Aktuálně: 4 943 inzerátů174 396 diskuzních příspěvků17 752 uživatelů

Inzerce psů

balu
balu (1545 příspěvků) 09.12.2023, 09:59:49 xxx.xxx.152.98
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 09.12.2023, 09:44:31

Na mě to působí jako že chce prostě prodat křížence za pořádný balík. Lidi si dokážou vybájit cokoliv. Takových "šlechtitelů" je spousta. A naivních lidí, kteří jim uvěří, bohužel taky.

Vyšlechtit nové plemeno není snadné, vyžaduje to znalosti a cit, a je to běh na dlouhou trať se spoustou “odpadu” (neodpovídajících jedinců, kteří k dalšímu šlechtění nejsou vhodní a které je nutno někde umístit). Možná si pán ani neuvědomuje, co to vše obnáší.

Ivus
Ivus (121 příspěvků) 09.12.2023, 10:01:01 xxx.xxx.113.99

Já jsem před časem potkala nějaké lidi se dvěma nádhernými sedivymi velkymi psy. Byli opravdu nadherni, tak jsem se ptala, co to je zač a byli to kříženci vymarskyho ohaře a irského vlkodava. Nádherní psi. Pak jsem se po čase doslechla, že to snad krizili záměrně a už to byl nekolikaty vrh, ale opravdu krásná stvoření to byla… 

megi-the-pes
megi-the-pes (2215 příspěvků) 09.12.2023, 10:17:05 xxx.xxx.124.17

To si pán asi dělal legraci. Nikdo příčetný tato plemena nezkříží.  Ambuldok sice není bojové hovado jako pitbull, ale žádná bábovka to není. Ale ten šarpej… to je chodící diagnóza (buldok s tou bílou taky nula bodů), tvrdohlavé to je jak buldok a kdysi dávno to byl válečník. Oba jsou střední velikosti a zhubnout nepotřebují. Americký bully je cokoli od šířky a výšky žáby po 60kg tank a je to nevyzpytatelné hovado. Kam se hrabe pitbullíček.
A všichni trable s kůží.
Takže co tady jako chtěl ten pán vyrábět? Psy, co budou mít 3x tolik trablů? 
Vždyť jen upevnil ten problém!
Za nebezpečné množení by ti lidé měli dostávat 500 ran holí a veřejně prospěšné práce na 20 let.
Vždyť on normálně týrá chovem.

O. Am. Buldok import / M. F1 import ( O. Šarpej / M. Am. Billy XL )… Přeložím: 
Otec je možná ambuldok. 
Matka je kříženec možná šarpeje (děti mají dost pokrčená čela, mohlo by být, snad tam není thajec… 😀) a možná amerického bully XL (a ten bully bude asi jediný náznak pravdy v těch lžích, protože ty barvy, co mají štěkanátka, jsou od nějakého takového křížence, jako je ambully.

Dal si litr slivovice, fena zdrhla, otec neznámý, dal si druhý litr slivovice a šel vymyslet příběh. 
Tak za to má jedničku, ale za produkci chudáků trvám na tom výprasku.
 

Sardullah
Sardullah (975 příspěvků) 09.12.2023, 10:25:02 xxx.xxx.189.104

Ono je tady často zmiňováno za jaké nehorázné ceny lidi prodávají křížence (a tím nemyslím čistokrevné nebo rádoby čistokrevné psy bez PP, ale opravdové křížence F1). Jo a taky si říkám, že bych v životě nedala za nějakýho důdla a podobně takovej balík, ale když by došlo na lámání chleba a v době, kdy jsem sháněla štěndo by byli v prodeji štěňata berberů, tak se přiznám bez mučení, že bych za takový štěně zaplatila klíďo brďo jako za čistokrevného berňáka….klíďo i 25-30 tisíc…takhle když mi odešla Sára, tak bych možná byla ochotna jít i na 35 tisíc…a to bez ohledu na to, že by se na tom prodávající napakoval….

V některých případech jde prostě rozum stranou…

Doron
Doron (1793 příspěvků) 09.12.2023, 10:39:43 xxx.xxx.162.126
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 09.12.2023, 09:44:31

Díky! Než jsem to sesmolila, už jste psala .

Megí, náhoda by byla ta lepší varianta, ta horší je, že pán za sebou chce něco zanechat 😞😡

Když pominu zdraví, zajímalo by mě, co si slibuje od povahy. To je teda opravdu debilní nápad !

Mi
Mi (175 příspěvků) 09.12.2023, 11:02:04 xxx:xxx.1c3d:1f62
kometa:

Viz výše.

Pán to ze sebe chrlil jako pojišťovák, který vám chce prodat zaručeně výhodný produkt. Ale mně přišlo, že z něj opravdu čiší nadšení, že teda s tou paní ze Slovenska položí základ nového plemene. Které bude sportovní postavy a zdravé. A to jsem mu hned ze začátku řekla, že nehodlám žádné štěně koupit, že mě jenom zajímá, proč bullpej.

A taky mluvil o nějakých unikátních barvách. Souhlasil s tím, že je to běh na dlouhou trať

Jo a jedná se o křížení amerického buldoka a šarpeje.


Pěkně blbá kombinace. Jak co do povahy, tak zdraví.

balu
balu (1545 příspěvků) 09.12.2023, 13:57:50 xxx.xxx.152.98
Odpověď na příspěvek uživatele Sardullah z 09.12.2023, 10:25:02

Rozum jde stranou… to asi ano. 

Jenomže i když byste si znovu pořídila křížence stejných plemen, tak můžou být a zřejmě budou, jiní než vaši psi, zejména než Sára, se kterou jste měla mimořádný vztah. Taková byla jen jedna. To je jako když jsme si pořídili druhou kavkazanku, druhou chodku. Ta druhá nebyla stejná jak ta první, a v obou případech šlo o ustálená plemena. 

Lily
Lily (163 příspěvků) 09.12.2023, 15:31:20 xxx.xxx.133.234
kometa:

Viz výše.

Pán to ze sebe chrlil jako pojišťovák, který vám chce prodat zaručeně výhodný produkt. Ale mně přišlo, že z něj opravdu čiší nadšení, že teda s tou paní ze Slovenska položí základ nového plemene. Které bude sportovní postavy a zdravé. A to jsem mu hned ze začátku řekla, že nehodlám žádné štěně koupit, že mě jenom zajímá, proč bullpej.

A taky mluvil o nějakých unikátních barvách. Souhlasil s tím, že je to běh na dlouhou trať

Jo a jedná se o křížení amerického buldoka a šarpeje.


Uff no o tom zdraví si dovolím pochybovat teda. 😀 AmBuldok i šarpej toho nesou poměrně dost. 😀 

Já si teď mlátila hlavou do stolu, že paní si připustila dvě merle borderky spolu, protože budou štěňátka taky merle… No… ☹️ No a taky možná double… a to už táta vypadal, že je víc bílý než merle… 

Lily
Lily (163 příspěvků) 09.12.2023, 15:32:48 xxx.xxx.133.234
balu:

Rozum jde stranou… to asi ano. 

Jenomže i když byste si znovu pořídila křížence stejných plemen, tak můžou být a zřejmě budou, jiní než vaši psi, zejména než Sára, se kterou jste měla mimořádný vztah. Taková byla jen jedna. To je jako když jsme si pořídili druhou kavkazanku, druhou chodku. Ta druhá nebyla stejná jak ta první, a v obou případech šlo o ustálená plemena. 


Jiní jo, ale průměrně se od toho dá něco očekávat. Člověk může vychytat nestandardní povahu, ale pořád to nebývá většinou úplný extrém. Od pitbulla nemůžu úplně očekávat, že bude kámoš se psy, i když se to stát samozřejmě může. Nebo, že budu mít línou borderku, i když se to taky může vyskytnout, když má člověk “štěstí”. 

Sardullah
Sardullah (975 příspěvků) 09.12.2023, 16:42:06 xxx.xxx.189.104
balu:

Rozum jde stranou… to asi ano. 

Jenomže i když byste si znovu pořídila křížence stejných plemen, tak můžou být a zřejmě budou, jiní než vaši psi, zejména než Sára, se kterou jste měla mimořádný vztah. Taková byla jen jedna. To je jako když jsme si pořídili druhou kavkazanku, druhou chodku. Ta druhá nebyla stejná jak ta první, a v obou případech šlo o ustálená plemena. 


Jo to máte pravdu…už jen proto, že když vezmu v úvahu z jakých plemen byla Sára nakřížená, tak měla prostě defakto vadnou…jestli to v souvislosti s křížencem mohu nazvat “nestandardní povahu”, nějakou chybu v matrixu…ale tak člověk by doufal, že se zázrak bude opakovat…

Vždycky jsem o Sárině říkala, že se prostě nějakým omylem narodila s pasteveckou resp. saošskou, kavkazskou palicí a když jsem si pořídila kavkazandu Jessinku, tak se mi to potvrdilo…ten základ tam byl hodně podobný, i když byla každá jiná…ale ten pocit z Jess jsem měla stejnej jako ze Sáry a teď když už je Jessinka dospělá, tak se mi to jen potvrzuje…dle toho, co říká nový páníček.  

A je velmi pravděpodobné, že další kříženka stejných plemen by mohla být povahou třeba berňačka, což jsme diametrálně někde jinde…Sáry bratr Jack byl podstatou berňák…navíc ještě se závadou…v určitých věcech bojínek, ale teď když mám skutečného berňáka, tak ty povahy jsou v podstatě velmi podobné.

Jo…byla by to sázka do loterie.

Zase na druhou stranu u Giny jsem přesně věděla, co si kupuju a Gina v tomto směru naprosto jako pyrenejka splnila očekávání…akorát až v praxi člověk zjistil, že to není úplně to pravý ořechový a to i přesto, že s Ginou je podstatně lehčí život než s radikální geniální Sárou.

impact
impact (409 příspěvků) 10.12.2023, 06:27:55 xxx.xxx.120.159
kometa:

Já s pánem mluvila po telefonu. Když  odfiltruji 90% omáčky, tak to dávalo smysl. Ale pořád je to neprověřený a neustálený kříženec za dost peněz.


To vážně někdo tráví volný čas tím, že obvolává/obepisuje místní inzerenty se slovy NE, NEMÁM ZÁJEM, ale fofrem mi tady to vysvětlete?

Jsem si myslela, že jsem rarita, když mi do deseti minut po zveřejnění inzerátu nadáváte v mejlu, jaká jsem direktivní, agresivní, vylejvám s vaničkou dítě a podobný ptákoviny. A ono ejhle. Vy to snad máte jako koníčka. 🙄 

Já jsem tady nikdy neinzerovala, ale v rámci pomoci chodu webu, který se nás tak ujal, jsem dala inzeráty i sem. Ale Vaše nesmyslné napadání mě od další inzerce definitivně odradilo. Zkuste popřemýšlet nad tím, jestli to tak nemůže mít třeba víc lidí a jestli tento web o takovou “pomoc” stojí…

kometa
kometa (4199 příspěvků) 10.12.2023, 07:56:24 xxx.xxx.147.163
Odpověď na příspěvek uživatele impact z 10.12.2023, 06:27:55

A vy víte, o čem jsem s pánem mluvila a jak jsme si hezky popovídali?

A proč sem taháte naši soukromou korespondenci?

kometa
kometa (4199 příspěvků) 10.12.2023, 07:56:25 xxx.xxx.147.163
Odpověď na příspěvek uživatele impact z 10.12.2023, 06:27:55

A vy víte, o čem jsem s pánem mluvila a jak jsme si hezky popovídali?

A proč sem taháte naši soukromou korespondenci?

impact
impact (409 příspěvků) 10.12.2023, 08:09:53 xxx.xxx.120.159
kometa:

A vy víte, o čem jsem s pánem mluvila a jak jsme si hezky popovídali?

A proč sem taháte naši soukromou korespondenci?


Po tom nesmyslném ataku, co jste předvedla v mém případě, se o chudáka pána trochu obávám. Obávám se i o další inzerenty. Inzerce (opuštěných) psů by mohla na chov zvířat přitáhnout další návštěvníky, ale pokud takto afektovaně vylítnete na každého jen proto, že se Vám v inzerátu něco znelíbí, spíš ty inzerenty odradíte. 

A jestli jsem měla nějakou myšlenku, že sem natáhnu s inzercí i kolegy, tak mě fofrem přešla. Tomu Vašemu číhání na inzeráty je nevystavím.

Nehledě na to, že mě takové jednání vážně udivuje. Ale tak každej máme holt nějaký koníček…

Jo a mimochodem soukromou korespondenci bych vytáhla až ve chvíli, kdy bych sem dala její screen. To nedělám. A ani Váš nevyžádaný atak vlastě za korespondenci nepovažuji. 

Diskutuji v tématu Inzerce psů o inzerci psů na tomto webu. A to mi vážně nebudete zakazovat. 🙃

kometa
kometa (4199 příspěvků) 10.12.2023, 08:18:32 xxx.xxx.147.163
kometa:

A vy víte, o čem jsem s pánem mluvila a jak jsme si hezky popovídali?

A proč sem taháte naši soukromou korespondenci?


Admini, proč zase dvakrát?

Fikovnice
Fikovnice (4302 příspěvků) 10.12.2023, 10:19:11 xxx.xxx.177.249
Sardullah:

Jo to máte pravdu…už jen proto, že když vezmu v úvahu z jakých plemen byla Sára nakřížená, tak měla prostě defakto vadnou…jestli to v souvislosti s křížencem mohu nazvat “nestandardní povahu”, nějakou chybu v matrixu…ale tak člověk by doufal, že se zázrak bude opakovat…

Vždycky jsem o Sárině říkala, že se prostě nějakým omylem narodila s pasteveckou resp. saošskou, kavkazskou palicí a když jsem si pořídila kavkazandu Jessinku, tak se mi to potvrdilo…ten základ tam byl hodně podobný, i když byla každá jiná…ale ten pocit z Jess jsem měla stejnej jako ze Sáry a teď když už je Jessinka dospělá, tak se mi to jen potvrzuje…dle toho, co říká nový páníček.  

A je velmi pravděpodobné, že další kříženka stejných plemen by mohla být povahou třeba berňačka, což jsme diametrálně někde jinde…Sáry bratr Jack byl podstatou berňák…navíc ještě se závadou…v určitých věcech bojínek, ale teď když mám skutečného berňáka, tak ty povahy jsou v podstatě velmi podobné.

Jo…byla by to sázka do loterie.

Zase na druhou stranu u Giny jsem přesně věděla, co si kupuju a Gina v tomto směru naprosto jako pyrenejka splnila očekávání…akorát až v praxi člověk zjistil, že to není úplně to pravý ořechový a to i přesto, že s Ginou je podstatně lehčí život než s radikální geniální Sárou.


Jani, jestli nevadí, že se ptám: Ty máš tedy pravidelné info o Jessince? Ale asi ji nikdy nenavštívíš, že…?😔

Sardullah
Sardullah (975 příspěvků) 10.12.2023, 10:29:26 xxx.xxx.221.216
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 10.12.2023, 10:19:11

Jo infotmace mám, ale i když jsem zvána a za jiných okolností bych i pozvání s radostí přijala, protože Jessinky nová rodina vlastní mimo jiné i koníky, tak já bych to nedala.

Už to budou skorem dva roky, co Jessinku nemám, ale není tejden, kdy bych po ní nebrečela a to i když vím, že je milována, spokojená a má se dobře….no a už zase řvu jak želva…


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.