Aktuálně: 4 588 inzerátů178 048 diskuzních příspěvků17 802 uživatelů

Kůň jako jatečné zvíře

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 14.08.2023, 12:11:53 xxx.xxx.119.6

Já to u nás chvíli zkoušela, ale nemáme kolem sebe takový chovatele, co z toho zvířete prodávají všechno, někdo na mě koukal jak na blázna. 

Někdo se snažil vyjít vstříc, takže jsem dostala ořez, ale když jsem z toho dostala tuk, tak mi z toho moc nezbylo. Pes mi nežere všechno, jedeme to svý zajetý a zatím jsem kombinace pohodlnosti a neschopnosti zajistit to jinak. 

Možná s dalším psem to bude jiný, kdo ví.

 To bych ale na druhou stranu musela bláznit i z toho, že ten pes žere kvalitnějc než x děcek, nebo že má lepší zdravotní péči.

No, to je život…

Jo a musím říct, že v masožroutský bublině se mi dýchá líp než v tý veganský, ale je to asi víc o lidech.

Saga
Saga (357 příspěvků) 14.08.2023, 12:14:16 xxx.xxx.167.183

O Temple Grandin jsem viděla pouze film a velmi se mi tenkrát líbil! Její teorie má dost do sebe a i já, když jsem to pak začala pozorovat a více se tím zabývat, jsem zjistila, že i moje zvířata preferují ve volnosti kruhy a oblouky a né rovné linie. Tže systém obloukových uliček na jatka určitě smysl má, netuším však zda praxe nepokulhává za ideálem (jako všude že jo)? A už vůbec nevím, jaká je ohledně tohoto legislativa v ČR, potažmo EU?

Už nechovatel (neregistrovaný) 14.08.2023, 17:10:25 xxx.xxx.222.241

Ojmijakon 2019 režie Dominik Bari cca 5,50. Youtube.

Horsana
Horsana (650 příspěvků) 14.08.2023, 18:03:46 xxx.xxx.40.140

Temple Grandin- čítala som Zvířata v překladu a super 🙂

Koňa som jedla-to mi nechutilo, žriebäcina áno- v tej dobe by som to do úst nedala, no schálovala som to ako bravčové a pýtala si nášup a to už veľmi nešlo predstierať, že z toho omdliem.

Konzumáciu mäsa som veľmi obmedzila, lebo mi, hlavne červené, už nerobí dobre. Občas výrobok, šunka na raňajky.

Ale mám dva psy, pásť sa nepôjdu, takže…

Trúfnem si povedať, že ak by ste mali možnosť stráviť nejaký čas s prasatami, plakali by ste rovnako, ako že koníček ňuňu. Ja som tú možnosť mala a veru keď niekde vidím bravčovú hlavu, alebo stretnem transport s prasatami, je mi úzko. Veľmi.

Horšie ako smrť sú transport, stres, strach a samotná predsmrtná hrôza, ale to sú témy, do ktorých neradno zabŕdať.

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (797 příspěvků) 15.08.2023, 11:34:42 xxx.xxx.27.179
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 15.08.2023, 11:24:49

No právě, ta mně pobavila nejvíc. 

Kočka je nejvtipnější zvíře vůbec.

Včera jsem nasedala ze stupínku, dotahuju, mezi tím ladně nakráčel stájový pan domácí, vylezl na stupínek a kobyle vyskočil na záď…pak mně do klína a drbej!

Když jsme byla v půlce pole, tak pochopil, že fakt teda jedu asi pryč, seskočil z klína na zem a odporoučel se.

megi-the-pes
megi-the-pes (2299 příspěvků) 15.08.2023, 14:16:47 xxx.xxx.61.107

Že prý když budeme všici vegetariáni/vegani, tak budeme muset kácet víc než teď (to ještě jde?), abychom vypěstovali dost jídla. A tím zas zabijeme jiné druhy, hodně druhů, celou planetu… 

Bodlinka
Bodlinka (993 příspěvků) 15.08.2023, 17:10:43 xxx.xxx.36.110

mně teda na veganství vadí ta póza a fakt, že si ti dotyční nechávají vozít jídlo z druhého konce zeměkoule. já jsem fanda lokálních surovin a místní ekonomiky.

nora dneska baští vybrakovaný kuřata. uhmula jsem čtyři. možná je to moc a něco zakope, ale za ty svítící očička to stojí.

čistej barf, jen zabitý.

Skeeve
Skeeve (126 příspěvků) 15.08.2023, 17:29:09 xxx:xxx.5987:bc89
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 15.08.2023, 14:16:47

A ten dobytek je živ ze slunečního svitu?? Sami máte svá zvířata, tak maličko přemýšlejte, ne? 

acher
acher (675 příspěvků) 15.08.2023, 18:48:10 xxx.xxx.222.196
Saga:

Jarus87 mám velmi podobnou zkušenost. Jednou se k nám domů přijeli podívat “na koníčky” známí s malým synkem. Přijeli dřív než jsem čekala a já zrovna měla králíka pověšenýho za nohy a byla uprostřed stahování. Synek když to viděl, tak blinkal (věk 10 let, žádný mimino), na koníčky už tak nějak nedošlo, protože ten napůl stažený králík je konsternoval tak, že to nedali a odjížděli se slovy, že přijedou jindy, že stejně ještě musí do Billy pro mletý do burgrů! To si jenom řeknete WTF? P.S. ta telata vám závidím, my už je nemáme kam dát, protože koně😄


Tak to naše 5ti letá vnučka je jiný kadet.Má u nás oblíbeného králíka,chodí si s ním běhat na kšírech,chovat ho,hladit.Jenže nedávno milý králík utekl.Manžel ho chytil a on ho kousl.Tak povídal vnučce,že jestli bude kousat,skončí v troubě.A milá vnučka na to s úplným klidem odpověděla:"Tak bude masínko."

kometa
kometa (4408 příspěvků) 15.08.2023, 19:03:51 xxx.xxx.147.163
Skeeve:

A ten dobytek je živ ze slunečního svitu?? Sami máte svá zvířata, tak maličko přemýšlejte, ne? 


No, já to pochopila tak, že kilo masa je energeticky jinde než kilo zeleniny. Vždyť všichni býložravci tráví většinu života spásáním trávy, listí a tak, čehož je docela dost na objem a hmotnost. Aby přežili. Zatímco lev sežere kus zebry a má na pár dní vystaráno.

Ale za mě je lidí prostě moc. Ať už konzumují cokoliv.

megi-the-pes
megi-the-pes (2299 příspěvků) 15.08.2023, 19:58:06 xxx.xxx.61.107

Tss. Přemýšlím. Teda já už nemám nad čím. To chce asi hlásat ráno v rádiu, nebo nevim. Ono to vše souvisí, jak říká bodlinka, hraju si na děsně “chráním zvířátka”, ale moje triko a postroj pro psa sem jelo z Tramtárie.
Co to tak sleduji chvíli, stačilo by nežrat tolik a neplýtvat a jinak si můžeme jíst, co chceme. 
My jsme se náhodou během pár let v tomto všem posunuli docela dost, ale když se podíváte na několik tisíc nehlášených farem na ne jednom kontinentu, asi budete koukat a už ani nemluvit. 
Koně bych teda nesnědla, to mám blok. Psa, kočku, morče, potkana taky ne, to jsou mí kamarádi. Prase málo. Je mi jich líto. Jsou na tom nejhůř.
Ale jsem chtěla říct, že to, co kupujeme pro zvířata, jsou povětšinou přebytky a zbytky z jídla pro lidi. Produkuje se předpoklad spotřeby. A my jsme ji rozjeli hodně.

Skeeve
Skeeve (126 příspěvků) 15.08.2023, 21:03:08 xxx:xxx.5987:bc89

Já to myslím jinak - pokud přestanu jíst maso, rostliny, které bych zpracoval a skrmil v nějaké podobě zvířatům, budu mít k dispozici pro sebe; dají se najít čísla, kolik krmení a vody je třeba k výkrmu konkrétního druhu zvířete do jateční velikosti, a zrovna chovatelé by mohli mít představu, že to nebude málo, a přesto by nejraději přikyvovali, že jo, že nejedení masa způsobí kolaps systému? 

Bodlinka
Bodlinka (993 příspěvků) 15.08.2023, 22:57:02 xxx.xxx.36.110
Odpověď na příspěvek uživatele Skeeve z 15.08.2023, 21:03:08

to je takový veganský mýtus

ale ve skutečnosti nekrmíte zvířata potravinářskou surovinou. i ty obilniny jsou krmné, tzn. v jakosti, která nevyhovuje potravinářskému zpracování. hromada krmných surovin jsou v podstatě odpady. zvířata nejsou našimi potravními konkurenty, jsou způsobem, jak vyrobit jídlo i z věcí, které člověk přímo jíst nemůže.

assil
assil (1593 příspěvků) 16.08.2023, 08:05:48 xxx.xxx.206.172
Odpověď na příspěvek uživatele Bodlinka z 15.08.2023, 22:57:02

No a teda hlavně bych řekla, že ta zvířata spásají hlavně trávu, kterou člověk nejí a trávy je dost a zrní a zelenina jsou jen minoritní doplněk, takže zlikvidováním zvířat se neušetří pro člověka skoro nic, naopak člověk bude muset nahradit výpadek masa mnohem větším objemem než ušetřil.

A to říkám jako člověk, který žádný prasata a krávy nepotřebuje neb je nejím.

megi-the-pes
megi-the-pes (2299 příspěvků) 16.08.2023, 08:55:33 xxx.xxx.61.107

Však. Ale s tím dobytkem atd. je problém třeba v těch Státech, my jsme ještě docela “normální”. Není potřeba vybíjet krávy, slepice ani vegany.
Nějaká rovnováha je potřeba.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.