Aktuálně: 4 897 inzerátů174 582 diskuzních příspěvků17 755 uživatelů

Želva zelenavá poraďte

Anonymní (neregistrovaný) 15.07.2023, 09:07:03 xxx.xxx.2.14

Dobrý den, potřebovala bych poradit. Mám želvu 7 let. Žije na želvím stole. Doteď měla jako podestýlku dřevěné chipsy. Teď v dospělosti už ji nedávám na noc do vlhka, má k dispozici mísu s vodou kam neustále leze, koupe se, pije, vyprazdňuje se. Samozřejmě vždy má vodu k dispozici čistou. Všimla jsem si, že se jí na krunýři na koncích udělaly rezavé proužky. Je pravda, že když chipsy spadnou do vody, tak je trochu zbarvená právě dorezava. Stravu má pestrou, luční, saláty, zelí pek., občas ovoce, skořápky. Trochu jsem se zalekla těch proužků a tak jsem vyměnila podestýlku za lignocel+písek 1x1, ale teď je to horor. Želva je hrozně špinavá, jak stále leze z vody ven a dokola, je umazené jídlo, oblázky kolem misky s vodou, prostě vše, voda je plná písku za minutu. Teď tedy nevím jestli ji sebrat vodu nebo lignocel a když tak co dát jiného, když se pořád koupe. Moc děkuji za odpověď

kometa
kometa (4207 příspěvků) 15.07.2023, 12:58:51 xxx.xxx.147.163
Anonymní:

Dobrý den, potřebovala bych poradit. Mám želvu 7 let. Žije na želvím stole. Doteď měla jako podestýlku dřevěné chipsy. Teď v dospělosti už ji nedávám na noc do vlhka, má k dispozici mísu s vodou kam neustále leze, koupe se, pije, vyprazdňuje se. Samozřejmě vždy má vodu k dispozici čistou. Všimla jsem si, že se jí na krunýři na koncích udělaly rezavé proužky. Je pravda, že když chipsy spadnou do vody, tak je trochu zbarvená právě dorezava. Stravu má pestrou, luční, saláty, zelí pek., občas ovoce, skořápky. Trochu jsem se zalekla těch proužků a tak jsem vyměnila podestýlku za lignocel+písek 1x1, ale teď je to horor. Želva je hrozně špinavá, jak stále leze z vody ven a dokola, je umazené jídlo, oblázky kolem misky s vodou, prostě vše, voda je plná písku za minutu. Teď tedy nevím jestli ji sebrat vodu nebo lignocel a když tak co dát jiného, když se pořád koupe. Moc děkuji za odpověď


Asi po vás budou chtít fotku…

J5
J5 (269 příspěvků) 17.07.2023, 09:28:20 xxx.xxx.0.1

Dobrý den,

aby bylo možné smysluplně řešit váš problém, je fotka karapaxu vážně podmiňující. Stačí z mobilu (detail). Může se jednat o zcela banální problém ale také o problém který je třeba řešit.

Pár otázek:

1/ proč neustále miska s vodou.

2/ proč lignocel jako součást substrátu.

3/ z jakého důvodu netráví želva noc ve vlhku? Nutné "přirozené" podmínky se věkem želvy nijak nemění, pouze deficit není tak dramaticky patrný.

Z krmné dávky vynechte saláty. Až na to že želvám obecně chutnají, tak při pravidelném krmení neprospějí, spíše naopak.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.