Aktuálně: 4 874 inzerátů175 146 diskuzních příspěvků17 760 uživatelů

Kohout chrčení

Anonymní (neregistrovaný) 27.09.2023, 21:45:09 xxx.xxx.11.241
AAA:

Tady si člověk připadá jako na pranýři,co dokáži objevit mikroskopem vím velice dobře.Entizol naslepo?Nenechte se vysmát,dávají ho téměř všichni mladým krůtám a kdepak ho berou,na veterině.

Je velice zajímavé,že chovám drůbež a ptactvo téměř šedesát let a v osmdesáti procentech diagnostikuji správně.Zde to jde opravdu špatně,tazatel nikde.Zvíře je nejlepší vidět na živo,nebo dopodrobna popsat celkový stav zvířete.

Já nechtěl,aby mě někdo poučoval,napsal jsem pouze svůj názor ve víře pomoci tazateli.

Pozvolna zjišťuji,že diskuze navštěvuje několikero veterinářů,hledají zde rady a rozumy od zkušených,nebo zatracují vše co by jim mohlo snížit byznis.Podobně tomu bylo i na Ifauně,tam konkrétně za veterináře plodně poradil pouze MVDr. Miloš Kelecsényi,ostatní jen v hádankách,nebo špatně z důvodu vlastní nezkušenosti.

Jak jsem uvedl výše,chovám přes padesát let,téměř stejný čas se zabývám veterinární problematikou a stále se musím učit novým věcem a nikdy nemohu říci,že rozřeším vše.Každý pokus o záchranu živého tvora má smysl,to však chápou jen lidé,kteří jsou ohledně chovatelství praví srdcaři.


Ano pane vidím to presne alebo aspon podobne ako vy . 

Bavit na dannú tému sa dá na roznych úrovniach - od ako tu zopár píše v tejto téme “ já jen vyjadŕila svúj názor ” nehlede na to či je súvis s dotazovaným - proste jen vyjadŕila … po odbornú uroveň naozaj skušených / vzdelných ľudí TU prispievajúcich - jen jak zistit kdo je kdo ? že? ! 🙂 … 

Inými slovami - keď nemám čo povedať k “ jadrovej fyzyke” mlčím - ked viem poradiť - poradím - samozrejme záleži od dannej témy - ale v 80% co to tak sledujem je to na úrovni “vykecávaní” … Netvrdím že je to zlé , len to dotazovanému nijako nepomôže skôr zneistí a znižuje dôveryhodnost “veteriny” - odbornosti prispievajúcich … 

Anonymní (neregistrovaný) 27.09.2023, 21:54:02 xxx.xxx.11.241
JardaPecival:

Přesně, podle zadanýho dotazu bych si nevsadil pomalu ani na to, že se jedná o kohouta, natož abych si troufnul radit jak ho léčit 🙂 


Asi tak …

Najlepší príspevok je od “megi-the-pes” : 

“Říkám, všici zemřou” 

😀 …

Chudák pán sa prišiel poradiť a hned mu všetci naložili akoby na neho čakali už rok až sem dojde 😄- to sa nerobí ! 🙂  

AAA (neregistrovaný) 28.09.2023, 02:17:16 xxx.xxx.0.243
Anonymní:

Ano pane vidím to presne alebo aspon podobne ako vy . 

Bavit na dannú tému sa dá na roznych úrovniach - od ako tu zopár píše v tejto téme “ já jen vyjadŕila svúj názor ” nehlede na to či je súvis s dotazovaným - proste jen vyjadŕila … po odbornú uroveň naozaj skušených / vzdelných ľudí TU prispievajúcich - jen jak zistit kdo je kdo ? že? ! 🙂 … 

Inými slovami - keď nemám čo povedať k “ jadrovej fyzyke” mlčím - ked viem poradiť - poradím - samozrejme záleži od dannej témy - ale v 80% co to tak sledujem je to na úrovni “vykecávaní” … Netvrdím že je to zlé , len to dotazovanému nijako nepomôže skôr zneistí a znižuje dôveryhodnost “veteriny” - odbornosti prispievajúcich … 


Zdravím Vás.Toto je běžná situace i na diskuzích jiných témat než zvířat.Navštěvuji diskuze kutilského zaměření.Chcete v dobré víře pomoci člověku s problémem,rychle,výstižně a lacino.Hned se najdou přechytralí oponenti,kteří diskuzi tak doslova rozprasejí,že již zadavatel nemá náladu se dále na něco zeptat.Tito prudiči jsou všude,prázdné nádoby hodně dunící.

Podobně je to s osobou,která mě označila tragédem.Znám ji z Ifauny,nikdy nikomu nepomohla s nemocným zvířetem,jen přihlouplé kecy nic neřešící.Také si dobře pamatuji,nenapíši to asi dolovně,napsala v diskuzi papouškářů při řešení zdravotního problému,že co má chcípnout chcípne.

Podle všeho se jedná o veterinářku,ať doktor lidský,nebo veterinární by měl z etického hlediska považovat svoji práci za životní poslání pomáhat zachránit život.

Docela bych rád viděl její reakci u lékaře pro lidi,který by jí řekl totéž a neřešil její zdravotní problém.

Nejkrásnější je,že jsem zadavateli odpověděl jako první,popsal problematiku chrčení a další možné souvislosti proč to vziklo.Později to obalila do své řeči a opapouškovala vlastně téměř vše co jsem uvedl já.Protože neví ,jen umí kritizovat a převracet ,že dospělá drůbež nemůže syngamozu mít,to je,jako by řekl lidský lékař,že dospělý člověk neemůže mít roupa dětského,prostě demagogie těžkého kalibru od takzvaného odborníka.

Zde není vzniku,je zde kasta lidí,kteří si vedou pouze svou a nepřipustějí názor,ani radu druhých,protože přes jejich názor vlak nejede.Ostatní amatérští chovatelé jim to žerou i s navijákem a považují je za bohy a označují kladnými reakcemi,přitom vůbec nevědí která bije.

kometa
kometa (4240 příspěvků) 28.09.2023, 07:23:05 xxx.xxx.147.163
Anonymní:

Ano pane vidím to presne alebo aspon podobne ako vy . 

Bavit na dannú tému sa dá na roznych úrovniach - od ako tu zopár píše v tejto téme “ já jen vyjadŕila svúj názor ” nehlede na to či je súvis s dotazovaným - proste jen vyjadŕila … po odbornú uroveň naozaj skušených / vzdelných ľudí TU prispievajúcich - jen jak zistit kdo je kdo ? že? ! 🙂 … 

Inými slovami - keď nemám čo povedať k “ jadrovej fyzyke” mlčím - ked viem poradiť - poradím - samozrejme záleži od dannej témy - ale v 80% co to tak sledujem je to na úrovni “vykecávaní” … Netvrdím že je to zlé , len to dotazovanému nijako nepomôže skôr zneistí a znižuje dôveryhodnost “veteriny” - odbornosti prispievajúcich … 


Ano, to je problém. Já většinu lidí znám už z ifauny - dlouholetí zkušení chovatelé a veterináři. Tak vím, čí příspěvky jsou k věci.

kometa
kometa (4240 příspěvků) 28.09.2023, 07:29:45 xxx.xxx.147.163
AAA:

Zdravím Vás.Toto je běžná situace i na diskuzích jiných témat než zvířat.Navštěvuji diskuze kutilského zaměření.Chcete v dobré víře pomoci člověku s problémem,rychle,výstižně a lacino.Hned se najdou přechytralí oponenti,kteří diskuzi tak doslova rozprasejí,že již zadavatel nemá náladu se dále na něco zeptat.Tito prudiči jsou všude,prázdné nádoby hodně dunící.

Podobně je to s osobou,která mě označila tragédem.Znám ji z Ifauny,nikdy nikomu nepomohla s nemocným zvířetem,jen přihlouplé kecy nic neřešící.Také si dobře pamatuji,nenapíši to asi dolovně,napsala v diskuzi papouškářů při řešení zdravotního problému,že co má chcípnout chcípne.

Podle všeho se jedná o veterinářku,ať doktor lidský,nebo veterinární by měl z etického hlediska považovat svoji práci za životní poslání pomáhat zachránit život.

Docela bych rád viděl její reakci u lékaře pro lidi,který by jí řekl totéž a neřešil její zdravotní problém.

Nejkrásnější je,že jsem zadavateli odpověděl jako první,popsal problematiku chrčení a další možné souvislosti proč to vziklo.Později to obalila do své řeči a opapouškovala vlastně téměř vše co jsem uvedl já.Protože neví ,jen umí kritizovat a převracet ,že dospělá drůbež nemůže syngamozu mít,to je,jako by řekl lidský lékař,že dospělý člověk neemůže mít roupa dětského,prostě demagogie těžkého kalibru od takzvaného odborníka.

Zde není vzniku,je zde kasta lidí,kteří si vedou pouze svou a nepřipustějí názor,ani radu druhých,protože přes jejich názor vlak nejede.Ostatní amatérští chovatelé jim to žerou i s navijákem a považují je za bohy a označují kladnými reakcemi,přitom vůbec nevědí která bije.


Ale vždyť vy děláte totéž. Nepřipustíte jiný názor než svůj.

A upřímně, příspěvky Bodlinky pro mě byly a jsou velmi přínosné, protože ví. Ano, forma ne každému sedí, ale nedivím se jí.

A nemůžete srovnávat humánní a veterinární medicínu ohledně etiky zachraňování života. Ten lidský zachraňovat musí, my naštěstí ne.

Jako vždycky, zadavatel nechť se rozhodne sám. Případně si může najít vlákno Mají rýmu? Tam se kupodivu potvrdilo, jak jsme my veterináři “blbí”, když radíme sekyrku.

acher
acher (664 příspěvků) 28.09.2023, 07:49:42 xxx.xxx.222.196
Odpověď na příspěvek uživatele AAA z 28.09.2023, 02:17:16

Máme slepice na vejce,nevěnuji se čistému chovu,ale pokud se objeví jakýkoliv problém,řeším to radikáně.Léčení se mně prostě nevyplatí.Zbytečné riziko nakažení ostatních a zbytečná ztráta času a prostředků a do dalšího chovu takový jedinec nic kvalitního nepřinese.

Chovám desetiletí čistokrevné králíky a právě takovou radikální selekcí máme dnes zdravý chov a ještě vysoce hodnocená kvalitní zvířata.Proto vím,že nechávat si v chovu zvíře které prošlo nějakými zdravotními problémy je postupně cesta do pekel.Selekcí lze dosáhnout zdravých a vysoce odolných zvířat.

list
list (563 příspěvků) 28.09.2023, 08:53:08 xxx:xxx.5b1e:36c7

Nevím, ale na dotazy typu, “kohout chrčí”, “slepice je asi nemocná” a podobně se nedá odpovědět jinak, než vem sekyrku a ukonči trápení. Jediná další možná odpověď, je vem zvíře a jeď na veterinu. 

Všechny ostatní odpovědi nejsou na místě. Pokud by chovatel chtěl jinou odpověď musel by se řádně rozepsat, popsat zvíře, jeho stav, podmínky chovu a podobně a dalo by se jen odhadovat, co by to mohlo být. Dlouhá diskuze a zvíře nakonec stejně pojde. 

JardaPecival
JardaPecival (347 příspěvků) 28.09.2023, 10:50:20 xxx.xxx.228.63

Když se na to podívám z jiný stránky.. Burza, výstava, to je asi fakt pěkný riziko, když tady čtu sprcha, výměna oblečení mezi přecházením karantény, tak tam to musí bujet, jedna báseň..

acher
acher (664 příspěvků) 28.09.2023, 11:07:38 xxx.xxx.222.196
JardaPecival:

Když se na to podívám z jiný stránky.. Burza, výstava, to je asi fakt pěkný riziko, když tady čtu sprcha, výměna oblečení mezi přecházením karantény, tak tam to musí bujet, jedna báseň..


K burzám se nevyjadřuji,nenavštěvuji je,ale výstav se s králíky účastním hodně,takže tam je i ta drůbež.Tam,už tím,že každý kus mají v ruce posuzovatelé, se případná podezřelá zvířata dají do karantény.Když ale budu psát za své králíky,tak si nikdy nic závažného nepřivezli.Ano,někdy se stane,že některý den,dva moc nežere,ale to je spíš ze stresu pokud jsou na výstavě delší čas,ale jakmile si doma odpočino,u jsou vpořádku. Jenže to je zase o té odolnosti.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.