Aktuálně: 4 833 inzerátů175 349 diskuzních příspěvků17 762 uživatelů

Seznamování psů

Odberryho
Odberryho (248 příspěvků) 20.08.2023, 15:11:19 xxx.xxx.62.128

Ahoj všem, jdu si k vám pro radu a pokusím se být stručná 😀

Na konci srpna budeme hlídat na dva týdny sestřence psa. Je to Coton, pes, nekastrovaný - 3,5 roku. My máme GR, taky pes, kastrovaný- s tím jsou v pohodě. Sdílíme zahradu a dvůr s tchýni a tchánem a ti mají MMO. Fenu, kastrovanou ještě u původního majitele (myslel, že tím vyřeší strachovou agresi po napadení haskynou) - 8 let. 

Cotona a MMO potřebuji seznámit na neutrálním území. Coton je takový malý spratek, co neustále psy obtěžuje a snaží se všechny nakrývat. Toto chování nebylo nijak korigováno. Není ale agresivní. Pouze neodbytný. MMO fena je dáma, ke které se nečuchá a okamžitě startuje. Bude mít košík, ale i tak čekám, že si ho bude chtít srovnat pod sebe. 

Dotaz zní …mám s sebou vzít na seznamovačku i GR? Nedokážu odhadnout, bude-li přínosem, že nic neřeší, s oběma vychází. Nebo bude spíš rušivý element v situaci, kdy by se měli ti dva více soustředit na sebe? 

Bude maximální snaha, aby se Coton a MMO na dvoře pro jistotu nepotkali. Ale po škole budou venčit děti, mimo dvůr a zahradu Cotona vzít nemůžou, protože Coton táhne jako kráva a z vodítka se pustit nesmí, neb zdrhá. Takže pro případ, že by opatření na některé straně selhalo, raději bych, aby se v tu chvíli neviděli poprvé. Pod dozorem je z procházky vezmu i na zahradu. Ale pořád se nemohu rozhodnout, jestli i se zlaťákem, nebo ho do toho netahat. 🤔

Díky každému, kdo přečtení věnoval čas a případně mi napíše svůj názor. Budu vážně vděčná, pokud mi pomůžete se rozhodnout.

Odberryho
Odberryho (248 příspěvků) 20.08.2023, 16:54:10 xxx:xxx.f0fc:7b55
Odpověď na příspěvek uživatele impact z 20.08.2023, 16:40:14

Coton a MM se nikdy neviděli. Náš GR zná oba. Majitelé cotona nepůjdou, protože pes funguje lépe bez nich než s nimi. Pokud by šel GR s námi, vedl by ho můj muž a já bych vzala malého. 

Plaka
Plaka (399 příspěvků) 20.08.2023, 19:11:18 xxx:xxx.554a:f8a0
Odpověď na příspěvek uživatele Odberryho z 20.08.2023, 15:11:19

Zrovna tu mám na hlídaní psici od známých na týden. Mám to zařízené tak, že starousedlíci a návštěva nepřijdou do přímého kontaktu na zahradě, doma nebo na vycházce. Proč by taky měli, sice se zběžně znají, ale pro domácí psovstvo je vetřelec opruz. Pro návštěvnici je to stres. Takhle má každý své jisté a je pohoda. Radši týden, dva takového režimu než riskovat zranění. 

Takže pod vlivem svých zkušeností bych neřešila nějaké seznamování, řešila bych logistiku, aby se k sobě nevychovaný coton a dáma MMO vůbec nedostali. Ona ho může fena sejmout docela rychle. Radši se domluvit s tchýní a tchánem, dát si vědět, kdy je fena venku, kdy ne. 

Rapotačka (neregistrovaný) 20.08.2023, 19:19:14 xxx.xxx.224.165
Odpověď na příspěvek uživatele Plaka z 20.08.2023, 19:11:18

Naprostý souhlas. Domácí smečka a vetřelec. Může se stát cokoli. . .

Odberryho
Odberryho (248 příspěvků) 20.08.2023, 19:45:05 xxx.xxx.62.128
Odpověď na příspěvek uživatele Plaka z 20.08.2023, 19:11:18

Tchán (ten pracuje z domu, takže v době, kdy bude venčení probíhat) o hlídání ví. Sám říkal, že se bude maximálně snažit, aby se ani neviděli. 

Zde přichází velké ALE… jedno z dětí má poruchu autistického spektra. GR je jeho asistenčními psem. GR bude jezdit s manželem do práce, aby ho prcek v době nepřítomnosti neprudil (takový režim má GR pokaždé, když mají děti tábory). Syn občas udělá něco naprosto nečekaného. Pro příklad…psa má 4 roky a v sobotu ho zavřel z venku na ulici, kde jezdí auta. Udělal to poprvé a vůbec neví proč. Jinak je spolehlivý a doteď v péči o psa (krmení a venčení) nebyl žádný problém. 

On zodpovědný za venčení cotona nebude. Jenže může přijít nutkavá potřeba vyvenčit psa, který se na něho bude dívat. 

U nás i u tchánů bude na dveřích cedule upozorňující na možnou přítomnost druhého psa. Přesto cítím potřebu je seznámit, aby kdyby se zjevil na zahradě ho dáma nešla zabít. Na zahradě už ji překvapili dva psi a nebyl z toho konflikt právě proto, že už je potkala i venku. 

Majitelé cotona vědí a souhlasí. V podstatě jsou rádi, že pohlídám, protože miláček má ještě pár libůstek, kvůli kterým je obtížnější najít hlídače. S těmi ale problém nemám. 

Plaka
Plaka (399 příspěvků) 20.08.2023, 21:32:28 xxx:xxx.554a:f8a0
Odpověď na příspěvek uživatele Odberryho z 20.08.2023, 19:45:05

Když tedy cítíte potřebu nevycválaného cotona seznamovat s fenou, vzala bych ven jen ji. Psala jste, že s GR se pes zná, netřeba extra seznamovat.

Držím palce, ať jde hlídání na pohodu, ať nenastanou žádné nečekané situace, se synem to budete mít o mnoho levelů těžší než já. 🍀

I tak je pro mě hlídání cizího psa obr závazek a už po pár dnech se cítím unaveně. Být pořád ve střehu, strach, aby nepřišel nějaký zdravotní problém, fuj, nemohla bych mít psí hotel. 

Odberryho
Odberryho (248 příspěvků) 20.08.2023, 22:01:12 xxx.xxx.62.128
Odpověď na příspěvek uživatele Plaka z 20.08.2023, 21:32:28

Díky za reakci, vezmu tedy jen malého. Hlídání mám ráda, člověka to vytrhne ze stereotypu. Měli jsme u nás na hlídání i kocoura od manželova kolegy. Ale kombinace nevychovaného prudiče a reaktivní princezny pár metrů od nás bude poprvé. Sice jsem vždycky ve střehu, jestli návštěvy dobře jedí, dostatečně pijí, nejsou smutní, nedej bože aby u nás onemocněli 😲, ale nakonec jsem smutná, když  páníčci  přijedou. Snad to bude i tentokrát a nebudu odškrtávat dny 🤭 A třeba se malej něco nového i naučí (cíl je korigovat to naskakovaní a zlepšit netahání na postroji). 

Doron
Doron (1845 příspěvků) 20.08.2023, 22:52:43 xxx.xxx.162.126

To jsem si přesně říkala, jak seznámit dva blbouny, kteří neznají a neumí základy slušného psího chování ani psí řeči…

Já bych pro seznámení zvolila společnou procházku, klidně delší, oba na vodítku, bez přímého kontaktu. Pak si třeba sednout na zahradě , v klidu vypít kafe , psi pár metrů od sebe, zase na vodítku, pokud možno v klidu.

Jak vychází fena s Vaším psem ? A poslouchá Vás?

Jináč Vás obdivuju, mně tihle naskakovači strašně lezou na nervy, bývám na ně velmi nerudná. 

Dáte vědět, jak to probíhá 😊?

Odberryho
Odberryho (248 příspěvků) 21.08.2023, 08:02:09 xxx.xxx.161.34
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 20.08.2023, 22:52:43

Tak to jste napsala přesně …ani jeden nezná psí řeč. MMO si neumí ani hrát s jiným psem. Vždycky nadšeně vrtí ocasem, celá nadšená, že se chce přidat k honičce, ale po vypuštění z vodítka buď nervózně přešlapuje na místě nebo se rozeběhne, ale hned se přetočí a začne utíkajícího pucovat. Ty co nezná by asi i kousla. 

S GR vychází MMO v pohodě. On do konfliktu nepůjde a její rozpoložení dobře pozná, takže ví, kdy ji má jít z cesty a kdy naopak se s ní dokáže proběhnout. 

V ulici se zná ještě se stafbulíkem a ten už kolem ní také nedělá nečekané pohyby po té, co si ho srolovala pod sebe, když se ho lekla. Pak je tam velký kříženec - vzhledově ridgeback, ale z něj nemá v sobě nic. A tomu jde z cesty zase dáma. Ten má tu přirozenou autoritu u všech psů v okolí. 

Fena mě poslouchá lépe, než svoji paničku. Vlastně všichni ti tři psi šlapou nejlépe se mnou. Strašně mě drtí nedůslednost, takže když něco řeknu kterémukoliv z nich, tak to dotáhnou do konce. A oni to vědí. Ale MMO je ve vypjaté situaci vypnutá. Což už se stává zřídka kdy. Ze začátku, když k nám přišla, měla ty nervy hodně pocuchané, takže to kousala i do lidí. 

A cotona jsem tedy sama na vodítku nevedla, byli jsme vždy na společném venčení, takže tam jsem si hlídala jen to otravování mého psa. To, že si páníčci nechají skoro urvat ruce jsem neřešila. Beztak malého nejdřív vezmu ven s naším, ať se trochu uklidní a pak teprve s dámou. 

Odberryho
Odberryho (248 příspěvků) 21.08.2023, 08:16:33 xxx.xxx.161.34

Jo a vědět dám určitě. 👍 Přijede 31.8 večer. V pátek má dovolenou muž, pak je víkend, takže tři dny na srovnání všech pod plným dohledem. A pak se uvidí, jestli se naskakovač uklidní, nebo z něho budu mít tiky 😂

Anonymní (neregistrovaný) 21.08.2023, 08:25:13 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele Plaka z 20.08.2023, 21:32:28

Jsem ráda, že to vidím stejně. Ono ani nemusí jít o psa potížistu, ten co přichází prostě uvítá, když se s nimi seznámí-potažmo uvítá, když se s GR znají postupně. Pes je v cizím prostředí a když se “nahrnou” všichni, je to pro něj blbý. A jak píše pak dál Doron, vodítková kávička to ještě víc jistí. Já bych možná tomu čuníkovi nakrývačskýmu nechala provázek, vodítko, aspoň pro začátek, abych mu ty jeho choutky mohla v klidu zarazit. Páč tohle taky naprosto nesnáším. Vím, že ten pes za to nemůže, ale prostě hodně by mi to vadilo.

Odberryho
Odberryho (248 příspěvků) 21.08.2023, 16:50:44 xxx.xxx.61.190
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 21.08.2023, 08:29:36

Venku vodítko stoprocentně a doma asi pověřím syna s pingongovým míčkem. Ten jeho autistický svět je boží. Minule právě byl Coton neustále okřikován a stejně se nenápadně vracel a zkoušel znovu a znovu. Já si se sestřenicí a jejím mužem povídala, takže jsem nebyla pořádně soustředěná. Syn si sedl za stůl vedle gauče a pokaždé, když Coton naskočil, tak po něm pinkl míček. Což cotona totálně vykolejilo, aniž by mu to nějak ublížilo. Syn vysvětlil, že jde o přerušení chování zvukem, který nezná (a já do té doby myslela, že zvířata moc nechápe). Majitelé byli úplně paf, že si pes za deset minut otráveně lehl a přestal prudit. Prý netušili, že by se ten pud dal ovládat 🤫

Ale možná mu nechám postroj a kraťoučké vodítko i doma, to není vůbec blbý nápad.

Doron
Doron (1845 příspěvků) 21.08.2023, 17:06:07 xxx.xxx.15.208

Jinak jeden můj kamarád má bulíka, který naskakuje na všechny, i na lidi. Je to strašně obtížný.

Podporoval to v něm od malička, měl takovýho medvěda, kterýho pořád ošukával.

Teď by to chtěl vyřešit tím, že mu sežene nevěstu 😬. Bože můj, některý lidi by fakt psy mít neměli !

Zrzavci
Zrzavci (2879 příspěvků) 22.08.2023, 07:31:40 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele Odberryho z 21.08.2023, 16:50:44

Synek je šikula!!👍 a to vodítko bych mu nechala. Je to prostě prodloužená ruka.

Odberryho
Odberryho (248 příspěvků) 22.08.2023, 11:51:37 xxx.xxx.161.34
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 21.08.2023, 17:01:00

Prý musí mít postroj, protože se na obojku škrtí (kdo by to byl řekl) 😂

Možná to s obojkem zkusím. Dostane oboje, připnutý za kšíry i obojek a třeba zjistíme, že se nedusí 🤭

Odberryho
Odberryho (248 příspěvků) 22.08.2023, 11:59:39 xxx.xxx.161.34
Odpověď na příspěvek uživatele Xerxova z 21.08.2023, 17:12:36

Manžel se malými nevychovanými vysírači odmítá zabývat (díky bohu, on by ho asi zabil, kdyby neustále někoho obtěžoval). Obecně nemusí malé psy, ale ty vychované pomazlí, pohraje si. Skoro se divím, že mi neřekl “ne” na hlídání 😀


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.