Aktuálně: 4 978 inzerátů174 008 diskuzních příspěvků17 750 uživatelů

Chov felzum

Anonymní (neregistrovaný) 27.07.2023, 10:31:37 xxx.xxx.5.57

Dobrý den, mám párek felzum Phelsuma madagascariensis, sameček tři roky a samice 1,5 roku. Držel jsem je prvně každé pohlaví zvlášť. Týden zpátky jsem umístil obě do nového terárka 100x50x50 cm. Prvně jsem tam vpusitl samici a po třech dnech samečka. Zvířata jsou v perfektní kondici. Kdy se podle vás můžu dočkat nějakého přírustku ?

Anonymní (neregistrovaný) 17.02.2024, 11:00:57 xxx.xxx.130.4

Prosím o pomoc. Koupil jsem si phelsumu (asi1měsíc) má všechny podmínky chovu, ale už 3 týdny nežere (od té doby co jsem si jí přinesl ještě vůbec nežrala)Dávám jí malé červy-má je v misce na dně terária(40*40*80)-PROSIM POMOZTE JSEM ZACINAJICI CHOVATEL. PS:nežere ani malá stádia cvrčků v ubikaci teplota 27 stupńů a dotaz může být v teráriu s anolis carolinensis(rodohrdlý)nebo anolis rytířský? moc děkuji za odpověď.

Aneta (neregistrovaný) 20.02.2024, 14:12:25 xxx.xxx.167.50
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 17.02.2024, 11:00:57

Dobrý den.Nevím,jak je felsuma stará.Každopádně ale ji nechte samotnou,s žádným jiným druhem  bych ji nedávala.To je ted to hlavní.Pak,pokud je to mládě,dala bych ji do menšího terárka.Pokud dospělá,terárko stačí.Dát červy do misky moc nepomáhá,je lepší červa hodit někam,kde na něj zrovna vidí a počkat,zda si vezme.Pokud ne,vyndat ho.To samé cvrčka,pinzetou ho dát někam,co nejblíž felsumě(např.na vodorovnou větev),jak uvidí pohyb,měla by lovit,pokud je vpořádku.Pokud si vezme,pokračovat s dalším,pokud ne,zkusit druhý den.Samozřejmostí je UVB(ne moc silná),správná teplota,vlhost,místo,kam se schová(větvičky,bambus atd..ale spíš méně dekorací,aby dobře viděla na hmyz).Hlavní ale je,aby nebyla ve stresu z jiného zvířete a dobře viděla na pohybující se hmyz.Chce to si k terárku sednout a v klidu zkoušet dávat vhodně velkou kořist,klidně i 2krát denně.Hmyz také obalit např.roboran+plastin.Až si zvykne na hmyz,postupně dát i do malé misky ovocnou kašičku,někam,kde na ni uvidí.Dokud ji nezkusí,tak je třeba to zkoušet trpělivě,jak ji zkusí,už na ni bude chodit vpohodě.Časem si červa vezme třeba i z pinzety.Musí vždy vidět pohyb kořisti.Tak snad bude vpořádku.

Anonymní (neregistrovaný) 28.02.2024, 10:24:35 xxx.xxx.130.4

Děkuji už se mi ji zazračně podařilo rozkrmit i díky vaí radě.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.