Aktuálně: 4 809 inzerátů175 813 diskuzních příspěvků17 770 uživatelů

Jak na jestřába?

Anonymní (neregistrovaný) 23.07.2023, 23:05:40 xxx.xxx.94.104
Anonymní:

Lepší je podpůrná síť na okurky, je z plastu pevného jako silon. Rybářské vlasce také někdo využívá. Síť proti ptákům se potrhá při první námraze nebo nárazu ptáka, mám s tím zkušenost.


J5: pro ty, co se jim nechce vůbec investovat a radši by stříleli - tohle fakt dobrá síť a je to za pár šupů. Neriskujte střet se zákonem a natáhněte si síť. Vyzkoušejte, uvidíte. Je to spolehlivý.

https://www.megaknihy.cz/zahrada/3290361-sit-na-okurky-podpurna-1-7x20m-nortene.html?utm_ce=ns

https://www.brufus.cz/sit-podpurna-na-okurky-150cm-x-10m-oko-13x13cm-zelena-strend-pro-ean2210351-skup51589.php

megi-the-pes
megi-the-pes (2247 příspěvků) 23.07.2023, 23:19:10 xxx.xxx.61.106
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 23.07.2023, 23:05:40

Však to je ono, akorát že jinde stojí zlomek tohoto… stometrové i dvousetmetrové role… podle gramáže je to bird net, to mám zelenou ještě těžší teda… ach ty české eshopy. 
Mně vyhovuje tenčí, tak jsem pak vzala černou, taky aby mi tu nesvítila jak blbá, a protože ptáci zjistí, že je to problém, ale dokážou se z toho odtrhnout a táhnout domů. 
Jinak kvalitní síť můžete vidět v sadech a na vinicích, to už je ale jiná cena. A takovou obludnost na zahradě nechci. Jedna hodně levná je ještě, takové pletené to je.
A celé je to na houby, protože nechcu, aby ocaď zmizeli ptáčci. 
Pes je nejlepší. A pořádný výběh pro slépky. Ony nejsou blbé, schovají se, když mají kam. Ale chce to nemít takový ten vydupaný holý plácek a tam dvacku slepic, no.

Anonymní (neregistrovaný) 23.07.2023, 23:28:00 xxx.xxx.0.1

Ale právě pozor, ta obyč ptačí do sadu je nevyužitelná pro dlouhodobější použití,ten plast se trhá jako papír. 

Do záhonu podpurná síť je ze silonu podobného materiálu a to vydrží roky beze změny. Tak ať nekupujete na dálku něco, co je k ničemu, jednorázovka.

megi-the-pes
megi-the-pes (2247 příspěvků) 23.07.2023, 23:47:09 xxx.xxx.61.106

už jsem je koupila… loni… ještě mají na krtky, ale je to silné, fuj
netrhá se nic… černá je tenčí s většími oky, tu mi prolétl pes, ale na ochranu úrody je skvělá… 1,7 x 100 m 8  g/m2 454 Kč… Ochranná síť pro ptáky, 10 g, 19 x 19mm, 4 x 100 m 637 Kč… ne, nekoupím si to stejné tady… po černé síti šplhá slépka a na zelené sedí dvě nahoře… jo a až to někdo budete kupovat, tak ty plastové kolíky neberte, jsou to svině lámavé, dejte tam kovové… a pak, až budete chtít síť zahodit, tak hledejte v zemi neviditelné kovové, co jsem je tam zašlapala do hlíny a teď nevím, kde jsou 🙂 

Ale je to prostě blbost, naplácat všude obří sítě, kde budou normální ptáčci hnízdit? Kdo bude žrát otravný hmyz? 

Anonymní (neregistrovaný) 24.07.2023, 07:43:45 xxx.xxx.94.104

Však ta na okurky je fajn, oka jsou 20x20 cm, oka se netrhají - plast není měkčený a pokryje to obrovskou plochu před jeho nálety, vydrží to celé roky.

Anonymní (neregistrovaný) 24.07.2023, 07:55:02 xxx.xxx.0.1

Takže znovu, pokud problém s jestřábem, dá se celý výběh během pár chvil a za pár stovek kvalitně zabezpečit podpůrnou sítí na okurky. Materiál je to extra pevný, rukou nepřetrhnutelný, podobný rybářskému vlasci. Napak síť proti ptákům, to byla chyba kupovat. Je to měkčený plast a teď mám 25x2m pěkného svinstva co se do dalšího jara rozpadne na drobky. Možná existují takové sítě z neceho pevnějšího, to pak ok. Stejně ale ta na okurky s velkými oky je nejlepší, dle mého. Je nenápadná a nezničitelná.

Nejsem prodejce sítí na okurky😛 jen mám osobní silnou zkušenost. A jestřábi přestali dělat problémy takže fakt super věc.

Obrázek Obrázek
Drvodělka fialová (neregistrovaný) 24.07.2023, 08:17:52 xxx.xxx.62.226

Zdravím. Co vím z části z vlastní zkušenosti a částečně od známých, tak při útocích jestřába je nutná prevence. Pořídit voliéru a do výběhu pouštět drůbež až po poledni, ne ráno kdy jsou dravci nejhladovější. Ve výběhu musí mít možnost úkrytu - nižší stromy, keře, palety apod. Je dobré nechovat světlé slípky, ale něco přírodně zbarveného, třeba vlašky. Mít ostrého kohouta, společně se slípkami chovat něco ostražitého - perličky, husy. Ten pes není špatný, ale ne každý vám bude slepice hlídat, některý je spíš zakousne. Tak ať se daří.

J5
J5 (277 příspěvků) 24.07.2023, 09:22:27 xxx.xxx.0.1
Anonymní:

J5: pro ty, co se jim nechce vůbec investovat a radši by stříleli - tohle fakt dobrá síť a je to za pár šupů. Neriskujte střet se zákonem a natáhněte si síť. Vyzkoušejte, uvidíte. Je to spolehlivý.

https://www.megaknihy.cz/zahrada/3290361-sit-na-okurky-podpurna-1-7x20m-nortene.html?utm_ce=ns

https://www.brufus.cz/sit-podpurna-na-okurky-150cm-x-10m-oko-13x13cm-zelena-strend-pro-ean2210351-skup51589.php


Síť opravdu nevypadá špatně. Navíc cena za m2 je opravdu příznivá. Škoda že jsem se v popisu nedopídil nějaké záruky na trvanlivost (UV, působení teplot atd.) Já už bohužel nemám možnost vyzkoušet síť v praxi ale asi bych si dal říct, už s ohledem na pořizovací cenu, protože mnou navrhované řešení stálo komplet i s prací na 300m2 cca 18000,-. Taková cena nemusí být pro každého přijatelná, což chápu. Ovšem fakt je že ani s odstupem času nijak té částky nelituji protože 16 let bez starostí holt něco stojí, v tomto případě ani ne 100,- měsíčně.

megi-the-pes
megi-the-pes (2247 příspěvků) 24.07.2023, 10:40:48 xxx.xxx.61.106

Píše se tam polypropylen, u mých (jinde kupované Bradas s vyšší gramáží) je HDPE. Záruka? Je to na přímém slunci a celou zimu venku. Je to plast. Má to přesně ty vlastnosti, co má PP v případě okurkové sítě (ty sítě se tak nazývají tady - dle velikosti ok) a HDPE u jiných výrobků.

J5
J5 (277 příspěvků) 24.07.2023, 12:10:53 xxx.xxx.0.1
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 24.07.2023, 10:40:48

Právě proto že obecné vlastnosti PP jsou lehce dohledatelné tak bych byl rád aby byl uveden v nabídce způsob jak řeší, pokud vůbec, ochranu před UV a vlivu teplot pod 5°C. V případě že problém neřeší, nedá se síť použít celoročně s perspektivou trvanlivosti delší než 1-2 roky. 

megi-the-pes
megi-the-pes (2247 příspěvků) 24.07.2023, 12:27:11 xxx.xxx.61.106
Odpověď na příspěvek uživatele J5 z 24.07.2023, 12:10:53

Tak já Vám napíšu za rok. 🙂 Teď je mám teprve rok. Když jsem to kupovala, hledala jsem, co vlastně kupuji, esi se to recyklovat a tak… HDPE vs PP jsem hledala.
https://www.acmeplastics.com/content/hdpe-and-pp-plastic-whats-the-difference/

V druhém odstavci to píší. HDPE beru jako stabilnější, “zdravější”, odolnější, nemělo by to do přírody pouštět nějak moc svinstva. 
-50 °C až 110 °C píše wiki

https://cs.wikipedia.org/wiki/Polyethylen_s_vysokou_hustotou

https://cs.wikipedia.org/wiki/Polypropylen

Černá barva se tedy přidává kvůli UV. Ale já bych v tom moc kvalit nehledala, pokud to nejsou opravdu sítě silné, co se dávají na vinohrady a sady, je to křáp z Aliexpressu, co se tady stříhá z obřích rolí. Poláci prodávají na metry asi za korunu dvě, tak můžete pár typů koupit po metru a otestovat. 
 

J5
J5 (277 příspěvků) 24.07.2023, 14:24:40 xxx.xxx.0.1
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 24.07.2023, 12:27:11

Spolehnu se na vaší zkušenost, až přijde čas. Sám zkoušet nemohu páč není kde a také výsledek testu má pro mne spíš hodnotu orientační než praktickou. Nechystám se k zasíťování výběhu, stejně bych ale rád věděl jak to dopadne. Jedno vím jistě, pokud někdo před cca 20ti lety nutně potřeboval kvalitně zasíťovat větší plochu na co nejdelší možnou dobu, bylo mu doporučeno použít pletené stabilizované PET sítě a to přes jejich výrazně vyšší cenu. Uznávám že doba jde dopředu a je docela dobře možné že dnes už je vše jinak. Tak uvidíme.

megi-the-pes
megi-the-pes (2247 příspěvků) 24.07.2023, 14:40:33 xxx.xxx.61.106
Odpověď na příspěvek uživatele J5 z 24.07.2023, 14:24:40

Ty se prodávají jako sítě na balkon - proti holubům nebo pro kočky, případně je v popisku “pletená polyethylen, polietylen”. Jeden český eshop (průměrně 80 Kč/m) říká, že dá záruku na odolnost 5 let.  Tak to mě vůbec nepřesvědčilo. 🙂 Ale určitě radši koupím něco, co se používá i na jídlo, to zas jo!

Anonymní (neregistrovaný) 28.07.2023, 10:10:54 xxx.xxx.12.77
zvedavec:

“Jestřáb, případně jiná “škodná”, nedělá nic nepřirozeného, jen se mu podařilo zabít a sežrat slepici dřív než vám. Připadalo by vám snad spravedlivější vymlátit vše živé co by mohlo těch vašich pár slepic ohrozit? Jde pouze o vaši neschopnost a lenost čelit realitě. Nestěžujte si a raději přemýšlejte jak jestřábici přelstít, máte k tomu jistě všechny předpoklady.”

A čo čmelíci? 

Tí prečo nemajú nárok na život? Alebo u vás majú? 

potkany, myši…


Protože lidi chrání to, co je na pohled hezké a co je osbně neomezuje. Ošklivého kormorána, čmelíka nebo zlého vlka ne, ale úchvatného jestřába ano. Ti první tři totiž omezí přísun ryb na talíř, sníží snášku ve velkochovu nebo ohrozí děti v lese. Ale já jsem odborník z paneláku, slepice na venkově nechovám, tak mi jestřáb v nejmenším nevadí. Proto chráním udávám a dělám rozumy.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.