Aktuálně: 4 806 inzerátů176 271 diskuzních příspěvků17 780 uživatelů

Vynesené slepice

Anonymní (neregistrovaný) 13.08.2023, 09:38:42 xxx.xxx.80.30

Zdravím, jsem nováček, co se týče chovatelství, ale zkouším to. Začátkem července jsem koupila 7 slepic , údajně byly po první snášce. Domnívám se, že byly z klecí, byly strašně oškubané a měly přerostlé pařáty. Místo toho, aby obrostly, vypelichaly tak, že vypadly jako připravené do hrnce. 4 týdny nesnášely, pak jsem měla 1 vejce za 2 dny, včera poprvé 2 vejce - úspěch 🙂Krásně obrostly, jsou to už ty klasické slepice, co znám od babičky, ta mě utěšuje, že jakmile obrostou, tak se snůška upraví. Snad to tak bude. Krmím pšenicí (namočenou), strouhám řepu a brambory, míchám to s pšen. a kukuřičným šrotem, někdy přidávám slunečnici, vitamíny dodávám formou směsi pro nosnice. Občas dávám také vařené vepřové kůže nebo krev. Vodu mají k dispozici. Není možné, že přes veškerou věnovanou péči prostě snášet nebudou, protože jsou staré a vynešené? Lze to teď vůbec nějak poznat? Dík předem za rady a je "jídelníček" v pořádku?

Bodlinka
Bodlinka (986 příspěvků) 13.08.2023, 09:58:36 xxx.xxx.37.33

snášet budou,

ale na tom vašem jídelníčku ne nějak extra.

protože nutností je bílkovina a té tam moc nemáte. směs pro nosnice je myšlená jako kompletní krmivo, ne jako dodatek k pšenici (málo bílkoviny), řepě a bramborám (naprosto prázdná zbytečná hmota) a kukuřici (ještě méně bílkoviny než v pšenici)

list
list (563 příspěvků) 13.08.2023, 10:45:21 xxx:xxx.6fae:5a27

Přejděte na směs a k té přidávejte ostatní, aby měly “něco pro chuť” a budou snášet o sto šest. Jen ještě upřesním, že snůšku máme u včel, u drůbeže snášku. 

megi-the-pes
megi-the-pes (2261 příspěvků) 13.08.2023, 10:46:01 xxx.xxx.61.107

To je na ně málo jídla; výživného jídla. Myslíte to dobře, dáváte jim plno papání, ale ono to není o množství, ale o složení. 
Přijde mi, že tyto slépky, jak přijdou z haly na dvůr, mají furt hlad. 🙂 
Obrostou rychle, ale na to je potřeba něco výživného, a když chcu aj vajíčka, tak…

kometa
kometa (4319 příspěvků) 13.08.2023, 11:15:52 xxx.xxx.147.163
Anonymní:

Zdravím, jsem nováček, co se týče chovatelství, ale zkouším to. Začátkem července jsem koupila 7 slepic , údajně byly po první snášce. Domnívám se, že byly z klecí, byly strašně oškubané a měly přerostlé pařáty. Místo toho, aby obrostly, vypelichaly tak, že vypadly jako připravené do hrnce. 4 týdny nesnášely, pak jsem měla 1 vejce za 2 dny, včera poprvé 2 vejce - úspěch 🙂Krásně obrostly, jsou to už ty klasické slepice, co znám od babičky, ta mě utěšuje, že jakmile obrostou, tak se snůška upraví. Snad to tak bude. Krmím pšenicí (namočenou), strouhám řepu a brambory, míchám to s pšen. a kukuřičným šrotem, někdy přidávám slunečnici, vitamíny dodávám formou směsi pro nosnice. Občas dávám také vařené vepřové kůže nebo krev. Vodu mají k dispozici. Není možné, že přes veškerou věnovanou péči prostě snášet nebudou, protože jsou staré a vynešené? Lze to teď vůbec nějak poznat? Dík předem za rady a je "jídelníček" v pořádku?


Viz výše.

Jestli to jsou opravdu nosní hybridi z klecí (jako, že asi ano), tak je pro ně KD nedostatečná. Tyhle slepice prostě potřebují opravdovou “forsáž”, aby mohly ukázat, co v nich je.

megi-the-pes
megi-the-pes (2261 příspěvků) 13.08.2023, 12:24:35 xxx.xxx.61.107

Eště bych chtěla říct, že jsme si hospodářství takto založili se známým ve stejný den, pár těchto mi právě dal. A krmil je zbytky z jídelny, pšenice, ječmen, kukuřice, támhle směs, tuhle tvaroh, knedlík, chléb… a tak. Říkám - esi jim nedáš bílkoviny, tak nic vyrábět nebudou, jen kynou, z čeho je vajíčko asi, co? Prý bílkoviny jsou v pšenici. No. A slepičkám krásně narostlo peří a byly celé nádherné, takové kulaté… a vajíčka nikde. Měsíce. 😀 Prostě akorát tloustly. (To pak nefunguje.) 
Ale hezké byly, to jo. 🙂 

ančovička
ančovička (863 příspěvků) 13.08.2023, 16:43:17 xxx.xxx.243.242

Nedávno jsem mluvila se známým..stěžoval si,že koupili kuřice, hybridy..snášely asi týden a najednou ptrstaly snášet…ptal se mě, čím to může být?..tak jsem se ho zeptala čím krmi?…odpověď.." no normálně..brambory, pšenici,zeleninu,TROCHU GRANULÍ…"🤦🤦..snažila jsem se mu vysvětlit, že to dělá špatně, ale nechtěl to pochopit..jeho škoda..je to pořád dokola…"chyba bude ve slepicích"..🤦🤷

Anonymní (neregistrovaný) 13.08.2023, 17:54:18 xxx.xxx.80.30

Děkuju, já zítra koupím 25kg pytel směsi pro nosnice a zkusím ro rozjet. Ale takto jsem to dělat nechtěl do budoucna, chtěl bych je mít na klasickym vesnickym krmení vždyť to tak dřív chodívalo….

Bodlinka
Bodlinka (986 příspěvků) 13.08.2023, 17:56:55 xxx.xxx.37.33
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 13.08.2023, 17:54:18

na klasickým vesnickým krmení jak dříve vám ale vynesená hybridka fungovat nebude.

Anonymní (neregistrovaný) 13.08.2023, 18:06:31 xxx.xxx.80.30
Bodlinka:

na klasickým vesnickým krmení jak dříve vám ale vynesená hybridka fungovat nebude.


A jak dlouho ještě taková vynesená hybridka, jak říkáte, může v chovu produktivně fungovat ?

XY. (neregistrovaný) 13.08.2023, 18:06:38 xxx.xxx.120.185
Odpověď na příspěvek uživatele Bodlinka z 13.08.2023, 17:56:55

🤔 ono to asi taky bude tím že i když ,,GUJ " tak je to pořád ta slepice z masa a kostí  která má v sobě ještě nějaké ty geny od předků.

Bodlinka
Bodlinka (986 příspěvků) 13.08.2023, 18:11:03 xxx.xxx.37.33
Odpověď na příspěvek uživatele XY. z 13.08.2023, 18:06:38

geneticky upravená není, jen prostě vyšlechtěná pro snášku, ale na tu snášku je potřeba jí nakrmit

asi tak stejně jako holštýnku taky nemůžete šoupnout na pastvu a na seno s tím, že kdysi se přece krávy takhle chovaly

XY. (neregistrovaný) 13.08.2023, 18:17:43 xxx.xxx.120.185
Odpověď na příspěvek uživatele Bodlinka z 13.08.2023, 18:11:03

No přít se s Vámi nebudu ale že jsou ,, GUJ " je s podstati věci více méně  zcela jistě.  Kde v touze produktivitě se tam dělají větší či menší zásahy. 

kometa
kometa (4319 příspěvků) 13.08.2023, 18:19:11 xxx.xxx.147.163
XY.:

No přít se s Vámi nebudu ale že jsou ,, GUJ " je s podstati věci více méně  zcela jistě.  Kde v touze produktivitě se tam dělají větší či menší zásahy. 


Blbost!

kometa
kometa (4319 příspěvků) 13.08.2023, 18:21:56 xxx.xxx.147.163
Anonymní:

Děkuju, já zítra koupím 25kg pytel směsi pro nosnice a zkusím ro rozjet. Ale takto jsem to dělat nechtěl do budoucna, chtěl bych je mít na klasickym vesnickym krmení vždyť to tak dřív chodívalo….


Viz bodlinka.

Ano, ale ze slepic našich babiček asi nevypadlo 300 vajec za rok. Pak se tady řeší, že slepice žerou vejce nebo samy sebe, protože je lidi prostě nenakrmí.

Můj oblíbený příměr- jako když do ferrari nalijete nekvalitní benzín.

megi-the-pes
megi-the-pes (2261 příspěvků) 13.08.2023, 18:24:08 xxx.xxx.61.107

Taky záleží, odkud přišla. Teď v krátkém čase jsem měla tu čest se dvěma drůbežárnami a slépky - nebe a peklo.
Zajímavé je, že roční byly tak na utracení, ale 16 17měsíční odjinud jsou úplně v pohodě, až na trošku chybějícího peří na krku, křídlech a ocasu, ale fakt málo, to ty mladší, ježiši, já bych jim to zkrátila… 
Nesou od listopadu bez přestávky, akorát jedna přestala, ale já teď zjistila, že ona je vlastně tlustík. 😀 Ono se to nezdá, jak je vidím celý den. 
Jak dlouho ponesou… dost lidí říká, že roční ještě rok určitě (pokud neumře na nějakou tu vejconemoc, co nevím, jak se jmenuje), i dva, ale ne denně.

Jak to tak rok sleduji, docela mě to štve, že jsem si je vůbec dala domů, přijde mi to trochu jako trápení, že jsem to podpořila, esi není lepší je nechat… a na farmě se dají koupit krásné slépky, co jsou dva tři týdny před snáškou a stojí dvě kila. Takže.

XY. (neregistrovaný) 13.08.2023, 18:25:07 xxx.xxx.120.185
kometa:

Blbost!


Jo nejste můj šálek kávy a nevím jestli mám chuť se s Váma psát a reagovat na Vás vůbec  paní ….. .

A máte jediný hmatatelný důkaz že to co běhá po dvorkách jako hybrid není GUJ ?  Jinak je to pouze výkřik opět  do tmy.

kometa
kometa (4319 příspěvků) 13.08.2023, 18:34:52 xxx.xxx.147.163
XY.:

Jo nejste můj šálek kávy a nevím jestli mám chuť se s Váma psát a reagovat na Vás vůbec  paní ….. .

A máte jediný hmatatelný důkaz že to co běhá po dvorkách jako hybrid není GUJ ?  Jinak je to pouze výkřik opět  do tmy.


Tak nereagujte.

Důkaz? Prostě vím, že tomu tak není. Je to otázka šlechtění a selekce. Jako u všech zvířat. Nebo myslíte, že třeba plešaté kočky nebo strakaté korely jsou taky GUJ?

XY. (neregistrovaný) 13.08.2023, 18:40:46 xxx.xxx.120.185
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 13.08.2023, 18:34:52

No je vidět že teď píšete již o něčem úplném jiném než píší já ale to jistě nevadí. 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.