Aktuálně: 4 693 inzerátů176 838 diskuzních příspěvků17 786 uživatelů

Inzerce psů

Bodlinka
Bodlinka (988 příspěvků) 10.12.2023, 11:55:23 xxx.xxx.94.158

Kříženci jsou v tomhle blbí, já taky vím, že druhá stejná Nora nikdy nebude, protože ta zase taky nečetla, čeho že má být kříženec a je velkej hodnej plyšovej medvěd

sutrik
sutrik (327 příspěvků) 10.12.2023, 12:16:28 xxx.xxx.68.223
Sardullah:

Jo infotmace mám, ale i když jsem zvána a za jiných okolností bych i pozvání s radostí přijala, protože Jessinky nová rodina vlastní mimo jiné i koníky, tak já bych to nedala.

Už to budou skorem dva roky, co Jessinku nemám, ale není tejden, kdy bych po ní nebrečela a to i když vím, že je milována, spokojená a má se dobře….no a už zase řvu jak želva…


To, co jste udělala, je projev skutečné lásky ke zvířeti. Sice Vás neznám, ale za toto si Vás vážím. Sama nevím, jestli by u mě nepřevládla spíš sebeláska, jestli bych to dokázala.

balu
balu (1637 příspěvků) 10.12.2023, 12:52:10 xxx.xxx.152.98
Odpověď na příspěvek uživatele sutrik z 10.12.2023, 12:16:28

Já myslím, že Sardullah neměla přiliš na vybranou. Mít dvě feny velkých plemen, které se nesnesou, znamená doživotně oddělovat, protože jejich střet by mohl skončit fatálně. A to při životě, jaký u Sardullah psi mají - s rodinou v domě, není dost dobře proveditelné. Vždy je riziko, že se to neuhlídá a feny se do sebe pustí. A feny bývají nesmiřitelné.

Doron
Doron (1888 příspěvků) 10.12.2023, 14:55:05 xxx.xxx.162.126
Odpověď na příspěvek uživatele balu z 10.12.2023, 12:52:10

Sardullah to udělala opravdu správně a nesobecky . Znám řadu lidí, kteří oddělují, protože by se přece žádného psa nemohli vzdát, a trpí tím všichni , doma má být místo bezpečí a ne věčné nervozity a strachu .

A velmi nesobecké taky bylo, že dala pryč ještě stěněcí  Jessinku, se kterou si byla bližší a byl to její osudový pes, a nechala si dospělou fenku, která by si jinde už asi hůř zvykala. 

Ráda bych řekla, že bych to udělala stejně, ale jistá si tím nejsem . Byla to asi velká láska, když Sardullah pořád ještě teskní ..

Mám teď tři psí kluky a nemohla bych říct, kterého mám radši, ale měla jsem i psi,  kteří mi úplně povahově nesedli a k těm jsem tak hluboký vztah neměla . Je to blbý to takhle napsat, ale je to tak  .

sutrik
sutrik (327 příspěvků) 10.12.2023, 15:46:09 xxx.xxx.68.223
Doron:

Sardullah to udělala opravdu správně a nesobecky . Znám řadu lidí, kteří oddělují, protože by se přece žádného psa nemohli vzdát, a trpí tím všichni , doma má být místo bezpečí a ne věčné nervozity a strachu .

A velmi nesobecké taky bylo, že dala pryč ještě stěněcí  Jessinku, se kterou si byla bližší a byl to její osudový pes, a nechala si dospělou fenku, která by si jinde už asi hůř zvykala. 

Ráda bych řekla, že bych to udělala stejně, ale jistá si tím nejsem . Byla to asi velká láska, když Sardullah pořád ještě teskní ..

Mám teď tři psí kluky a nemohla bych říct, kterého mám radši, ale měla jsem i psi,  kteří mi úplně povahově nesedli a k těm jsem tak hluboký vztah neměla . Je to blbý to takhle napsat, ale je to tak  .


Přesně tak jsem to myslela. Spousta lidí by zůstala na “ale já CHCI oba”. A trpěli by všichni. Do doby, než by se stal průšvih.

Sardullah
Sardullah (1014 příspěvků) 10.12.2023, 22:11:33 xxx.xxx.221.216

No ano byla možnost mít feny v režimu, jaký jsme vlastně používali, než jsem se definitivně rozhodla najít Jessince nový domov…brali jsme je domů přes noc a na “polední klid” a to teda tak, že doma byly oddělené, jinak byly holky venku a to fungovalo…pouze v případě, že doma nebyl manžel, jsem mohla mít holky doma spolu….protože to jsem byla v klidu a nebála jsem se…a v klidu tím pádem byla i Jess a byla pohoda.

Bohužel to byl systém, který nevyhovoval…hlavně teda Jessince, protože to byl hodně kontaktní pes, no a mě samozřejmě taky ne, protože my žijeme se psy a takhle to prostě dost dobře nešlo. A i Gina, i když není takový závislák, tak je ráda s námi.

Kdyby Jessinka nebyla kavkazák, tak by se s ní syn odstěhoval k mojí mámě, ale kavkazák do bytu v paneláku, to prostě nejde. A abych někde koupila a pronajmula třeba malý domeček a nebo chatu, tak na to jsem neměla finance.

Vždycky jsem říkala, že bych svýho psa nikdy nedala, i kdybych měla bydlet pod mostem…ale ve chvíli, kdy to prostě nevyhovuje těm psům… kdy jim nemůžu dát to max….

Pořád to cítím a cítit budu jako velikou křivdu na té psí dušince. Protože já můžu za to, že mě některé věci nenapadli…já můžu za to, že jsem si dostatečně neuvědomila, co by znamenalo případné oddělování fen…pro ty feny, které byly vychované v posteli, na gauči, v kruhu rodinném.

Když mi umře pes, i když je to takový pes jako Sára, tak je to strašné a mooc´to bolí, ale člověk se s tím časem smíří a to hlavně proto, že má vůči psu čisté svědomí, že celý jeho život dělal všechno proto, aby byl pes šťastný a že se víc udělat nedalo, ale to já vůči Jess nemám a nikdy mít nebudu. A nezmění to ani fakt, že její nová rodina je skvělá…že spinkala v mladým páníčkem v posteli, že jí měli doma do té doby, než se Jessinka sama “odstěhovala” ven…je to prostě bolest a stesk, který čas nezahojí. 

balu
balu (1637 příspěvků) 10.12.2023, 22:36:30 xxx.xxx.152.98

Sardullah, to byla tragédie mnohem víc pro vás, než pro Jessinku. Ta si ve svém věku zvykla rychle a dobře, jak píšete. Ale vy jste v ní viděla druhou Sáru…

U vás se potvrdilo, že je nebezpečné pořizovat dvě feny s malým věkovým odstupem a téměř stejné velikosti, navíc pastevce. Může to fungovat a nemusí a dopředu se to nikdy nedá říct. 

Už se tím netrapte, důležité je, že je Jessince dobře. 

Fikovnice
Fikovnice (4473 příspěvků) 11.12.2023, 01:20:06 xxx.xxx.177.249
Odpověď na příspěvek uživatele balu z 10.12.2023, 22:36:30

Já to vidím stejně! Stesk Sardullah naprosto chápu…

Bylo to nedomyšlené (pořídit ty dvě feny)…ale kdo nikdy nechybuje…? Každý z nás někdy vyrobil botu, které pak velmi litoval. A Sardullah to vyřešila nejlépe, jak mohla.👍

Doron
Doron (1888 příspěvků) 11.12.2023, 04:27:25 xxx.xxx.162.126

Myslím, že Sardullah se stýská proto, že ta fenka byla prostě dobrá a pasovaly k sobě a nechala si tu Ginu se kterou  nesouzní až tolik. Prostě se tak trochu obětovala ve prospěch psů.

Taky se nedivím, že ji to mrzí, kavkazáci jsou mezi pastevci  výjimeční,  příšerní i úžasní, a mají hlubokou duši . 

Můj Bengoš by za mě položil život, tím jsem si  úplně jistá . 

Oni kavkazáci vypadají jako takoví agresivní magoři, ale dokážou být i jemní a intuitivní a čtou myšlenky ..

Promiňte Sardullah, že tady mluvím o Vás bez Vás . ;)

Kilian
Kilian (1001 příspěvků) 11.12.2023, 05:54:51 xxx:xxx.ba59:2f4c
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 11.12.2023, 01:20:06

….Jani já už bych to příslovečné solení rány nechala být…stalo se, pořešilo se to jak nejlépe mohlo…a Sardullah se už natrápila dost…..

Fikovnice
Fikovnice (4473 příspěvků) 11.12.2023, 09:04:59 xxx.xxx.177.249
Odpověď na příspěvek uživatele Kilian z 11.12.2023, 05:54:51

Však ano Evi. Já udělala chybu, že jsem se zeptala, jestli má Sardullah info o Jessince. Omluvila jsem se, ale i tak toho lituji. Už mlčím…

Sardullah
Sardullah (1014 příspěvků) 11.12.2023, 09:12:54 xxx.xxx.221.216
Fikovnice:

Však ano Evi. Já udělala chybu, že jsem se zeptala, jestli má Sardullah info o Jessince. Omluvila jsem se, ale i tak toho lituji. Už mlčím…


Jani… fakty se neomlouvej. U mě je toto permanentní stav, bez ohledu na to, jestli se tady na Jessinku zeptáš a nebo ne. Není to tak, že bych byla v poho a ty bys mi to připomněla…. je to pro mě každodenní realita😴

Fikovnice
Fikovnice (4473 příspěvků) 11.12.2023, 09:54:34 xxx.xxx.177.249
Sardullah:

Jani… fakty se neomlouvej. U mě je toto permanentní stav, bez ohledu na to, jestli se tady na Jessinku zeptáš a nebo ne. Není to tak, že bych byla v poho a ty bys mi to připomněla…. je to pro mě každodenní realita😴


Janinko, já Ti už milionkrát psala, jak hodná duše jsi!🌼

Ale jak píše Balu, fakt se sebetrýzníš. Moc mě mrzí, co se stalo, ale Jess je podle Tvých slov šťastná. A to je na tom to nejhlavnější. A do toho je evidentně šťastná i Ginuška. No, budu už fakt mlčet, jen jsem Tě chtěla nějak povzbudit.❤️

balu
balu (1637 příspěvků) 11.12.2023, 09:54:44 xxx.xxx.152.98
Odpověď na příspěvek uživatele Sardullah z 11.12.2023, 09:53:11

To je mi líto. Abyste si tím užíráním se, ještě něco nepřivodila…


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.