Aktuálně: 4 943 inzerátů174 381 diskuzních příspěvků17 752 uživatelů

Parazité na hadech

Anonymní (neregistrovaný) 05.09.2023, 10:47:08 xxx.xxx.226.100

Poradí mě někdo, jak mám co nejúčinněji a nejšetrněji ošetřit svoje hady (krajty, užovky) od vnějších parazitů? Zakoupil jsem ARPALIT SPRAY a nevím pořádně jak na to. Díky za radu.

Pandinus
Pandinus (137 příspěvků) 06.09.2023, 08:47:59 xxx.xxx.161.10

Když už došlo na tohle, používám raději Frontline (po použití arpalitu byly popisovány opakovaně úhyny - i když to bylo za určitých podmínek). Terárium tím neošetřuji, pouze hada samotného. Buď se tím postříká hadřík a had se tím od čumáku po ocas pečlivě otře, ale osobně dělám to, že na hada stříknu lehce za hlavu a rukou to rozetřu po těle a případně lehce ještě jednou někde za půlkou těla a opět rozetřít. Je třeba mít na paměti, že ty mrchy (zpravidla ophionyssus natricis) se líhnou po 14 dnech, takže je třeba to zopakovat v cyklu 1-14-28 (aplikace dnes, pak znovu za 14dní a pak znovu za 14, resp. 28 den od prvního ošetření). Přípravek totiž likviduje pouze adulty a nemá vliv na již nakladená vajíčka. Terárium bych ze svých zkušeností nepostřikoval (lhostejno čím, v teráriu to poměrně dlouho zůstává, jednak vám tam pak chcípe hmyz, pokud tam nastěhujete po hadech nějaké insektivory, zároveň byly známé případy otrav po takových aplikacích), lepší vyházet veškerý substrát a nahradit novým. Voda se podává zpravidla až druhý den po postřiku, aby se nemělo tendenci postříkané koupat (hadi se snaží roztoče topit) a zároveň tu vodu nepili. 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.