Aktuálně: 4 897 inzerátů174 581 diskuzních příspěvků17 755 uživatelů

Co je to za hady a co to dělají ?

sharingan
sharingan (105 příspěvků) 02.08.2023, 15:49:45 xxx.xxx.137.199

Dvě užovky podplamaté. Stromová tam není určitě. To větší, teoreticky ještě může být obojková. Ale zase tam jde z fotky dobře vidět hlava, a není tam ani náznak světlých skvrn - takže vlastně být nemůže. Nejspíš opravdu pár. Možná jen při společném slunění, na páření je opravdu nyní už velmi pozdě. 

U užovky hladké jsou známy případy kanibalismu (je plazožravá), u podplamatky tuším dosud ne, žere obojživelníky a drobné ryby. Hlavně - hadi na foto jsou v relativně klidné, nenapjaté pozici, volně přitisklí těly k sobě. Kdyby jedna požírala a druhá byla žrána, to by se mrskaly jinak. 

Fikovnice
Fikovnice (4308 příspěvků) 04.08.2023, 14:02:33 xxx.xxx.62.121
sharingan:

Dvě užovky podplamaté. Stromová tam není určitě. To větší, teoreticky ještě může být obojková. Ale zase tam jde z fotky dobře vidět hlava, a není tam ani náznak světlých skvrn - takže vlastně být nemůže. Nejspíš opravdu pár. Možná jen při společném slunění, na páření je opravdu nyní už velmi pozdě. 

U užovky hladké jsou známy případy kanibalismu (je plazožravá), u podplamatky tuším dosud ne, žere obojživelníky a drobné ryby. Hlavně - hadi na foto jsou v relativně klidné, nenapjaté pozici, volně přitisklí těly k sobě. Kdyby jedna požírala a druhá byla žrána, to by se mrskaly jinak. 


Zdravím Vás. Ta větší mi fakt připomínala Natrixku. Hlavu celou i při zvětšení z boku jsem neviděla… Teoreticky byla by Natrixka schopná pozřít N. tessellatu?

Edit: A ta menší má ale kresbu podobnou Coronelle…nebo jsem mimo? ;-)

Fikovnice
Fikovnice (4308 příspěvků) 04.08.2023, 14:05:50 xxx.xxx.62.121
bambule:

Hele možná placnu blbost, ale nepožírá ta užovka druhou užovku? To šedé vypadá jako břicho jiné užovky.


Bambule spodní část ("břicho") nebývá právě takto šedá, to je “hřbet”.

Fikovnice
Fikovnice (4308 příspěvků) 05.08.2023, 09:45:35 xxx.xxx.62.239
Doron:

Ty seš nějakej znalec 👍


Aaale prd!🙂

Sharingan je znalec a na IF ještě třeba Pandinus, pak tuším Skeeve.

Vidíš, že jsem byla vedle jak ta jedle. A že jsou to dvě podplamatky jsem vůbec netipovala. Každopádně při mé proslulé fobii toto potkat - brrrrr.😛

Pandinus
Pandinus (139 příspěvků) 09.08.2023, 13:01:54 xxx.xxx.253.105
Odpověď na příspěvek uživatele Xerxova z 02.08.2023, 14:48:04

Není. U tessellat třeba z Troji jsem osobně fotografoval páření v září. I literárně jsem na to už narazil

Pandinus
Pandinus (139 příspěvků) 09.08.2023, 13:05:27 xxx.xxx.253.105
sharingan:

Dvě užovky podplamaté. Stromová tam není určitě. To větší, teoreticky ještě může být obojková. Ale zase tam jde z fotky dobře vidět hlava, a není tam ani náznak světlých skvrn - takže vlastně být nemůže. Nejspíš opravdu pár. Možná jen při společném slunění, na páření je opravdu nyní už velmi pozdě. 

U užovky hladké jsou známy případy kanibalismu (je plazožravá), u podplamatky tuším dosud ne, žere obojživelníky a drobné ryby. Hlavně - hadi na foto jsou v relativně klidné, nenapjaté pozici, volně přitisklí těly k sobě. Kdyby jedna požírala a druhá byla žrána, to by se mrskaly jinak. 


Souhlas, pářící se podplamatice (nebo alespoň sameček se pokouší 😀). Pozdě na to páření až tak není, sám jsem v Praze - Troji pod zoo fotil pářící se tessellaty během slunečného dne v měsíci září. Barva samice může být daná přípravou na ekdysi, nebo jde jen o barevnou aberaci - u tessellat jsou známé i relativně tmavé kusy včetně melanických exemplářů


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.