Aktuálně: 5 206 inzerátů171 612 diskuzních příspěvků17 703 uživatelů
bambule
bambule (386 příspěvků) 16.04.2024, 09:15:56 xxx.xxx.72.10
Odpověď na příspěvek uživatele Daja z 16.04.2024, 08:58:11

V klidu, srst doroste. Kamarádka má taky ruskou boloňku, nechala psa zarůst, chovatelka ji ho upravila a připravila na výstavu. Dokonce psa předvedla v kruhu, pes je teď uchovněný a pro běžný provoz ho kamarádka normálně nechává stříhat. Zkuste se domluvit s chovatelkou a uvidíte. 

bambule
bambule (386 příspěvků) 16.04.2024, 05:35:26 xxx.xxx.72.10
Odpověď na příspěvek uživatele aldamax z 15.04.2024, 18:26:12

Naprosto souhlasím. Minulého psa jsem od štěněte  učila povely s gesty. Fungoval na nich do svých 13 -ti let, kdy už byl total hluchý, pak teda ještě i oslepl takže vodítko fungovalo jako pupeční šňůra. Teď mám malou fenku z útulku i v jejich cca 4 letech se dokázala naučit povely s gesty. Perfektně funguje přivolání, které ještě ona sama vyšperkovala. Přivolávám a rozevírám a zavírám pravou dlaň s nataženými prsty. Fenka přibíhá a položí hlavu (čumák) do té otevřené dlaně. To jsem ji nikdy neučila dělá ti tak sama, protože ví, že ji pohladim, poškrábu. 

bambule
bambule (386 příspěvků) 11.04.2024, 08:04:16 xxx.xxx.234.116

My teda máme hoooodně vrabců, nějaké ty sýkorky, kosů dost,špačky,  hrdličky, hřivnáče a opravdu poslední dva roky pozoruji enormní nárůst počtu strak. Na kostele mají základnu poštolky. Hrdlička nám chodí každé ráno vrkat na komín. Nese se nám to do kuchyně, jakoby tam s námi seděla u stolu. Loni v létě jsme měli u pítka na zahradě nastraženou fotopast a to byla teprve přehlídka všeho možného. Letos plánuju pořídit na pítko solární fontánku, tak snad se jim to bude líbit aspoň tolik co loni.

bambule
bambule (386 příspěvků) 07.04.2024, 09:01:08 xxx.xxx.73.238
Odpověď na příspěvek uživatele balu z 07.04.2024, 08:12:24

Pořízení dalšího psa,  už není na pořádku dne. Jak píšu, vše začalo v lednu, ještě před tím než jsme  se vůbec nad nějakou cukrovkou přemýšleli. Zatím je pro nás prioritou Bambů a její zdraví. Do inzerce, ale občas kouknu, jen tak ze zvědavosti. 

Edit: Aha teď jsem si všimla v úvodu předešlého příspěvku chyby, psala jsem, že chceme pořídit dalšího psa, mělo tam být, že jsme chtěli. 

bambule
bambule (386 příspěvků) 07.04.2024, 07:30:43 xxx.xxx.57.161

Dobré ráno všem. Mám takový těžký bolehlav z této věci: Od ledna uvažujeme o tom, že si pořídíme k Bambuli druhého psa. To jsme ještě netušili, že bude mít takovou diagnózu. Takže manžel chtěl papírového psa, já radši koukala do inzerátu na pes web, kdyby tam byl nějaký útulkač. No a do oka mi tam padl malý Rocky, pes byl umístěn na Slovensku a podle inzerátu byl odebrán z romské osady. “Sebevědomý, mladý pejsek, který nemá problém s nikým a s ničím” tak to v tom inzerátu doslova stálo. Jenže pak z inzerce zmizel, no bylo mi to líto, ale přála jsem mu šťastný psí život a teď právě přichází ta zápletka… za nějaký čas se pes objevil na webu znovu, ovšem v českém spolku ( což by nebyl tak velký problém, prostě psa převezli), nicméně s naprosto vymyšleným příběhem. Jsem tolerantní člověk a tak jsem si řekla, že zřejmě potřebují jeho příběh zviditelnit. Ale!!! Nyní je pes v inzerci znovu ovšem pod jiným jménem! A s naprosto a totálně smyšleným příběhem, tak sladkým, že se mi z něj kazí zuby…. A navíc, už je pes popsaný trochu jiný v povaze.  Spolek je stále stejný, takže lhali, už v inzerátu č2, v tom třetím ho totálně přejmenují a lžou ještě víc. A jak říká slečna Marplová: “Když vím o malé lži, očekávám lež mnohem větší….”. Takže očekávám, že můžou lhát o jeho zdravotním stavu, specifických potřebách apod. A navíc co mi přijde úplně přes čáru, spolek si diktuje poměrně dost přísně podmínky pro adopci ,ale sami lžou a manipulují pravdou a to jim přijde v pořádku. Jsem z toho docela naštvaná a rozhozená. Měla jsem chuť i do toho spolku napsat, ale věc by to zřejmě vůbec nezměnilo. Vím, že to určitě není praktika všech spolku, ale už tohle mi háže červený vykřičník pro všechny inzeráty u útulku.  Člověk má v sobě takovou divnou pachuť z toho všeho, chce udělat dobrou věc ( nekupuj - adoptuj) a oni si ho natřou, jak máslo na chleba… 

bambule
bambule (386 příspěvků) 02.04.2024, 17:55:28 xxx.xxx.75.109

Měli jsme ráno s veterinářkou  konzultaci po telefonu. Volala jsem s ní ve čtvrtek před Velikonoci s tím, že pokud bude problém, budu volat na její osobní telefon i přes svátky, pokud  problém nebude, tak se ozvu až po Velikonocích. Takže od středy minulého týdne máme nový inzulín Pro zinc a píchám jednou denně rano. Zatím máme docela pozitivní odezvu, ráno jsou sice hodnoty větší (20-24) ale po dvanácti hodinách se hodnoty drží velice slušně (7-13). Takže to zřejmě chce jen doladit dávkování. Tento týden  necháme Bambuli být, ať si trochu oddechne od neustálých odběru a příští týden v pondělí se znovu spojíme a projdeme si možnou změnu dávkování. Určitě je to pozitivní krok kupředu. Také je na ní vidět, že tento preparát ji sedí líp. Na odpolední vycházce s ní šíji čerti. Bohužel jsem se zapomněla zeptat na ten snímač, takže si to radši napíšu do diáře a poptám se příští týden. 

bambule
bambule (386 příspěvků) 01.04.2024, 18:37:24 xxx.xxx.75.109
Odpověď na příspěvek uživatele Sardullah z 01.04.2024, 17:56:56

Děkuju mnohokrát všem za podporu, moc si toho vážím. Zatím to snad vypadá lehce pozitivně. Uvidíme co tomu řekne zítra doktorka, určitě bude nějaké upravení dávky, ale snad už se blýská na lepší časy👍

bambule
bambule (386 příspěvků) 30.03.2024, 10:21:45 xxx.xxx.79.0

Ale přemýšlela jsem, že bych to na 14 dní zkusila. Otázka je co by tomu řekla doktorka. Musím se jí po Velikonocích zeptat. Uvidíme co bude do úterka. 

bambule
bambule (386 příspěvků) 30.03.2024, 09:18:43 xxx.xxx.79.0

Jo bobky ukázkové 💩 četla jsem články z Ameriky, kde se o nějakých tabletách zmiňují, ale tady v dostupné literatuře píšou, že tablety nejsou. To samé i s těmi snímacími senzory. V Americe používají ty pro lidi, jenomže oni jsou na max 14 dní a poměrně vysokou cenou. Zatím jsem tady po nich nepátrala, vím že lidem s diabetem 1typu je hradí pojišťovna.

Edit. Tak jsem koukala a tady stojí něco přes 1500,- 

bambule
bambule (386 příspěvků) 30.03.2024, 08:39:36 xxx.xxx.79.0
Odpověď na příspěvek uživatele Vahine z 30.03.2024, 08:10:56

Ono to přišlo v podstatě z čistého nebe, neměla žádný problém, jenom jednou večer prostě bez přestání stála u misky s vodou a pila. Zajímavé také bylo, že přes den to nebylo tak dramatické jak právě navečer a v noci. Jinak problém nebyl žádný, vycházky s potěšením, žrádlo s nadšením. Dokonce i na klinice do poslední chvíle mysleli, že prostě cukrovku nemá, jenomže výsledky testů nelžou….ona normálně vypije tak 0,2 - 0,4l a právě ten nárůst byl dramatický, vypila denně cca 1,2 l vody. Na 6kg. 

Jinak ona také do cukrovky opovrhovala čistou kohoutkovou vodou v misce, radši se napila venku z kaluže, teď pozoruji, že se z kaluže nenapije a doma po procházce se první jde napít do misky.

bambule
bambule (386 příspěvků) 29.03.2024, 19:01:36 xxx.xxx.79.0
Odpověď na příspěvek uživatele Bodlinka z 29.03.2024, 18:20:19

Myslím že Caninsulin ji prostě nesedí, dostávala 2-2 a měla ty hrozné skoky, pak upraveno na 1-1 a vrátili se symptomy jako zvýšené pití a močení. Zkoušelo se 2-1 taky s problémy. Pro zinc dáváme jednou denně a zatím to snad vypadá nadějně. Přes Velikonoční svátky jsme domluvení,že budeme měřit dvakrát denně, aby jsem v případě potřeby mohla volat doktorce na soukromý telefon domu pak už asi jenom ráno nebo vůbec. Má ho zatím jenom tři dny tak je brzo na závěry. 

bambule
bambule (386 příspěvků) 29.03.2024, 12:57:18 xxx.xxx.79.0
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 29.03.2024, 12:49:25

První nastavení inzulínu probíhalo při hospitalizaci na klinice, bohužel to nastavení vydrželo cca necelý tyden a pak se to začalo hroutit. Její tělo reaguje na podaný inzulín, ale nereaguje postupným snižováním glykémie, ale prudkým poklesem a pak se dostane do hypoglykémie a aby to její tělíčko vykompenzovalo tak to zase žene do hyperglykémie. Prostě jak na houpačce. 

bambule
bambule (386 příspěvků) 29.03.2024, 12:51:25 xxx.xxx.79.0

Jinak ještě glukometr používáme veterinární pro psy a kočky. Ze začátku jsme měli glukometr určený pro lidi, protože do půlnoci v Alza objednáš a druhý den v Alza boxu máš😁, ale posléze jsme na doporučení našeho věta investovali do toho veterinárního, protože v měření lidí a psů je rozdíl v hustotě plazmy. To jenom takové info, třeba se bude někomu hodit.

bambule
bambule (386 příspěvků) 29.03.2024, 12:29:31 xxx.xxx.79.0

Fikovnice, děkuji💓. My zatím vyzkoušeli Caninsulin v různých dávkách ( 2jednotky ráno - 2 večer, 2-1, 1-1) vubec nám nefunguje. Lítá z šílené hyperglykémie do hypoglykémie( měřeno cca 5 x denně).  Nejvíc 30, nejmíň 2,1. Teď máme třetí den Pro zinc ten jsme dávali 3 jednotky ráno, teď 4 ( měříme ráno i večer pro představu). Jinak by na ni člověk nepoznal, že jí něco je. Pořád veselá, pozitivní. Rozpichaná jak cedník…. Z ucha nebereme, hodně ji to vadí. Bereme z nožek má tam vyholené místa po odběrech a když je nejhůře tak z bříška má tam jizvu po kastraci tak tam ji to tolik nevadí. Krmíme syrovým ( momentálně krutím) se zeleninou a přílohou ( vločky nebo kroupy). Zelenina syrová, protože má nižší glyk.index než vařená. V případě cestování krůtí s králíkem vařená strava od Yogies nebo konzerva pro diabetiky od Brita. Má za sebou všemožné vyšetření, sona apod. Odběry na Cushinga dělaný opakovaně s odstupem víc jak týdne oba negativní.

U ní se cukrovka projevila zvýšeným pitím a močením v noci. Čekali jsme tři dny pak kontaktovali věta ten nás odeslal na větší kliniku na testy, ale jeho první reakce byla cukrovka. Nehubne, žere s chutí, protože syrové miluje.

Člověk cítí hroznou bezmoc, flustraci, protože prostě moc chce, aby to fungovalo, ale i po několika týdnech se pořád plácáme na místě z kama se vystartovalo. Ale jinak je Bambule zlatá, úžasná a neskutečně trpělivá. Můj manžel taky zaslouží veliké díky, protože i přes obrovské sumy peněz,  které jsme v poslední vyplatily neřekl ani půl špatného slova. Sám vyhledává informace na netu a snaží se pomoct ze všech sil.

bambule
bambule (386 příspěvků) 28.03.2024, 19:29:41 xxx.xxx.75.109
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 28.03.2024, 18:55:45

O Fidovi samozřejmě vím. Bohužel u nás je to hodně, hodně těžké. Bambuli se nedaří stabilizovat, cukr ji lítá nahoru a dolů jak splašený. Některé měření jsou naprosto šílené. Je to hrozně flustrujicí a psychicky vyčerpávající. Momentálně zkoušíme jiný druh inzulínu. Posledních čtrnáct dní v podstatě denně mluvím s naší doktorkou z kliniky, plus informuji našeho domácího veterináře. V práci nefunguju, protože pořád běhám domů měřit Bambuli cukr. Už jsem vyplakala moře slz, probděla hodně nocí….  Potřebovala bych malý zázrak …. Něco co by nás trochu posunulo tím správným směrem. Nechci se moc rozepisovat, nejsem úplně v pohodě. 

bambule
bambule (386 příspěvků) 26.03.2024, 14:05:10 xxx.xxx.75.109

Dávám fence klasické Psylium. Tedy z jiného důvodu (Diabetes) než jsou ucpané anální žlázky, krmíme syrovým masem takže maso jen lehounce posypu nebo nechám nabobtnat ve vodě, záleží na příloze, kterou podávám. Chce to zkusit a začít s pidi dávkou, protože napoprvé jsem to lehce přehnala a fenka měla průjem.