Aktuálně: 4 983 inzerátů174 033 diskuzních příspěvků17 750 uživatelů

CBD doplňky pro zvířata

Lenocka
Lenocka (119 příspěvků) 28.09.2023, 14:27:11 xxx.xxx.41.110

Používám CBD kapky pro fenu s artrózou kolene. Ne nonstop, pouze v případě, že okolnosti nepřály (např. počasí) a fena hlásí, že noha au. Dávám cca 5 kapek do žrádla max týden, do té doby příznaky téměř vždy odezní.

Mi
Mi (171 příspěvků) 28.09.2023, 15:12:41 xxx.xxx.174.253

U psů jsem nezkoušela,ale u sebe.Chtěla jsem úlevu od bolesti páteře a na lepší spaní. Po využívání jedné hlavičky nic. Možná to chce brát delší dobu.

Anonymní (neregistrovaný) 28.09.2023, 15:46:34 xxx.xxx.60.47

Dostatek materiálů k nastudování jsem našel pod jménem Lumír Ondřej Hanuš, který stál u objevu endokanabinoidního systému. Určitě hledejte co nejpřírodnější zdroj, prostě farmářsky z pole rovnou do oleje. 

Fikovnice
Fikovnice (4285 příspěvků) 28.09.2023, 16:21:48 xxx.xxx.177.249
Mi:

U psů jsem nezkoušela,ale u sebe.Chtěla jsem úlevu od bolesti páteře a na lepší spaní. Po využívání jedné hlavičky nic. Možná to chce brát delší dobu.


Mám též zkušenost, ale ne s CBD, něčím podobným, účinnějším (ze stejného zdroje😉).

První užití = myorelaxace a zmizely moje bolesti 24/7! Považovala jsem to za zázrak!! Bohužel každé další užití jsem pozorovala o něco menší úlevu, až jsem nabyla pocitu, že už si tu úlevu jen vsugerovávám.

Vahine
Vahine (460 příspěvků) 28.09.2023, 16:50:32 xxx.xxx.179.11
Odpověď na příspěvek uživatele MarcyMat z 28.09.2023, 12:44:31

Ano, dávala jsem běloušovi 1-2kapky ráno, jak se to zrovna povedlo kápnout, víc ne, klidnilo ho to, ale cca po 14 dnech jsem skončila, pes měl narůžovělou svědivou kůži s drobnou sem tam nenápadnou vyrážkou. Bylo to pravděpodobně způsobeno stopovým množstvím THC, kdy u kapek psali, že je můžou užívat i psi. Rozhořčeně jsem jim to tam napsala, možná text pak na to konto upravili? Teď už to v popisu uvedené nemají. Nevím, proč jsem nenarazila na ty kapky s obrázkem psa, jak tu máte odkaz, ale na cbd 2%. Měla jsem lépe hledat a nedat na popis, že to mohou užívat i psi. Psi THC nesmí a ani stopové množství, ačkoli mě písemně přesvědčovali, že je to o.k.

už to vím, že NE, byla to i moje chyba! Pak jsem je vysosala já a pomáhaly mi usnout.

https://www.zelenazeme.cz/obchod/cbd-konopny-olej-2-10-ml

U těch kapek s vyobrazeným psem THC není vůbec, takže ok, já už ale nemám odvahu….

Verun
Verun (718 příspěvků) 28.09.2023, 22:18:15 xxx.xxx.220.12

Jedna lahvička 15% CBDčko  1kapkac6mg CBD, jedna 10% 1 kapka 4mg CBD, podle stránek jsem si spočítala dávkování- kolik kapek na začátek 0,5 mg/kg a potom 1-2mg/kg ,  efekt jsem nepozorovala…na sobě jsem nezkoušela. 

Známá dává Alavis + cbd , dušuje se, že jí pes ožil…

Vjana (neregistrovaný) 28.09.2023, 22:33:38 xxx.xxx.115.134
Odpověď na příspěvek uživatele Vahine z 28.09.2023, 16:50:32

"Psi THC nesmí a ani stopové množství" Dobrý den, mohu poprosit zdroj? Děkuji

Plaka
Plaka (399 příspěvků) 28.09.2023, 23:09:16 xxx:xxx.62cd:9de9
Odpověď na příspěvek uživatele MarcyMat z 28.09.2023, 12:44:31

Mám doma cbd olej pro psy, 3%, v konopném oleji od CBD Pharma. Nekupovala jsem to jako doplněk, ale jako součást léčby psa s ortopedickými problémy. V téhle oblasti to moc nepomohlo, ale jinak je to fajn přípravek pro snížení stresu u psa. 

hmn
hmn (1023 příspěvků) 29.09.2023, 08:03:50 xxx.xxx.33.9

dávala jsem alavis s cbd (je to msm+cbd), a po 14ti dnech iniciační dávky bylo vidět zlepšení, zřetelné
ale vzhledem k tomu, že nevím, co mu bylo, tak to je spíše taková dojmologie

librela byla v úvaze

Vahine
Vahine (460 příspěvků) 29.09.2023, 20:10:46 xxx.xxx.179.11
Vjana:

"Psi THC nesmí a ani stopové množství" Dobrý den, mohu poprosit zdroj? Děkuji


Dobrý den, zdroj je naše veterinářka. Důkazem je pak pro mne můj citlivý pes, kterému po vysazení svědivá drobná vyrážka zmizela. Měl kromě toho i narůžovělou kůži, jako prasátko, po cca 10 dnech tyto symptomy pozvolna vymizely. Ničím jiným to být nemohlo. Krevní testy naštěstí vyšly dobře, k poškození nedošlo.

Jestli jste z webu Zelená země, tak jsem komunikovala ve věci s Luckou a mám přepis komunikace doufám ještě v mailu.😏

Lily
Lily (163 příspěvků) 30.09.2023, 14:06:34 xxx.xxx.133.234

Ona je otázka spíše o množství CBD, protože i pro lidi to účinkuje spíše ve větším množství a vzhledem k tomu, že nemůžete předávkovat k nějakým smrtelným následkům či nějakým větším problémům…

Účinky jsou podobné jako s THC u lidí. Jen THC má větší vliv na psychiku a když si člověk sežene něco nelegálně, tak to má vyšší procenta a je možné, že i proto vyšší účinek.

Mám dojem, že u lidí to má dobré účinky na epi. Zajímalo by mě, jestli někdo nemá nějakou studii u epi psů, nebo zkušenost. 🙂 

Takže pokud doporučené dávkování nepomáhá, tak dle mého by neměl být problém dávku zvětšit. Předávkování se může projevit nějakým průjmem, ale prý by to člověk a asi i pes musel pít na litry. 

Jinak pokrutiny a klasické konopné oleje bez udaného procenta CBD budou mít jen zanedbatelné množství CBD. Neurazí, nenadchne. 

efe
efe (1052 příspěvků) 01.10.2023, 09:21:24 xxx.xxx.60.95

Zajímavá informace s tou vyrážkou. Mně se mopsle poslední měsíc strašně drbala a byla hrozně citlivá na dotyk, dostávala CBD kapky. Nijak jsem si to nespojila, až teď. Po vysazení výrazné zlepšení. 

Jinak pokrutiny vyšly ze psa ve stejném stavu, jako do něj vešly… 

Arbora
Arbora (303 příspěvků) 02.10.2023, 09:15:39 xxx.xxx.131.25
Lily:

Ona je otázka spíše o množství CBD, protože i pro lidi to účinkuje spíše ve větším množství a vzhledem k tomu, že nemůžete předávkovat k nějakým smrtelným následkům či nějakým větším problémům…

Účinky jsou podobné jako s THC u lidí. Jen THC má větší vliv na psychiku a když si člověk sežene něco nelegálně, tak to má vyšší procenta a je možné, že i proto vyšší účinek.

Mám dojem, že u lidí to má dobré účinky na epi. Zajímalo by mě, jestli někdo nemá nějakou studii u epi psů, nebo zkušenost. 🙂 

Takže pokud doporučené dávkování nepomáhá, tak dle mého by neměl být problém dávku zvětšit. Předávkování se může projevit nějakým průjmem, ale prý by to člověk a asi i pes musel pít na litry. 

Jinak pokrutiny a klasické konopné oleje bez udaného procenta CBD budou mít jen zanedbatelné množství CBD. Neurazí, nenadchne. 


Kolegyňa úspešne podávala CBD pri epilepsii. Samozrejme, pes bol aj na liekoch, takže otázka, či zrovna to CBD bolo príčinou, prečo záchvaty ustávali.  Nakoniec už zavážil vek, aj nádor, ktorý tlačil na mozog. 

Sardullah
Sardullah (961 příspěvků) 02.10.2023, 10:37:56 xxx.xxx.189.104

Já kupovala CBD Sáře, když jsem si ještě naivně myslela, že to její kulhání je artritida. Takže nemohu posoudit účinnost, neboť na potíže při osteosarkomu, který jí následně diagnostikovali, to nemělo vliv.

Fikovnice
Fikovnice (4285 příspěvků) 03.10.2023, 00:48:45 xxx.xxx.62.172
Vahine:

Dobrý den, zdroj je naše veterinářka. Důkazem je pak pro mne můj citlivý pes, kterému po vysazení svědivá drobná vyrážka zmizela. Měl kromě toho i narůžovělou kůži, jako prasátko, po cca 10 dnech tyto symptomy pozvolna vymizely. Ničím jiným to být nemohlo. Krevní testy naštěstí vyšly dobře, k poškození nedošlo.

Jestli jste z webu Zelená země, tak jsem komunikovala ve věci s Luckou a mám přepis komunikace doufám ještě v mailu.😏


Vahine, mě by ale také zajímalo, proč psi nesmí ani stopové množství THC…

Mám se obávat, že EVENTUELNÍ výpary by otrávily mé čtvernožce?😛😉

Máme v paneláku huliče, byt mívám jak narkodoupě…😛

Vahine
Vahine (460 příspěvků) 03.10.2023, 07:11:25 xxx.xxx.8.4
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 03.10.2023, 00:48:45

Z výparů bych tolik strach neměla, ale je to jen můj pocit, to s těmi výpary….no třeba nám řekne víc Bodlinka, jestli se tu staví.

Šla řeč o vnitřním užití prostřednictvím cbd kapek pro lidi, kde právě to stopové množství THC je. Veterinářka říkala, že delší užívání by poškodilo mmj. játra. Na netu na tuto otázku vyskočí text:

“Veterinární přípravky nesmějí obsahovat THC (ani stopové množství). Důvodem je, že psi jsou na psychoaktivní THC řádově citlivější než lidé a již velmi malé dávky mohou mít nežádoucí účinky (ve velkých dávkách může být THC u psů toxické).”

No a bělouš je hodně citlivá princezna na hrášku 🤷‍♀️

Verun
Verun (718 příspěvků) 03.10.2023, 16:22:19 xxx.xxx.220.12

JJ psi mají víc receprorů, obecně vyšší počet kanabinoidních receptorů v zadních mozkových strukturách (mozeček, mozkový kmen a prodloužená mícha) u psů ve srovnání s lidmi. Oblast mozkového kmene kontroluje dýchání a kardiovaskulární systém a u lidí tam těch receprorů tolik není a tak větší dávky THC u lidí tolik nevadí, kdež to u psů ano. 

zdroj cbdčko.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.