Aktuálně: 4 778 inzerátů176 342 diskuzních příspěvků17 780 uživatelů

Směs pro kuřice

K1 (neregistrovaný) 08.08.2023, 12:44:41 xxx.xxx.5.206

Dobrý den hospodáři, co se stane když mladým kuřicím budu dávat směs pro nosnice a ne pro kuřice? Může jim to nějak ublížit?

AAA (neregistrovaný) 08.08.2023, 17:48:33 xxx.xxx.0.243
K1:

Dobrý den hospodáři, co se stane když mladým kuřicím budu dávat směs pro nosnice a ne pro kuřice? Může jim to nějak ublížit?


Dobrý den,leta jsem pracoval ve výrobně krmiv pro hospodářská zvířata.Směs pro kuřice má téměř stejnou recepturu,pro nosnice je hlavní zvýšenou složkou mletý vápenec pro tvorbu vajec.Takže klidně krmte,nebo tu směs nařeďte pšeničným šrotem,tím snížíte procenta vápence.

Ač jsem i dostával směs v naturáliích,svoje slepice jsem tím nekrmil,je v tom tolik léčiv a konzervantů,že byste žasli.Šrotuji si sám doma a přidávám vápenec pro nosnice.Pro kuřata a kuřice méně,případně i trošku kukuřice,dobrá je i troška soji,prostě co dům dá,včetně šrotovaného usušeného pečiva a zbytků co nesežerou papoušci.Třeba po zbytcích slunečnice ve šrotované směsi pěkně rostou brojleři,ale nesmí se to přehnat s tou slunečnicí,je dost tučná.Prostě letité zkušenosti a pokusy.Zvířata jsou OK,to je základ.Hlavně slunce a zelené krmivo,případně klíčené,perfektní strava pro veškerou drůbež.

K1 (neregistrovaný) 08.08.2023, 18:00:46 xxx.xxx.5.206

Tisíceré díky, no právě mně v líhni řekli ať dávám směs pro kuřice že na nosnice je ještě brzy ale v obchodě jsem sehnal jen tu pro nosnice, tak jsem rád, že snad neublížím.

kometa
kometa (4323 příspěvků) 08.08.2023, 19:11:05 xxx.xxx.147.163
AAA:

Dobrý den,leta jsem pracoval ve výrobně krmiv pro hospodářská zvířata.Směs pro kuřice má téměř stejnou recepturu,pro nosnice je hlavní zvýšenou složkou mletý vápenec pro tvorbu vajec.Takže klidně krmte,nebo tu směs nařeďte pšeničným šrotem,tím snížíte procenta vápence.

Ač jsem i dostával směs v naturáliích,svoje slepice jsem tím nekrmil,je v tom tolik léčiv a konzervantů,že byste žasli.Šrotuji si sám doma a přidávám vápenec pro nosnice.Pro kuřata a kuřice méně,případně i trošku kukuřice,dobrá je i troška soji,prostě co dům dá,včetně šrotovaného usušeného pečiva a zbytků co nesežerou papoušci.Třeba po zbytcích slunečnice ve šrotované směsi pěkně rostou brojleři,ale nesmí se to přehnat s tou slunečnicí,je dost tučná.Prostě letité zkušenosti a pokusy.Zvířata jsou OK,to je základ.Hlavně slunce a zelené krmivo,případně klíčené,perfektní strava pro veškerou drůbež.


Mohu vědět, jaká konkrétní léčiva ve směsích pro nosnice jsou?

JardaPecival
JardaPecival (350 příspěvků) 09.08.2023, 08:25:58 xxx.xxx.228.63

V poznámkách mám zkopírovanou radu ze starý ifauny, bohužel autora neznám, tak snad se nebude zlobit, když to tady v dobrým úmyslu dám:

“Platí pravidlo, že je většinou težší udržet mladé kuřice, aby předčasně nevyspěly a nezačaly příliš brzy nést, než naopak. Důležité je se snažit, aby kuřice co nejvíce vyspěla tělesně,  měla prostorné tělo pro správný rozvoj všech orgánů. Slepičky brzy vyhnané do snášky jsou celkově menší a také nesou menší vejce tzn. dávají menší užitkovost, často přerušují snášku tzv. krčním pelicháním apod. Proto je nutné od 12. týdne věku kuřat snížit příjem bílkovin, protože ty podporují brzké pohlavní dospívání tzn. přejde se na krmnou směs pro kuřice KZK. Tou se krmí až do doby, kdy je stanoven začátek snášky pro jednotlivé skupiny plemen viz výše. Pak se přejde na směs pro nosnice N1, která naopak obsahuje vyšší procento bílkovin, tzn. slepička již má z čeho tvořit vejce a začne snášet.”

Buggyra
Buggyra (3276 příspěvků) 09.08.2023, 08:29:18 xxx.xxx.198.226
kometa:

Mohu vědět, jaká konkrétní léčiva ve směsích pro nosnice jsou?


Mě by to také konkrétně zajímalo, včera jsem si zavdala hrst ze slepičího barelu, tak abych věděla, na co jsem teď vlastně přeléčená 🙂 

Buggyra
Buggyra (3276 příspěvků) 09.08.2023, 08:42:02 xxx.xxx.198.226

Tož tak v té jeho domácí směsi třeba jo, co vy víte 😀 Když to mele ze suchého pečiva a pak teda přidá nějakou tu kukuřici, aby se neřeklo…

kometa
kometa (4323 příspěvků) 09.08.2023, 09:56:20 xxx.xxx.147.163
Buggyra:

Mě by to také konkrétně zajímalo, včera jsem si zavdala hrst ze slepičího barelu, tak abych věděla, na co jsem teď vlastně přeléčená 🙂 


Určitě ATB (a buďte ráda, protože v lékárnách mají zrovna výpadek) a hormony (třeba vám poporostou prsa, pokud to teda potřebujete🙂).

Doufám, že mě nevezme někdo vážně.

megi-the-pes
megi-the-pes (2263 příspěvků) 09.08.2023, 10:57:01 xxx.xxx.61.107

Jenže on tam je rozdíl téměř jen (protože třeba něco je založeno na kukuřici, jiné víc na pšenici, …; není složení stejné) na množství vápníku.
Analýza je totožná, až na ten Ca. Jo, jeden dva mg mědi nebo tak, ale jako… ehm ehm…
KZK
 

N1

A to mám opravdu stejné: producent, složení, forma “granule”.
 

Ony vlastně nosnice budou jíst tu KZK 5 týdnů. A pak se jim uberou 2 mg mědi a 6 mg železa, což je - dle mého skromného názoru - cca povolená odchylka v kompletních krmivech,
ale Ca dosypu dalších 23 g. Ne miligramů, ale gramů.

Byla bych ráda, kdyby mi mou teorii někdo rozbil.


 

megi-the-pes
megi-the-pes (2263 příspěvků) 09.08.2023, 11:00:10 xxx.xxx.61.107
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 09.08.2023, 09:56:20

Si z toho děláte legraci, nevím jak u drůbeže, to je asi dost “spotřební zboží”, ale nedávno proběhla Evropou veliká bouře ohledně ATB atp. u krav nebo co,
prostě šlo o to, že nám zakáží léčit psa např., protože rezistence.
A je to právě kvůli tomu, že se často léčí stádo, místo aby se léčil jedinec.
Někdo, většina mi řekla, že jsem blbá a že se tohle nedělá, že ATB jsou drahá.
Odkazy jsem dávala, je to normálně nalezitelné na netu. 

megi-the-pes
megi-the-pes (2263 příspěvků) 09.08.2023, 11:08:59 xxx.xxx.61.107

Jo a dokonce vit. D je stejný, energie, cca, což mě překvapilo, protože Ca rovnováha.
Přijímá slepice trochu “déčka” ze sluníčka? To nevím. Já totiž o slépkách nevím nic. Zatím.

AAA (neregistrovaný) 09.08.2023, 12:33:16 xxx.xxx.0.243
kometa:

Mohu vědět, jaká konkrétní léčiva ve směsích pro nosnice jsou?


Odpovím pouze stručně,protože základem chodu fabriky je krmivo po kterém zvířata nehynou,protože jde o vvýrobu především pro velkochovy a zákazní se vrací,tak se pro to dělají různé věci. Nejen,že se zpracuje i plesnivé zrno,přidal se přípravek,který váže plísňové jedy a jedeme dál.Antibiotika byla různého druhu pro rozdílná zvířata,antibiotika a vitamíny specificky voní,hned ráno jsem vlezl do fabriky a věděl co se vyrábí za směs. Obilí plné obilních škůdců,někdy tak zničené,opravdu šmelc,ležák ze sýpek,žádný problém,šroťák a ranulátor do kterého jde horká pára vše dostanou do požadované kvality pro zákazníka.Zpracovalo se úplně vše. Malý příklad,někdy asi před třiceti lety,velký problém s granulemi pro větší kuřata,velkochovy vracely celé kamiony,že to nechtějí žrát.Přijelo panstvo z hradu a řešili nás,že je špatně seřízený granulátor,že jsou granule tvrdé a ostré,prostě vedení jako všude,parta diletantů.Já jako seřizovač na výrobním panelu musel být u toho.Stále ty granulky omakávali,rýpali s nimi do stolu,jestli jsou ostré.Sáhl jsem do té sklenice a granule šup do pusy a rozdrtil mezi zuby,hned jsem věděl oč jde,šíleně pálily,říkám “řepka”.Dnes je šlechtěná,téměř nepálí.Tak to z nich konečně vylezlo,přišli k lacinné nekvalitní řepce,tak ji ve velkém množství přidali do směsi. Panstvo jen koukalo,že to cpu do pusy,já to znal od svého otce,ten vždy vše co dal zvířatům ochutnával.Škoda,že tenkráte již byl v důchodu,šéfoval ve stejné firmě v laboratoři kde se vše než to šlo k zákazníkovi kontrolovalo.Za něj by se toto nestalo,byl nekompromisně poctivý a velice znalý ohledně krmivářství.

kometa
kometa (4323 příspěvků) 09.08.2023, 12:38:44 xxx.xxx.147.163
megi-the-pes:

Si z toho děláte legraci, nevím jak u drůbeže, to je asi dost “spotřební zboží”, ale nedávno proběhla Evropou veliká bouře ohledně ATB atp. u krav nebo co,
prostě šlo o to, že nám zakáží léčit psa např., protože rezistence.
A je to právě kvůli tomu, že se často léčí stádo, místo aby se léčil jedinec.
Někdo, většina mi řekla, že jsem blbá a že se tohle nedělá, že ATB jsou drahá.
Odkazy jsem dávala, je to normálně nalezitelné na netu. 


Ale on to stádo nikdo neléčí, protože je to opravdu drahé. Nejen cena ATB, ale že vám potravinové  zvíře na jatka nevezmou bez veterinárního dobrozdání.

Že se dá všechno ožulit, to samozřejmě ano.

Ale zažila jsem na SVÚ, že dodavatel brojlerů poslal na vyšetření 10 kusů, aby měl jistotu, že jsou čistí. A tím pádem i celá dodávka.

kometa
kometa (4323 příspěvků) 09.08.2023, 12:41:59 xxx.xxx.147.163
AAA:

Odpovím pouze stručně,protože základem chodu fabriky je krmivo po kterém zvířata nehynou,protože jde o vvýrobu především pro velkochovy a zákazní se vrací,tak se pro to dělají různé věci. Nejen,že se zpracuje i plesnivé zrno,přidal se přípravek,který váže plísňové jedy a jedeme dál.Antibiotika byla různého druhu pro rozdílná zvířata,antibiotika a vitamíny specificky voní,hned ráno jsem vlezl do fabriky a věděl co se vyrábí za směs. Obilí plné obilních škůdců,někdy tak zničené,opravdu šmelc,ležák ze sýpek,žádný problém,šroťák a ranulátor do kterého jde horká pára vše dostanou do požadované kvality pro zákazníka.Zpracovalo se úplně vše. Malý příklad,někdy asi před třiceti lety,velký problém s granulemi pro větší kuřata,velkochovy vracely celé kamiony,že to nechtějí žrát.Přijelo panstvo z hradu a řešili nás,že je špatně seřízený granulátor,že jsou granule tvrdé a ostré,prostě vedení jako všude,parta diletantů.Já jako seřizovač na výrobním panelu musel být u toho.Stále ty granulky omakávali,rýpali s nimi do stolu,jestli jsou ostré.Sáhl jsem do té sklenice a granule šup do pusy a rozdrtil mezi zuby,hned jsem věděl oč jde,šíleně pálily,říkám “řepka”.Dnes je šlechtěná,téměř nepálí.Tak to z nich konečně vylezlo,přišli k lacinné nekvalitní řepce,tak ji ve velkém množství přidali do směsi. Panstvo jen koukalo,že to cpu do pusy,já to znal od svého otce,ten vždy vše co dal zvířatům ochutnával.Škoda,že tenkráte již byl v důchodu,šéfoval ve stejné firmě v laboratoři kde se vše než to šlo k zákazníkovi kontrolovalo.Za něj by se toto nestalo,byl nekompromisně poctivý a velice znalý ohledně krmivářství.


Před třiceti lety se dávala ATB i do mléčných směsí pro telata, dnes už je to opravdu jinak. Preventivní podávání ATB hospodářským zvířatům je od roku 2006 zakázáno. 

AAA (neregistrovaný) 09.08.2023, 13:41:22 xxx.xxx.0.243
kometa:

Před třiceti lety se dávala ATB i do mléčných směsí pro telata, dnes už je to opravdu jinak. Preventivní podávání ATB hospodářským zvířatům je od roku 2006 zakázáno. 


Malý příklad,který potkal přímo mě.Je mi přes šedesát let,zuby celý život jako z kamene,drtím tvrdé bombony,rozlouskávám ořechy,opravené pouze tři moudráky,když měl zubař vrtat,musel vzít speciální vrták na tvrdé zuby.Mám problém s páteří těžko nosím těžké věci,před rokem jsem vzdal tahání kartonů s ochucenou vodou.Začal jsem kupovat v Penny šťávu,chutná dobře.Jinou stravu a návyky jsem nezměnil.Během toho roku osm zubů kaz dole u krčku.Zubařka se zhrozila,že to není možné jen tak.Šťávu jsem okamžitě vyřadil.Dnešní doba je ještě větší švindl než ta minulá,vše dlouhá trvanlivost ,jak je to možné,drastické konzervanty.

Škoda,že již nežije můj otec,byl chemik,vzal by šťávu do laborky,podobně jako jiné pochybné věci v minulosti a věděl bych původ problému.

A podobné přípravky papáme a pijeme včetně našich zvířátek naprosto všichni v různých produktech dnešní komerční doby ,krom těch co si našrotují a vyrábějí doma sami z lepších komponentů.Ono to také není OK,pole jsou ošetřena dalšími svinstvy,celý život jsem pracoval v zemědělství a mám hospodařící kamarády,tak ty postřiky znám.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.