Aktuálně: 4 774 inzerátů176 303 diskuzních příspěvků17 780 uživatelů

Směs pro kuřice

AAA (neregistrovaný) 11.08.2023, 11:34:22 xxx.xxx.0.243
Buggyra:

Prosímvás ta směs se potom extruduje nebo vysušuje, tam hlavní roli hraje konzervace vysušením, to je důvod, proč neplesniví. To žádné konzervanty nezařídí. Zkuste takovou směs nechat navlhnout, a zplesniví vám stejně jako nekonzervované pošrotované obilí.

Všiml jste si, že v mých odkazech měly směsi identickou cenu a v odkazech od Megí měla KZK vyšší cenu než N1? Proč bych kriste brala stejně drahou nebo dokonce dražší směs a ještě do ní něco přidávala? 😀


Dával se třeba Selacid,směs,ani granule neplesnivějí vím to dobře,hned jsme to zkusili,chlapi to přidávali do vápna když bílili chlívky,sám jsem to zkusil  na plíseň ve sklepě,plíseň je pryč,jinak e to šílená žiravina,když praskla hadice na míchačce tak jsem to schytal na ruce,než jsem seběhl několik pater po schodech do kotelny k vodě už jsem měl plyskýře.Dále Micofix,váže na sebe plísňové jedy.Pak vyrobí velkochov zvíře,jehož organizmus  nemá žádnou přirozenou imunitu,vše je vybito těmito přípravky.Kdybych u toho přes  dvacet let nebyl,tak sem nebudu psát,píšu fakta,nepíšu  “jedna pani povídala”.

Buggyra
Buggyra (3270 příspěvků) 11.08.2023, 11:54:34 xxx.xxx.198.226

Možná se dával, nevím jak teď, protože mně granule plesnivějí jako o závod 😀 A to od jakéhokoli výrobce v jakoukoli roční dobu, pokud se k nim dostane vlhkost.

Jojo, u jedu je vždycky rozhodující dávka. Kdybyste si zamnul ručičky v modré skalici, asi byste taky nenafotil reklamu na Pandoru. Ale koupat se v azurové vodě v bazénu takový problém není.

To bude asi Mycofix (páč “myco” je “houbový”). A ano, vyvazovače mykotoxinů se do krmiv naštěstí už dávají a dobře že tak. Mykotoxiny jsou totiž všude. A ne všechny jsou teplotou degradovatelné. Vyvazovač ale s ochranou krmiva proti nárůstu plísní nemá nic společného, ten řeší toxiny již přítomné, proti plísni jako takové nepůsobí.

bambule
bambule (420 příspěvků) 11.08.2023, 12:03:01 xxx.xxx.58.147

Možná se mýlím, ale Selacid je kombinace mastných kyselin s organickými kyselinami. Působí pozitivě na mikroflórou zažívacího traktu. Zároveň působí jako přírodní konzervant krmiva. Používali jsme ho ve výkrmu prasat. Rozhodně bych ho nepovažovala za něco nebezpečného. 

bambule
bambule (420 příspěvků) 11.08.2023, 12:06:04 xxx.xxx.58.147

A ano Selacid neředěný je silná kyselina. Proto se odměřoval pečlivě a přesně, zaprvé aby se neplýtvalo a aby nenadělal neplechu v krmném potrubí. 

AAA (neregistrovaný) 11.08.2023, 12:48:58 xxx.xxx.0.243
Buggyra:

Možná se dával, nevím jak teď, protože mně granule plesnivějí jako o závod 😀 A to od jakéhokoli výrobce v jakoukoli roční dobu, pokud se k nim dostane vlhkost.

Jojo, u jedu je vždycky rozhodující dávka. Kdybyste si zamnul ručičky v modré skalici, asi byste taky nenafotil reklamu na Pandoru. Ale koupat se v azurové vodě v bazénu takový problém není.

To bude asi Mycofix (páč “myco” je “houbový”). A ano, vyvazovače mykotoxinů se do krmiv naštěstí už dávají a dobře že tak. Mykotoxiny jsou totiž všude. A ne všechny jsou teplotou degradovatelné. Vyvazovač ale s ochranou krmiva proti nárůstu plísní nemá nic společného, ten řeší toxiny již přítomné, proti plísni jako takové nepůsobí.


Díky za opravu Y ,vím to ,je to odvozeno od mykoza-plíseň a vím i tu jeho funkci.Ale jak píši výše,pokud zvířata,jakákoli dostávají tyto přípravky,tak nemají žádnou přirozenou obranyschopnost.JinaK o chemii vím poměrně dost od otce,jak jsem uvedl,laboratoř krmivářského výzkumáku.

Osobně preferuji krmiva ničím neošetřena,postřikům polí se neubráníme ,ale kupuji vše přímo od soukromníků a míchám si sám.Můj hlavní chovatelský záměr jsou papoušci.A nevidím rozdíl a chovatelskou úspěšnost mezi mým stylem krmení a spoustou kamarádů,kteří krmějí všemožnými komerčními krmivy a doplňky.Chovám venku,slunce,déšť a sníh.Dojdu na zelené,přes zimu nakoupenou mrkev a jablka,papoušci jsou v cajku a zdrávi.

Nejsem na diskuzích nováček,navštěvoval jem i na Ifauně.Raději drůbežáře a holubáře než ptáčkaře ,jste slušnější a víte podstatně více.

megi-the-pes
megi-the-pes (2262 příspěvků) 11.08.2023, 14:04:47 xxx.xxx.61.107

To je zajímavé, co říká výrobce. 

Jaký může být rozdíl ve složení aminokyselin a jejich poměru, když složení je tak, psáno sestupně:

KZK: Pšenice, řepkové expelery, ječmen, lihovarské výpalky sušené, kukuřice, sójový loupaný extrahovaný šrot.

N1: Pšenice, řepkové expelery, ječmen, lihovarské výpalky sušené, kukuřice, sójový loupaný extrahovaný šrot.

To jsou zdroje proteinu a tak je psané složení. Rozdíl je větší u K1, to ano, ale jinak nic kromě vápníku. Lysin 4, meth. 8 a 15,6 bílkoviny u N1 a lys. 4, meth. 8 a 15,1 bílkoviny u KZK. Vláknina, tuk, nic nevyčnívá. Na mě to působí… vlastně nevím… All life stage. 🙂 (Kromě mini kuřátek.) Ale cenově je to úplně fuk. Možná že před sto padesáti lety to bylo jinak, nevím. A nějak mi to blbne, kočky chodí po klávesnici, tak ani nevím, co se psalo pak. 🙂

Buggyra
Buggyra (3270 příspěvků) 11.08.2023, 14:05:58 xxx.xxx.198.226

Rozhodně ať každý krmí svá zvířata, čím uzná za vhodné, a pokud to jeho zvířatům jde ještě navíc k duhu, tak nezbývá než pogratulovat k dobré chovatelské praxi! 🙂

Já jsem se díky vašim příspěvkům mnoho nového dozvěděla, byla jsem nucena si cosi dalšího vyhledat a jsem zase chytřejší, takže děkuji za podnětné připomínky, mně to rozhodně pomohlo.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.