Aktuálně: 4 772 inzerátů176 281 diskuzních příspěvků17 780 uživatelů

Slepice doma

list
list (563 příspěvků) 11.08.2023, 07:31:25 xxx.xxx.201.134

Buggyra: To ale píšete o chovu v prostorech, které jsou pro chov drůbeže vytvořené, nikoliv o bytě. Ano, pokud budu mít v bytě voliéru s pár kusy zdrobnělé, či zakrslé drůbeže, problém nebude. Ale budu-li mít i pokoj s hejnem nosných hybridů, problémy nastanou. 

list
list (563 příspěvků) 11.08.2023, 09:49:46 xxx.xxx.201.134

Prostě je potřeba se zamyslet do, co největších, detailů, než si pořídím zvíře, natož do neobvyklého držení, jako je drůbež v bytě. 

kometa
kometa (4319 příspěvků) 11.08.2023, 09:52:31 xxx.xxx.147.163
Buggyra:

Úplně jednoduše. Pořídíte mega voliéru přes půl obýváku a máte domácí bydlení pro slepice. Ještě lépe by bylo prostě jim tu jednu místnost nechat celou. To už pak může být i slušné hejnečko. Místnost se dá od podlahy pěkně odizolovat, pod substrát na hrabání dát pár vrstev proti vlhku a devastaci podlahy. Místnost by bylo dobré odhlučnit, resp. protože slepice vám můžou z nehospodářského prostoru vykázat, tak bych to považovala za nutnost. Kvůli zvýšené potřebě větrání je vhodná síť do okna, nebo vám na slepičí zob budou chodit všechny sýkory z okolí 😀 (ale samozřejmě hlavně proto, aby vám slepice neodešly) A taky není od věci pořídit pořádné zatemnění, aby slepice v létě neječely od 4 ráno. No a jinak nevidím problém, naopak bezva výhoda v tom, že nemusíte pořizovat kurník, řešit predátory, ptačí chřipku (žádné přenosné nemoce), hlodavce, a tak dále. Krmivo a podestýlka mohou být uskladněné klidně v té místnosti, ale já mám třeba krmení  a podestýlku pro Kocoura normálně v kuchyni a nikoho to nepohoršuje, i hobliny a seno pro morče jsem měla u postele a nikoho to nepohoršovalo, tak nevidím potíž v uskladnění materiálů v obytném prostoru.


Tak pokud byste se vyrovnala se zápachem v příslušné místnosti a prachem, který s ptáky souvisí, proč ne. Ale v paneláku nebo tak bych to stejně nedoporučovala.

V naší vesnici měli docela problém prodat baráček, ve kterém měli předchozí majitelé asi tak 20 psů. Jo, občas je pouštěli na dvoreček, ale nakonec stejně zasáhla veterinární správa a psi byli odebráni.

A vlastně stačí vzpomínka na mou známou, která měla ve stejném bydlení jednoho chovného kocoura. Už jsem psala - nejdřív přestaly chodit návštěvy k ní, pak už byl problém, aby na návštěvu přišla ona k nám. A že máme vlastní zvířata doma. Ale co je moc…

Prostě všeho s mírou. Ale ty zdrobněliny by možná šly.

Zrzavci
Zrzavci (2891 příspěvků) 11.08.2023, 10:12:03 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 11.08.2023, 09:52:31

Myslím, že nešly, protože není někde v zákoně to, že ve městě hospodářské zvířectvo chovat nelze? Pletu se?

Deathdodo
Deathdodo (2 příspěvků) 11.08.2023, 10:16:20 xxx.xxx.36.251
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 11.08.2023, 07:25:11

To zase áno, len si tam v tej voliére musia (ak by mali byť tie siepočky čo najspokojnejšie) dať vysadiť trávnik, dať tam pechelisko, mini stromky, kry a aby ta voliéra byla u okna. Len by ma zaujímalo ako to vyriešia so spánkom: sliepky chodia spávať podľa dĺžky dňa okolo 20:30 (alespoň tie naše). Ale ak by sa prispôsobili, tak o problém menej. Ae inak te halové klietkové chovy sú ešte horšie, ale tam sú sliepky kvôli masovej produkcii vajec/mäsa a nie na okrasu(viem že zadavateľka nepíše s akým účelom ich chce chovať ale beriem to tak). 

Tu je citát z knihy:

Může každý chovat slepice? 

Existuje několik výchozích kritérii pro chování drůbeže. Zaprvé: Bydlíte v bytě bez přízemí?

Slepice nelze chovat na balkóně ani na terase, v pokoji už vůbec ne - i když jsou sebezakrslejší.

(Ja osobne by som ich v dome určite nemala natrvalo, keď už tak iba dočasne.)

P.S. Ešte k tým halovým klietkovým chovom. Dúfam, že ich zrušia, sliepky si nezaslúžia tak malé chovné priestory. Plus vôbec to nenapĺňa ich životné (resp. aj chovné) podmienky (pechelenie, hrabanie a pod.)

kometa
kometa (4319 příspěvků) 11.08.2023, 10:31:26 xxx.xxx.147.163
Zrzavci:

Myslím, že nešly, protože není někde v zákoně to, že ve městě hospodářské zvířectvo chovat nelze? Pletu se?


Ale když ho budete mít v obýváku? A sousedi si nebudou stěžovat kvůli hluku a zápachu? Když toto pořešíte, tak jaký je rozdíl mezi vlastnictvím psů, papoušků nebo slepic? Čistě teoreticky.

Zrzavci
Zrzavci (2891 příspěvků) 11.08.2023, 10:43:42 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 11.08.2023, 10:31:26

No nevím, jaký je rozdíl,  ale pokud to nebylo zrušeno, tak se to nesmělo/nesmí. Si myslim, to podotýkám, že na to něco podle informací, které ke mně doputovaly mělo být, nějaký ošetření. Myslela jsem, že to v rychlosti třebas najdu, ale nenajdu, nemám tolikatě času, ale třebas to někdo zákonů znalý ví a řekne, ešivá si to myslim blbě a nebo to platí.

Rozdíl papůch a slípka bude podle mě v tom odpadu,zápachu, atd. a aby se předešlo sousedským sporům, tak se to uzákonilo? Mně napadá. 

kometa
kometa (4319 příspěvků) 11.08.2023, 10:55:05 xxx.xxx.147.163
Zrzavci:

No nevím, jaký je rozdíl,  ale pokud to nebylo zrušeno, tak se to nesmělo/nesmí. Si myslim, to podotýkám, že na to něco podle informací, které ke mně doputovaly mělo být, nějaký ošetření. Myslela jsem, že to v rychlosti třebas najdu, ale nenajdu, nemám tolikatě času, ale třebas to někdo zákonů znalý ví a řekne, ešivá si to myslim blbě a nebo to platí.

Rozdíl papůch a slípka bude podle mě v tom odpadu,zápachu, atd. a aby se předešlo sousedským sporům, tak se to uzákonilo? Mně napadá. 


Však jsem psala, že čistě teoreticky. Jaký je rozdíl mezi dvěma papouchy a dvěma slépkami v bytě? Teď nemyslím legislativně.

Doron
Doron (1865 příspěvků) 11.08.2023, 11:00:11 xxx.xxx.162.36
Zrzavci:

Myslím, že nešly, protože není někde v zákoně to, že ve městě hospodářské zvířectvo chovat nelze? Pletu se?


Jak jsme chovali užitečné zvíře?

Bodlinka
Bodlinka (986 příspěvků) 11.08.2023, 11:10:05 xxx.xxx.37.33

nějaké omezení chovu hospodářských zvířat jsou dané čistě vyhláškami konkrétní obce nebo města

nebo třeba společenství vlastníků

dát si do obýváku klecovou baterii asi klidně můžete, ale neřeší to vůbec ten problém, že zbytek toho bytu je přípravna drůbežárny, tzn. neobyvatelný

kometa
kometa (4319 příspěvků) 11.08.2023, 11:16:48 xxx.xxx.147.163
list:

Papoušek umí nadělat pěknej bordel, ale na slepice nemá


A většina je i hlučnějších.🙂 Akorát u slepic by se asi sousedům blbě vysvětlovalo kdákání. Ale, každá místnost se dá odhlučnit, ne?

kometa
kometa (4319 příspěvků) 11.08.2023, 11:18:29 xxx.xxx.147.163
Bodlinka:

nějaké omezení chovu hospodářských zvířat jsou dané čistě vyhláškami konkrétní obce nebo města

nebo třeba společenství vlastníků

dát si do obýváku klecovou baterii asi klidně můžete, ale neřeší to vůbec ten problém, že zbytek toho bytu je přípravna drůbežárny, tzn. neobyvatelný


Ale to by byl můj problém, ne? Mám na mysli, kdybych tím neobtěžovala sousedy, tak ani neví, co doma chovám.

Bodlinka
Bodlinka (986 příspěvků) 11.08.2023, 11:20:50 xxx.xxx.37.33
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 11.08.2023, 11:18:29

mno když si do obýváku dám klecovou baterii nosnic, tak už to není “doma”, to prostě nepůjde

a obávám se, že bude problém s větráním, prašností a odklizem trusu, který bude obtěžovat i sousedy. aspoň trochu.

Bodlinka
Bodlinka (986 příspěvků) 11.08.2023, 11:22:43 xxx.xxx.37.33

a teda u kuřat v koupelně jsem je od cca měsíce věku obcházela nedočkavě a pečlivě zkoumala stav opeření a venkovní teploty, prostě jsem se nemohla dočkat až smradlaví prášivci půjdou z té místnosti do pryč

a z té stáje celovíkendovým úklidem všech povrchů snad včetně stropu udělám zase koupelnu

Espiro
Espiro (355 příspěvků) 11.08.2023, 11:23:43 xxx.xxx.207.140
Odpověď na příspěvek uživatele Bodlinka z 11.08.2023, 11:10:05

Takové vyhlášky bývaly a dnes jsou již neplatné. A SVJ nemůže omezit chov zvířat v bytech. Jinými slovy si doma teoreticky můžete chovat třeba krávu. 

Buggyra
Buggyra (3266 příspěvků) 11.08.2023, 11:23:48 xxx.xxx.198.226

Ono v Budějcích na Máji jsem jednou přespávala u milovníků zvířat, měli byteček dvougarsonku, obývací stěna vyskládaná z akvárek, terárek, hadárek, cvrčkárek, naproti chameleon, plavmo bytem se pohybovaly 4 kočky, v kuchyni zebřičky a ještě nějaká havěť, při cestě na záchod člověk občas šlápnul na švába, idylka.

Vejít do bytu skoro nešlo, jaká to byla husťárna, ten vzduch. Facka rovnou ve dveřích, že vás to otočilo zpátky k výtahu. Nevětralo se, protože kočky.

A prý takhle tři roky a dobré. Jen teda majitel bytu o tom nevěděl, oni tam byli jako študáci jen v nájmu 😀

kometa
kometa (4319 příspěvků) 11.08.2023, 11:25:02 xxx.xxx.147.163
Bodlinka:

a teda u kuřat v koupelně jsem je od cca měsíce věku obcházela nedočkavě a pečlivě zkoumala stav opeření a venkovní teploty, prostě jsem se nemohla dočkat až smradlaví prášivci půjdou z té místnosti do pryč

a z té stáje celovíkendovým úklidem všech povrchů snad včetně stropu udělám zase koupelnu


Chápu. Ale 2 liliputky by se v domácí voliéře zvládly, ne? Teoreticky.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.