Aktuálně: 4 764 inzerátů176 612 diskuzních příspěvků17 781 uživatelů

Čím ubránit psa? Pepřák?

Sarah01
Sarah01 (1653 příspěvků) 25.09.2023, 10:32:19 xxx.xxx.217.40
balu:

Kdo ví… ale kdo nosí na vycházku se psem a dětmi pistoli? Nejsme na divokém západě…


To sice nejsme, ale je to povoleno. Ten člověk prošel přezkoušením a psychotesty a skrytě tu pistoli nosit může. V některých USA státech nebo v Izraeli ji třeba může nosit viditelně a nikomu to nevadí. Víte co, teď jsou v tom hlavně vášně a sociální sítě jsou v tomhle hrozný, tam by lidi každýho odsoudili rovnou na smrt. Nebyli jsme u toho předpokládám nikdo, tak bych to nechala na vyšetření ofic. místy. Jinak popravdě mně kdyby nějaký agresivní pes ohrožoval mého psa nebo dítě a já tu pistoli měla, tak střílím taky. Tam jde o vteřiny a vyhodnotit situaci nějak adekvátně, aby nikdo nepřišel k újmě, asi dost dobře tak rychle nejde. 

Inspektor-pisisvor
Inspektor-pisisvor (101 příspěvků) 25.09.2023, 10:32:42 xxx.xxx.197.228
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 25.09.2023, 10:23:06

FVL se teď jmenuje VETUNI a má statut vzdělávacího zařízení, takže je osvobozená od DPH z úkonů. Jinak si na tu kliniku musí vydělat sama 

megi-the-pes
megi-the-pes (2269 příspěvků) 25.09.2023, 10:38:19 xxx.xxx.61.17
Odpověď na příspěvek uživatele Sarah01 z 25.09.2023, 10:35:19

Neměl, to byl ten měšťák, ne? Srazil si maminku a vystřelil správně, okolo nikdo nebyl a zídka jen mini. To se napíše pár papírů a je to, však měli aj video.
A v tom Lískovci žádná kamera, zajímavé, asi fakt mezi domy teda.

Fikovnice
Fikovnice (4468 příspěvků) 25.09.2023, 10:41:54 xxx.xxx.177.249
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 25.09.2023, 10:38:19

Dneska jsou kamery na každým paneláku.

Bydlím blízko. Kam nedosáhne “naše” kamera, už míří kamera sousedního baráku. No, uvidí se, co se dostane navenek za info.

Sarah01
Sarah01 (1653 příspěvků) 25.09.2023, 10:43:44 xxx.xxx.217.40
megi-the-pes:

Tam mám problém, že namířit na člověka, který mě neohrožuje, je na hlavu. Toto netoleruji. Ale svědci na to nebudou; může to být vymyšlené. 


Kdovíjak to bylo. Můžete mít třeba 10 svědků a každej může vypovídat úplně jinak.

Já jsem kdysi byla svědkem toho, jak řidič před námi srazil kluka na přechodu. Mně se zdálo, že řidič musel telefonovat a kluka srazil uprostřed přechodu. Jiní svědci to viděli jinak no a policie nás potom na výslech ani nevolala, nic se prej nestalo. Takže asi tak.

balu
balu (1621 příspěvků) 25.09.2023, 10:44:35 xxx.xxx.152.98
Odpověď na příspěvek uživatele Sarah01 z 25.09.2023, 10:32:19

No já nevím jak to bylo. Jak moc byl amstaff agresivní. Malé děcko spadne i samo, nemusí ho zrovna shodit pes. Nevím, co za člověka je držitel zbraně. To, že dělal psychotesty v minulosti, nedává žádnou záruku, že zbraň použije uvážlivě.  A dost mě děsí, že střílel mezi domy, na sídlišti, na psa s náhubkem,… Co když by střílel i na sotva odrostlé štěně, které by bylo jen zvědavé?… 

Sarah01
Sarah01 (1653 příspěvků) 25.09.2023, 10:54:21 xxx.xxx.217.40
balu:

No já nevím jak to bylo. Jak moc byl amstaff agresivní. Malé děcko spadne i samo, nemusí ho zrovna shodit pes. Nevím, co za člověka je držitel zbraně. To, že dělal psychotesty v minulosti, nedává žádnou záruku, že zbraň použije uvážlivě.  A dost mě děsí, že střílel mezi domy, na sídlišti, na psa s náhubkem,… Co když by střílel i na sotva odrostlé štěně, které by bylo jen zvědavé?… 


Právě proto píšu, že jsme tam nikdo nebyli, tak těžko soudit.

Jinak co se týká těch zbraní, já jsem přesvědčená, že máme jedny z nejlepších zbraňových zákonů na světě. Kdyby to bylo tak, jak se obáváte, dávno by tady byly ročně desítky mrtvých. Jasně, nějaké výjimečné nehody se můžou stát (jako třeba ta v Uherském Brodě), ale je jich fakt hodně hodně málo, daleko víc obětí má na svědomí použití nelegálně držených zbraní. 

megi-the-pes
megi-the-pes (2269 příspěvků) 25.09.2023, 11:07:47 xxx.xxx.61.17

Tak ony stačí i zbraně, na které zbroják být nemusí. A poslední dobou je hit řezat se rukama, řezat holky, prodavačky, úředníky, tyjo ale mi řekněte, proč aspoň jednu nelisknout někomu, kde to bude oprávněné… ve Strakovce…

megi-the-pes
megi-the-pes (2269 příspěvků) 25.09.2023, 11:08:49 xxx.xxx.61.17
Fikovnice:

Dneska jsou kamery na každým paneláku.

Bydlím blízko. Kam nedosáhne “naše” kamera, už míří kamera sousedního baráku. No, uvidí se, co se dostane navenek za info.


Ale Vy jste z Cejlu, ne? Tam musíte mít kamery. 🙂 Ale mluvím o prostoru na boku paneláku, ne u předních a zadních vchodů.

Orionka (neregistrovaný) 25.09.2023, 11:10:24 xxx.xxx.82.160
Odpověď na příspěvek uživatele Sarah01 z 25.09.2023, 10:54:21

Určitě by se zbraně měli odebírat a ukládat do trezoru při návštěvě barů a podobných zařízení.( Viděla jsem to v nějakém filmu 🙂)  Psychotesty se dělají za střízliva. 

A když se vrátím k psům. Možná už střelec měl s útočícím psem své zkušenosti. Jestli žili na jednom sídlišti : “ už mě fakt se.., já mu ho sejmu”. A že by pes odkopán od psa mohl v zápalu boje zvalchovat dítě na zemi ( ? )

Sarah01
Sarah01 (1653 příspěvků) 25.09.2023, 11:13:37 xxx.xxx.217.40
Orionka:

Určitě by se zbraně měli odebírat a ukládat do trezoru při návštěvě barů a podobných zařízení.( Viděla jsem to v nějakém filmu 🙂)  Psychotesty se dělají za střízliva. 

A když se vrátím k psům. Možná už střelec měl s útočícím psem své zkušenosti. Jestli žili na jednom sídlišti : “ už mě fakt se.., já mu ho sejmu”. A že by pes odkopán od psa mohl v zápalu boje zvalchovat dítě na zemi ( ? )


Ano, testy pochopitelně za střízliva a pokud se jde někam chlastat, tak správně by ten držitel s sebou mít zbraň neměl, je to porušení pravidel držení. Pokud zbraň použije ožralej, má průser.

Sarah01
Sarah01 (1653 příspěvků) 25.09.2023, 11:14:21 xxx.xxx.217.40
megi-the-pes:

Ale Vy jste z Cejlu, ne? Tam musíte mít kamery. 🙂 Ale mluvím o prostoru na boku paneláku, ne u předních a zadních vchodů.


Ne, není z Cejlu, ten je ouplně jinde. 🙂

Doron
Doron (1873 příspěvků) 25.09.2023, 11:24:05 xxx.xxx.30.49
Odpověď na příspěvek uživatele balu z 25.09.2023, 10:44:35

Tak na druhou stranu, pes může košíkem udělat opravdu ošklivé   zranění.. A psi, kteří ho nosí se s ním naučí dobře zacházet a vytloukat i když je to nikdo neučil.

A strach o dítě udělá hodně, strašně  zvedne adrenalin. V zimě jsem jela s vnoučkem už za tmy domů a na zastávce mě začal obtěžovat úplně ožralej chlap ( je tady taková sociální ubytovna), byl v takovým stavu, že si ani nevšiml, jakýho jsem věku.

Být sama, možná bych se i bála, ale ta obava a zodpovědnost za dítě ve mě vzbudila úplnýho démona😅. Myslím, že je to nějak vrozený .

Asi na sebe podají vzájemně žalobu a jsem zvědavá, jak soud rozhodne.

Já pro zákaz zbraní určitě nejsem. Dopadlo by to nakonec tak, že relativně slušný lidi , kteří respektujou zákon, by je neměli a zločinci by si je vždycky nelegálně opatřili. A my slušný bysme se případně neměli jak bránit.

balu
balu (1621 příspěvků) 25.09.2023, 12:04:52 xxx.xxx.25.227

Taky nejsem pro zákaz držení zbraní. Jen nejsem přesvědčená, že v tomto případě byla zbraň použita oprávněně. Uvidíme, jak to vyhodnotí policie.

Sardullah
Sardullah (1012 příspěvků) 25.09.2023, 12:18:39 xxx.xxx.189.104

Tak nemůžu soudit tenhle konkrétní případ, když nevím, jak se vše ve skutečnosti semlelo, ale obecně…

Sama za sebe řeknu, že pokud by do nás vlítnul pes a teda teď nemyslím nějaký tele, co se jen běží kamarádit, ale pes, kde bych vyhodnotila, že to teda žádnej kamarád není, naopak, neřku-li nějakej bull a já měla u sebe psa, neřku-li děti, tak pokud bych měla zbraň  a uměla střílet (což je u mě sci-fi), kdybych střílela na jistotu, že netrefím žádnýho člověka, že netrefím svýho psa, tak agresora odbouchnu taky.

Jasně tady je jeden faktor, že agresor měl koš…ale taky už jsem viděla nesčetněkrát, že pes si ho prostě sundal…a vím já prdlačku, jak mu ho páník zapnul.  Jasně teoreticky byla střelba zbytečná, pes měl koš, tak ho mohl chlápek, co střílel, chytit za obojek a odtáhnout, ale těžko říct, jak ta situace vypadala ve skutečnosti…já bych to teda nezvládla, na takovýho psa nemám absolutně páru.

Psa je mi líto, protože ho kápnul na majitele debula, který nebyl schopen mít psa zabezpečeného tak, aby nikoho neohrožoval, ale pak když dojde na lámání chleba a něco se fakty stane, tak co si na takovým člověku vezmeme že?? 

megi-the-pes
megi-the-pes (2269 příspěvků) 25.09.2023, 12:32:41 xxx.xxx.61.17

Nene, neměl. Koš má na fotografii na fb profilu svého majitele, ale má ho i tam sundaný, visí na krku psa. Kdyby měl koš, tak ten druhý pes není potrhaný. Ale na snímku z fb zas ten, kdo střílel, říká, že napadený pes má tržné zranění na noze, víc nic, a to se nemuselo stát kousnutím. Takže teoreticky koš útočník mít mohl.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.