Aktuálně: 4 775 inzerátů176 295 diskuzních příspěvků17 780 uživatelů

Slepice doma

Petruse (neregistrovaný) 09.08.2023, 13:42:34 xxx.xxx.264.101

Ahoj, dala by se slepice chovat v byte jako domaci mazlicek? Mozna vam to prijde desne ale já si rikam proc ne. Jake plemeno by bylo nejlepsi? 

Zrzavci
Zrzavci (2891 příspěvků) 09.08.2023, 14:59:24 xxx.xxx.226.6

Viděla jsem slepici “běhat” agi , ale teda jako nevím úplně, jak to chcete zařídit se slepičincema v bytě? Jestli až takhle daleko se lze s slepicí dostat nemám tušení. A odhlédnu-li od smradu, tak jak chcete slepici zajistit to, co potřebuje? Je to hrabavý pták, potřebuje pobyt venku. není to andulka, která mimochodem pobytem v kleci taky není nijak nadšená.

edit a navíc, slepice není úplně tichý stvoření.

kometa
kometa (4319 příspěvků) 09.08.2023, 15:17:15 xxx.xxx.147.163
Zrzavci:

Viděla jsem slepici “běhat” agi , ale teda jako nevím úplně, jak to chcete zařídit se slepičincema v bytě? Jestli až takhle daleko se lze s slepicí dostat nemám tušení. A odhlédnu-li od smradu, tak jak chcete slepici zajistit to, co potřebuje? Je to hrabavý pták, potřebuje pobyt venku. není to andulka, která mimochodem pobytem v kleci taky není nijak nadšená.

edit a navíc, slepice není úplně tichý stvoření.


Viděla jsem speciální plenky pro slepice.🙂

Ale z pohledu té slípky - určitě bude spokojenější ve výběhu s kámoškami než v bytě na gauči.

list
list (563 příspěvků) 09.08.2023, 16:09:12 xxx.xxx.201.134

Čistě teoreticky by to bylo možné. Má to ale tolik “háčků”.  

Předně slepice je tvor společenský, takže bychom se měli bavit alespoň o dvou a více zvířatech. Tím se dostáváme k další problematice a to je prostor a zázemí. Je potřeba slepicím dopřát dostatek prostoru na plnění všech jejich potřeb a jelikož slepice je pták nemůže se pohybovat po bytě tzv. na volno, protože pokud něco ptáci opravdu umí, je to kálet kudy chodí. Ale i prostor na uskladnění krmiva, podestýlky a podestýlky do hnízda. Když jsme u podestýlky, dostáváme se také k odpadu, kterého nebude málo a nebude voňavý, nedej bože, aby došlo k úhynu. Takže stížnosti sousedů na zápach, ať už z bytu, či od popelnic, a hluk se dají očekávat. 

To jen tak v rychlosti, co mě napadlo 🙂

Bodlinka
Bodlinka (986 příspěvků) 09.08.2023, 18:23:54 xxx.xxx.37.105

tak klidně si můžete udělat z obýváku kurník, ale bude to prostě kurník a ne obývák

slepice neuvěřitelně práší, i kdybyste nějak vyřešila problém kálení, což plenky 24/7 řešit nemůžou, ta slepice musí mít taky nějakou příležitost starat se o svoje peří a taky, no, snáší.

list
list (563 příspěvků) 09.08.2023, 18:56:35 xxx:xxx.c4f3:4e83
Odpověď na příspěvek uživatele ančovička z 09.08.2023, 16:17:08

Tady nejde o rozmlouvání. Pokud chci chovat, či držet nějaké zvíře, přebírám za něj odpovědnost a musím se o něj náležitě postarat. Já jsem tu jen lehce vyčetl problémy, které mě hned napadly, aby se zamyslela, zda má možnosti v bytě chovat drůbež. Slepice není papoušek a možná proto je nikdo v bytě nechová. 

Ano taky jsem měl asi šest týdnů zakrslice v kleci doma, protože se mi dostaly kuřičky v zimě od chovatele, kterému prostě pozdě zasedla kvočna. Ale pak šly pěkně ven a byly v pohodě. 

kometa
kometa (4319 příspěvků) 09.08.2023, 20:15:10 xxx.xxx.147.163
Anonymní:

Ale jo, jde to 😀.

https://www.ahaonline.cz/clanek/musite-vedet/196280/kureci-domaci-mazlicek-v-josefove-na-nachodsku-spi-s-lidmi-ji-s-kockami.html

Více se můžete dozvědět na fcb na skupině Slepice v nouzi, paní Vlková tam přispívá, bere svého, teď  už dospělého mazlíka i k lidem do domova se zvláštní péčí.


 


No, pokud někdo naučil slepici vykonávat potřebu na podložku, tak je lepší než Berousek.😉

list
list (563 příspěvků) 09.08.2023, 20:37:54 xxx:xxx.c4f3:4e83
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 09.08.2023, 20:15:10

Ha, kometa článek otevřela😉 No, pokud někdo naučil slepici na podložku, tak je lepší než Houdini😜

Anonymní (neregistrovaný) 09.08.2023, 20:46:24 xxx.xxx.32.234
Odpověď na příspěvek uživatele list z 09.08.2023, 20:07:39

Omlouvat se nemusíte, číst taky ne, vše je respektováno. Nebylo reagováno na vás. Informace je pro zadavatelku, ptala se, zda to jde. Na ní už je zvážení všech příspěvků a jejich relevance😀.

A na podložku se můžete zeptat majitelky 😀

Obrázek
Buggyra
Buggyra (3268 příspěvků) 10.08.2023, 15:01:45 xxx.xxx.198.226

Úplně jednoduše. Pořídíte mega voliéru přes půl obýváku a máte domácí bydlení pro slepice. Ještě lépe by bylo prostě jim tu jednu místnost nechat celou. To už pak může být i slušné hejnečko. Místnost se dá od podlahy pěkně odizolovat, pod substrát na hrabání dát pár vrstev proti vlhku a devastaci podlahy. Místnost by bylo dobré odhlučnit, resp. protože slepice vám můžou z nehospodářského prostoru vykázat, tak bych to považovala za nutnost. Kvůli zvýšené potřebě větrání je vhodná síť do okna, nebo vám na slepičí zob budou chodit všechny sýkory z okolí 😀 (ale samozřejmě hlavně proto, aby vám slepice neodešly) A taky není od věci pořídit pořádné zatemnění, aby slepice v létě neječely od 4 ráno. No a jinak nevidím problém, naopak bezva výhoda v tom, že nemusíte pořizovat kurník, řešit predátory, ptačí chřipku (žádné přenosné nemoce), hlodavce, a tak dále. Krmivo a podestýlka mohou být uskladněné klidně v té místnosti, ale já mám třeba krmení  a podestýlku pro Kocoura normálně v kuchyni a nikoho to nepohoršuje, i hobliny a seno pro morče jsem měla u postele a nikoho to nepohoršovalo, tak nevidím potíž v uskladnění materiálů v obytném prostoru.

Death dodo (neregistrovaný) 10.08.2023, 21:50:02 xxx:xxx.90e5:b364

Ja mám v svojej poúčnej literatúre ( kniha s názvom Domáci chov slepic ) jasne napísané , ž to nejde, minimálne nie výhradne.  

Death dodo (neregistrovaný) 10.08.2023, 21:51:54 xxx:xxx.90e5:b364

A aj j osobne si to myslím, podľa mňa to je hlúposť (nič v zlom).

Death dodo (neregistrovaný) 10.08.2023, 21:53:03 xxx:xxx.90e5:b364

Pardon ja (miesto toho mi mobil dl ,j").

Buggyra
Buggyra (3268 příspěvků) 11.08.2023, 07:25:11 xxx.xxx.198.226

dodo: myslím, že drtivá většina v CZ chovaných slepic je chovaná celý život v interiéru, a velká část jich je i v takovém typu chovu, který se dá uskutečnit v bytě. Tedyže halový klecový chov. Takže to jde a funguje. Nebudeme si říkat, že je to pro slepice nějaká slast, ale když místo klícky zvící krabice od banánů pořídím děvčatům slušivou voliéru přes půl obýváku s oknem, hřady, kukaní a hrabací podestýlkou, tak se proti kleci budou mít královsky. A věřím, že mohou být v takové državě i spokojené (když pomneme, že by nepoznaly nic jiného).


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.