box A a druhý na box B - to už jsem zažila ve zverimexu, kde mě paní prodavačka snažila přesvědčit, že malý musí jíst granule pro koťata, ačkoliv je nechtěl a vždy sežral Iginovi) 

biaca
biaca (588 příspěvků) 06.07.2023, 12:09:16 xxx.xxx.0.1

Tak mám uklizeno, kocouři pro jistotu vykoupáni - koupala jsem je poprvé v životě. A musím říct, že u toho u koho jsem čekala více problémů to zvládl na jedničku, u malého kterého jsem čekala více povolnějšího to bylo těžší. 

Zítra nebo v pondělí odnesu Klimiho bobíky na testy jak PCR tak ELISA. Není to tak, že bych nechtěla testovat Iginovu stolici, ale ona vždycky vyšla negativní. Ale obávám se, že jelikož už jednou byli léčeni na tritrichomonasis test i u Klimiho může vyjít negativní. 

Dnes opět žlučové zvracení - sebrala jsem i trávu. Dle výsledků uvidím co dál. Možná to pomůže i malému a případná léčba mu celkově upraví stolici. Opravdu se domnívám, že jde o parazita

kometa
kometa (4388 příspěvků) 06.07.2023, 12:16:58 xxx.xxx.147.163
biaca:

Tak mám uklizeno, kocouři pro jistotu vykoupáni - koupala jsem je poprvé v životě. A musím říct, že u toho u koho jsem čekala více problémů to zvládl na jedničku, u malého kterého jsem čekala více povolnějšího to bylo těžší. 

Zítra nebo v pondělí odnesu Klimiho bobíky na testy jak PCR tak ELISA. Není to tak, že bych nechtěla testovat Iginovu stolici, ale ona vždycky vyšla negativní. Ale obávám se, že jelikož už jednou byli léčeni na tritrichomonasis test i u Klimiho může vyjít negativní. 

Dnes opět žlučové zvracení - sebrala jsem i trávu. Dle výsledků uvidím co dál. Možná to pomůže i malému a případná léčba mu celkově upraví stolici. Opravdu se domnívám, že jde o parazita


Domnívejte se, co chcete. A vet je, doufám, dostatečně kompetentní, aby kocourům pomohl a z vás netahal zbytečně peníze.

Sebrala jste i trávu…, to kvůli tomu zvracení?


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.