Aktuálně: 4 762 inzerátů176 574 diskuzních příspěvků17 781 uživatelů

Čím ubránit psa? Pepřák?

Sardullah
Sardullah (1011 příspěvků) 25.09.2023, 12:36:03 xxx.xxx.189.104
Espiro:

Smím se zeptat? Jak víte, že ten zastřelený pes měl koš? V článcích jsem to nikde nezahlédla, ale možná špatně koukám. 


Aha…tak já já to asi nějak mylně pochopila z tohodle příspěvku….

Obrázek
Inspektor-pisisvor
Inspektor-pisisvor (101 příspěvků) 25.09.2023, 12:41:29 xxx.xxx.197.228

Podle mě to dopadlo vlastně dobře, protože pes zaútočil na někoho, kdo se jeho útoku byl schopný adekvátně bránit. Kdyby na jejich místě byla s dětma ženská nebo napadl někomu psa běžného plemene, tak by to dopadlo mnohem hůř a co si pak člověk na takovým dementovi vezme …?!

   Že si amstaff samec běžel jen tak očíchat samce pitbulla, až u toho sundal děcko a pitbull má pokousanou nohu - tomu asi nevěří nikdo.

megi-the-pes
megi-the-pes (2268 příspěvků) 25.09.2023, 12:41:52 xxx.xxx.61.17

Jasné, majitel se ohání železným košíkem… hm, sardullah detektiv 🙂 tak to měl útočník fakt košík, když to říká i střelec… a to už zní jinak

napadený pes není pokousaný, má tržné zranění na noze, ta paní od střelce to píše na tom snímku
a dítě ten útočník asi nenapadnul, oni se jen střelci báli, že by dítě dostalo košem, ale ve skutečnosti pes dítě porazil, mám zato, že cestou pro napadeného psa, jako buldozer

Fikovnice
Fikovnice (4467 příspěvků) 25.09.2023, 13:32:09 xxx.xxx.177.249
megi-the-pes:

Ale Vy jste z Cejlu, ne? Tam musíte mít kamery. 🙂 Ale mluvím o prostoru na boku paneláku, ne u předních a zadních vchodů.


Kdepak z Cejlu…tam fakt kamery být musí!😉

Já jsem právě blízko Lískovce, ale jak píše Balu, tak u nich také nejsou. Já měla zato, že už jsme prošpikovaní Velkým bratrem téměř všude. 

Jinak my máme na paneláku i na všech sousedních kamery opravdu na všechny strany, nejen na vchod. Už jsem je mnohokrát využila, jednou třeba, když byla ztracená Elsa. Ta mezitím chrupala zapasovaná do kostry sedačky.

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 25.09.2023, 13:36:20 xxx.xxx.119.6

Tak klasika že, stát by se to nemuselo, kdyby byl pes zajištěnej vodítkem.

 Že měl koš je sice hezký, ale k ničemu, pokud vlítne na psa. Místní zkušenost, když tu pes vletěl s košem na menšího a zrubal ho tak, že skončil ochrnutej a jeho majitel ho po čase dal uspat.

Mě už tohle dokáže slušně vytočit. V čem je kruci problém nebýt debil a mít toho psa připoutanýho. Čím ten pes sakra trpí? Pokud nejsem idiot a dávám tomu psovi vyžití jaký potřebuje, tak čím mu to vodítko ublíží? 

Za nesebraný bobek můžou být, myslím  2 tisíce pokuty, za bezvodítkovýho psa by to mělo být mnohem mnohem víc, nic jinýho než prachy snad na lidi neplatí. No jo, jenže zas, kdo to bude kontrolovat, hm.

Orionka (neregistrovaný) 25.09.2023, 13:39:55 xxx.xxx.82.160

Myslím si víc a víc, že to nebyla náhoda, že ten pes už tam štval lidi dlouho ….a nic. Možná i stížnosti byly…..Tak je to vyřešené. 

Jinak snad chlap zpacifikuje psa s košem, než si ho majitel odchytí.

I když majitelé bullů dost riskují. Nedávno jsem procházela po cestě loukou. Na mezi seděli dva mládežníci, v louce měli odloženého psa. Asi amstaf, nebo pitbul-nerozliším. V každém případě vypálil proti mně a řval a  velkých zubů měl plnou hubu…snaha o přivolání žádná - asi by byla zbytečná. Majitelka se přiklátila, chvíli trvalo, než ho odchytila se slovy "on by mouše neublížil". Moc jsem jí to nevěřila a byla ráda, že psa drží. Dovedu si představit, kdyby tam byl chlap, měl zbraň a měl s sebou děcko a psa, že by to měl bull taky za sebou.

balu
balu (1620 příspěvků) 25.09.2023, 13:40:50 xxx.xxx.25.227
Odpověď na příspěvek uživatele Ronja s motejlem z 25.09.2023, 13:36:20

Ale no tak… že bychom všichni vodili psy pouze na vodítku? Bez možnosti volného pohybu? Nechtějte s vaničkou vylít i dítě.  To pak už vůbec nemusíme učit psa přivolání, protože si ho vždycky  přitáhneme vodítkem…  

megi-the-pes
megi-the-pes (2268 příspěvků) 25.09.2023, 13:46:27 xxx.xxx.61.17

Ve městě nemá pes navolno co dělat. Jsou výběhy a pak lze jít za město, Brno ani není nijak veliké, aby se nedalo dojít na louku, do lesa, z jakékoli strany. Já nepustím psa ani na vsi, nevím proč, prostě dojdu za koleje, na louku, … a odepnu vodítko… a to až potom, co se rozhlédnu, esi někde není pes, srna, zajíc nebo běžec. Megy beží s běžci. Běží pryč a já ji vůbec nezajímám… ona teda nejí lidi, ale prostě proč jako způsobit nehodu ve městě, na vsi, děsit slepice a kočky a lidi? Vím, že v některých částech Brna je povolen košík a nemusí být vodítko. Ale asi to je nějaké rozbité… Jo, čeká nás řidičák na psa, když něco jako ukaž ovladatelnost na ulici.

megi-the-pes
megi-the-pes (2268 příspěvků) 25.09.2023, 13:49:04 xxx.xxx.61.17
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 25.09.2023, 13:32:09

Nu, já si pamatuju blízko blackspar, takže za to nemůžu. Ale bych tam bydlet nechtěla, kdyby kamery ze všech stran. Na vchody jo, jinde ne. To není normální. To je předpoklad katastrofy. Policejní stát. Krádež svobody. Ale levnější než víc hlídek, to musíme chápat. Musíme.

Orionka (neregistrovaný) 25.09.2023, 13:50:28 xxx.xxx.82.160
Odpověď na příspěvek uživatele balu z 25.09.2023, 13:40:50

Ale ….kdyby měl pes naučené přivolání, vykročil by za rodinou se psem a dítětem, majitel by písknul, pes by se otočil a běžel k němu…a mohl tu ještě být. H

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 25.09.2023, 13:54:24 xxx.xxx.119.6

My v blízkým okolí máme nově druhýho bull psa. Teda feny.

První majitele se stafordkou potkávám docela často, jsou to mlaďoši, ale fenu mají i na louce na šňůře, když nás zmerčí,  psisko zastaví a posadí.

Pak ta druhá, to je novinka. To jsem na silnici potkala slečnu asi s pitbullkou, taky na vodítku, ale obojek tak navolno, že jí fena sípala jak blázen, kamarádit se nechtěla, já taky ne. I přes pamlsky měla slečna, co dělat, aby jí fena nějak vnímala. 

Slečně jsem jen dala nevyžádanou radu k tomu obojku. Tuhle bez vodítka potkat nechci.

Je to pořád dokola a nic se nezmění, možná k horšímu.

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 25.09.2023, 14:03:30 xxx.xxx.119.6
Odpověď na příspěvek uživatele balu z 25.09.2023, 13:40:50

Nepíšu, že pes musí být pořád na šňůře. Nevychovanej podle mě, ale určitě jo. Ve městě teda psa na vodítku mám, jsou zelený zóny, kde ho pustím, ale neobtěžuje okolí.

balu
balu (1620 příspěvků) 25.09.2023, 15:00:33 xxx.xxx.25.227
Odpověď na příspěvek uživatele Orionka z 25.09.2023, 13:50:28

To určitě. Nerozporuji to. Jen píšu, že plošný zákaz pohybu psů na volno je blbost. V celém Brně platí, že pes může být na volno s náhubkem a to je podle mého názoru v pořádku.

balu
balu (1620 příspěvků) 25.09.2023, 15:05:48 xxx.xxx.25.227
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 25.09.2023, 13:46:27

Co je podle vás město? Území města Brna jsou i okrajové části, kousky lesa, louky, pole, tam všude platí, že pes může být na volno s náhubkem. A rozhodně to nejsou lokality liduprázdné, naopak, hojně využívané cyklisty, běžci, pejskaři, lidmi s kočárky a malými dětmi,…  

Fikovnice
Fikovnice (4467 příspěvků) 25.09.2023, 15:11:10 xxx.xxx.177.249
megi-the-pes:

Nu, já si pamatuju blízko blackspar, takže za to nemůžu. Ale bych tam bydlet nechtěla, kdyby kamery ze všech stran. Na vchody jo, jinde ne. To není normální. To je předpoklad katastrofy. Policejní stát. Krádež svobody. Ale levnější než víc hlídek, to musíme chápat. Musíme.


Já s Vámi souhlasím. Když jsem ten příspěvek psala, přemýšlela jsem nad plusy a mínusy těch kamer.

Onehdá mi jedna důležitá sousedka říkala, že pošťačka zvracela za panelákem. Tak asi tak, no…🤔

Přemýšlela jsem, že jsem ráda, že jsem zažila devadesátky v dobrém věku, byť byla kriminalita hrozná a já sama jsem byla zrovna ve vchodu paneláku loupežně přepadená.

No a pak máme kamery uvniř baráku…a stejně se tam krádeže staly a velké. Zakuklenci přišli a kamery zasprejovali. Pak přišli za nějakou dobu a ukradli několik velmi drahých kol. Ex post se přišlo na to, že o zasprejování kamer věděl předseda sdružení vlastníků…a nic nehlásil, nikomu nic neřekl.👎

Orionka (neregistrovaný) 25.09.2023, 15:12:18 xxx.xxx.82.160
Odpověď na příspěvek uživatele balu z 25.09.2023, 15:00:33

Vím to, jako návštěvník Brna se psem jsem se právě na Lesné a pak v Lužánkách setkala se zděšením venčitelů nad mým psem na volno bez košíku. “Ale tady to MP hlídá a dává pokuty”. Tak v Lužánkách chodily s košíkem i čivavy. A to přesto, že NO s košíkem ublíží víc než čivava bez něj.

Orionka (neregistrovaný) 25.09.2023, 15:15:47 xxx.xxx.82.160
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 25.09.2023, 15:11:10

V Liberci vykradli na sídlišti být v noci. Do mrtě. Nespavá sousedka se ráno divila, že se stěhovali v noci.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.