Aktuálně: 4 944 inzerátů174 407 diskuzních příspěvků17 752 uživatelů

Jezírko pro vodní želvy

Anonymní (neregistrovaný) 12.08.2023, 08:25:37 xxx.xxx.24.67

Prosím, poradte mi. Mám tři želvy nádherné a chci jim udělat v zahradě jezírko. Máte nějaké dobré zkušenosti? Poradíte mi, jaká velikost a hloubky by jim vyhovovala? Je nutné jezírko ohradit aby želvy neutekly, nebo se budou držet u vody? Děkuji.

list
list (562 příspěvků) 14.08.2023, 21:56:16 xxx:xxx.137a:ec30

Pokud je tam chcete pouštět jen na léto a zimovat řízeně v nezámrzné místnosti, nebude třeba ani veliké ani hluboké, ale pokud budete chtít zimovat venku, bude muset být kolem metru hloubky v nejhlubším místě. To samozřejmě také záleží, kde jste, v Polabí nejsou takové zimy jako na Šumavě. Taky bude důležité umístění jezírka, jak moc bude zastíněné a tak. 

Pandinus
Pandinus (137 příspěvků) 13.09.2023, 10:40:23 xxx.xxx.161.10
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 12.08.2023, 08:25:37

Souhlas s předchozím příspěvkem a jen doplním, že určitě ohradit, ale žádné pletivo. Youtube je plný videí, kde všemožné druhy přelézají ploty, osobně mám zkušenost s takovými šplhavci. Ideální je spíš zídka nebo zapuštěné sklo, dobré jsou i přesahy směrem dovnitř výběhu přes stěny. Občas se prostě dvě želvy potkají na jednom místě a výška, která působila bezpečně už tu možnost neskýtá. Z tohoto důvodu také řada chovatelů doporučuje spíš kruhové zídky nebo stěny, bez rohů, kde se želvy dokáží zapřít (řada k tomu využívá i svalnatý ocas a dosáhnou tak poměrně vysoko)


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.