Aktuálně: 4 886 inzerátů174 996 diskuzních příspěvků17 759 uživatelů

Canisterapie

balu
balu (1563 příspěvků) 06.08.2023, 10:00:43 xxx.xxx.72.176
Odpověď na příspěvek uživatele Daja z 06.08.2023, 09:31:31

Dajo, přidávám se, prosím, napište sem, taky se ráda dozvím o canisterapii od někoho, kdo se jí věnuje.

kometa
kometa (4226 příspěvků) 06.08.2023, 11:22:42 xxx.xxx.147.163
Daja:

Dobrý den Anežko,

prozatím jsem pryč, ale jakmile bude čas napíšu soukromně, aby rýpačky neměli šanci něco komentovat čemu prd rozumí 😉.

Dája 


Vy se přece nad rýpalky můžete povznést. My vás už tady známe a budeme rádi(rády), když napíšete veřejně.

Ostatní si můžou políbit šos.

Kilian
Kilian (976 příspěvků) 06.08.2023, 13:16:19 xxx.xxx.0.1
Odpověď na příspěvek uživatele Daja z 29.07.2023, 13:56:24

….vždyť vám tady včetně mně všichni moc a moc fandí….je škoda sem nedat něco z vaší bohate praxe….a třeba to osloví někoho kdo hy se tomu chtěl věnovat….

Daja
Daja (421 příspěvků) 07.08.2023, 06:05:06 xxx.xxx.46.112

Dobrý den 😉,

doře děvčata, ale držte si palce ať to po mě přečtete tu moji slátaninu.

Canisterapie je opravdu o tom, že lidičkám přinášíte radost a oddanost. 

V první řadě musite vědět tři věci a to jestli opravdu Váš pejsek je pohodář, pak jestli vy jste empatický človíček a hlavně ukacaný. Taky základní věc, uvidíte a uslyšíte hodně divných věci a příběhu, poloviná Vás chytne za srdíčko a někdy se i trápite po canisce ruznymy příběhy 😭. Na tohle pozor, musíte vědět jestli se dokážete s tímhle srovnat. I já za těch 15let jsem někdy mimoň a po cestě autem pláču i tom je caniska o vašem srdíčko.

Tak to bylo na začátek a teď k tomu jak to probíhá s pejskem. Musíte v první řadě si vybrat organizací pod kterou uděláte zkoušky, já si dělám taky časte návštěvy u veterináře, abych u pejska věděla, že je vpořádku. Po zkouškách si buď sama oslovíte různe zařízení a nebo pod organizací zustanete a oni Vám najdou nějaké zařízení. Tím, že já jsem na důchodu mám čas flexibilní, ale větsinou na 90% chce zařízení abyste chodili dopoledne a to je dost velká překážka protože většina pracuje. Pak s Váma a nebo s vaší organizací se uzavře smlouva buď na dohodu a nebo ( málo kdy ) pracovní smlouvu. Jo a ještě jedna věc, musíte vědět které zařízení je pro Vás a vašeho pejska nejlepší, já a mojí kulíšci jsme důchoďaky a LDN😉.

Tak tohle jsou papírové záležitosti a jdeme na to. Naše caniska se spíš točí jako společenská, žádne polohování po pejskach, žádne nucení psa do něčeho co se mu nelíbí, prostě pohodová atmosféra kterou už svým příchodem uděláte Vy. Pokud mám ležící klienty a mám dva pejsky, rozhodnu se který přijde ke klientovi. Mojí pejsci už od malá vědí co a jak, sama to vypozorujete na svém parťákovi. Mám jednoho lužkového a jednoho sedavého pejska. Měla jsem i běhavého, ale už jen dva. Běhaví Bišoneček zaměstnával u klientů zrak což byla velká výhoda. Můj začátek i když klienty znám, ale příjdu s volnočasovko, zaklepe mě vstoupíme a hlavně se představím a zeptám se jestli mají náladu na naší návštěvu. Pokud ano (dopředu mi časovka povykládal o klientovi) začnu pejsky dávat do postele, názvem vedle nohou a nebo na klín pokud klient je vozičkář. No a začnu snímá navazovat nějaké téma. Přitom klient hladí si pejska a já se snažím, aby semnou komunikoval, kolikrát i přes ty pejsky jsem navázala povídací niť, že to nedokázali ani v zařízení. Klienty nutím, aby sami mi dávaly otázky a to jim tvrdím, že jim zotpoví vše😉, musíte umět i srandu, když ten život je už tak těžký. 

Mám klienty s kterými se znám již těch 15let a to jdete jak ke starým známým i tak Vás už výtají. Mám klienty s nemocemi Alzhajmr a tam je to opravdu těžké, ale když vydíte, že si Vás už po dvou letech zapamatovali , hmmm je to veliký úspěch a já jsem opravdu hodně ráda i za jejich jiskřičku v oku🤩.

No a to je tak asi vše co jsem si vzpoměla, klidně teď vy do mě s otázkama, určitě jsem na spoustu věcí zapomněla.

A teď kouknu co, kolik a jak jsem to tady nadatlovala. Předem se omlouvám za chyby kterých bude hooodně 👌.

Dája

balu
balu (1563 příspěvků) 07.08.2023, 07:16:34 xxx.xxx.72.176

Dájo, díky moc za informace. O canisterapii vím snad od té doby, co se tu v republice začala dělat. Neříká vám něco jméno Zdeňka Galajdová? Myslím, že ji dělala dokonce s černým ruským teriérem. 

Je to velice záslužná činnost a tak jak ji děláte vy, se mi líbí. 

Nelíbí se mi příliš polohování, tedy nucení psa do mnohdy pro něj nepohodlné polohy v níž musí nějakou dobu setrvat a při níž klient částečně leží na psovi. Chápu, že to pomáhá fyzicky postiženým lidem např. uvolňovat spasmy, ale je mi líto psa. Protože pes pro svého pána udělá cokoliv, i trpí.  

Daja
Daja (421 příspěvků) 07.08.2023, 16:43:54 xxx.xxx.46.112

Dobré odpoledne 😉 bálu,

paní neznám. Ano polohování na pejskovi hmmm to už je jiný level. To já radši ty svoje babičky, dědečky a trochu jiné ( říkám jim bludičky ), bez polohování.

Dája

Trickyvoo
Trickyvoo (397 příspěvků) 07.08.2023, 17:20:34 xxx.xxx.62.63
Odpověď na příspěvek uživatele Daja z 07.08.2023, 06:05:06

Díky. Přesně takhle jsem si to představovala a jsem přesvědčená, že to těm lidem neskutečně pomáhá a i když to musí být psychicky hodně náročné, musí být i pro vás skvělý pocit, že děláte něco, co má smysl. Přeji vám hodně síly do další práce.  

Anet10
Anet10 (99 příspěvků) 07.08.2023, 19:05:52 xxx.xxx.220.104
Daja:

Dobrý den 😉,

doře děvčata, ale držte si palce ať to po mě přečtete tu moji slátaninu.

Canisterapie je opravdu o tom, že lidičkám přinášíte radost a oddanost. 

V první řadě musite vědět tři věci a to jestli opravdu Váš pejsek je pohodář, pak jestli vy jste empatický človíček a hlavně ukacaný. Taky základní věc, uvidíte a uslyšíte hodně divných věci a příběhu, poloviná Vás chytne za srdíčko a někdy se i trápite po canisce ruznymy příběhy 😭. Na tohle pozor, musíte vědět jestli se dokážete s tímhle srovnat. I já za těch 15let jsem někdy mimoň a po cestě autem pláču i tom je caniska o vašem srdíčko.

Tak to bylo na začátek a teď k tomu jak to probíhá s pejskem. Musíte v první řadě si vybrat organizací pod kterou uděláte zkoušky, já si dělám taky časte návštěvy u veterináře, abych u pejska věděla, že je vpořádku. Po zkouškách si buď sama oslovíte různe zařízení a nebo pod organizací zustanete a oni Vám najdou nějaké zařízení. Tím, že já jsem na důchodu mám čas flexibilní, ale větsinou na 90% chce zařízení abyste chodili dopoledne a to je dost velká překážka protože většina pracuje. Pak s Váma a nebo s vaší organizací se uzavře smlouva buď na dohodu a nebo ( málo kdy ) pracovní smlouvu. Jo a ještě jedna věc, musíte vědět které zařízení je pro Vás a vašeho pejska nejlepší, já a mojí kulíšci jsme důchoďaky a LDN😉.

Tak tohle jsou papírové záležitosti a jdeme na to. Naše caniska se spíš točí jako společenská, žádne polohování po pejskach, žádne nucení psa do něčeho co se mu nelíbí, prostě pohodová atmosféra kterou už svým příchodem uděláte Vy. Pokud mám ležící klienty a mám dva pejsky, rozhodnu se který přijde ke klientovi. Mojí pejsci už od malá vědí co a jak, sama to vypozorujete na svém parťákovi. Mám jednoho lužkového a jednoho sedavého pejska. Měla jsem i běhavého, ale už jen dva. Běhaví Bišoneček zaměstnával u klientů zrak což byla velká výhoda. Můj začátek i když klienty znám, ale příjdu s volnočasovko, zaklepe mě vstoupíme a hlavně se představím a zeptám se jestli mají náladu na naší návštěvu. Pokud ano (dopředu mi časovka povykládal o klientovi) začnu pejsky dávat do postele, názvem vedle nohou a nebo na klín pokud klient je vozičkář. No a začnu snímá navazovat nějaké téma. Přitom klient hladí si pejska a já se snažím, aby semnou komunikoval, kolikrát i přes ty pejsky jsem navázala povídací niť, že to nedokázali ani v zařízení. Klienty nutím, aby sami mi dávaly otázky a to jim tvrdím, že jim zotpoví vše😉, musíte umět i srandu, když ten život je už tak těžký. 

Mám klienty s kterými se znám již těch 15let a to jdete jak ke starým známým i tak Vás už výtají. Mám klienty s nemocemi Alzhajmr a tam je to opravdu těžké, ale když vydíte, že si Vás už po dvou letech zapamatovali , hmmm je to veliký úspěch a já jsem opravdu hodně ráda i za jejich jiskřičku v oku🤩.

No a to je tak asi vše co jsem si vzpoměla, klidně teď vy do mě s otázkama, určitě jsem na spoustu věcí zapomněla.

A teď kouknu co, kolik a jak jsem to tady nadatlovala. Předem se omlouvám za chyby kterých bude hooodně 👌.

Dája


Před vámi, já smekám🌹

Vahine
Vahine (470 příspěvků) 07.08.2023, 20:10:16 xxx.xxx.179.11

Dájo, máte můj obdiv Vy i Vaši pejskové. 🌷

Ten můj útulkový bělouš by žádné zkoušky určitě nedal, ale staré lidi má moc rád. Jen, když před DD místní senioři sedí při dobrém počasí na terase, jdeme je na chvíli “pozdravit”.  On mne tam sám táhne a nechává se chvíli hladit, ale je to takový hopsálek, tak tam zájmemce o pohlazení oběhne a dál už nemá trpělivost. Mám 3letou zkušenost dobrovolníka v nemocnici jen tak po práci, ale na canisku chlupáče úplně vhodného nemám. Je to náročné, ale zároveň naplňující. Přeji Vám, ať se i nadále daří! 

Fikovnice
Fikovnice (4328 příspěvků) 07.08.2023, 21:25:06 xxx.xxx.60.83
Daja:

Dobré odpoledne 😉 bálu,

paní neznám. Ano polohování na pejskovi hmmm to už je jiný level. To já radši ty svoje babičky, dědečky a trochu jiné ( říkám jim bludičky ), bez polohování.

Dája


Dájo, je dobře, že jste to zde rozepsala…

I já se přidávám k těm, kteří Vám jednak fandí, druhak se dozvěděli něco nového o canisce a to hlavní - pomáháte starým lidem, kteří jsou mnohdy osamoceni!💐

Daja
Daja (421 příspěvků) 08.08.2023, 04:52:02 xxx.xxx.46.112

Dobré ránko 😉 všem,

moc děkuji za podporu a holky mužu říct s rukou na srdíčku, že mě to baví a zároveň unavuje, ale je super, když se Vám začnou svěřovat a já jsem typ co vytáhne s klienta vše👌. Docela často jsou příběhy smutné, ale já vždy najdu něco pozitivního a jedu na té vlňe. No a k tomu ty mojí kulíšci a je o zábavu postaráno.

Děkuji 💓.

Dája

Kilian
Kilian (976 příspěvků) 08.08.2023, 13:36:42 xxx:xxx.cc34:42c6
Odpověď na příspěvek uživatele balu z 07.08.2023, 07:16:34

….jenomže, ne každý pes je na polohování vhodný, takže ten, který ano, rak tomu to opravdu nevadí…a porovnat se dá klidně jenom ruka bebo noha, ne vždy celý člověk….

Kilian
Kilian (976 příspěvků) 08.08.2023, 13:42:14 xxx:xxx.cc34:42c6
Odpověď na příspěvek uživatele Daja z 07.08.2023, 06:05:06

….to já si myslela také, až do doby, kdy jsem na hodinu kognitivního tréninku přinesla ježka a padla záludná otázka od jednoho z klientů, jak vlastně ježci provádí styk, když mají ty bodliny🙂

kometa
kometa (4226 příspěvků) 08.08.2023, 14:22:46 xxx.xxx.147.163
Kilian:

….to já si myslela také, až do doby, kdy jsem na hodinu kognitivního tréninku přinesla ježka a padla záludná otázka od jednoho z klientů, jak vlastně ježci provádí styk, když mají ty bodliny🙂


To neznáte ten vtip? Opatrně.🙂

Ale vážně. Ježci se umí naježit, ale taky "odježit". Jinak by vymřeli, že jo. A co takoví dikobrazi! Musí to mít nějak vychytané.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.