Aktuálně: 4 812 inzerátů175 565 diskuzních příspěvků17 767 uživatelů

Srpen k zimě hledí a rád vodu cedí.

Xerxova
Xerxova (785 příspěvků) 10.08.2023, 08:46:31 xxx:xxx.f6e6:9d3d

u nás ráno 7.1 stupně. I já vytáhla mikinu na ranní venčení. Na tričko už to nebylo. Houby začaly u nás růst - hlavně hřiby vyrazily. A je modro borůvek.

dadu (neregistrovaný) 10.08.2023, 22:39:41 xxx.xxx.33.64

Tak já byla na houbách v pátek ráno po noční a ani houba. Tak jsem se “napásla” na borůvkách a jela dom 😛

JardaPecival
JardaPecival (347 příspěvků) 14.08.2023, 22:10:37 xxx.xxx.228.63

Težká závist.. Já mám letos spoustu věcí doma nedodělanejch a jak se zima blíží, tak by mě to ani nebavilo se urvat do lesa, ale chtěl bych kurnik, moc bych chtěl vyrazit.. Tak přeju bohatý úlovky fšem 🤠

Varaxi
Varaxi (499 příspěvků) 15.08.2023, 14:04:11 xxx.xxx.191.80

Já našla houby na místním hřbitově… No, nechala jsem je tam, přece jen, je to hřbitov, ale chuť na houby by byla, ne že ne. 

Moje máma má kuřátka, teda už mají tak dva měsíce. Je to typická dvorková směs, je jich šest a každé je jiné. Dělají radost hlavně synovci. 

Fikovnice
Fikovnice (4367 příspěvků) 15.08.2023, 16:19:49 xxx.xxx.63.21
Varaxi:

Já našla houby na místním hřbitově… No, nechala jsem je tam, přece jen, je to hřbitov, ale chuť na houby by byla, ne že ne. 

Moje máma má kuřátka, teda už mají tak dva měsíce. Je to typická dvorková směs, je jich šest a každé je jiné. Dělají radost hlavně synovci. 


Varaxi, já na Tebe čekala jak na smilování!!!💖

Varaxi
Varaxi (499 příspěvků) 15.08.2023, 17:18:13 xxx.xxx.191.80

No jasně, že jsem tady, děvčata a chlapci. Já bych Vás nikdy neopustila. Až umřu, budu Vás všechny chodit strašit. Ale uznávám, že momentálně prožívám jisté životní převraty, tak na internet nějak nebyl čas a ani nálada. S některými mám vyměněné kontakty na mobil nebo mail, tak jsem si říkala, že pokud by někdo potřeboval, ví, jak mě najít…
Pořád pěstuju na balkoně papriky a bylinky, pořád chovám žížaly, pořád nemám psa. Nic až tak dramatického se nezměnilo. Pořád jsme v procesu stavby domu, takže pořád mám zahradu vzdálenou dvě stě kilometrů od místa bydliště, ale plány s ní mám veliké. Chodím na výstaviště do Lysé a už tu mám vyhlídnutého chovatele českých hus. 🙂 

Edit: Jo fotky - no, zkusím se do budoucna polepšit. 🙂 Ale zatím nemám. 

Varaxi
Varaxi (499 příspěvků) 18.08.2023, 14:00:37 xxx.xxx.191.80

Mívali jsme. Na dostatečně velkém prostoru a s odděleným kurníkem a husníkem to nebyl problém. Snad jen období housat bylo trochu náročné, jinak si šli z cesty. 

Buggyra
Buggyra (3248 příspěvků) 18.08.2023, 14:02:03 xxx.xxx.198.226

no, mně došlo, že by mi lezly do nádob  s vodou pro koně, když jsem si začala o tom něco číst. A tu vodu by znehodnocovaly. Musela bych je fakt mít v nějakém uzavřeném prostoru (jako jo, mohly by nám udržovat kruhovku…), a to už se mi zase tak moc nechce 😀

Varaxi
Varaxi (499 příspěvků) 18.08.2023, 14:20:27 xxx.xxx.191.80

Jo jako husy a slepice pohromadě s koňmi… No, to nevím, asi by ta voda byl problém. Buďto pořešit napáječky, nebo pořešit husy. Slepice tam dobrovolně nepoleze, ale spadnout by tam mohla a radost by neměla. 
My měli ty husy a slepice na prostoru cca 1200 m čtverečních a jak říkám, vyjma housecího období nebyl problém. A i během housat se slepice s kohoutem naučili prostě dávat si pozor a houserovi uhnout. 

Buggyra
Buggyra (3248 příspěvků) 18.08.2023, 14:56:01 xxx.xxx.198.226

No šlo mi jen o soužití slepic a husí. Slepice s koňmi vycházejí v pohodě, husy by vycházely taky. Jen ta voda, no. Asi jediný problém. Možná ještě pak ta obří husí enóna, do kterých bychom šlapali 😀

Napáječky 😂 To je dobré. 

To nejde, my tam nemáme vodovod. Buď ta voda spadne z nebe a nebo ji musíme přivézt v nádobách.

Slepice do vody padají celkem neochotně, vždycky si to jednou vyzkoušejí a pak už si to hlídají 🙂 Ale věřím, že huse by tam skákaly úplně schválně! 😀 Já bych na jaře nakoupila a na podzim sežrala. Neměla bych housata - no a vlastně nevím, jestli na výkrm se to nějak sexuje, to asi ne, že, tak housera bych možná měla 🙂 A to nemluvím o tom, že bych musela asi pořešit nějak krmení, páč asi pro huse by nebyla tip ťop ta směs pro nosnice (a psí granule). No ale tou vodou je to všechno vyřešené, ani nad tím nemusím dumat 🙂 Husa se koupí z výkrmny a bude.

Buggyra
Buggyra (3248 příspěvků) 21.08.2023, 09:05:12 xxx.xxx.198.226

Tak aby se dostálo jednou i tématu.

1) včerejší průtrž, provazy z nebe, z ničehož nic, dokonce to někde poblíž prásklo tak, až jsem poskočila

2) takhle rychle to zase zmizelo

Odpoledne jsem jako chytrá horákyně dala pod okap kubíkovou nádrž, tak jsem zvědavá, kolik napršelo. Dnes ji potřebuji vymýt 🙂

Obrázek Obrázek

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.