Aktuálně: 4 899 inzerátů174 590 diskuzních příspěvků17 755 uživatelů

Agresivní kohout

ančovička
ančovička (856 příspěvků) 31.07.2023, 07:27:10 xxx.xxx.13.0
Odpověď na příspěvek uživatele JardaPecival z 30.07.2023, 21:16:23

Usměrněný kohout dá sice chvili pokoj,ale jelikož si výchovnou lekci dlouho nepamatuje,tak začne útočit znovu..kdysi jsem takoveho kohouta mela,krásného velkého,od kuřete vychovaného..wyandotka velka..ke slepicim jsem mohla jen s klackem,skákal po nohách,byla jsem samá modrina i krev..natož,aby tam sly děti..polívka byla dobrá..nejsem pro žádné vychovne lekce tam,kde je to marné..

drvodelkafialova
drvodelkafialova (595 příspěvků) 31.07.2023, 07:32:05 xxx.xxx.230.181
Odpověď na příspěvek uživatele ančovička z 31.07.2023, 07:27:10

jenže problém byl v tom klacku🙂. Čím víc na kohouta útočíte, tím je agresivnější. zvlášť když je to chlapák, co dokáže hejno bránit.

zvedavec
zvedavec (230 příspěvků) 31.07.2023, 08:05:26 xxx.xxx.177.137
Odpověď na příspěvek uživatele ančovička z 31.07.2023, 07:27:10

podľa mňa kohút aj sliepky si pamätajú dobré aj zlé a aj naše “kohútie tresty” dosť dlho

- napr. máme v slepačom výbehu aj figovník, a figy, to je asi najväčšia dobrota pre tie naše potvorky - keď bolo fíg veľa, hádzala som im ich - a keď si dokážu na dlhé mesiace zapamätať, že z figovníka som im oberala figy, tak tá slepačia pamäť taká zlá nebude. 

Lebo keď idem smerom k figovník aj na jar, tak sliepky s kohútom bežia za mnou ozlomkrky a natŕčanú tie svoje hlávky dohora, dúfajúc, že znovu dostanú tú svoju pochúťku. 

ančovička
ančovička (856 příspěvků) 31.07.2023, 08:52:12 xxx.xxx.13.0
Odpověď na příspěvek uživatele drvodelkafialova z 31.07.2023, 07:32:05

Ne ne..v klacku problem nebyl,problém byl v kohoutovi..já jsem na kohouta neútočila,ani ho nehonila..pouze nástroj k odehnání,když po mě skočil..nebo vy ho odhánite rukama nebo nohama?.. útočné zvíře na dvorek nepatří, ani se nenechává jako plemeník.. útočnost je dědičná..

Anonymní (neregistrovaný) 31.07.2023, 09:05:17 xxx.xxx.114.191

Měli jsme kdysi takového…. útočil na děti a babičku.Ta ho odháněla klackem,kohout po ní šel o to víc…. Tak jsem mu jednou řekla,, zkusíš to na mě a zabiju tě 😠" a od té doby stačilo abych na něj odněkud zakřičela…a kohout schlíple odešel…. Nemyslím si že mi tenkrát rozuměl,ale…kdo ví 🤔😶‍🌫️

Anonymní (neregistrovaný) 31.07.2023, 10:08:34 xxx.xxx.230.181
ančovička:

Ne ne..v klacku problem nebyl,problém byl v kohoutovi..já jsem na kohouta neútočila,ani ho nehonila..pouze nástroj k odehnání,když po mě skočil..nebo vy ho odhánite rukama nebo nohama?.. útočné zvíře na dvorek nepatří, ani se nenechává jako plemeník.. útočnost je dědičná..


Já kuřata neodchovávám. Máme slípky na vejce a kohout je s nimi jako hlídač a okrasa. Jasně útočník není na dvoře nic moc. Ale já kohouta opravdu zásadně neodháním nohama, učíte ho tím útočit.

ančovička
ančovička (856 příspěvků) 31.07.2023, 12:29:27 xxx.xxx.13.0
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 31.07.2023, 10:08:34

Ale já žádného agresivního kohouta nemám..mám kohoutů mám 5 k několika plemenům a vsichni jsou hodni..toho agresivniho jsem koupila kdysi coby kuře, kurata mám vždy  vymazlená, výchovou to není..jsou to špatné geny..

Anonymní (neregistrovaný) 31.07.2023, 22:28:52 xxx.xxx.0.1
ančovička:

Ale já žádného agresivního kohouta nemám..mám kohoutů mám 5 k několika plemenům a vsichni jsou hodni..toho agresivniho jsem koupila kdysi coby kuře, kurata mám vždy  vymazlená, výchovou to není..jsou to špatné geny..


Dá se říct, že kohouti čistokrevných plemen mají minulost a rodokmen, byli po staletí selektováni na vynechání lidí ze seznamu nepřátel hejna. Tedy velká část plemen, hlavně ta bojová jako jsou sumatranky a další. Kohouti hybridek naopak nemají žádnou minulost ani rodokmen, je to nepredvídatelný myšmaš.

Marie (neregistrovaný) 05.04.2024, 21:16:58 xxx.xxx.97.226

Ahoj, máme asi rok slepičky a jednoho kohouta. Pořídily jsme je zhruba ve stejném věku takže budou málo přes rok a půl staří. Chodím k nim do výběhu od začátku několikrát denně, takže jsou na mou přítomnost zvyklí ani kohoutovi jsem nikdy nevadila, ale poslední týden, když jdu do výběhu dát krmení a nebo vyčistit kurník, tak se za mnou kohout rozeběhne a občas na mě zaůtočí tím že po mě vyskočí. Má prvotní reakce byla, když jsem slyšela, že za mnou dupe, otočit se a jít do podřepu. Tím se zastavil, chvíli jsme si hleděly do očí a většinou odešel pryč a hudroval u toho, ale teď 2 den za sebou i po mě vyskočil. Když na mě zaůtočil poprvé, byla jsem v podřepu, reflexně jsem ho odstrčila rukou a schodila z nohy, pak mě sledoval z povzdálí do konce dne, když jsem byla ve výběhu, ale další den (dnes na mě útočil zas). Slepičky ke mě vždy běží, když mě uvidí a hulákají můj příchod, hlavně ta jedna mě vždycky práskne 😀. Sleduji, že kohout je vždy opodál a kvoká na zem jako když něco najde, ale jsem pro slepičky zajímavější a po chvíli jde po mě ☹️ . Ve výběhu jsem klidná a slepice nechytám, naopak jdu do podřepu nebo si sednu do trávy a oni mě pak oklovávají nebo mi skočí i na ramena a otírají si o mě zobáčky. Nechápu tedy kohoutovo chování, nikdy jsem slepičkám nic neudělala ani jemu, ale jak se oteplilo, nebo s nim clámají hormony, je více agresivní bez důvodu. Nevíte co bych měla zkusit? Nechci ho dávat pryč, protože bydlíme na kraji vesnice a lišky a kuny tu máme ne jenom v zimě ☹️, ale nechci mít strach chodit do výběhu s tím, že zrovna bude mít bojovou náladu. Jsem ochotna ho dát v takovém případě pryč. No je to kohout málo přes 1,5 roku starý rasy dominant ☹️. Děkuji

Obrázek
ančovička
ančovička (856 příspěvků) 05.04.2024, 22:27:21 xxx.xxx.243.249
Odpověď na příspěvek uživatele Marie z 05.04.2024, 21:16:58

Nečekejte,až na vás kohout skočí uezadu,když to nebudete čekat..to se mi stalo několikrát,jak jsem psala výše..kohout nepřemýšlí..nepamatuje si, že ho jednou nebo stokrát odeženete..vy ho chcete vychovat,ale to prostě nejde 😄..kohouta zabijte a kupte nového..a zeptejte se chovatele,jestli jeho otec neni agresivní..je to DĚDIČNÉ!!..já mám kohoutů několik,asi 5😀,od několika plemen a všichni jsou hodni😇🐓🐓🐔😉

L (neregistrovaný) 06.04.2024, 08:46:31 xxx.xxx.264.17

Máte ale krásného kohouta ale červeného. U nás se říká že když je kohout červený vždycky štípe nevím jestli je to pověra nebo na tom něco je. Pár jsem jich zažil a rozhodně to odnaučit nejde, takže na polívku s ním a pořídit jiného.

Janazevsi
Janazevsi (65 příspěvků) 09.04.2024, 07:24:20 xxx.xxx.164.121

Máme pětiletého kohouta aracuny, potvora,jakmile přijde jaro a zvednou se mu hormony, útočí jak ďas. Naštěstí je v hejnu ve výběhu, tak se ohlídá, ale když chodil volně, bylo to i oři jeho velikosti nepříjemné. Snažila jsem se nejprve útoky ignorovat a nepodporovat agresivitu, ale, ačkoli se to radí, tak to nejde. Naopak, pokud není odpor, kohout útoky stupňuje. Takže když to zkusí, dostane, pár dnů si to pamatuje a člověk holt musí dávat pozor. Vydržel tak dlouho kvůli velikosti. Protože už jsme měli agresivní kohouty leghornky a taky kalimero, tam už sranda přestává a musí se to skončit.

A sranda to není, ve vsi měli agresivního kohouta, skočil jim na babičku, srazil jí a v nemocnici si poležela hodně dlouho, málem došlo k nejhoršímu. 

MiraT
MiraT (27 příspěvků) 09.04.2024, 08:05:06 xxx.xxx.221.85

Bohužel kohout se nepoučí. Pokud je to agresivní jedinec, tak se nezmění. Kamárád si jednoho agresivního nechával do chovu. Skončil s natrženou cévou v noze. Spousta krve. Také jsem měl agresivního kohouta. Pořád útočil. Ty něžné metody vůbec nezabrali. Když jsem ho během útoku nakopl, tak týden byl klid. Pak zase začal útočit.  

ančovička
ančovička (856 příspěvků) 09.04.2024, 13:58:59 xxx.xxx.243.249
Odpověď na příspěvek uživatele Marie z 05.04.2024, 21:16:58

Marie, to si myslite, že agresivní kohout přepere lišku?..tak to určitě ne😀..bude před liškou utíkat jako první..😀..u nás by byl hned po prvnim útoku v hrnci na polivku..hodných kohoutů je dost.. nezodpovědné od chovatelů agresivních kohoutů je, že vědomě od nich líhnou a tim agresivitu rozšiřují do dalších chovů…

DADU
DADU (19 příspěvků) 09.04.2024, 15:28:37 xxx.xxx.33.64
ančovička:

Marie, to si myslite, že agresivní kohout přepere lišku?..tak to určitě ne😀..bude před liškou utíkat jako první..😀..u nás by byl hned po prvnim útoku v hrnci na polivku..hodných kohoutů je dost.. nezodpovědné od chovatelů agresivních kohoutů je, že vědomě od nich líhnou a tim agresivitu rozšiřují do dalších chovů…


Plně souhlasím. Agresivní kohout patří do hrnce

JardaPecival
JardaPecival (347 příspěvků) 10.04.2024, 09:53:04 xxx.xxx.228.63

Nevim jestli to byl kohoutek nebo slepička, ale dvoudenní kuře v druhý várce agresivní jako prasce, pořád napadalo ostatní, já se už od začátku divil, že tahle várka je nějaká agresivní, až sem si všim, že to vlastně všechno dělá to jedno kuře.. Řikám si, já tě naučím a prdnul sem ho mezi ty starší, že ho jako zklidněj.. A ono prd, okamžitě bez rozkoukání začal lítat mezi nima a napadat i je.. Ještě včera sem ho střihnul a dal kočkám.. Takže nejen starej kohout, ale i takový malý roztomilý kuře dokáže bejt pěkně agresivní..

ančovička
ančovička (856 příspěvků) 10.04.2024, 10:31:28 xxx.xxx.243.248
Odpověď na příspěvek uživatele JardaPecival z 10.04.2024, 09:53:04

😀tak to je dobrý 🤣🤣🤣..copak by z něj asi vyrostlo?😂..sourozence by zatim zlikvidoval..

JardaPecival
JardaPecival (347 příspěvků) 10.04.2024, 10:53:40 xxx.xxx.228.63

Taky by mě to zajímalo, co by z něj/ní bylo.. Ono bylo fakt jak smyslu zbavený, klovalo agresivně.. Zobáky, voči, nohy, chmíří a jelo všechny bez vyjímky.. Kuřátka se zezačátku  oklovávaj, zjištujou zobáčkama co je co, ale tenhle byl úplně šílenej.. Holt, každýmu není z hůry dáno 😄

Anonymní (neregistrovaný) 10.04.2024, 12:28:40 xxx.xxx.20.203

Klidně z něj mohla být slepice


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.