Aktuálně: 4 865 inzerátů175 098 diskuzních příspěvků17 759 uživatelů

Kohout chrčení

Zdeněk (neregistrovaný) 27.09.2023, 11:08:10 xxx.xxx.103.5

Koupil jsem kohouta na burze,doma jsem zjistil že chrčí.Potřebuji poradit co mám dělat.Děkuji Zdeněk

Ola (neregistrovaný) 27.09.2023, 12:05:01 xxx.xxx.62.90
Odpověď na příspěvek uživatele Zdeněk z 27.09.2023, 11:08:10

Izolace a co nejdříve sekyrka. Jinak si nakazíte své hejno.

AAA (neregistrovaný) 27.09.2023, 12:50:33 xxx.xxx.0.243
Zdeněk:

Koupil jsem kohouta na burze,doma jsem zjistil že chrčí.Potřebuji poradit co mám dělat.Děkuji Zdeněk


Podle příznaků to vypadá,že má parazita, Syngamozu,dát stranou,odčervit,vše se dá vyřešit,sekerku na tyto věci používali ve středověku,dnes máme účinná antiparazitika.Podobně nakažená zvířata můžete přinést i koupená přímo od chovatele,nebo nákazu přinesou ptáci,kteří navštěvují dvorek.

kometa
kometa (4232 příspěvků) 27.09.2023, 12:59:09 xxx.xxx.224.101
AAA:

Podle příznaků to vypadá,že má parazita, Syngamozu,dát stranou,odčervit,vše se dá vyřešit,sekerku na tyto věci používali ve středověku,dnes máme účinná antiparazitika.Podobně nakažená zvířata můžete přinést i koupená přímo od chovatele,nebo nákazu přinesou ptáci,kteří navštěvují dvorek.


A co když to není syngamóza a odčervení nic nevyřeší?

AAA (neregistrovaný) 27.09.2023, 13:53:54 xxx.xxx.0.243
kometa:

A co když to není syngamóza a odčervení nic nevyřeší?


Pokud odčervení nic nevyřeší,může být problém jinde,také kohoutovi jinak nemusí nic být,může se jednat o sekundární problém v jícnu ,třeba po zapíchnutí něčeho ,nebo mírně poškozené dýchací sesty od roztočů.Já ho nevidím abych posoudil jeho stav,málo informací od zadavatele.Vitalita,váha,jestli dobře žere,kvalita peří,trus,vvýtok z nosních otvorů,oči,je toho moc podle čeho se dá posoudit nemocné zvíře.

Odčervení je nutné cíleně správným přípravkem takže nejdříve Srostlici ,možná by nebylo na škodu Entizol na trichomoniázu,ta také může krom jiných problémů vyvolat sípání.

kometa
kometa (4232 příspěvků) 27.09.2023, 13:58:43 xxx.xxx.224.101
AAA:

Pokud odčervení nic nevyřeší,může být problém jinde,také kohoutovi jinak nemusí nic být,může se jednat o sekundární problém v jícnu ,třeba po zapíchnutí něčeho ,nebo mírně poškozené dýchací sesty od roztočů.Já ho nevidím abych posoudil jeho stav,málo informací od zadavatele.Vitalita,váha,jestli dobře žere,kvalita peří,trus,vvýtok z nosních otvorů,oči,je toho moc podle čeho se dá posoudit nemocné zvíře.

Odčervení je nutné cíleně správným přípravkem takže nejdříve Srostlici ,možná by nebylo na škodu Entizol na trichomoniázu,ta také může krom jiných problémů vyvolat sípání.


No právě. Nemůžete jenom tak od klávesnice diagnostikovat a léčit. Si myslím. Když není známá příčina.

Ola (neregistrovaný) 27.09.2023, 14:56:53 xxx.xxx.62.90
Odpověď na příspěvek uživatele AAA z 27.09.2023, 12:50:33

Mužete je přinést odkudkoli. A pokaždé bych to řešila sekerou. Středověk😂 to jste mne rozesmál. Klidně lečte, ale ne na internetu, ale u veterináře. Já bych tedy léčila jen néjaké špičkové zvíře, které je v chovu naprosto nepostradatelné. Cokoli jiného je podle mě ku škodě. Každý jak umí a chce. Pajcovat do zvířat léky, ohrozit si své hejno. Za mne buď brátit chovateli od kterého to zvíře mám nebo sekera.

Ola (neregistrovaný) 27.09.2023, 14:58:33 xxx.xxx.62.90
Odpověď na příspěvek uživatele AAA z 27.09.2023, 13:53:54

Mně přijde uvalené zase napsat : neuškodí Entizol, když prd víte jaká to je diagnóza a hned doporučujete antibiotika. Není divu, že na nás pak nezabíraj, když je kde kdo háže na kde co.

AAA (neregistrovaný) 27.09.2023, 15:23:55 xxx.xxx.0.243
Ola:

Mužete je přinést odkudkoli. A pokaždé bych to řešila sekerou. Středověk😂 to jste mne rozesmál. Klidně lečte, ale ne na internetu, ale u veterináře. Já bych tedy léčila jen néjaké špičkové zvíře, které je v chovu naprosto nepostradatelné. Cokoli jiného je podle mě ku škodě. Každý jak umí a chce. Pajcovat do zvířat léky, ohrozit si své hejno. Za mne buď brátit chovateli od kterého to zvíře mám nebo sekera.


Jestli se tomu smějete,smějte se.Pokud máte pozorovací schopnost,logiku,nastřádané znalosti přes půl století z odborných knih tak jste jinde než obyčejní chovatelé,které toto nezajímá,nebo na to nemají buňky.

Desítky let vlastním výkonný mikroskop,takže spoustu problémů odhalím sám.A jestli píšete o pajcování léků,to udělá kolikráte i veterinář,nebo lidský doktor ,prostě i mistr tesař se utne.

Anějaké vracení chovateli je naprostá hloupost,to zvíře ,pokud bylo v hejnu mohlo již nakazit další,takže to nemá logiku.

Pokud se toto stane,je třeba i důkladně vydezinfikovat přepravku kde dané zvíře bylo.

Znám případy,že si chovatelé mezi sebou přepravky půjčují,to je začátek konce chovu.Když jedu na burzu,tak sám se svými zvířaty,dáte do jednoho auta zvířata s kamarády a můžete mít vymalováno.Nikdy nepoužívám klece na zvířata na burze,tam je zdroj šíření nákaz špičkový.Nikdy nemáte jistotu když něco na burze neprodáte,že nepřivezete problém,spousta nemocí se šíří vzduchem.Mám neblahou zkušenost s herpesvirozou u papoušků,pouhá návštěva výkupáka v chovném zařízení,ani přepravky neměl,přijel jen na pokec.

Toto nejsou pohádky,ale fakta.

ančovička
ančovička (860 příspěvků) 27.09.2023, 15:39:10 xxx.xxx.42.228

Můj názor, že kohouta, zřejmě nejasného původu a plemene, nemá smysl náročně finance, čas) léčit..na burze koupite lehce a levně jiného, zdravého..pokud to není čistokrevný kohout do čistého chovu na odchov kuřat, vůbec bych to neřešila..přece nebudu měsíc, možná dva,léčit kohouta,který může být navíc bacilonosič..za mě ta sekyrka 👍

kometa
kometa (4232 příspěvků) 27.09.2023, 16:51:11 xxx.xxx.147.163
AAA:

Jestli se tomu smějete,smějte se.Pokud máte pozorovací schopnost,logiku,nastřádané znalosti přes půl století z odborných knih tak jste jinde než obyčejní chovatelé,které toto nezajímá,nebo na to nemají buňky.

Desítky let vlastním výkonný mikroskop,takže spoustu problémů odhalím sám.A jestli píšete o pajcování léků,to udělá kolikráte i veterinář,nebo lidský doktor ,prostě i mistr tesař se utne.

Anějaké vracení chovateli je naprostá hloupost,to zvíře ,pokud bylo v hejnu mohlo již nakazit další,takže to nemá logiku.

Pokud se toto stane,je třeba i důkladně vydezinfikovat přepravku kde dané zvíře bylo.

Znám případy,že si chovatelé mezi sebou přepravky půjčují,to je začátek konce chovu.Když jedu na burzu,tak sám se svými zvířaty,dáte do jednoho auta zvířata s kamarády a můžete mít vymalováno.Nikdy nepoužívám klece na zvířata na burze,tam je zdroj šíření nákaz špičkový.Nikdy nemáte jistotu když něco na burze neprodáte,že nepřivezete problém,spousta nemocí se šíří vzduchem.Mám neblahou zkušenost s herpesvirozou u papoušků,pouhá návštěva výkupáka v chovném zařízení,ani přepravky neměl,přijel jen na pokec.

Toto nejsou pohádky,ale fakta.


Jenže vy to radíte taky - entizol naslepo. A výkonný mikroskop je vám v případě bakteriálních infekcí nanic. Nebo máte i možnost kultivovat a barvit?

Ola (neregistrovaný) 27.09.2023, 17:50:38 xxx.xxx.62.90
Odpověď na příspěvek uživatele AAA z 27.09.2023, 15:23:55

Ano, udělá to i veterinář. Proto radím sekeru. Léčila bych pouze a jen vynikajicí chovný materiál, bez kterého bych se horko težko obešla a to ještě nevím, zda léčit ,,slabého,, jedince a podporovat tak tyto geny. Mám na to zkrátka jiný názorm radím sebou ověřené nejlevnéjší a za mne nejefektivnější řešení. Pokud přinesu z burzy(já sama na ni nenakupuji) jedince, rozhodně jej nedám hned k hejnu, ale zvlášť do izolace a sleduji. Toto praktikuji i u zvířat od ověřených chovatelů. A vrátit zvíře majoteli rozhodně enní mimo. Jako kupující na to máte právo. Nikomu své názory nenutím. Každý ať se rozhodne. Od toho je to ale diskuze. Dotyčný jistě ví, že existuje veterinář. Nezašel ale za ním, nýbrže na internet, takže chce radu ostatních chovatelů. Ode mne se prostě nějakých hokusů pokusů tyou preventivně Entizol, odčervit, namazat a pomalovat na fialovo prostě nedočká. 

AAA (neregistrovaný) 27.09.2023, 18:03:03 xxx.xxx.0.243
kometa:

Jenže vy to radíte taky - entizol naslepo. A výkonný mikroskop je vám v případě bakteriálních infekcí nanic. Nebo máte i možnost kultivovat a barvit?


Tady si člověk připadá jako na pranýři,co dokáži objevit mikroskopem vím velice dobře.Entizol naslepo?Nenechte se vysmát,dávají ho téměř všichni mladým krůtám a kdepak ho berou,na veterině.

Je velice zajímavé,že chovám drůbež a ptactvo téměř šedesát let a v osmdesáti procentech diagnostikuji správně.Zde to jde opravdu špatně,tazatel nikde.Zvíře je nejlepší vidět na živo,nebo dopodrobna popsat celkový stav zvířete.

Já nechtěl,aby mě někdo poučoval,napsal jsem pouze svůj názor ve víře pomoci tazateli.

Pozvolna zjišťuji,že diskuze navštěvuje několikero veterinářů,hledají zde rady a rozumy od zkušených,nebo zatracují vše co by jim mohlo snížit byznis.Podobně tomu bylo i na Ifauně,tam konkrétně za veterináře plodně poradil pouze MVDr. Miloš Kelecsényi,ostatní jen v hádankách,nebo špatně z důvodu vlastní nezkušenosti.

Jak jsem uvedl výše,chovám přes padesát let,téměř stejný čas se zabývám veterinární problematikou a stále se musím učit novým věcem a nikdy nemohu říci,že rozřeším vše.Každý pokus o záchranu živého tvora má smysl,to však chápou jen lidé,kteří jsou ohledně chovatelství praví srdcaři.

Ola (neregistrovaný) 27.09.2023, 18:16:25 xxx.xxx.62.90
Odpověď na příspěvek uživatele AAA z 27.09.2023, 18:03:03

,,Pranýřovat,, jste ale začal Vy. Já řekla jen svůj názor. Vy jste začal místo svého názoru psát, že můj názor je středověk. Nebudu se tu hádat, toto je poslední zpráva, kterou napíšu. Entizol preventivně je zhovadilost nejvyššího kalibru a je úplně jedno, že to ,,dělají všichni,,. Tento argument na mne neplatil ani u détí. Ale Andulka má taky pětku tak co. Prostě Vy léčte, co uznáte za vhodné. Já co uznám za vhodné seknu a tak to bude nejlepším. A k těm veterinářům. Tady i na ifauně mi vždy přišlo, že zkušené veterinářky radí spíše seknout a hotovo, než léčit a  ,nahrabat si do kapsy,,. A srdcař, to podle mne jsem a zhodnotím si to prosim pěkně sama. 

kometa
kometa (4232 příspěvků) 27.09.2023, 18:17:50 xxx.xxx.147.163
AAA:

Tady si člověk připadá jako na pranýři,co dokáži objevit mikroskopem vím velice dobře.Entizol naslepo?Nenechte se vysmát,dávají ho téměř všichni mladým krůtám a kdepak ho berou,na veterině.

Je velice zajímavé,že chovám drůbež a ptactvo téměř šedesát let a v osmdesáti procentech diagnostikuji správně.Zde to jde opravdu špatně,tazatel nikde.Zvíře je nejlepší vidět na živo,nebo dopodrobna popsat celkový stav zvířete.

Já nechtěl,aby mě někdo poučoval,napsal jsem pouze svůj názor ve víře pomoci tazateli.

Pozvolna zjišťuji,že diskuze navštěvuje několikero veterinářů,hledají zde rady a rozumy od zkušených,nebo zatracují vše co by jim mohlo snížit byznis.Podobně tomu bylo i na Ifauně,tam konkrétně za veterináře plodně poradil pouze MVDr. Miloš Kelecsényi,ostatní jen v hádankách,nebo špatně z důvodu vlastní nezkušenosti.

Jak jsem uvedl výše,chovám přes padesát let,téměř stejný čas se zabývám veterinární problematikou a stále se musím učit novým věcem a nikdy nemohu říci,že rozřeším vše.Každý pokus o záchranu živého tvora má smysl,to však chápou jen lidé,kteří jsou ohledně chovatelství praví srdcaři.


Nikdo vás nepoučuje. Všichni píšeme svůj názor. Tak jako vy.

Bodlinka
Bodlinka (983 příspěvků) 27.09.2023, 19:12:00 xxx.xxx.95.182

tragéd, co doporučuje entizol a zaklíná se tím, že to takhle dělá už dvěstěpadesát let

na co konkrétně vám entizol pomůže u chrčícího kotouta? konkrétně, prosím. ať se pobavíme.

Bodlinka
Bodlinka (983 příspěvků) 27.09.2023, 19:14:28 xxx.xxx.95.182

zadavateli kohouta zabte . to je jediné ekonomické a racionální řešení.

syngamóza to opravdu pravděpodobně nebude, to je nemoc kuřat, bažantů. u dospělé drůbeže jsem jí s velkou slávou našla jednou jedinkrát v životě

ale ilt jako příčina chrčení, jo, to je až nuda. je to nakažlivý, i vzduchem, takže jestli kohout nebyl v karanténě a oddělené zahradě daleko od ostatních slepic s převlečením a sprchou při přecházení, tak pánbůh s vámi

no a pak samozřejmě cokoliv, od cizího tělesa po absces v mediastinu, zánět vzdušných vaků nebo jakékoliv překvapení.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.