Aktuálně: 4 832 inzerátů175 347 diskuzních příspěvků17 762 uživatelů

Seznamování psů

Odberryho
Odberryho (248 příspěvků) 22.08.2023, 12:02:41 xxx.xxx.161.34
Doron:

Jinak jeden můj kamarád má bulíka, který naskakuje na všechny, i na lidi. Je to strašně obtížný.

Podporoval to v něm od malička, měl takovýho medvěda, kterýho pořád ošukával.

Teď by to chtěl vyřešit tím, že mu sežene nevěstu 😬. Bože můj, některý lidi by fakt psy mít neměli !


Tak to by mě opravdu zajímalo, jestli nevěsta zabere 😂 Jo, o šukacích hračkách a plyšácích už jsem slyšela. No, proti gustu…já osobně bych ani toto nepodporovala. Hygienická stránka jedna věc, ale něco mi říká, že riziko infekce u psa také nebude úplně zanedbatelné. 

Doron
Doron (1845 příspěvků) 22.08.2023, 13:22:23 xxx.xxx.162.126
Odpověď na příspěvek uživatele Odberryho z 22.08.2023, 12:02:41

To není taková ta opravdová, jen velká plyšová hračka. Dorouš měl taky jako štěně něco podobnýho obrovskýho medvěda, tahal ho, zápasil s ním , ale pak na něj začal naskakovat a tak šup, medvěd putoval do sběrného dvora.

Věřím, že tenhle zlozvyk se dá docela slušně vypěstovat…

Zrzavci
Zrzavci (2879 příspěvků) 22.08.2023, 13:25:55 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 22.08.2023, 13:22:23

Jo dá. Znala jsem jezevčíka a ten byl totál mimo. Celou naši návštěvu,  co jsme tam byli jel toho plyšáka. Nepříčetnej výraz a jel a jel. Co má sakra ten pes za život?

Sarah01
Sarah01 (1600 příspěvků) 22.08.2023, 14:40:10 xxx.xxx.11.197

Jj, v rodině havaňák, je to u něj dost podporovaný, protože je prej pes a potřebuje to. Ojíždí každýho psa, kterej se nechá, a když přijdou na návštěvu děti, je to o ostudu.

Odberryho
Odberryho (248 příspěvků) 31.08.2023, 20:19:37 xxx.xxx.62.84

Tak hlášení z prvního večera. Po příjezdu Coton jak utržený ze řetězu. Tak jsem majitele v krátkém čase vypakovala, ať jedou balit na dovolenou, že vezmu psy na procházku. 

První půlhodina s GR, vysvětlování, že nebude tahat jako kráva a neustále se snažit naskakovat, ho dost uklidnilo. 

Vrátili jsme se domů, GR jsem vyměnila za ohařku s tchýní. První půlkilometr jsme šli tři metry vedle sebe. Coton šílel, štekal, chtěl po ní startovat, držela jsem ho na krátko u nohy. Ohařka tuhle část cesty nemá ráda …psi za plotem ji znervózňují, takže tahala spíš dopředu směr pole. 

Jak jsme došli na pole, ohařka úplně v klidu. Občasné pokusy Cotona vyběhnout na ni úplně ignorovala, takže ji po chvilce tchýně z vodítka pustila (košík měla stále). Celou cestu na pohodu, i Coton se uklidnil. Ani jeden pokus  ohařky ho rovnat. 

Vrátili jsme se zpět domů, vzali jsme je na zahradu společně s GR. Coton opět nový nával hormonů a zase po GR šel a chtěl naskakovat. To bylo poprvé, kdy ohařka zareagovala. Jen k němu přiskočila, vrkla a zase šla. Udělala to pak ještě dvakrát, než se zase zklidnil. On už si pak dával bacha, kde se pohybuje. 

Takže to dopadlo nad očekávání dobře. Ale je mi jasné, že zítra budou opět všichni plní energie a pojedeme odznova. 

Coton neumí ani sedni. Ale zdá se, že principy chápe celkem rychle. To bude případ chytrého nevychovaného psa, než že by byl úplný trouba. 

Naše dva týdny začínají 🐕

Rezzzy
Rezzzy (393 příspěvků) 31.08.2023, 20:28:39 xxx.xxx.15.85
Odpověď na příspěvek uživatele Odberryho z 31.08.2023, 20:19:37

Tak držím palce, snad se to zvládne a nedojde k žádnému vážnému konfliktu a ještě ho něco naučíte 

Anonymní (neregistrovaný) 31.08.2023, 21:25:59 xxx.xxx.100.148
Odpověď na příspěvek uživatele Odberryho z 31.08.2023, 20:19:37

Hééj, Odberyho - to zní velmi dobře! Paní ohařová si je nejspíš vědoma toho, že jí domů docestovalo jelito a je nutno k němu podle toho  - shovívavě přistupovat /i výhoda velikostního nepoměru v její prospěch/. Ona mu možná posléze, až se vše usadí, začne dávat ve vší slušnosti lekce - a to bych ji nechala. Vypadá to, že je rozumnější, než jsme čekali!! Šikovná pani, možná bych jí trooošku víc důvěřovala - ale prověřovala, to je jasný, ale z toho co píšete se mi zdá, že to má srovnaný. Těším se na další zprávy

Doron
Doron (1845 příspěvků) 31.08.2023, 22:43:06 xxx.xxx.162.126

To jste udělali výborně !

A opravdu, fenka ho zatím tak vychovává.

A cože naskakuje na retrívra ? Není kastrovaný ?

Nebo to cottonek bere z jedný vody na čisto ?

Odberryho
Odberryho (248 příspěvků) 01.09.2023, 19:10:03 xxx.xxx.62.84
Doron:

To jste udělali výborně !

A opravdu, fenka ho zatím tak vychovává.

A cože naskakuje na retrívra ? Není kastrovaný ?

Nebo to cottonek bere z jedný vody na čisto ?


GR kastrovaný je. Coton ovšem naskakuje na vše, co neuteče.  A je v tom vytrvalý. Dnes to na našeho zkusil jednou hned ráno (pro klid všech spali odděleně). Dostal sprda, vzala jsem je vyvenčit, nakrmila, GR jsem zavřela zpět k manželovi, uklidila louži (říkala jsem si, že asi ze stresu do rána nevydržel) a šla do práce. 

O tři hodiny později mi volal vytočený manžel, že pes od doby, co jsem odešla, pořád poštěkával. Když už to muž nevydržel a rozhodl se tedy vstát dřív, než měl v plánu, Coton na něj spustil povyk 🤣

Našel další dvě louže a když si vařil kafe, Coton označoval pytel s plasty připravený na odnos. 

Po příjezdu domů jsem zjistila, že pochcal i dva pelechy. Čůrací problém vyřešen. Až takové jsem to tedy nečekala. 

Venku už na postroji netahá….vážně není blbý. Na našeho psa už nenaskakuje. 

Takže den druhý hodnotím pozitivně. S ohařkou se dnes nepotkali. Ale máte pravdu, ona vážně všechny překvapila 😍

Obrázek
Plaka
Plaka (399 příspěvků) 01.09.2023, 19:19:47 xxx:xxx.21be:67fb
Odpověď na příspěvek uživatele Odberryho z 01.09.2023, 19:10:03

To je nějaký ten protičurací pás? Nevypadá cotoník spokojeně, brr, nezapaří se pod tím? Doma taky páníčkům obechcává věci?  Každopádně držím palce, ať se hlídací pobyt pro pejska obrátí do samých pozitiv bez nervů pro všechny zúčastněné.

Odberryho
Odberryho (248 příspěvků) 02.09.2023, 00:24:26 xxx.xxx.62.84
Plaka:

To je nějaký ten protičurací pás? Nevypadá cotoník spokojeně, brr, nezapaří se pod tím? Doma taky páníčkům obechcává věci?  Každopádně držím palce, ať se hlídací pobyt pro pejska obrátí do samých pozitiv bez nervů pro všechny zúčastněné.


Jj, inkontinenční pás. Šoupla jsem mu tam jednu z vložek do porodnice, co tu mám už dlouhá léta. Odpoledne byla doslova prochcaná (tři hodiny po venčení,než jsem ho vzala na další). Teď večer jsme šli opět po více než třech hodinách a vložka suchá. Bude-li sucha i zítra, pás mu zase sundám a zkusíme to. Věřím, že až se hodí trochu do pohody, nebude mít potřebu si to takto intenzivně značit. 

Tváří se zmučeně, protože jsem mu nasadila postroj, že jdeme ven a trvalo mi ještě asi deset minut, než jsem si posbírala věci. A když už to vypadalo, že půjdeme, vzpomněla jsem si, že ho chci fotit 🤭

Raději se neptám, jestli toto dělá i doma. Upozorňovala, že se to může stát. Brala jsem to, že mají zkušenosti z jiného hlídání. 

Můj další cíl bude zkrátit mu strašně přerostlé drápky. Asi má ale blbou zkušenost. Chytal paniku, když jsem mu packu vzala do ruky, abych se jen podívala. Takže dnes jsme jenom osahávali paciny a byly velké pochvaly, když nechal. Zatím si žádné pamlsky vzít nechtěl, takže fakt jen povzbuzujeme. Že není žrací mi říkali. 

Vahine
Vahine (471 příspěvků) 02.09.2023, 07:34:10 xxx.xxx.179.11
Odpověď na příspěvek uživatele Odberryho z 02.09.2023, 00:24:26

No to je docela peklíčko s tím bílým klukem, jak to čtu. Ty loužičky budou asi od stresu, tak snad se brzo uklidní. Můj bělouš ty louže dělal u dočasky a u nás už byl hned spokojený, protože ani jednu louži neudělal a dočaska ani věřit nechtěla. Možná si ten cottonek myslí, že ho jeho rodina opustila? Dávala bych mu něco na uklidnění. Kapky s kozlíkem nebo možná radši Alavis calming-ten ho ještě podpoří v jídle. U nás teď kopou a drtí chodník a bělouš to nemá rád. Tak tedy, když jsme v práci, dávám alavis calming a právě několik dní pozoruji, jak je po tomhle nenažranej! Zkuste a zabijete dvě mouchy jednou ranou. Nechá se mazlit i od manžela? Jestli se ho nebojí?…je to trdílko a Vy si s ním teda užijete 🤦‍♀️

Odberryho
Odberryho (248 příspěvků) 02.09.2023, 08:12:29 xxx.xxx.62.84
Odpověď na příspěvek uživatele Vahine z 02.09.2023, 07:34:10

Dobrý nápad s alavisem. Dá se koupit někde běžně (Zverimex, lékárna), nebo objednáváte z netu? 

Určitě se bojí, je to na něm vidět, že venku je mnohem spokojenější než doma. Když jsme doma sami, tak pohoda. Ale s přibývajícím počtem členů nejistota roste. Máme dvě děti (druhý stupeň ZŠ), včera si přivedly tři další děti a my si pak pozvali i jejich rodiče. Skoro hodinu ležel pod stolem, než se nechal vylákat a začal se mazlit. Majitelé jsou jen on a ona. Není zvyklý na tolik lidí. Polovina nás seděla na zemi, abychom pro něj nebyli tak děsiví.

Když tu byl na návštěvě s nimi, tak byl tak fascinovaný GR, že neřešil nic jiného. 

Zkusím ten Alavis. Kotlíkové kapky asi budu mít i doma (jsou-li to ty stejné, co se kupují pro kočky).

Vahine
Vahine (471 příspěvků) 02.09.2023, 08:33:19 xxx.xxx.179.11
Odpověď na příspěvek uživatele Odberryho z 02.09.2023, 08:12:29

Alavis koupíte i lékárně, kde vedou veterinární věcičky nebo na veterině, když to potřebujete hned. Kozlík mám tenhle na fotce.

Obrázek
Doron
Doron (1845 příspěvků) 02.09.2023, 11:17:36 xxx.xxx.162.126

No, těžko říct, jestli je to čůrání ze stresu. Jestli je to naskakovač, bude to i značkovač.. Značkuje i venku ?

Jestli má přerostlé drápky, vypadá to, že s ním moc nechodili. Jestli to ještě není tragické, dají se obrousit na asfaltu. My vždycky musíme přejít po tvrdém, abysme se dostali do lesa nebo k vodě, a nikdy jsem zkracování drápků řešit nemusela.

Držím palce a těším se na další zprávy !

Odberryho
Odberryho (248 příspěvků) 02.09.2023, 11:31:16 xxx:xxx.ccd:2ab0
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 02.09.2023, 11:17:36

Na asfaltu právě bylo slyšet, jak ty drápky drhnou (a to nemluvím doma na v

inylu). Tak uvidíme. Alavis bude ráno k vyzvednutí v Alza boxu. Kdyby neměl pomoci, určitě neublíží. Třeba pomocí alavisu bude nakloněn i stříhání. Nechci zase moc tlačit na pilu. Sousedka se nabízela, že ho podrží, ale to bych brala jako hodně krajní řešení. 

Po noci vložka pročůraná, loužička v kuchyni. Celé dopoledne je bez a zatím dobré. Byli jsme na procházce, teď je na zahradě s GR (ohařka jela na chatu, vrátí se večer). Na zavolání pořád nepřijde, ale umí váhavé sedni 💪 

Obrázek
Odberryho
Odberryho (248 příspěvků) 02.09.2023, 12:20:04 xxx.xxx.62.84

Teď koukám, že některé otázky přeskakuji a neodpovím 🤭

Z manžela strach asi má, ale s opatrností si k němu přijde i sám od sebe pro pohlazení. Muž sice malé psy nemusí, ale osloví, podrbe, pochválí…. chová se k němu hezky. Ale když udělá něco, co nemá…má zvučný hlas 😄 Když jsem doma, nic kolem psa neřeší. To ho seřve jen, když doma nejsem a to bylo jen jednou u toho pytle s plasty. 

A venku značkuje o 106. Až s neuvěřitelnou urputností.  Ale úplně si nemyslím, že by to nutně musel dělat i doma. 

Už tedy vynechává lavičky, vchodové dveře jiných domů, dekorace…už se zdá, že pochopil, že může jen trávu, obrubník, křoví nebo strom. Ale prvních pár procházek chtěl opravdu označit všechno, co aspoň trochu vyčnívalo. 

Vahine
Vahine (471 příspěvků) 03.09.2023, 15:37:20 xxx.xxx.179.11
Odpověď na příspěvek uživatele Odberryho z 02.09.2023, 11:31:16

Výborná fotka, pěkná chlupatá čtyřka 😀 doufám, že bude brzo líp a malej bělouš na hlídání se bude chovat líp a líp, že ho ani pánečci nepoznají až se vrátí, jak bude vzornej….to už tu bylo se šeltičkou 😉

Odberryho
Odberryho (248 příspěvků) 03.09.2023, 17:16:06 xxx.xxx.62.84
Odpověď na příspěvek uživatele Vahine z 03.09.2023, 15:37:20

Musím říct, že mě udivuje, jaké dělá pokroky. Dostal dopoledne Alavis (vůbec ho nechtěl, nakonec jsem rozdrobila dvě tablety do kousku konzervy, něco málo zbaštil), drápky jsme nakonec zvládli pořešit už včera…jen špičičky. V týdnu to zkusíme znovu). 

Dnes nešílel u sousedovic uštěkaných psů. Venku jsme trénovali povel “ke mně”. Když se mu zrovna chce, běží s nadšením, když nechce…stejně je na vodítku, takže přijde 😂 Ale zase pro změnu tahal notnou chvíli. 

Před obědem jsem ho vzala bez vodítka jen na zahradu a měla jsem potíž ho ze zahrady odvolat. Takže bude na vodítku i tam, než pochopí. Vložka z noci suchá, takže jsme pás sundali a pojedeme teď bez něho. 

A ohařka dnes už i bez košíku 👍 Venku úplně na pohodu, na zahradě si ho hlídá více, ale nereaguje na něj nijak zle. 

Doma většinou stejně spí…je zvyklý chodit ven, ale asi ne v takovém rozsahu. Manžel se smál, že si zvykne na náš režim a pak je bude doma prudit 🤭

Obrázek

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.