Aktuálně: 4 775 inzerátů176 299 diskuzních příspěvků17 780 uživatelů

Směs pro kuřice

kometa
kometa (4319 příspěvků) 09.08.2023, 13:43:42 xxx.xxx.147.163
AAA:

Malý příklad,který potkal přímo mě.Je mi přes šedesát let,zuby celý život jako z kamene,drtím tvrdé bombony,rozlouskávám ořechy,opravené pouze tři moudráky,když měl zubař vrtat,musel vzít speciální vrták na tvrdé zuby.Mám problém s páteří těžko nosím těžké věci,před rokem jsem vzdal tahání kartonů s ochucenou vodou.Začal jsem kupovat v Penny šťávu,chutná dobře.Jinou stravu a návyky jsem nezměnil.Během toho roku osm zubů kaz dole u krčku.Zubařka se zhrozila,že to není možné jen tak.Šťávu jsem okamžitě vyřadil.Dnešní doba je ještě větší švindl než ta minulá,vše dlouhá trvanlivost ,jak je to možné,drastické konzervanty.

Škoda,že již nežije můj otec,byl chemik,vzal by šťávu do laborky,podobně jako jiné pochybné věci v minulosti a věděl bych původ problému.

A podobné přípravky papáme a pijeme včetně našich zvířátek naprosto všichni v různých produktech dnešní komerční doby ,krom těch co si našrotují a vyrábějí doma sami z lepších komponentů.Ono to také není OK,pole jsou ošetřena dalšími svinstvy,celý život jsem pracoval v zemědělství a mám hospodařící kamarády,tak ty postřiky znám.


Konzervanty a různé _cidy nezpochybňuji, ale léčiva v KS pro nosnice fakt nejsou.

list
list (563 příspěvků) 09.08.2023, 16:23:13 xxx.xxx.201.134

Jj, ATB bývala běžnou součástí KS dlouhá léta, ale to už dávno neplatí. Stejně tak se před třiceti lety běžně předepisovlala ATB na virová onemocnění u dětí, protože sekundární infekce. To už taky neplatí. Není třeba to teď vytahovat. 

Krmné směsi jsou přesně vyráběny pro danou kategorii zvířat, aby co nejlépe prospívala a dospěla, či produkovala a nestrádala. 

Krmná směs pro nosnice nebude jiná jen v obsahu Ca, ale i N-látek. 

Určitě lze krmit kuřice směsí pro nosnice, ale musí se přizpůsobit celá krmná dávka. Proto je jednodušší dodržet doporučení výrobce směsí. 

AAA (neregistrovaný) 09.08.2023, 17:16:07 xxx.xxx.0.243
kometa:

Konzervanty a různé _cidy nezpochybňuji, ale léčiva v KS pro nosnice fakt nejsou.


Už jen ty konzervanty dělají problém v zažívacím traktu,vybíjejí přirozenou mikrofloru.Toto je diskuze na dlouho,je toho mnoho co je nepřirozené.Celý život od dětství chovám papoušky ,odchovávám běžně Ary a jiné velké druhy.Nikdy nedostanou granule a podobné krmné přípravky.Asi před deseti lety jsem koupil Žaka ,který žral pouze granule,trvalo půl roku než se od druhého naučil i zrno,piškoty,zeleninu a ovoce.Asi po roce uhynul na problematiku se zažívacím traktem.Prostě zvíře předělané člověkem na nepřirozenou stravu.Organizmus ztratí nutnost samovýroby různých důležitých složek a pak to takto končí.Výměna látková je narušena.

Ani slepice na granulích,pokud nepočítám komerční chov na vejce ,nejsou nikdy v tak dobré kondici ,jako slepice ,které mají přístup na slunce,zelené krmení,popeliště,trošku deště,červiky a žížaly,prostě přírodní přirozené produkty.

Oponentů bude hodně,ale sleduji to hodně dlouho v mnoha různých chovech a je to tak.

Bodlinka
Bodlinka (986 příspěvků) 09.08.2023, 18:02:20 xxx.xxx.37.105

mno, rozporuji velmi to vaše “NIKDY” ale asi se nebudu hádat s člověkem přesvědčeným o své pravdě

jinak v hobby chovu je rozdíl mezi “velké kuře” a “nosnice” opravdu jen ve vápníku.

něco jiného jsou krmné směsi pro komerční nosnice.

AAA (neregistrovaný) 09.08.2023, 18:26:27 xxx.xxx.0.243
Bodlinka:

mno, rozporuji velmi to vaše “NIKDY” ale asi se nebudu hádat s člověkem přesvědčeným o své pravdě

jinak v hobby chovu je rozdíl mezi “velké kuře” a “nosnice” opravdu jen ve vápníku.

něco jiného jsou krmné směsi pro komerční nosnice.


Zde nejde o svoji pravdu,celý život sbírám i zkušenosti druhých,potom vlastní.

Nejsem člověk,který stojí za hloupostmi ,které někdo vyřknul.Toto je dost složité téma.Slepic je mnoho druhů,né všem se zavděčíte konkrétní směsí pro nosnice.

To základní složení je jakýsi univerzál,každý chov je jiný a tím i zvířata mají jiné nároky na stravu.I počasí má velký vliv na snůšku.Znám i celoživotní hladovce,kteří mají spočítánu krmnou dávku do halíře a také tak krmějí v poměru ceny vajec,aby to nebylo do mínusu.To však není jen u slepičářů,takto funguje spousta lidí,kteří chovají zvířata.

Vše co jsem kdy choval,tak vždy pro radost z živých tvorů ,pocházím ze samoty kde se chovalo všechno možné,už se toho nezbavím do konce života.

megi-the-pes
megi-the-pes (2262 příspěvků) 09.08.2023, 19:25:26 xxx.xxx.61.107
kometa:

Před třiceti lety se dávala ATB i do mléčných směsí pro telata, dnes už je to opravdu jinak. Preventivní podávání ATB hospodářským zvířatům je od roku 2006 zakázáno. 


Ne. Prostě pletete podávání kvůli růstu, ale jinak se to pere do všeho. Je to veliká a známá věc, v posledních pěti letech se řeší hodně - dokonce chtěli zakázat léčit psy ATB, že je prostě máme nechat umřít, protože odpad, půda, rezistence.

Hledejte. Stačí první druhý odkaz
Nikdo mi nenamluví, že se nehází celé skupině zvířat. Nevím, proč to neustále tolik lidí popírá.

Bodlinka
Bodlinka (986 příspěvků) 09.08.2023, 20:02:37 xxx.xxx.37.105
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 09.08.2023, 19:25:26

protože se to nedělá. rezistence se řeší, protože je to problém, protože humáníkům se špatný používání antibiotik zakazuje blbě a protože živočišná produkce je fujky a všichni bysme měli být vegani nebo žrát brouky, plošný nesmyslný zákaz u zvířat se tak nějak nabízel.

zvířata vždycky léčíte v nějaké indikaci a nějakým rozumným způsobem. už kvůli ceně a ol.

kometa
kometa (4319 příspěvků) 09.08.2023, 20:09:51 xxx.xxx.147.163
megi-the-pes:

Ne. Prostě pletete podávání kvůli růstu, ale jinak se to pere do všeho. Je to veliká a známá věc, v posledních pěti letech se řeší hodně - dokonce chtěli zakázat léčit psy ATB, že je prostě máme nechat umřít, protože odpad, půda, rezistence.

Hledejte. Stačí první druhý odkaz
Nikdo mi nenamluví, že se nehází celé skupině zvířat. Nevím, proč to neustále tolik lidí popírá.


Ne, u nás se fakt celé skupině zvířat nehází. Proti čemu by se podávala preventivně? Žádná nemoc mě nenapadá. Vyloučila jsem brucelózu, TBC, katarální horečku, červenku, IBR, SLAK, klusavku, vzteklinu… Článek mě rozhodně nepřesvědčil, žádné konkrétní informace, takový poloviční bulvár.. Poc se zmiňuje o podávání ATB kvůli růstu, ale to už je přece zakázané od 2006. 

Nadužívání ATB je problém humánní medicíny. Těch pár léčených psů to nevyřeší.

megi-the-pes
megi-the-pes (2262 příspěvků) 09.08.2023, 22:50:35 xxx.xxx.61.107
kometa:

Ne, u nás se fakt celé skupině zvířat nehází. Proti čemu by se podávala preventivně? Žádná nemoc mě nenapadá. Vyloučila jsem brucelózu, TBC, katarální horečku, červenku, IBR, SLAK, klusavku, vzteklinu… Článek mě rozhodně nepřesvědčil, žádné konkrétní informace, takový poloviční bulvár.. Poc se zmiňuje o podávání ATB kvůli růstu, ale to už je přece zakázané od 2006. 

Nadužívání ATB je problém humánní medicíny. Těch pár léčených psů to nevyřeší.


Nezlobte se, ale máte přístup k mnohem lepším informacím, než proběhly veškerými médii za celé ty roky. Tak jestli chcete vědět víc, najděte si to. Dala jsem odkaz shrnutí, ale najdete toho tuny a tuny všude. To myslíte, že když o tom napíše i Blesk, tak je to lež? Hm.
Nejde o psy, tam to zkusili, protože komu jinému by něco nařizovali, že. Ale vet celé Evropy se vzbouřili, a tak se na to vybodli. Určitě to zas zkusí. 
Víte, že v Polsku se prodává drůbež s a bez ATB? Někdo řek, že je to marketing. Třeba jo. PL nepatří do EU? Ale tak jak říkáte - u nás se nehází - to je pro mě úplně k ničemu, že u nás, protože naše “maso” koluje celou Evropou, je to k smíchu, narozeno tady, poraženo v Něm., zabaleno tady? Ježiši. Ve skutečnosti tak nějak nevíme, co se tam děje. No ale můj román měl být vlastně o tom, že ta data si můžete najít u důvěryhodného zdroje. Pak pošlete. Dík 🙂

list
list (563 příspěvků) 09.08.2023, 23:46:04 xxx:xxx.c4f3:4e83
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 09.08.2023, 22:50:35

Nezlobte se, ale brát Blesk jako zdroj informací může jen idiot. 

Buggyra
Buggyra (3269 příspěvků) 10.08.2023, 06:54:44 xxx.xxx.198.226

Tak bych snad raději věřila tomuto 

https://eagri.cz/public/web/mze/tiskovy-servis/tiskove-zpravy/x2019_ministerstvo-zemedelstvi-strategicky.html

https://zemedelec.cz/podavani-antibiotik-preventivne-ci-na-zvyseni-prirustku-zvirat-musi-skoncit/

https://www.europarl.europa.eu/news/cs/headlines/society/20181018STO16580/dalsi-krok-v-boji-proti-rezistentnim-bakteriim

Evidentně atb v krmivech jsou zakázaná déle, ale možnost léčebného podávání celému stádu trvala celkem donedávna. Nicméně mělo by být již také zakázané. S  účinností od 2022. V CZ je to zřejmě ekonomický nesmysl, ale věřím, že ve výkonnějších ekonomikách, kde cena léku je stejná, ale výkupní cena masa zase jinde, to mohlo dávat smysl i finančně.

megi-the-pes
megi-the-pes (2262 příspěvků) 10.08.2023, 06:58:29 xxx.xxx.61.107
Odpověď na příspěvek uživatele list z 09.08.2023, 23:46:04

Mně neva, že si někdo myslí, že su idiot. 🙂 Napsala jsem - i Blesk, tzn. píší o tom všici, zdroj si najděte lepší. Aj vet správa psali, že jsme spotřebu snížili o polovinu. A vedoucí vet komory zmiňovala prasata, drůbež… a plošně, ale ČR je pod průměrem EU, tzn. nejsme tak hrozní. Ale kolik to je z produkce EU, nevím. Ale dělat, že to neexistuje, nebudu… a chápu to, jsme nenažraní, rozmazlení, potřebujeme tooolik masa, vajec, mléka…

kometa
kometa (4319 příspěvků) 10.08.2023, 13:36:11 xxx.xxx.147.163
megi-the-pes:

Nezlobte se, ale máte přístup k mnohem lepším informacím, než proběhly veškerými médii za celé ty roky. Tak jestli chcete vědět víc, najděte si to. Dala jsem odkaz shrnutí, ale najdete toho tuny a tuny všude. To myslíte, že když o tom napíše i Blesk, tak je to lež? Hm.
Nejde o psy, tam to zkusili, protože komu jinému by něco nařizovali, že. Ale vet celé Evropy se vzbouřili, a tak se na to vybodli. Určitě to zas zkusí. 
Víte, že v Polsku se prodává drůbež s a bez ATB? Někdo řek, že je to marketing. Třeba jo. PL nepatří do EU? Ale tak jak říkáte - u nás se nehází - to je pro mě úplně k ničemu, že u nás, protože naše “maso” koluje celou Evropou, je to k smíchu, narozeno tady, poraženo v Něm., zabaleno tady? Ježiši. Ve skutečnosti tak nějak nevíme, co se tam děje. No ale můj román měl být vlastně o tom, že ta data si můžete najít u důvěryhodného zdroje. Pak pošlete. Dík 🙂


Nevím, co se děje v Polsku ani ve zbytku EU. Ale u nás se ATB preventivně nekrmí. To je jediné, co jsem chtěla napsat.

Bodlinka
Bodlinka (986 příspěvků) 10.08.2023, 15:37:37 xxx.xxx.37.33

mám pocit, že se tady plete víc věcí najednou. takže, pro jistotu.

antibiotické stimulátory růstu jsou v eu zakázané už děsně dlouho

preventivní používání antibiotik je rovněž zapovězeno.

hromadná léčba naproti tomu není problém, pokud je nutné léčit hromadně. pokud kašle zástav prasat, tak se léčí všechna kašlající prasata, nechá se (na recept, je kolem toho milion papírů) udělat medikovaná krmná směs. může vás to jako chovatele bavit tak dlouho, až to buď zavřete nebo ozdravíte chov a pak není potřeba ani léčit.

to samé ti brojleři. brojler je blbec, někde úroveň chovu není úplně ok a pak se léčí hejno, protože je prostě nemocné hejno. je to blbé, protože doba výkrmu je velice krátká a ol většinou docela dlouhá (aspoň v poměru) takže se to dá léčit jen na začátku, pak už to nestihnete

nosnice se léčí málokdy, protože ol na vejce, že. plemenné nosnice léčíme někdy. hromadně. jednu nemocnou slepici nikdo řešit nebude. nemocné je hejno, léčí se hejno. papírů je milion, vše se hlásí.

JardaPecival
JardaPecival (347 příspěvků) 11.08.2023, 09:55:47 xxx.xxx.228.63

Tak jsem napsal výrobci - Pohledští Dvořáci a dostalo se mi odpovědi, že rozdíl mezi KZK a  N1 je opravdu ve vápníku, 10,5g vs  33g, ale i v protejnu 155g vs 165g, aminokyselinách a to nejen v jejich výši, ale i vzájemnejch poměrech.  Cituju "Všechny živiny musí být v určitém stádiu růstu a produkce v určitých poměrech tzn. aminokyseliny, energie, minerální látky, vitamíny aj., aby co nejlépe odrážely požadavky dané kategorie zvířat."

AAA (neregistrovaný) 11.08.2023, 10:18:39 xxx.xxx.0.243
JardaPecival:

Tak jsem napsal výrobci - Pohledští Dvořáci a dostalo se mi odpovědi, že rozdíl mezi KZK a  N1 je opravdu ve vápníku, 10,5g vs  33g, ale i v protejnu 155g vs 165g, aminokyselinách a to nejen v jejich výši, ale i vzájemnejch poměrech.  Cituju "Všechny živiny musí být v určitém stádiu růstu a produkce v určitých poměrech tzn. aminokyseliny, energie, minerální látky, vitamíny aj., aby co nejlépe odrážely požadavky dané kategorie zvířat."


Tak vidíte,žádný velký rozdíl,lepší je však vyrábět směs pro nosnice,prodáváte laciný mletý vápenec za pěkný prachy.Já vždy říkal v práci,že máme nejdražší vodu na okrese ta šla do míchačky do směsi také,aby směs neprášila,nebojte neplesnivěla,to bylo zařízeno chemicky.Takže ta voda byla i okolo třinácti korun za kilogram,podle druhu směsi,no nekup to,litr matonky stál okolo pětikoruny.Směs měla vlhkost danou recepturouTakže je lepší koupit směs pro kuřice a přidat vápenec sám.Protože ten platíte v ceně za cenu obilí.Jo “čím více vody,tím více polévky”.Čáry máry s receptůrou,něco na rozprach na odpisy a na konci roku zbývalo Andrejovi několik kamionů obilí.Všichni jsme to věděli,kdo by cekl,přišel by o práci.

Buggyra
Buggyra (3269 příspěvků) 11.08.2023, 10:26:56 xxx.xxx.198.226

Prosímvás ta směs se potom extruduje nebo vysušuje, tam hlavní roli hraje konzervace vysušením, to je důvod, proč neplesniví. To žádné konzervanty nezařídí. Zkuste takovou směs nechat navlhnout, a zplesniví vám stejně jako nekonzervované pošrotované obilí.

Všiml jste si, že v mých odkazech měly směsi identickou cenu a v odkazech od Megí měla KZK vyšší cenu než N1? Proč bych kriste brala stejně drahou nebo dokonce dražší směs a ještě do ní něco přidávala? 😀


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.