Aktuálně: 4 899 inzerátů174 590 diskuzních příspěvků17 755 uživatelů

Agresivní kohout

Marie (neregistrovaný) 30.07.2023, 12:34:43 xxx.xxx.126.271

Tak jsem žila v domnění že máme krásného hodného kohoutka a teď o prázdninách se to změnilo. Na prázdniny k nám přijela vnoučata, 6 a 7 let. Chodí mezi slepice normálně a tentokrát na ně kohout začal útočit a to pořád. Děti se tam teď samozřejmě bojí a teď babo raď. Kohout je krásně zbarvenej a na dospělého si nedovolí, nechce se nám ho dávat pryč, dá se s tím něco dělat nebo to nějak eliminovat? Vím, asi tak aby tam děti nechodili ale rádi sbírají vajíčka a několikrát denně se tam chodí dívat. 

Doron
Doron (1812 příspěvků) 30.07.2023, 13:33:50 xxx.xxx.162.36

Možná byl příčinou strach z cizích.

Když jsem teď přivedla štěně, kohout po něm taky vystartoval, když se ke slepicím vydal sám ( mám je navolno).

Chodili jsme pak jen spolu, slepice ve mně cítí oporu, jsem hlavní slepice 🤣, ví že je chráním, teď už se potkávají na zahradě úplně v pohodě.

S vnoučaty taky ke slepicím chodíme společně, dohlížím aby se chovaly klidně, umí slepice zavolat a krmí je , takže s nimi mají spojené samé dobré věci. Vnuk slepicím říká raptoři🤣.

Ale já mám teď opravdu dobrýho kohouta, hodnýho, starostlivýho. Předtím jsem měla parchanta, jsem ráda, že ho odnesla liška.

Takže já bych tomu ještě dala šanci :chodit s Vámi, krmit, žádný rychlý pohyby, honění, rušení, křik. A uvidíte no…

Jo, a i já jsem měla s kohoutem jednu neshodu. Musela jsem jednu slepici zabít, byla na tom špatně, a pak, při večerním krmení po mně skočil. Tak jsem mu vysvětlila, že to bylo opravdu nutný, že jsem to jako myslela dobře a on to uznal 😊.

JardaPecival
JardaPecival (347 příspěvků) 30.07.2023, 13:34:38 xxx.xxx.228.63

Dětí je spousta a když tak se udělaj nový.. Ale dobrejch kohoutů je málo 😂 Samo legrace, ale záleží na prioritách, jak si kohouta ceníte. Buď oželej děti návštěvy slépek, nebo vy kohouta. V každým případě, i kdyby někdo přišel s radou jak kohouta “uklidnit”, už bych mu v případě dětí/vnoučat nedůvěřoval nikdy.

Drvodělka fialová (neregistrovaný) 30.07.2023, 13:43:17 xxx.xxx.62.226

Nevím, jestli by to děti zvládly, ale pokud kohout útočí, chytím ho a zatočím s ním. Normálně přitisknu křídla k tělu a rychle kroužím. Pak , kd ž ho postavíte na zem se musí motat. Nevím proč, ale žádný kohout už pak neútočí. 

Doron
Doron (1812 příspěvků) 30.07.2023, 13:47:46 xxx.xxx.162.36
Odpověď na příspěvek uživatele Drvodělka fialová z 30.07.2023, 13:43:17

Škoda, že mám hodnýho, jináč bych to mohla vyzkoušet…😊.

L-Kv
L-Kv (36 příspěvků) 30.07.2023, 13:56:35 xxx.xxx.11.241

Z pohľadu kvality kohúta je to správne - chráni svoj krdeľ / hejno. 

Ten co to nedelá je proste špatnej v přirode by pošli… 

My lidi proste si vše prispôsobujeme našim požiadavkám - aby to nám vyhovovalo… Příroda to ale “vidí ” jinak , a je to tak jiste správne🙂 …

Áno - buď ho dát “dole” a detičky potom môžu voľne chodit k slepicím, nebo deti naučit že to není plišový medvídek co se klidne na týden odloží do skříne 🙂 … 

My sme to vždy riešili tak že kohútik sa “nahradil” novým, akonáhle dospel do stádia přehnalé ochrany hejna… Skončil vždy u známich na oběd , asi tak 3-4 krát se tak stalo.

Môžete sa ho tiež pokúsiť furt nalákat na nejakou maškrtu, a takto ho “převychovat” ale to je na dlhú trať… 

Je tu ješte jedná možnost : kúpiť mu brejle, to je ale v rozporu s chovem hydydiny pro radost, když vidíte že pro nej je to značné omezení … 

Bodlinka
Bodlinka (981 příspěvků) 30.07.2023, 13:57:09 xxx.xxx.37.54

tak když mezi slepice kohoutovi do hejna budou ta děcka chodit několikrát denně a kohouta mlátit proutkem,

tak bude pak agresivní preventivně úplně na všechny a bude po hodném kohoutovi, aneb jak zkazit zvíře.

Drvodělka fialová (neregistrovaný) 30.07.2023, 14:17:12 xxx.xxx.62.226

Kohouta být proutkem nebo kopat nemá cenu, útočí o to víc. Osobně dětem nedovoluju chodit samotným mezi zvířata, hlavně proto, že to nejsou hračky. 

Ale to, co jsem popisovala fakt funguje, pokud na vás kohout vyjíždí, 

Doron
Doron (1812 příspěvků) 30.07.2023, 14:43:40 xxx.xxx.162.36
Odpověď na příspěvek uživatele Bodlinka z 30.07.2023, 13:57:09

Přesně! Zrovna včera mi kámoška vyprávěla, jak nějakej kluk z vesnice šel na jejich dosud hodnýho kohouta proutkem. Kohout na něj vystartoval, její přítel ho vyběhnul bránit, taky si vzal prut.

No, takže kohout teď přítele nesnáší, kámošku, která je na ně hodná, má pořád rád, teda nebojí se jí, přesněji řečeno.

Soused jí ovšem poradil , ať s sebou pro jistotu nosí - překvapivě proutek 😅 ! Ona je taková estétka, utrhla prut olistěnej, aby to měla hezký. Vkročila s ním mezi slepice, který asi mají málo zelenýho, ty na ní naskákaly a prut jí snědly 🤣. Tak už chodí bez něj a vztahy zůstaly dobrý.

Doron
Doron (1812 příspěvků) 30.07.2023, 14:45:05 xxx.xxx.162.36
Drvodělka fialová:

Kohouta být proutkem nebo kopat nemá cenu, útočí o to víc. Osobně dětem nedovoluju chodit samotným mezi zvířata, hlavně proto, že to nejsou hračky. 

Ale to, co jsem popisovala fakt funguje, pokud na vás kohout vyjíždí, 


A funguje to jen na toho, kdo to mu to udělal nebo na všechny?

zvedavec
zvedavec (230 příspěvků) 30.07.2023, 15:09:51 xxx.xxx.177.137

A ak máte nejaký menší oddelený priestor - možno by ste kohúta mohli oddeliť od sliepok (alebo len s jednou, dvoma sliepočkami) - len počas doby, keď sú u Vás vnúčatá. Potom ho vrátiť späť. 

ančovička
ančovička (856 příspěvků) 30.07.2023, 20:56:08 xxx.xxx.13.0

Já nevim,proč řešíte,jak “vychovat” útočného kohouta.. mně jsou milejsi vnoučata a kdybych takoveho kohouta měla, okamžitě by šel šlapat nudle!..žádná vychova ho nezmění..hodných a hezkých kohoutů je dost..👍😀

JardaPecival
JardaPecival (347 příspěvků) 30.07.2023, 21:16:23 xxx.xxx.228.63

Náhodou, mě se to líbí, že to paní řeší. Neví, tak se zeptá. Co kdyby. V každým případě je hodně zajímací metoda paní Drvodělky a přimlouval bych se fšema deseti za to to vyzkoušet 👍

Drvodělka fialová (neregistrovaný) 31.07.2023, 06:52:03 xxx.xxx.230.181
Doron:

A funguje to jen na toho, kdo to mu to udělal nebo na všechny?


Nemohla jsem hned odpovědět, pardon. Jo, funguje. Kohout si to musí spojit s útokem na člověka, ne ho chytat a točit, když je v klidu. Prostě nechám ho zaútočit, okamžitě se rozeběhnu, chytnu ho , zatočím a položím na záda. Pak už to nedělá. Otázka je, jestli útočí jen, když tam jdou děti samy nebo i když je s nimi dospělý. Každopádně osobně bych děti samotné do výběhu nepouštěla. Na co slepice dtresovat, pak nenesou.

drvodelkafialova
drvodelkafialova (595 příspěvků) 31.07.2023, 07:26:41 xxx.xxx.230.181
JardaPecival:

Násilí? Manželku možná(samo až po písemným souhlasu GDPR), ale moh by někdo někoho takovýho lískat proutkem?? Leda nějakej sado maso ten, chysta 🙂

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

to jsou nádherné slepičky😍


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.