Aktuálně: 4 833 inzerátů175 378 diskuzních příspěvků17 762 uživatelů

Seznamování psů

Vahine
Vahine (471 příspěvků) 03.09.2023, 17:44:32 xxx.xxx.179.11
Odpověď na příspěvek uživatele Odberryho z 03.09.2023, 17:16:06

No paráda, vypadají, že jsou už sehraný, ale jasně, je to potřeba korigovat. No když vedle nich cotonek takhle  leží, tak to je super vyklidněnej 😉 no snad už bude líp a líp.

Mate mne trochu, že píšete u Alavisu o tbl. Jsou to takové pamlsky vzhledově a  tvarově, klasické tablety to nejsou. Ale teď koukám, že na pytlíku píší 30 žvýkacích tbl. 🙈 Je ho cítit na 100 honů a jak ho vezmu do kapsy, bělouš mě celou cestu sleduje, kdy už mu to konečně dám. Musím časově 30 minut odstup od deganu. 

Náš by sežral nejradši celej pytlík naráz 🤦‍♀️ no tak to je cotonek asi fakty nežravka.

Odberryho
Odberryho (248 příspěvků) 03.09.2023, 19:11:13 xxx.xxx.62.84
Odpověď na příspěvek uživatele Vahine z 03.09.2023, 17:44:32

No jo, pamlsky ve tvaru kostiček. Jak je něco léčivého, nazvu to tabletkou. 🙃 Kocouři opravdu šíleli, i mně to vonělo. Coton je asi velký gurmán, ale zjistila jsem, že sušené plíce mu chutnají. Takže aspoň něco, na co ho utáhnu. 

Dnes jsem ho vzala do sprchy….vykusuje si konec zad. S tím mi ho tedy předali, že tam má vykousanou srst, že ho to tam svědí. Doma mám 4% šampon, tak jsem si řekla, že by mu to mohlo aspoň ulevit. Tak vážení….sprchu zná moc dobře a i fénování si náramně užíval. To se nakrucoval, ocáskem vrtěl, div že malém neodlétl 🤗

Odberryho
Odberryho (248 příspěvků) 03.09.2023, 19:16:47 xxx.xxx.62.84
keriton:

To jsou dobré zprávy!

Je šance, že majitelé uvidí, jaké pokroky pejsek udělal, a budou mít třeba aspoň snahu něco z toho udržet?


Kéž by, ale tolik nadějí do toho vkládat nebudu. Z mého pohledu ho mají místo dítěte. Co jsem četla, je to inteligentní plemeno a od toho čtvrtečního večera mi přijde, že chytrý je opravdu jak opice. Jen po něm asi nic moc nechtěli. Obojek tedy opravdu mít nemůže. Když jsem mu stříhala drápky, opřel se krkem o mojí ruku a hned začal kašlat. 

Vahine
Vahine (471 příspěvků) 03.09.2023, 19:41:09 xxx.xxx.179.11
Odpověď na příspěvek uživatele Odberryho z 03.09.2023, 19:11:13

Tohle okusování zad či zadku….nebudou to ucpané žlázky? Mám to doma, chodíme každý měsíc, bohužel.

Odberryho
Odberryho (248 příspěvků) 03.09.2023, 20:36:44 xxx.xxx.62.84
Vahine:

Tohle okusování zad či zadku….nebudou to ucpané žlázky? Mám to doma, chodíme každý měsíc, bohužel.


To bylo první, co jsem zjišťovala. Žlázky prý opakovaně kontrolovány. Veterinář to uzavřel, že tihle bílí  psi mají sklony k potravinovým alergiím, takže má hypoalergenní granule i konzervy. Sestřenice si myslí, že to má proto, že ho nechala ostříhat, což mi přijde dost pravděpodobné. Jak měl kratší chlupy, ocasem si šimral přesně v těch místech. Jak to neustále vykusuje, chlupy jinde dorostly, ale v tomto místě jsou stále krátké a ocáskem si tam pořád šmrdlá. Pravdou je, že to je opravdu v místě, kde se mu ten ocásek stačí.

Rezzzy
Rezzzy (393 příspěvků) 03.09.2023, 21:13:20 xxx.xxx.15.85

Ty bláho, to je teda dáreček, ale zvládáte to paradney klobouk dolů. Manžel má taky zvučný hlas, kdo ho nezná, tak si myslí, že na nás furt řve. Alavis, já to jednou koupila na výstavě koček pro kocoura, no musím to mít doma pod zámkem, jsou po tom jak divý, i ta zmlsaná carevna, tak se divím, že dělá pejsek ofuky. 

Fikovnice
Fikovnice (4353 příspěvků) 03.09.2023, 21:54:14 xxx.xxx.63.80
Rezzzy:

Ty bláho, to je teda dáreček, ale zvládáte to paradney klobouk dolů. Manžel má taky zvučný hlas, kdo ho nezná, tak si myslí, že na nás furt řve. Alavis, já to jednou koupila na výstavě koček pro kocoura, no musím to mít doma pod zámkem, jsou po tom jak divý, i ta zmlsaná carevna, tak se divím, že dělá pejsek ofuky. 


Ahoj, myslíš Alaving Calming? Jaké je to vlastně skupenství? A co to obsahuje? Že bych to podnájemníkům koupila…😀😇

Fikovnice
Fikovnice (4353 příspěvků) 03.09.2023, 22:02:15 xxx.xxx.63.80
Rezzzy:

Takto, je to měkké 

Obrázek

Díky! Pravda, vypadá to celkem nevábně, ale o to víc by to podnájemníky mohlo zaujmout!!😄 A prosím Tě, dá se to koupit i v obyč. “zveráčích” (Zvěrokruh, Pet Center atp.)?

A to je vedeno jako doplněk stravy? Musí se to nějak přísně dávkovat?

Rezzzy
Rezzzy (393 příspěvků) 03.09.2023, 22:18:41 xxx.xxx.15.85
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 03.09.2023, 22:02:15

Zvěrokruh ani ti druhé tady nemáme, tak nevím, ale viděla jsem to v lékárnách nebo na veterině, píšou jedna denně, když je vyšší stres tak 2, dá se to u dobře lámat, tak z toho udělat třeba 3-4 pidi mňamky. Jinak to teda dost silně voní, jak jsem to teď otvírala na fotku, tak pes tady začal jančit taky.

Fikovnice
Fikovnice (4353 příspěvků) 03.09.2023, 22:23:38 xxx.xxx.63.80
Rezzzy:

Zvěrokruh ani ti druhé tady nemáme, tak nevím, ale viděla jsem to v lékárnách nebo na veterině, píšou jedna denně, když je vyšší stres tak 2, dá se to u dobře lámat, tak z toho udělat třeba 3-4 pidi mňamky. Jinak to teda dost silně voní, jak jsem to teď otvírala na fotku, tak pes tady začal jančit taky.


😄

Fakt i psisko na to reaguje?? A co to tedy obsahuje? Asi to ze zajímavosti pogooglím…

Rezzzy
Rezzzy (393 příspěvků) 03.09.2023, 22:27:07 xxx.xxx.15.85
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 03.09.2023, 22:23:38

Pogoogli, já už jsem to uklidila, psa za odměnu vynevčila a těším se na knížku, zítra nám to začíná, dvojčata poprvé do školky, starší škola a kolotoč začíná 

Zrzavci
Zrzavci (2879 příspěvků) 04.09.2023, 09:30:02 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele Odberryho z 03.09.2023, 17:16:06

Manžel se smál, že si zvykne na náš režim a pak je bude doma prudit

Hééééj znovu!! Paráda - Odberryho - to se na to pěkně kouká, šikovní jste fšicí. A ono je to přínosem i pro ohařku, je to takovej nenápadnej stupínek, který by ji mohl pomoci se tak nedurdit na ostatní psy.

Odberryho
Odberryho (248 příspěvků) 04.09.2023, 12:27:58 xxx.xxx.234.89
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 04.09.2023, 09:30:02

Jo, tchýni jsem říkala, že je to super socializačka pro oba. 

Alavis se dá krásně i rukou nadrobit. Konzistence je skvělá. Coton ráno odmítl svoji konzervu, protože to z ní cítil. Už jsem mu začala vyhrožovat, že přestanu odhánět kocoury. Nakonec se tedy uráčil a většinu snědl. 

Ještě nejsem doma a už vidím, že je louže kuchyni (děti jen přikryly kuchyňskými utěrkami) a rozhrabaná a rozlitá miska s vodou. Snad toho nenaju naživo víc. Brouček se asi nudil. Zítra ráno dáme větší procházku než dnes a uvidíme. 

Obrázek
Odberryho
Odberryho (248 příspěvků) 12.09.2023, 14:58:08 xxx.xxx.62.84

Tak to je první hlídání, kdy budu ráda, že jde zvíře konečně pryč 🙄

Pátek nachcáno, dnes nachcáno. Venčit se na zahradě už nechce, takže když ho děti vezmou jen na zahradu, vyvenčí se doma. Se mnou chodí jedině ven ( ráno cca kilák …s ním to jde fakt pomalu), odpoledne do těch max pěti km(teplo, vodu nosím s sebou, ale i tak je vidět, že víc nedá) a večer jdeme jen k vodě (což je kousek, ale blbne tam s ohařkou, stafbulíčkem a našim GR) a tam býváme cca 2 hodiny. Noční venčení jen na otočku ven a zpět. 

Tím, že jsem s ním věčně venku, doma sotva něco udělám. A když už musím něco dělat, tak prát a vytírat. Opět dvakrát rozhrabal misku s vodou. Což je nakonec vlastně ještě  pohoda 🙃

Na vodítku netahá, umí jít už i u nohy, do dveří se necpe, doma už neštěká na všechno, co se šustne, v 90% přiběhne na zavolání, sedne i lehne. Reaguje na jednu motorku z deseti (předtím šílel u každé) a dobrou polovinu psů už taky dokáže minout bez povšimnutí. Na tu druhou polovinu zkusí naskočit a když se to psovi samozřejmě nezdá, tak po něm i vyjede. 

Drápky jsme stříhali už 4x a pořád jsou dlouhé. Nechci to vzít moc, ať neteče krev, takže vždy jen kousek a pak jdeme na beton. Denně cca dva kiláky jen po tvrdém. Přitom mi nepřijde, že by ty drápy měl přerostlé až tolik, že by si je nemohl i obrousit, ale vážně mu rostou nějak pekelně rychle. 

Víc starostí než radosti. Doufám, že mi páníčci nezapomenou přivézt to koření, co jsem si přála 😂

Zrzavci
Zrzavci (2879 příspěvků) 12.09.2023, 15:01:41 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele Odberryho z 12.09.2023, 14:58:08

No, tak přeju, a´t už jsou jeho majitelé brzo doma, do kdy ho máte? Ale spousta práce jste udělala, to by zasloužilo pytlik piškůtů jako odměnu 😀 - ve formě prosecca, pochopitelně 😀


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.