Aktuálně: 4 946 inzerátů174 060 diskuzních příspěvků17 750 uživatelů

Čím ubránit psa? Pepřák?

Inspektor-pisisvor
Inspektor-pisisvor (101 příspěvků) 25.09.2023, 09:51:33 xxx.xxx.197.228
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 25.09.2023, 09:42:53

Veterinář v tomto žádnou zákonnou povinnost zachránit  nemá - lidský a zvířecí život není brán na stejnou váhu. Navíc v tomto případě by to stejně nejspíš nedopadlo, protože pes potřeboval okamžitě připravený sál + personál, transfuzi apod, což jsou úkony, které neuděláte hned (málokterá veterina má krevní banku).

   

Buggyra
Buggyra (3214 příspěvků) 25.09.2023, 09:54:35 xxx.xxx.198.226

Aha, tak samozřejmě podrobnosti neznám. Jen mě zaskočil přístup “nejdřív dones prachy, pak se tím budeme zabývat”, jak to bylo podáno (ale média si to podávají podle svého) - ale raději jsem se poptala, protože nevím, jak to bylo. Snad psovi podali aspoň nějaké základní znecitlivující léky nebo tak něco… Protože to by tak nějak naplňovalo tu frázi o zabránění utrpení. A na to už zákon je.

Sardullah
Sardullah (961 příspěvků) 25.09.2023, 09:56:28 xxx.xxx.189.104

Tak to s tou veterinou je dost divný….v životě se mě nezeptali, jestli mám u sebe dost peněz…prostě konali a pak došlo teprve na to, že po mě chtěli prachy. Tak si tak říkám, jak “důvěryhodně” by musel vypadat ten páníček, aby něco takového chtěli a upřímně si ani tak neumím představit, že nechají na veterině vykrvácet psa….nebo je tohle běžná praxe??

To jako když přivezu na “cizí” veterinu mého krvácejícího psa…a že taky nebudu vypadat jako dámička, tak po mě nejdřív budou chtít prachy?? Já bych čekala, že ze všeho nejdřív začnou zachraňovat psa….

megi-the-pes
megi-the-pes (2209 příspěvků) 25.09.2023, 09:57:06 xxx.xxx.61.17

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=859136699173780&set=p.859136699173780&type=3

Mně se tolik zbraní mezi lidmi nelíbí. Oni jsou dnes dost pomatení, už je to veliké hejno, co jim hrabe, a ještě mají pistolku…  Na parkovišti na mě sáhl dědek (zlý, takže ne pán), že jsem mu odřela auto, jak jsem couvala, ale já neřídím, tak nevím jak, a byla jsem v obchodě, ale ten dědek řval na celé město a tykal mi a vlastně vůbec nevím proč a on mít u sebe zbraň, věřím, že postřílí dvacet lidí. Lidé jsou vzteklí i bez odřených dveří, denně tu řeším parkování před mými dveřmi, nemám kudy jít ven, tak jsem rozhodla, že dám obrázek z katastru na branku… ale je to normální, aby na sebe takto lidé řvali, a že já mám toho psa, kterého se bojí, tak na zahradu mi nevstoupí, ale mně nepřijde normální ani vylepovat obrázek pozemku, dyť přece když někde někdo bydlí, tak se mu nepostavíte autem 35 cm od dveří a když řeknu  - dobrý den, prosím, mohli byste s tím couvnout dva metry k té nástěnce, já nemůžu otevřít branku  - tak začnou řvát. Myslím, že tohle zvláštní chování začalo v době covidové. I já jsem daleko výbušnější než dřív. Ale. 

Inspektor-pisisvor
Inspektor-pisisvor (101 příspěvků) 25.09.2023, 10:00:02 xxx.xxx.197.228
Buggyra:

Aha, tak samozřejmě podrobnosti neznám. Jen mě zaskočil přístup “nejdřív dones prachy, pak se tím budeme zabývat”, jak to bylo podáno (ale média si to podávají podle svého) - ale raději jsem se poptala, protože nevím, jak to bylo. Snad psovi podali aspoň nějaké základní znecitlivující léky nebo tak něco… Protože to by tak nějak naplňovalo tu frázi o zabránění utrpení. A na to už zákon je.


Tak veterina taky mohla nabídnout uspání, aby se pes netrápil - i to je řešení, pokud bylo jasné, že to pár stehů nespraví. Ono klidně mohlo být i tak, že majitele poslali pro prachy, než nachystají sál a seženou dárce krve…

megi-the-pes
megi-the-pes (2209 příspěvků) 25.09.2023, 10:01:01 xxx.xxx.61.17

Jinak teda to, co sem posílám, neberte vážně, protože sice se vyjádřilo pár lidí, co se toho i účastnilo, ale vyšetřené není nic a svědci také nenalezeni.
O tom dítěti se ale zmínilo víc lidí, tak to asi bylo, že 30kg pes bude nějaký pitbullovitý, běžel na psa a u toho dítě srazil, potrhal psa a majitel potrhaného psa toho pitbullovitého prostě zastřelil, což udělal legálně, ale taky záleží, jestli to mezi paneláky bylo úplně dobře, protože odraz… Asi by to chtělo hodně rozšířit návod, co dělat, když se něco takového, protože ono není nutné střílet hned. Ale chápu strach o dítě. Ale psa, co je mi po kolena, zneškodním i jinak… no jo, nikdo jsme tam nebyl, adrenalin.

Quash
Quash (273 příspěvků) 25.09.2023, 10:04:59 xxx.xxx.33.234
Odpověď na příspěvek uživatele Sardullah z 25.09.2023, 09:56:28

Co se týká zálohy před vlastním ošetřením, na to jsem si zvykla u koní, klinika v Heřmaňáku také koně nepřijme ani s akutkou, dokud se nesloží 10tis. záloha. Zdůvodňují to problémem s neplatiči.

Fikovnice
Fikovnice (4285 příspěvků) 25.09.2023, 10:09:52 xxx.xxx.177.249

Po mně tedy taky nikdy nechtěli platbu předem…ani se na peníze neptali.

Dokonce jsem, tuším, jednou řekla, že nevím, zda budu mít celou částku na zaplacení, že bych jim to doplatila (asi by se sepsal nějaký dlužní úpis?) a žádný problém. Nakonec jsem tedy vždy dostatek peněz u sebe měla.

Jak píše Inspektorka, tak krevní banku by měli mít snad aspoň na VFU, ne?

Neví někdo o jakou vet kliniku se jednalo?

Inspektor-pisisvor
Inspektor-pisisvor (101 příspěvků) 25.09.2023, 10:16:32 xxx.xxx.16.40
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 25.09.2023, 10:09:52

Stalo se to v Lískovci, takže na VFL by v denním provozu psa živého ani nedovezli a tam není problém platba kartou.

   Krevní banku sice mají, ale psí krev se nedá moc konzervovat do zásoby, je jí málo, nejsou dárci a celkově je to naročnější než u lidí - nás kolikrát v noci vzbudí, že potřebují akutně dárce a když můžu, tak prostě jedu.

Fikovnice
Fikovnice (4285 příspěvků) 25.09.2023, 10:19:17 xxx.xxx.177.249
Odpověď na příspěvek uživatele Inspektor-pisisvor z 25.09.2023, 10:16:32

Děkuji za info!

Vzpomínám, jak jsem urputně sháněla krev pro kocoura s FeLV. Dokonce mi pomoc nabízeli lidé z IF. U koček je situace s transfúzí ještě horší…

Jinak v Lískovci je klinika ABC nebo tak nějak, jestli si dobře pamatuji…?

Byla jsem tam asi 3x a ani tam se mě neptali na úvod na peníze, až po ošetření.

Sarah01
Sarah01 (1517 příspěvků) 25.09.2023, 10:21:12 xxx.xxx.217.40

Tak ale vemte si, že veterinární kliniky nejsou státní zdravotnická zařízení, jsou to prostě všechno komerční subjekty. Takže odmítnout můžou cokoliv a kohokoliv prostě, tak to je. Je to jen na nich, jak se zachovají a v podstatě když to tak řeknu na plnou hubu, tak se člověk nemůže divit, že jim jde jen o prachy, protože tak to prostě je. A pokud se tam najde nějaká dobrá citlivá duše, která se slituje, tak je to jen dobře.

Jinak co se týká případu, tak těžko soudit, nikdo jsme tam na místě nebyli. A popravdě v dnešní době se ani nedivím, že někdo, kdo má zbraň legálně, ji skrytě nosí, je to povoleno. Nevím sice, jak to bývá, když takový člověk postřelí nebo zastřelí psa, ale pokud zbraň použije proti člověku, tak to není žádná sranda, je vyšetřovanej horem dolem, jestli byl zásah adekvátní, a rozhodně si nemyslím, že si ten výstřel nějak užil, protože je vždycky jednou nohou v kriminále. 

Fikovnice
Fikovnice (4285 příspěvků) 25.09.2023, 10:23:06 xxx.xxx.177.249
Odpověď na příspěvek uživatele Sarah01 z 25.09.2023, 10:21:12

…akorát asi VFU má tedy statut jiný (?). Teda ono už to není univerzita VFU (Farmacii schramstla Masárna).

balu
balu (1533 příspěvků) 25.09.2023, 10:25:16 xxx.xxx.152.98
Odpověď na příspěvek uživatele Sarah01 z 25.09.2023, 10:21:12

Kdo ví… ale kdo nosí na vycházku se psem a dětmi pistoli? Nejsme na divokém západě…

Inspektor-pisisvor
Inspektor-pisisvor (101 příspěvků) 25.09.2023, 10:29:54 xxx.xxx.197.228
Sarah01:

Tak ale vemte si, že veterinární kliniky nejsou státní zdravotnická zařízení, jsou to prostě všechno komerční subjekty. Takže odmítnout můžou cokoliv a kohokoliv prostě, tak to je. Je to jen na nich, jak se zachovají a v podstatě když to tak řeknu na plnou hubu, tak se člověk nemůže divit, že jim jde jen o prachy, protože tak to prostě je. A pokud se tam najde nějaká dobrá citlivá duše, která se slituje, tak je to jen dobře.

Jinak co se týká případu, tak těžko soudit, nikdo jsme tam na místě nebyli. A popravdě v dnešní době se ani nedivím, že někdo, kdo má zbraň legálně, ji skrytě nosí, je to povoleno. Nevím sice, jak to bývá, když takový člověk postřelí nebo zastřelí psa, ale pokud zbraň použije proti člověku, tak to není žádná sranda, je vyšetřovanej horem dolem, jestli byl zásah adekvátní, a rozhodně si nemyslím, že si ten výstřel nějak užil, protože je vždycky jednou nohou v kriminále. 


Vyšetřuje se KAŽDÉ použití zbraně na veřejnosti. Bez ohledu na to, na koho nebo na co byla použitá 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.