Aktuálně: 4 942 inzerátů174 398 diskuzních příspěvků17 752 uživatelů

Rostliny do terária k chameleonovi

Anonymní (neregistrovaný) 29.09.2023, 20:32:59 xxx.xxx.297.282

Hezký den :-) Chtěla bych vědět, jaké rostliny jsou vhodné do terária určeného pro chameleona. Bylo mi řečeno, že lze použít různé druhy fikusů, ale co je pro něj opravdu optimální? Moc by se mi líbíl tzv. pryžec. Zdá se mi, že by se mu po něm hezky šplhalo, ale nevím jestli třeba není jedovatý. Poradíte mi prosím?

J5
J5 (263 příspěvků) 29.09.2023, 22:39:15 xxx.xxx.171.87

Dobrý den, 

"Pryžec" zřejmě nebude úplně přesný název že ano?

Pokud máte na mysli Pryšec (Euphorbia), tak všechny rostliny tohoto rodu jsou jedovaté a tudíž k přímému kontaktu se zvířaty nevhodné.

Martina (neregistrovaný) 30.09.2023, 09:27:06 xxx.xxx.59.137

Ahoj, já mám v terarku čínskou růži a bromélii, ze začátku do růže pořád chodil, ale postupem času si zvykl, že se na něj pořád dívám a beru na ruku, a do kytky už nechodí. Má jednu větev hodně vysoko, a to je jeho oblíbená, ze které má přehled. Ale rostlin je spousty, fíkus malolistý (benjamin), bromelie, šplhavice-voděnka, fíkovník šplhavý. Je dobré mít ho v květináči a k němu větev, aby se neviklala. Zmiňovaný pryšec je opravdu jedovatý, pozor na to.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.