Aktuálně: 4 818 inzerátů175 893 diskuzních příspěvků17 772 uživatelů

Jak na jestřába?

mogos (neregistrovaný) 23.07.2023, 11:49:25 xxx.xxx.150.203

Jestřábice mi likviduje drůbež přímo ve výběhu. Dravci škodí a nikdo se nemůže bránit. Co je to za spravedlnost? Zelený mozci zakazujou hovadiny, přitom dřív se stříleli na potkání zahnutej zobák v revíru byl ostuda.

kometa
kometa (4300 příspěvků) 23.07.2023, 13:55:40 xxx.xxx.147.163
mogos:

Jestřábice mi likviduje drůbež přímo ve výběhu. Dravci škodí a nikdo se nemůže bránit. Co je to za spravedlnost? Zelený mozci zakazujou hovadiny, přitom dřív se stříleli na potkání zahnutej zobák v revíru byl ostuda.


Jo a dneska se dává karbofuran.🤔Ale dneska v rádiu jsem slyšela, že padla už 2 odsouzení - za otravu mořských orlů a luňáků červených.

Zvláštní, jako dítě si pamatuji, obě babičky chovaly slepice klasicky na volno a nikdy si na dravce (pernaté, srstnaté) nestěžovaly.

acher
acher (669 příspěvků) 23.07.2023, 14:11:10 xxx.xxx.222.196

Bydlíme kousek od lesa,slepice běhají volně po zahradě,jestřabi v lese hnízdí.Útok jestřábice  na slepice jsme zaznamenali jen 2x,jednou vlítla na slepici,ale přilíta vyhnal ji ,podruhé jsme museli zabít kohouta který byl divný a ukázalo se,že má ve hřbetě díry,ale dravec ho neunesl.Jinak stačí pes,jakmile slepice uvidí dravce, spustí křik,pes tam vlítne jestřáb uletí.

Anonymní (neregistrovaný) 23.07.2023, 14:11:50 xxx.xxx.131.28

Heh, kde ty jedy porád berou? Že je to baví. Za tohle by měly být tresty mnohem vyšší.

Konečně někoho chytli a takový směšný trest.

Tři roky vězení podmíněně odložené na stejně dlouhou dobu vyfasoval u Okresního soudu v Břeclavi senior z Milovic. Nervovým jedem karbofuran totiž v regionu otrávil dravé ptáky a lišky. 

acher
acher (669 příspěvků) 23.07.2023, 14:39:22 xxx.xxx.222.196
acher:

Bydlíme kousek od lesa,slepice běhají volně po zahradě,jestřabi v lese hnízdí.Útok jestřábice  na slepice jsme zaznamenali jen 2x,jednou vlítla na slepici,ale přilíta vyhnal ji ,podruhé jsme museli zabít kohouta který byl divný a ukázalo se,že má ve hřbetě díry,ale dravec ho neunesl.Jinak stačí pes,jakmile slepice uvidí dravce, spustí křik,pes tam vlítne jestřáb uletí.


Edit. vypadlo mně ..vyhnal ji pes,už mně to nešlo opravit.

J5
J5 (277 příspěvků) 23.07.2023, 15:55:06 xxx.xxx.0.1
mogos:

Jestřábice mi likviduje drůbež přímo ve výběhu. Dravci škodí a nikdo se nemůže bránit. Co je to za spravedlnost? Zelený mozci zakazujou hovadiny, přitom dřív se stříleli na potkání zahnutej zobák v revíru byl ostuda.


Pozoruhodný názor.

Pokud nedokážete zabezpečit svůj chov natolik aby vám okolní přirozené prostředí nešlo na nervy a nepřekáželo, nechovejte nic. Prostředí není vaše, snad možná na relativně krátkou dobu pár m2. Jestřáb, případně jiná “škodná”, nedělá nic nepřirozeného, jen se mu podařilo zabít a sežrat slepici dřív než vám. Připadalo by vám snad spravedlivější vymlátit vše živé co by mohlo těch vašich pár slepic ohrozit? Jde pouze o vaši neschopnost a lenost čelit realitě.  Nestěžujte si a raději přemýšlejte jak jestřábici přelstít, máte k tomu jistě všechny předpoklady.

K zeleným mám asi tak stejně daleko jako k červeným tj. hodně, jen nesnáším střelbu, jedy a podobné sofistikované metody obrany krátkodobých sobeckých zájmů.

Doron
Doron (1862 příspěvků) 23.07.2023, 16:57:26 xxx.xxx.162.50

Mám zase naopak skepice úplně na volno a hodně zarostlou zahradu a zkušenýho kohouta. Myslím, že dravec někdy má tu drůbež ve výběhu bez zastřešení, jak na talíři.

Když se něco děje, kohout dá slepicím signál, jinej je pro útok že vzduchu a jinej pro útok ze země, slépky se bleskurychle poschovávaj a psi tam běží. Teda i já tam běžím 😅.

Já bych třeba slepice v zabezpečeným výběhu mít nechtěla, to by neměly žádnej život…, výběh mám, ale věčně otevřenej.

No, a kdyby se to zasíťovalo sítí, nemůže se tam ten jestřáb zamotat Megí?

zvedavec
zvedavec (230 příspěvků) 23.07.2023, 17:24:28 xxx.xxx.177.137
Odpověď na příspěvek uživatele J5 z 23.07.2023, 15:55:06

“Jestřáb, případně jiná “škodná”, nedělá nic nepřirozeného, jen se mu podařilo zabít a sežrat slepici dřív než vám. Připadalo by vám snad spravedlivější vymlátit vše živé co by mohlo těch vašich pár slepic ohrozit? Jde pouze o vaši neschopnost a lenost čelit realitě. Nestěžujte si a raději přemýšlejte jak jestřábici přelstít, máte k tomu jistě všechny předpoklady.”

A čo čmelíci? 

Tí prečo nemajú nárok na život? Alebo u vás majú? 

potkany, myši…

Anonymní (neregistrovaný) 23.07.2023, 17:58:33 xxx.xxx.175.23

Jde pouze o vaši neschopnost a lenost čelit realitě. Ovčáci a vlci. Rybáři a kormoráni. Ti střílet mohou, to je ok že? Ale hospodáři s drůbeží na dvoře a jestřáb, tam je najednou problém. Trochu pokrytecký ten Váš názor. 

Bodlinka
Bodlinka (986 příspěvků) 23.07.2023, 18:17:28 xxx.xxx.22.170
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 23.07.2023, 17:58:33

ovčáci a vlci, stejný problém. ovčák si má pořídit psa nebo salaš a to stejné platí o chovateli drůbeže, má si to zabezpečit

kormorán je trochu něco jiného, protože rybník nezasíťujete, ale i tam je odstřel omezen různými podmínkami a opravdu si rybář jen tak nemůže jít zabouchat.

J5
J5 (277 příspěvků) 23.07.2023, 18:34:06 xxx.xxx.0.1

Doron, kvalitně provedené zasíťování (napjaté sítě třeba na vodicích lankách) nijak dravce neohrozí. Možná snad pouze náhodou. Rozhodně je taková případná nehoda alespoň podle mého názoru přijatelnější než cílená, nekompromisní likvidace “škůdce”. Inspiraci si můžete vzít v bažantnicích případně v Zoo. Pravda finanční nároky budou větší. Jinak samozřejmě souhlasím s tím, že volný ničím neomezený výběh, tam kde to jde, je ideální.

zvedavec, jdete na to ze špatné strany. Samozřejmě že se řádný chovatel snaží zamezit přímému přístupu myší a potkanů do svého chovatelského zařízení, dokonce se snaží zlikvidovat i čmelíky. To však, alespoň doufám, neznamená že jim vyhlásí “světovou válku” libovolnými prostředky, navíc v širokém okolí kam jeho kompetence dozajista nedosahují.

Jinak pro vaší informaci i myš nebo potkan, jako nezpochybnitelná a nenahraditelná součást potravního řetězce mají právo na život. Zkuste se na celý problém podívat kapku hlouběji, nejen z hlediska svých zájmů a chovatelského zařízení. Ono se dá vyjmenovat mnoho nepříjemných druhů které nejsou na první pohled nikomu nijak prospěšné. To je ovšem právě chyba toho prvního pohledu. Na druhý pohled zpravidla zjistíte že žádný druh, byť člověku “škodlivý”, neexistuje v přírodě jen tak pro svoji zábavu a jeho plošná likvidace mívá mnohdy netušené následky.

J5
J5 (277 příspěvků) 23.07.2023, 19:12:02 xxx.xxx.0.1
Anonymní:

Jde pouze o vaši neschopnost a lenost čelit realitě. Ovčáci a vlci. Rybáři a kormoráni. Ti střílet mohou, to je ok že? Ale hospodáři s drůbeží na dvoře a jestřáb, tam je najednou problém. Trochu pokrytecký ten Váš názor. 


Je to můj názor na sakra zapeklitý problém. Pokud se Vám zdá pokrytecký tak s tím nic nenadělám a přesvědčovat Vás nebudu. Jen jsem si zcela jist že při řešení podobných problémů je vhodnější využívat v maximální možné míře výhody plynoucí z příslušnosti k druhu H. sapiens, než vzít jed nebo flintu a vybít své okolí od “neužitečných” zvířat ať už je to co je to.

megi-the-pes
megi-the-pes (2252 příspěvků) 23.07.2023, 19:38:41 xxx.xxx.61.106
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 23.07.2023, 16:57:26

Ta síť, kterou mám, je tenoučká. Pamatujete síťku na mýdlo, co viselo na umyvadle, ježiši, jak to dřelo ruce… ve školce jsme to měli. Tak tohle je tenčí. A když je zelená, tak zvířata ji vidí. Jednou se tam zapletl kos, jsem ho pustila a pak už dával bacha, chodil dveřmi. 🙂 Z velkého kusu uděláte stěny i strop. A na brambory (mi je furt slépky vyhrabávaly) jsem dala ještě tenčí - ta je černá a v terénu není vidět, což mi k divoké zvěři přijde nefér. Je to dobrá věc, protože až přijde chřipka, je to nejlevnější a rychlé zavření slepiček. Stačí k zemi zapíchat háčky, co jsou od geotextilie. To je teď moderní. Za nás se to jmenovalo kolíky ke stanu, že. 🙂 
Nemám slépky zavřené, mají tady krásný prales. To bylo kvůli chřipce a když byly nové, chtěly létat 2 m vysoko… a teď tím chráním rajčata a tak, rajčata mají výběh. 
Jedna slépka, když letí dravec, dělá zajímavé zvuky. Minule straky tady dělaly nálety. Hrdličky taky. Ale já tam naházím dost jídla pro všecky a je klid.

zvedavec
zvedavec (230 příspěvků) 23.07.2023, 19:48:23 xxx.xxx.177.137
Odpověď na příspěvek uživatele J5 z 23.07.2023, 18:34:06

“Jinak pro vaší informaci i myš nebo potkan, jako nezpochybnitelná a nenahraditelná součást potravního řetězce mají právo na život. Zkuste se na celý problém podívat kapku hlouběji,…”

práve som sa na to pozrela hlbšie, keď som poukázala na potreby iných druhov, ktoré sa tuším zase nepáčia ani Vám ;)  - a to z čisto egoistických dôvodov - Vy chcete “zabít a sežrat slepici dřív” ako oni (- alebo aspoň jej vajcia) a nedovolíte to čmelíkom, potkanom. Podpichnem, neurazte sa: Alebo je to len Vaša neschopnost a lenost? Slepica by bola dobrou potravou parazitov a potkanov v potravnom reťazci. 

Ja viem, že je to v rozpore so zaužívaným myslením, ale nepoznám argument, prečo je horší inteligentný potkan ako jastrab, vlk či medveď ,… ? Máme dokonca zákony o povinnej deratizácii. 

Ja deratizujem tiež. Je to vec priorít. Chránim prednostne seba, svoje deti, blízkych a svoj druh - človeka. Tak, ako potkan a jastrab chráni svoj druh, seba a potomkov, a kašle na to, že škodí nášmu druhu. 

A ešte na záver: mimochodom, stotožňujem sa s etikou Alberta Schweitzera úcty k akémukoľvek životu:  “Opravdu eticky je člověk jen tehdy, když poslouchá naléhavý příkaz pomáhat všemu živému, čemu může prospět a přímo se hrozí mu škodit. Neptá se nakolik si ten nebo onen život svou hodnotou zaslouží jeho účast, ani na to, zda a pokud vůbec je ještě schopen něco pociťovat. Život je mu svatý sám o sobě.”

kometa
kometa (4300 příspěvků) 23.07.2023, 19:55:35 xxx.xxx.147.163
zvedavec:

“Jinak pro vaší informaci i myš nebo potkan, jako nezpochybnitelná a nenahraditelná součást potravního řetězce mají právo na život. Zkuste se na celý problém podívat kapku hlouběji,…”

práve som sa na to pozrela hlbšie, keď som poukázala na potreby iných druhov, ktoré sa tuším zase nepáčia ani Vám ;)  - a to z čisto egoistických dôvodov - Vy chcete “zabít a sežrat slepici dřív” ako oni (- alebo aspoň jej vajcia) a nedovolíte to čmelíkom, potkanom. Podpichnem, neurazte sa: Alebo je to len Vaša neschopnost a lenost? Slepica by bola dobrou potravou parazitov a potkanov v potravnom reťazci. 

Ja viem, že je to v rozpore so zaužívaným myslením, ale nepoznám argument, prečo je horší inteligentný potkan ako jastrab, vlk či medveď ,… ? Máme dokonca zákony o povinnej deratizácii. 

Ja deratizujem tiež. Je to vec priorít. Chránim prednostne seba, svoje deti, blízkych a svoj druh - človeka. Tak, ako potkan a jastrab chráni svoj druh, seba a potomkov, a kašle na to, že škodí nášmu druhu. 

A ešte na záver: mimochodom, stotožňujem sa s etikou Alberta Schweitzera úcty k akémukoľvek životu:  “Opravdu eticky je člověk jen tehdy, když poslouchá naléhavý příkaz pomáhat všemu živému, čemu může prospět a přímo se hrozí mu škodit. Neptá se nakolik si ten nebo onen život svou hodnotou zaslouží jeho účast, ani na to, zda a pokud vůbec je ještě schopen něco pociťovat. Život je mu svatý sám o sobě.”


Jenom podotek. Myslím, že zrovna potkan je živočišný druh, který se nám vyhubit nepodaří. Na rozdíl od spousty jiných.

J5
J5 (277 příspěvků) 23.07.2023, 21:00:43 xxx.xxx.0.1
Odpověď na příspěvek uživatele zvedavec z 23.07.2023, 19:48:23

Vypadá to že s vámi v podstatě souhlasím. Mám tedy odlišný pohled na etiku v podání A. Schweitzera. Mohu se mýlit ale úcta k životu není úcta ke konkrétnímu druhu.

Chránim prednostne seba, svoje deti, blízkych a svoj druh - človeka. Tak, ako potkan a jastrab chráni svoj druh, seba a potomkov, a kašle na to, že škodí nášmu druhu.

Žádné námitky, zcela přirozené.

Drobné rozdíly ve vnímání celé problematiky pominu.

Anonymní (neregistrovaný) 23.07.2023, 22:00:54 xxx.xxx.94.104
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 23.07.2023, 19:38:41

Lepší je podpůrná síť na okurky, je z plastu pevného jako silon. Rybářské vlasce také někdo využívá. Síť proti ptákům se potrhá při první námraze nebo nárazu ptáka, mám s tím zkušenost.

J5
J5 (277 příspěvků) 23.07.2023, 22:58:32 xxx.xxx.0.1

U takové sítě nemusíte mít obavy. Jde jen, tak jako vždy, o ochotu investovat.

Po dobu 16ti let, kdy jsem měl možnost sledovat funkčnost, nebyla zaznamenána žádná změna kvality ani jiný problém. Zasíťovaný výběh cca 300m2.

Voliérová síť na chov bažantů PET 27/1,5 mm černá - 1 PET 27/1,5 mm Naprosto nesavé plošné sítě vysoké pevnosti s výjimečnou odolností proti dešti, slunci, větru a mrazu, bez tvarových reakcí na změny teploty a vlhkosti vzduchu (srážení atd). Sítě jsou velmi lehké a snadno se instalují. V ceně výrobku jsou obvodová lana, u velkých ploch pomocná nosná lana v ploše sítě dodáme po dohodě. Záruka na poškození materiálu vlivem slunečního záření (UV) je 5 let od dne vystavení faktury, předpokládaná životnost je 10 a více let. Jednotlivé kusy sítí (m2) se pro výpočet finální ceny sčítají. Sítě Vám rádi navrhneme a nainstalujeme, také Vám dodáme instalační materiál včetně ocelových lanek.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.